Jump to content

o zasadach publikacji eventu


zywcu

Recommended Posts

Sprawa poważna i niełatwa ale mam nadzieję, że nie łamię żadnego punktu regulaminu zakładając taki wątek (choć czasem mam wrażenie, że pokażcie mi "topic", a paragraf się znajdzie...). Bawię się na różnych platformach, w tą samą zabawę i spotykam różnych keszerów, zarówno bawiących się tylko w jednym systemie jak i w dwóch, i więcej. Na GC często byłem postrzegany jako pożeracz, "jedynie słusznych" poszukiwaczy. Szczęśliwie mój udział w Mega Górzno odkłamał, u wielu ten obraz. Zdarzyło tam się coś jeszcze - gest, za który chcę podziękować, bo wierzę że był szczery (życzenia z okazji 7 rocznicy powstania lokalnego serwisu). Życzenia te zostały opublikowane na zaprzyjaźnionym forum i ogólnie były radośnie przyjęte. Zarówno podczas eventu, jak i z rozmów forumowych odniosłem wrażenie, że jest szansa na przyjazną koegzystencję środowisk związanych z geocachingiem. Taką też atmosferę staram się tworzyć w rodzimej, lokalnej społeczności.

 

Dziś niestety pojawiła się zadra... Sam kiedyś organizowałem event dwusystemowy GC3318N, OP3E3E i nie było z tym problemu. Myślałem, że w duchu dobrego współistnienia takich problemów nie będzie, tym bardziej dziś - a jednak :( , pan recenzent nie raczył koledze opublikować spotkania - z powodu ogłoszenia, go w lokalnym serwisie...

 

W większości kontaktów keszerów z różnych systemów, krajów, religii, ras itd. nie ma problemów - ja uważam, że ci co tak wiele dla rozwoju GC w Polsce zrobili, jednak są też powodem antagonizmów i wzajemnych niechęci.

Mam nadzieję, że tu jako społeczność mamy wpływ na postawy własne i innych - więc apeluję: Nie milczcie! Czas coś zmienić.

Edited by nemrodek
upublicznienie korespondencji z reviewerem
Link to comment

 

Dziś niestety pojawiła się zadra... Sam kiedyś organizowałem event dwusystemowy GC3318N, OP3E3E i nie było z tym problemu. Myślałem, że w duchu dobrego współistnienia takich problemów nie będzie, tym bardziej dziś - a jednak :( , pan recenzent nie raczył koledze opublikować spotkania - z powodu ogłoszenia, go w lokalnym serwisie...

 

Uzasadnienia jakoś nie moge zobaczyć...

U nas w Gdańsku przeszedł jak najbardziej dwusystemowy event ;GC4BJEF

Bedzie za 2 tygodnie. Ogłoszony w obu systemach.

Jestem zdecydowanym jednosystemowcem( lubie produkty oryginalne i nie widze potrzeby mnożenia bytów),

ale przybęde, skoro juz jest, zobaczymy.... atrakcje proponowane( InO) , niespecjalnie mnie bawią, no ale

nie trzeba we wszytkich podeventach uczestniczyc ...zobaczymy...

Link to comment

Przecież Łza bardzo się starał by nie została opublikowana a sam mógł zostać męczennikiem i Silesian przychylił się do tej prośby.

To ten człowiek, którzy twierdził,że event w Strzyzowie jest znacznie bardziej atrakcyjny niż górznieńskie MEGA?

I namówił chyba ze 3 osoby na uczestnicto, he, he :laughing:

Link to comment

event w Strzyzowie

... który również był zarejestrowany podwójnie, więc to nie jest jakiś problem systemowy a problem pojedynczych użytkowników ze specyficzną misją. Wystarczyło po ludzku edytować listing według wskazówek i event pewnie by poszedł. Ale podejrzewam że nie taki był cel osoby, której większość logów wygląda tak: "znalezione na OC (visit link)"

Link to comment
to nie jest jakiś problem systemowy a problem pojedynczych użytkowników ze specyficzną misją.
Ale chyba regulamin jest jeden i skoro jedne przechodzą, to inne też powinny... ups... teraz pewnie się okaże, że więcej dwusystemowych nie da się opublikować...

