Jump to content

Wygląd skrzynek


Ryuniko

Recommended Posts

Wita drogich poszukiwaczy,

 

Na wstępie napiszę tylko, że dopiero od kilku dni sama dołaczyłam do grona, więc proszę o wyrozumiałość :).

 

A pytanie jest dośc proste. Wczoraj kręcą się po centrum Warszawy, w oczekiwaniu na koleżankę, postanowiłam sobie poszukać skrzynek. Problem w tym, że trafiałam na typy mikro bądź nano ze wskazówką, że są magnetyczne. Czy ktoś mógł podać link albo wrzucić zdjęcie jak taka skrytka mogłaby wyglądać? Niestety nie udało mi się znaleźć ani tej przy halach mirowskich ani z synagogi Nożyków, bo przy dłuższym kręceniu się w okolicy ludzie zaczęli się dziwnie patrzyć, co mnie trochę speszyło -_- .

Link to comment

Najmniejsze mikro jest rozmiarów krawieckiego naparstka.

Przy synagodze Nożyków nie pamiętam, co jest, przy halach Mirowskich - bodajże tubka po Pluszu, czarno otaśmowana.

Praktycznie - może być wszystko :)

 

Czy koledzy z GC.PL.TV mogliby odcinek 'miejski' nakręcić z mikrusami zarynnowymi w roli głównej?

Link to comment

[...] Niestety nie udało mi się znaleźć ani tej przy halach mirowskich ani z synagogi Nożyków, bo przy dłuższym kręceniu się w okolicy ludzie zaczęli się dziwnie patrzyć, co mnie trochę speszyło -_- .

 

Można zawsze napisać do właściciela kesza ;)

pojemnik tu i tu jest taki sam, czarna taśma - tak, tubka po pluszu - nie ;) to taki mały spojler

 

PS: a "hint-y" czyli podpowiedzi nic nie pomogły? wydają się dość jasne

Link to comment

Wow, wielkie dzięki wszystkim za pomoc :).

 

@seba020: Szukałam właśnie tak jak hint pokazywał, ale nie miałam właśnie pojęcia, jak małej rzeczy szukać. A jak już ochroniarze zaczęli się przy mnie kręcić, to jakoś dziewnie mi się zrobiło i się zmyłam @_@ (i to nic, że mieszkałam niedaleko jakieś dwa lata i codziennie biegałam na zakupu, widać wystarczą dwa miesiące, żeby być wykreślonym z "bazy danych tubylców" ;) ). A o tym, żeby napisać do właściciela, to nawet nie pomyślałam (chyba miałam wrażenie, że to lekkie cheatowanie ;) ). Jak widać pozostaję mi się wiele nauczyć :).

 

@spider: Dzięki za zdjęcia, bardzo poszerzyły mi spektrum tego, jak mogą wyglądać skrytki, czyli mogą wyglądać na wszystko :).

Link to comment

@Ryuniko: wyglada, ze jestes z Wawki. Jezeli masz ochote/chec na poszukanie keszy w towazystwie Starego Wredniaka, to mozemy sprobowac sie spotkac i polazic po kilku miejscach. Obecnie najbardziej odpowiadaja mi terminy w tygodniu w ciagu dnia --> jezeli chcesz, to pisz na priva.

Link to comment

No to Ci już trochę zabawę zepsuli koledzy :-). Na początku swojej gry w geocaching zdecydowanie wolałem dochodzić do wszystkiego sam. Wtedy nie tracisz efektu zaskoczenia przy znalezieniu czegoś, co było keszem a na niego wcale nie wyglądało... Każdy nowo napotkany pomysł robił wrażenie i wzbudzał achy i ochy. A jaka przyjemność, satysfakcja. Podanie na tacy wszystkiego pozbawi Cię takiego efektu. Ale to tylko mój punkt widzenia. Różne rzeczy różnych ludzi bawią i w tej różnorodności pozostańmy. Życzyć Ci mogę wielu niezapomnianych wrażeń, radości i własnie tej satysfakcji: Wow! Zrobiłam to sama :-).

Link to comment

@wantsky - tym lepiej. Zostaną mi do odkrycia te inne, bardziej oryginalne :).

 

@y_a_h_oo - stwierdzenie, że jestem z Wawki jest bardzo ryzykowne ;). Jestem słoiczkiem warszawskim z głównego województwa byłej stolicy ;) (jakby zdanie było zbyt mało zakręcone XD ). Myślę, że z przyjemnością bym skorzystała z pomocnej rady w przypadkach innego typu skrytek jak np. Wherigo albo jakbyśmy się wybrali większą ekipą do trudniejszych zdań :). Nie mówiąc o tym, że spotka się nowych ludzi ^^.