 

Oczywiście trochę ironizuję. Osobiście zdążyłem się już owoić z tym, że są równi i równiejsi i tego nie zmienią żadne rewolucje czy to polityczne, czy kulturowe, czy jakiekolwiek inne - niestety taka ludzka natura...

Link to comment
to nie jest jakiś problem systemowy a problem pojedynczych użytkowników ze specyficzną misją.
Ale chyba regulamin jest jeden i skoro jedne przechodzą, to inne też powinny...

 

Powinny. Tyle, że to nie od regulaminu zależy, a od dopuszczacza. I jego ewentualnych fochów.

 

W tym miejscu chciałem podziękować Kaszubianowi za bezproblemową publikację 'WIGO eventu' na którym pojawili się ludzie bawiący się w tą samą grę, tymi samymi urządzeniami, a różniący się tylko kolorem naklejek na plecakach.

Link to comment

Przecież Łza bardzo się starał by nie została opublikowana a sam mógł zostać męczennikiem i Silesian przychylił się do tej prośby.

To ten człowiek, którzy twierdził,że event w Strzyzowie jest znacznie bardziej atrakcyjny niż górznieńskie MEGA?

I namówił chyba ze 3 osoby na uczestnicto, he, he :laughing:

 

Nie "górznieńskie Mega", tylko event w "GóWrznie".

Tak, to ten sam, który przyjechał na ostatni event GC w Tarnowie i wyskoczył z planszą OC na zdjęciu grupowymm oraz ten, który rok temu założył event na dwóch serwisach, w obu opisach napisał, że zostaną opublikowane nowe kesze z tej okazji, no i dotrzymał obietnicy, tylko zapomnial napisac, że będą one zarejestrowane tylko na OC :D

 

Ja mam dla wszystkich piszących o "pojednaniu" itp demagogii znakomitą propozycję. Publikujcie sobie swoje kesze w swoim lokalnym serwisie, piszcie sobie do woli co wam się żywnie podoba na waszym lokalnym forum i wszyscy będą zadowoleni. W czym problem, czego wam brakuje, że nie możecie żyć bez GC? Skoro eventu nie można opublikować na GC, to chyba tym lepiej dla OC, czyż nie? Bawcie się na swoim serwisie, my się będziemy bawić na swoim i wszyscy będą szczęśliwi. W czym problem?

Link to comment

Ja mam dla wszystkich piszących o "pojednaniu" itp demagogii znakomitą propozycję. Publikujcie sobie swoje kesze w swoim lokalnym serwisie, piszcie sobie do woli co wam się żywnie podoba na waszym lokalnym forum i wszyscy będą zadowoleni. W czym problem, czego wam brakuje, że nie możecie żyć bez GC? Skoro eventu nie można opublikować na GC, to chyba tym lepiej dla OC, czyż nie? Bawcie się na swoim serwisie, my się będziemy bawić na swoim i wszyscy będą szczęśliwi. W czym problem?

Mam nadzieję, że kto inny to skomentuje - bo moje słowa mogą być niesłyszane...

Link to comment
to nie jest jakiś problem systemowy a problem pojedynczych użytkowników ze specyficzną misją.
Ale chyba regulamin jest jeden i skoro jedne przechodzą, to inne też powinny... ups... teraz pewnie się okaże, że więcej dwusystemowych nie da się opublikować...

 

Regulamin jest jeden i jeśli ktoś nie chce się dostosować do regulaminu i nie wykazuje minimalnej chęci współpracy to nie są robione dla niego wyjątki. Opis od początku był niezgodny z regulaminem - link do komercyjnego serwisu ( bo komercyjnym jest, wystarczy sprawdzić w krajowym rejestrze domen) i reklama usług przewozowych. Wystarczyło przeredagować normalnie jedno zdanie i ten ewent pojawiłby się wśród dziesiątek innych podwójnych.

Link to comment

Wystarczyło przeredagować normalnie jedno zdanie i ten ewent pojawiłby się wśród dziesiątek innych podwójnych.

Skoro jako powód odrzucenia stoi, że: "jest niezgodny z regulaminem gdyż wydarzenie jest organizowane niezależnie" (cokolwiek to znaczy ...)

to czy jakakolwiek edycja opisu zmieni ten fakt ?

 

Czy dobre jest moje domniemamie, że ukrycie (w opisie) faktu dwusystemowości jest jedyną skuteczną drogą do publikacji ?

No i jeszcze z tym autobusami (:blink:) : rozumiem, że założenie dla eventu osobnej dedykowanej strony internetowej z dokładnymi informacjami dojazdowymi

jest prawidłowym rozwiązaniem tego problemu (tu przykład: http://www.megapoland.com/pl/transport ) ?

Link to comment

Ja mam dla wszystkich piszących o "pojednaniu" itp demagogii znakomitą propozycję. Publikujcie sobie swoje kesze w swoim lokalnym serwisie, piszcie sobie do woli co wam się żywnie podoba na waszym lokalnym forum i wszyscy będą zadowoleni. W czym problem, czego wam brakuje, że nie możecie żyć bez GC? Skoro eventu nie można opublikować na GC, to chyba tym lepiej dla OC, czyż nie? Bawcie się na swoim serwisie, my się będziemy bawić na swoim i wszyscy będą szczęśliwi. W czym problem?

Nie rozumiem Twoich słów. Mam też nadzieję, że nie są one wypowiadane w imieniu innych ludzi z GC, których spotkałem w Górznie, czy gdzieś tam - na szlakach. Niedopuszczalnym jest też kierowanie ich w stronę np. takich osób, jak ja - korzystających z obu systemów zgodnie z ich regułami (i regulaminami).

Sorry, ale Twoja wypowiedź jest totalnie nie na miejscu. Potwierdzasz nią fakt dokonany, że GC w PL dzieli się na "Górznieńskie" i Twoje. Wolę "Górznieńskie".

Link to comment

Czy dobre jest moje domniemamie, że ukrycie (w opisie) faktu dwusystemowości jest jedyną skuteczną drogą do publikacji ?

 

Nie tyle ukrycie, co nieafiszowanie się z tym. Moje dwusystemowe spotkanie "Pod Widmowym Królem II" przeszło, musiałem w porównaniu z pierwotną wersja usunąć z opisu kod eventu lokalnego, a z opisu jasno wynikało, że jest otwarte niezależnie od systemu.

Link to comment

Suwerenną decyzją recenzentów, na podstawie zapisów w regulaminie, dwusystemowe eventy nie będą miały miejsca.

No cóż..., ma to znaczący wpływ na koegzystencję środowisk keszerskich w Polsce :( Dobrze, że ludzie zakładający kesze dwusystemowo, wykazują się większą empatią i czynem potwierdzają chęć wspólnej zabawy - no, chyba że i tu cenzorzy będą konsekwentni...

Link to comment

Bawię się już 7 lat, jestem jednym z pierwszych keszerów w Polsce i nie potrafię zrozumieć oso chodzi w całym tym zamieszaniu. Bawię się w obu systemach i w nosie mam cudze opinie - a za plecami usłyszałem kilka cierpkich słów na swój temat, że jestem z "GC".

Link to comment

Suwerenną decyzją recenzentów, na podstawie zapisów w regulaminie, dwusystemowe eventy nie będą miały miejsca.

Źle się stało - mówię ja.

Dziękuję za uwagę.

 

Brawo Żywcu. Sukces.

 

Oczywiste jest że recenzenci nadstawiali tyłka "niezauważając" że ewent istnieje na OC, czyli odbędzie się niezależnie od ogłoszenia na GC. Żywcu + Łza narobili wrzasku, recenzenci prawdopodobnie dostali po tyłku z centrali albo obawiają się tego i skończyła się delikatna równowaga.