 

@soolash - rozumiem całkowicie Twoje podejście i sama się z nim zgadzam. Jednak po kilku skrytkach typu mikro (hale i synagoga nie były pierwszymi mikro, które chciałam znaleźć) trochę czułam się zagubiona i wiedziałam, że szukam nie tego kształtu, jakiego powinnam. Oczywiście mogłam poszukać na sieci informacji, ale jakoś pierwsze postanowiła zasięgnąć wiedzy od innych na forum. Na pewno dość sporo przede mną ciekawych skrytek, więc będę miała sposobność na zawołanie: "Tak :D! Znalazłam!", będąc umazana cała w błocie albo zwisając na gałęzi ;)... Chociaż do tego, to chyba będę musiała zabrać ze sobą ludzi od wspinaczek :D.

Link to comment

Ryuniko, już w sobotę jest okazja do spotkania kilku geozakręconych ludzi w Lesie Kabackim na evencie Kabackie WIGO-spotkanie. I choć w nazwie jest to event Wherigo, to obfitość skrytek w okolicy jest taka, że będzie okazja do znalezienia i innych typów. Reasumując: będzie możliwość znalezienia jednego dnia pięciu rodzajów skrzynek (event, Wherigo, tradycyjna, multi i zagadkowa). Myślę, że warto. GeoplumPL i soolash się już pakują :-).

Link to comment

Oj wywołał mnie @Soolash do tablicy :D

Ryuniko, zapraszamy goraco. Moja facjate widać, kapelusz będę mieć bardzo podobny.

Wróżbici z IMGW przepowiadaja burze z deszczem - świetnie, będzie na polanie mniejszy tłok.

 

Powinnismy w sumie pomyśleć nad jakaś flaga/bannerem z geokeszowym logo - który znaczek jest ideologicznie neutralny i 'public domain' ?

Link to comment

Powinnismy w sumie pomyśleć nad jakaś flaga/bannerem z geokeszowym logo - który znaczek jest ideologicznie neutralny i 'public domain' ?

 

Mega Event w Górznie jest imprezą zarejestrowaną w serwisie Geocaching.com, ma również patronat serwisu Geoching Polska. Logo obu serwisów można wykorzystywać bez przeszkód do własnych, niezarobkowych celów, pod warunkiem zachowania ich oryginalnej formy graficznej. Oba serwisy są ideologicznie neutralne, służą ogólnoświatowej zabawie w geocaching.

Link to comment

Oba serwisy są ideologicznie neutralne, służą ogólnoświatowej zabawie w geocaching.

 

:laughing:

 

Toczygroszku, wiesz doskonale, że pytałem o logo lub obrazek zwizany z geocachingiem jako sportem, a nie z pewna amerykańska korporacja ułatwiajaca nam uprawianie tego sportu.

 

W międzyczasie znalazłem ;)

http://bytethebullet.com/geologo/

(link nie prowadzi do żadnej komercyjnej, religijnej lub innej zakazanej w świetle zasad Groundspeak.Inc strony)

Link to comment

Las Kabacki to od niedawna bliskie mi rejonu, ale niestety ten weekend odpada - okres komunijny. Pakuję się w piątek i wyjeżdżam w okolice, gdzie według wyszukiwarki serwisu nie ma skrytek T.T . Ale następny weekend, jeśli wcześniej będziecie organizować, to czemu nie :).

Link to comment

@GeoDarco,

To jest logo serwisu Geocaching Polska.

Możesz napisać po polsku o co ci chodzi? Bo ja nic z tego nie zrozumiałem.

 

O ew. komercyjne wykorzystanie.

 

Dziękuję za odpowiedź

GeoDarco

 

PS

Na waszej stronie http://www.geocaching.pl/download.php, jest podobne logo, ale w kolorach GroundSpeaka, stąd moje mylne założenie że taki logo ale w kolorach Polski jest "wolne".

 

D.

Link to comment

@Spider

O właśnie, właśnie. Dziekuję.

 

Jest też drugi wzór.

http://bytethebullet.com/geologo/

 

Jeśli byś szył flagę i taniej było by uszyć więcej na raz to ja chętnie się dorzucę...

 

Z innej beczki - ktoś ma może pomysł na zgrabne tłumaczenie tego zwrotu: Geocaching Community "The World is Our Playground"?

Łowcy skarbów - świat to mój rewir?

Poszukiwacze - wszechświat jest naszą zabawą?

Poszukiwacze - wszechświat to nasza zabawka?

Link to comment

@GeoDarco,

To jest logo serwisu Geocaching Polska.

Możesz napisać po polsku o co ci chodzi? Bo ja nic z tego nie zrozumiałem.

 

O ew. komercyjne wykorzystanie.

 

Dziękuję za odpowiedź

GeoDarco

 

PS

Na waszej stronie http://www.geocaching.pl/download.php, jest podobne logo, ale w kolorach GroundSpeaka, stąd moje mylne założenie że taki logo ale w kolorach Polski jest "wolne".

 

D.

Na naszej stronie nie ma kolorów groundspeaka. są podobne kolory oraz zamienione miejsca. wzór z "polskimi" kolorami to jedna z wariacji tego loga. Każdy ze wzorów loga Geocaching Polska jest chroniony prawem autorskim i wymaga zgody autorów na jego wykorzystanie.