 

Wystarczyło przeredagować normalnie jedno zdanie i ten ewent pojawiłby się wśród dziesiątek innych podwójnych.

Skoro jako powód odrzucenia stoi, że: "jest niezgodny z regulaminem gdyż wydarzenie jest organizowane niezależnie" (cokolwiek to znaczy ...)

to czy jakakolwiek edycja opisu zmieni ten fakt ?

 

Teraz to już nie.

Gdybyś kiedyś z nudów poczytał angielskie fora, wiedziałbyś że recenzenci są czasem sprawdzani przez "górę". Jeżeli recenzent nie wie że wydarzenie odbędzie się niezależnie to puszcza. Umieszczenie odnośnika do OC "troszeczkę" utrudnia recenzentowi bytność w owej niewiedzy. Jak widać z wymiany korespondencji usunięcie odnośnika spowodowałoby powrót do błogiej niewiedzy.

Gdyby recenzent był tak straszny jak go na OC malują odrzuciłby ewent na samym początku a nie prosił o wprowadzenie zmian.

Edited by u810
Link to comment

mam nadzieję że kiedyś wpływ dwóch takich z dolnych rejonów polski zostanie zmarginalizowany. Szkoda ze jeden z nich jest recenzentem...

 

Ekipa górznieńska oraz ludzie których spotykam na szlaku chyba zauważyli że mają spore zadry w środowisku i przynajmniej próbuje coś zdziałać innego niż tylko wieczne psioczenie co jest nieustanne u wyżej wymienionych. Gdzie się chce - tam się da, a gdzie się nie chce - to widać ;)

Edited by r00t7
Link to comment

Suwerenną decyzją recenzentów, na podstawie zapisów w regulaminie,

 

To albo mamy 'zapisy regulaminu', albo 'decyzja recenzentów' jest ważniejsza :) prawda?

Bo jeśli regulamin można interpretować tak, że w poniedziałek coś jest dozwolone i zalecane, a w środę całkowicie i totalnie zakazane - to albo ów regulamin jest kompletnie do chrzanu, albo interpretatorzy uprawiają radosną samowolkę.

Link to comment

Suwerenną decyzją recenzentów, na podstawie zapisów w regulaminie,

 

To albo mamy 'zapisy regulaminu', albo 'decyzja recenzentów' jest ważniejsza :) prawda?

Bo jeśli regulamin można interpretować tak, że w poniedziałek coś jest dozwolone i zalecane, a w środę całkowicie i totalnie zakazane - to albo ów regulamin jest kompletnie do chrzanu, albo interpretatorzy uprawiają radosną samowolkę.

 

Nic się nie zmieniło w interpretacji. Recenzent może wiedzieć lub nie wiedzieć o tym że event odbędzie się niezależnie. Do tej pory robili ukłon w kierunku openkeszerów "nie wiedząc" a teraz, skoro Żywcu postanowił poinformować o "niewiedzy" cały świat, już wiedzą.

 

Tu Łza myślał że coś osiągnie ale widać że to jakiś ogólnoświatowy spisek przeciw oc.

http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=311987

 

[wycięte przez moderatora]

Edited by nemrodek
zaogniająca wypowiedź out of topic
Link to comment

 

Tu Łza myślał że coś osiągnie ale widać że to jakiś ogólnoświatowy spisek przeciw oc.

http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=311987

 

Precyzyjnie i kulturalnie opisał sytuację, dostał kulturalna i precyzyjna odpowiedz.

 

[wycięte przez moderatora]

 

Dostał taką samą odpowiedź jak od recenzenta, który według obowiązującej open-wykładni nie lubi osobiście użytkownika oraz całej organizacji z którą jest związany i specjalnie, ku swojej własnej uciesze, kierując się tylko własną interpretacją zablokował ewent.

Skoro całkiem przypadkowy użytkownik forum daje taką samą wykładnię jak "spiskujący przeciw lokalnemu serwisowi recenzent" to spisek musi być ogólnoświatowy.

 

[wycięte przez moderatora]

Edited by nemrodek
zaogniający out of topic
Link to comment

[wycięte przez moderatora]

 

co do ewentów - to ja myślę że idziemy kompletnie w złą stronę, wszak na spotkaniach pojawiają się ludzie i to oni się bawią, niezależnie od loga serwisu... ale widać niektórym to przeszkadza, chcą być "pure" to niech będą :laughing:

Edited by nemrodek
out of topic - personal atack
Link to comment

Proszę o trzymanie się tematu wątku.

Przypominam też, że to forum dotyczy geocaching.com i na pewno wydarzenia z eventu z innego systemu są poza tematyką forum

 

Edit "kilka postów nie na temat później":

 

Posty nie trzymające się tematu i zaogniające dyskusje zostały skasowane lub przeedytowane. Apeluję raz jeszcze roszę trzymać się tematu wątku i forum.

Edited by nemrodek
Link to comment

Znajomy Niemiec chciał zrobic event - spotkanko przy herbatce we Francji podczas trwającego zlotu młodziezy.

Pozwolenia nie dostał, bo sie miejsca i czas pokrywały. Czyli- taki zakaz działa wszędzie .

Podobnie u nas by nie przeszedł event podczas i na OpenAir Festival w Gdyni czy lednickich spotkań młodzieży katolickiej...

Dura lex sed lex...

Edited by nemrodek
Link to comment

Znajomy Niemiec chciał zrobic event - spotkanko przy herbatce we Francji podczas trwającego zlotu młodziezy.

Pozwolenia nie dostał, bo sie miejsca i czas pokrywały. Czyli- taki zakaz działa wszędzie .

Podobnie u nas by nie przeszedł event podczas i na OpenAir Festival w Gdyni czy lednickich spotkań młodzieży katolickiej...

Dura lex sed lex...

 

ależ u nas takie eventy przechodzą, nawet only GC ;) i to chyba zależy od tego kto jest założycielem...

Link to comment

Do ciachania tego wątku mam zastrzeżenia, zwłaszcza do zmiany tytułu i wykasowania linka do upublicznionego w internecie procesu publikacji. Zmiana tytułu wypaczyła istotę mojego postu (choć dotyczył geocaching.com - co pewnie zmartwiło moderatora, bo chętnie by uwalił całość). Usunięcie odnośnika do istoty problemu, spowodowało "rozmiękczenie" tematu i liczne OT, oraz coraz to nowe teorie kolegi U810 (który najpierw twierdzi, że wszystko było OK tylko Łza chciał być męczennikiem i nie dostosował się do sugestii recenzenta, a później prosi o rysunkowe instrukcje...; po drodze twierdząc, że instrukcjami nie należy się przejmować, bo jest przymykane oko - tylko Żywcu ten stan zaburzył...). Już zupełnie nie rozumiem usunięcia, tej części wypowiedzi roniji:

Na szczęście niezależnie od decyzji (obecnych i przyszłych) recenzentów ludzie z obu serwisów będą się nadal ze sobą spotykali, mimo zdecydowanej niechęci części jednosystemowców (po obu stronach). Oficjalne eventy są dobrym pretekstem, ale nie jedynym. Wystarczają zupełnie normalne, ludzkie relacje.