Link to comment

Następny weekend - to spotkanie w Górznie. Też zapraszam (chociaż nie ja organizuję)

 

Trochę za daleko, biorąc pod uwagę, że w piątek mamy babskie spotkanie i idziemy się wyszaleć. Więc i tak następnego dnia na chodzie byłabym dopiero pewnie po 13, a w niedzielę pewnie ludzie będą chcieli zrobić grilla.

 

@Spider

O właśnie, właśnie. Dziekuję.

 

Jest też drugi wzór.

http://bytethebullet.com/geologo/

 

Jeśli byś szył flagę i taniej było by uszyć więcej na raz to ja chętnie się dorzucę...

 

Z innej beczki - ktoś ma może pomysł na zgrabne tłumaczenie tego zwrotu: Geocaching Community "The World is Our Playground"?

Łowcy skarbów - świat to mój rewir?

Poszukiwacze - wszechświat jest naszą zabawą?

Poszukiwacze - wszechświat to nasza zabawka?

 

Ja byłabym za "Poszukiwacze - Świat to Nasz Plac zabaw", jeśli już chcemy dokładne tłumaczenie. Bo myślę, że Geocaching w przestrzeni, to już chyba nie za naszych czasów. No chyba, że ktoś da się zahibernować jako specjalny cache z notatkę, żeby odgrzać w jakimś 2500 roku ;).

Link to comment

myślę, że Geocaching w przestrzeni, to już chyba nie za naszych czasów. No chyba, że ktoś da się zahibernować jako specjalny cache z notatkę, żeby odgrzać w jakimś 2500 roku ;).

Nie sprawdzałem, czy to doszło do skutku, ale czytałem kiedyś, że była specjalnie zrobiona zmiana regulaminu, żeby można było opublikować kesza na stacji kosmicznej...
Link to comment

myślę, że Geocaching w przestrzeni, to już chyba nie za naszych czasów. No chyba, że ktoś da się zahibernować jako specjalny cache z notatkę, żeby odgrzać w jakimś 2500 roku ;).

Nie sprawdzałem, czy to doszło do skutku, ale czytałem kiedyś, że była specjalnie zrobiona zmiana regulaminu, żeby można było opublikować kesza na stacji kosmicznej...

 

http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=611d0635-a1cf-41bc-a0cc-a6038ae288d5

Link to comment
że była specjalnie zrobiona zmiana regulaminu, żeby można było opublikować kesza na stacji kosmicznej...

GC1BE91

 

WOW! "You are 1 of 3,128 users watching this." No i tylko jedno znalezienie...

 

Mam pomysł, czy ktoś zna kogoś wybierającego się z misją na Marsa? Można stworzyć projekt - Okeszowanie Układu Słonecznego. Dwa punkty już mamy (Ziemie i jej orbitę), został jeszcze Księżyc. W sumie można zrobić fajne multi, z punktami na każdej z planet i finałem w np. Strzyżowie albo Górznie :)

 

:D

Link to comment
Z innej beczki - ktoś ma może pomysł na zgrabne tłumaczenie tego zwrotu: Geocaching Community "The World is Our Playground"?

Jest jedno tłumaczenie...

Geocaching - cały glob jest polem gry

ale z tego co wiem to jest zastrzeżone...

 

Kurcze jest na tym drugim darmowym logo, stąd moja przypuszczenie... :/

 

A może takie? "Odkrywcy - wszechświat to nasz skarb!"

 

Darzbór!

Link to comment

Może zrobić EathCache'a na Księżycu? Niech mi ktoś udowodni, że tam nie byłem. Tylko co to wtedy będzie "local language"?

:)

 

Nie nie nie, ale w tym kierunku... To powinno się nazywać SolarCache. Wymaganie logowanie jest rozwiązanie jakiegoś zdania z Astrologii/Selenologii oraz opcjonalne zdjęcie GPS na tle księżyca w powiększeniu nie mniejszym niż 100x... (czy ileś tam). Takie same warunki można dodać do innych obiektów solarnych i zabawa jest przednia.

Wszechświat czeka...

Link to comment

Oba serwisy są ideologicznie neutralne, służą ogólnoświatowej zabawie w geocaching.

 

:laughing:

 

Toczygroszku, wiesz doskonale, że pytałem o logo lub obrazek zwizany z geocachingiem jako sportem, a nie z pewna amerykańska korporacja ułatwiajaca nam uprawianie tego sportu.

 

W międzyczasie znalazłem ;)

http://bytethebullet.com/geologo/

(link nie prowadzi do żadnej komercyjnej, religijnej lub innej zakazanej w świetle zasad Groundspeak.Inc strony)

 

Właśnie nie wiem o co pytałeś, bo oba serwisy są neutralne ideologicznie i oba logo można używać na własne niekomercyjne potrzeby, np. do wydruku na koszulce czy fladze. Zgoda potrzebna jest jedynie w przypadku modyfikacji logo lub użycia do celów komercyjnych czy promocyjnych. Twoje słowa, które dobrałeś świadomie w ten, a nie inny sposób, mogą kogoś wprowadzić w błąd.

Edited by toczygroszek
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...