Sprawa wygląda tak, że wielu osobom zależy na dobrych relacjach keszerów w Polsce, nie zależnie od tego jakie barwy są im bliższe. Spotykają się ze sobą i mają o czym pogadać. Wiele osób związanych z GC.com pracowało nad normalizacją takich stosunków, które są pełne uprzedzeń, wynikających z postawy marginalnej liczby użytkowników (dla pełnej listy i mnie możecie do niej dodać). Niestety, widzę że działania secesyjne dotykają też w zaangażowanie ludzi, ściśle związanych serwisem geocaching.com

 

Takie podejście recenzenta jak w tej sprawie bardzo mnie smuci. Wbrew temu co kolega U810 sugeruje, wyglądało ono tak:

Recenzent prosi o usunięcie odnośników do OC i nazw przewoźników autobusowych - to się stało! O publikacji na OC, wiedział wcześniej (poprosił o usunięcie tej informacji - to się stało) i nie zgłaszał problemu! A w efekcie użył tego argumentu do uwalenia spotkania - porównując to do imprez, które i tak się odbędą... (jak koncerty, mecze i spotkania koła gospodyń wiejskich...).

Tu jest istota problemu - nie wiem, czy nagle się (suwerennie) odmieniło, czy było inaczej (linkiem chętnie, zainteresowanym służę).

W efekcie tego, w myślącym człowieku zrodziło się oczywiste dostrzeżenie tego, że kij ma dwa końce i teraz można suwerennie uwalić każdy event na GC, publikując go jeszcze gdzie indziej...

Jest to przykład, na błędność decyzji recenzenta (suwerennej) - z której ma suwerenne prawo się wycofać...

Tego nie oczekuję, trudno jest się przyznać do błędu ale równe i rozsądne traktowanie spraw jest wskazane.

Link to comment

Żywcu, Łza gdyby zależało wam na dobrych relacjach, to zamiast wywoływać kolejną bezsensowną wojenkę pod publikę, spróbowalibyście rozwiązać ten problem innymi kanałami (np. z drugim recenzentem, stowarzyszeniem, groundspeakiem, itd). Oczywiście tego nie zrobiliście, bo jedyne na czym wam zależy to uzyskanie jakiegokolwiek pretekstu, by kolejny raz publicznie przyczepić się do GC...

Przyznaję, że z drugim recenzentem i groundspeakiem nie rozmawiałem... . W wymianę opinii, ze stowarzyszeniem byłem zaangażowany i była to merytoryczna dyskusja - choć i emocji nie kryliśmy. To co wytłuściłem, w Twojej wypowiedzi odbieram jako konfabulację. Jeśli tłumaczyć muszę, to nie czepiam się GC, tylko decyzji - oboje wiemy kogo ;) (mam nadzieję, że też się wypowie :P ).

W rzeczonym evencie z bee systemu zgłosiło uczestnictwo siedem nicków, z czego ponad połowa bawi się dwusystemowo (marabut, m2m, JJPKB, Chat Noir - nie patrzyłem na zdobywanie keszy, ale wszyscy mają opublikowane kesze na GC.com - jak popatrzeć na szukających, to jest ich więcej) - porównanie takiego eventu do zawodów sportowych, spotkania wyznaniowego czy czegokolwiek innego nie rozumiem! To miał być event keszerski, w którym uczestniczą też zarejestrowani w innym systemie i bawiący się w tą samą zabawę. Chyba zrobiono na złość, tej większości użytkowników GC, że nie będą mogli sobie eventu odnotować na GC.com ...

Dodatkowo kwas się zrobił i nie wmawiaj mi, że ja i Łza go sprowokowałem.

Link to comment

 

ależ u nas takie eventy przechodzą, nawet only GC ;) i to chyba zależy od tego kto jest założycielem...

Przykład proszę

 

po co ? żeby pretekst dać do kolejnego uwalania ? na pm podeślę :)

Hmm, to daj info PO evencie, wstecznie chyba nie mozna " uwalic", co???

Link to comment

 

ależ u nas takie eventy przechodzą, nawet only GC ;) i to chyba zależy od tego kto jest założycielem...

Przykład proszę

 

po co ? żeby pretekst dać do kolejnego uwalania ? na pm podeślę :)

Hmm, to daj info PO evencie, wstecznie chyba nie mozna " uwalic", co???

 

PO - to chociażby event na targach turystycznych w toruniu. Targi były niezależnie i event był puszczony

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...