Jump to content

EVENTY, EVENTY


Wiesia.K

Recommended Posts

Wtrącę swoje trzy grosze.

Nic dodać, nic ująć. Świetnie to opisałaś.

 

wbijając tę symboliczną pinezkę w mapę i licząc z wypiekami na policzkach ilu już Polaków na pewno przyjechało i którzy :)

Ostatnio, to swoją pinezkę (właściwie to szpilki były) wbijałem gdzieś koło Suchej Beskidzkiej, bo bliżej Krakowa nie dało się nawet szpilki :) wcisnąć. Ciekawe czy w Moguncji będzie tak samo?

Link to comment

 

Podkreślę jeszcze jedno, co rozpoczęła Wiesia wyżej. Atmosfery dobrych spotkań nie da się łatwo opisać, to po prostu trzeba przeżyć i to nie stojąc z boku ale właśnie na przykład wbijając tę symboliczną pinezkę w mapę i licząc z wypiekami na policzkach ilu już Polaków na pewno przyjechało i którzy :) Entuzjazmem można się zarazić, ale trzeba być po prostu otwartym na ludzi. I chcieć z nimi być. Czasem nawet bariera językowa nie jest bardzo ważna. Da się ją pokonać.

 

Dzięki, jak zwykle najwięcej do powiedzenia mieli ci, z minimalna lub żadną liczba MEGA eventów poza granicami kraju... :anibad:

Link to comment

Wracając do zbliżającego się GIGA w Moguncji:

Czy dużo jest takich skrytek?

Kein_Mega_Cache_klein.PNG

Czy da się je jakoś wyfiltrować nie wchodząc w każdy listing z osobna?

 

Z tego co zaobserwowałem, sporo osób zapowiada wyłączenie swoich skrytek na czas GIGA, nie zawsze taką efektowną i rzucającą się w oczy grafiką.

Link to comment

 

Z tego co zaobserwowałem, sporo osób zapowiada wyłączenie swoich skrytek na czas GIGA, nie zawsze taką efektowną i rzucającą się w oczy grafiką.

 

Nie da się, sporo osób wyłącza kesze na dzień/dwa przed, czyli wtedy jak już wszyscy przyjeżdżający na dłużej mają wygenerowane PQ. I potrafią mieć pretensje, jak ktoś DNF albo NM zaloguje...

 

Niestety na złośliwych albo nie potrafiących zrozumieć, że nie każdy keszuje z telefonem nic nie poradzisz...

Link to comment

Czy ktoś już próbował założyć LAB cache przy okazji zwykłego eventu (nie Mega)? Jak to wygląda od strony formalnej?

 

Wiem że się da bo były w Hannoverze...

 

Ja pytałam o zgodę na labki prze CITO eventem nad jeziorem w Gródku. Odpowiedź była negatywna, ale daje nadzieję na przyszłość.

 

"

## Reply ABOVE THIS LINE to add a note to this request ##

 

Hello Lady Murazor and the team,

 

Wow - you sure have completed a lot of Lab Caches. You have done many more than I!

 

I checked with the appropriate person about the Lab Caches. She said the company is not ready to expand Lab Caches to smaller events. She said they hope to have some strategy for that in the future. But it's not possible yet.

 

Have a great event!

 

Best Regards,

 

Cindy Potter

Team Manager, Community Volunteer Support

Geocaching HQ"

 

Pytałam raz jeszcze o zgodę na labcache - z okazji zbliżającej się wystawy. Znowu odmowa Centrali.

 

"Lab Caches are currently in BETA and being tested at Mega Events only. We are gathering feedback and working on new functionality of the product, and until we have a final product general geocaching events will not have access to Lab Caches."

 

Jedyna szansa to organizacja MEGAEVENTU w Polsce. A na to jedyną nadzieję dać mogą nowi keszerzy. Bo z naszym jeszcze małym środowiskiem na MEGA nie ma szans. Więc idźmy wszyscy w teren na poszukiwania... keszy i nowych keszujących :blink:

Link to comment
Jedyna szansa to organizacja MEGAEVENTU w Polsce. A na to jedyną nadzieję dać mogą nowi keszerzy. Bo z naszym jeszcze małym środowiskiem na MEGA nie ma szans. Więc idźmy wszyscy w teren na poszukiwania... keszy i nowych keszujących :blink:

Moim zdaniem ostatnio Geocaching w Polsce na tyle się rozwinął, że dobrze przygotowane MEGA spokojnie osiągnie więcej niż 500 Will Attend oraz Attended.

Link to comment

Może dobrze zacząć od wymyślenia fajnego cyklicznego eventu? Geoskorupki tak zaczęły, z roku na rok przychodziło coraz więcej ludzi aż zrobiło się Mega (tak przynajmniej mówili mi czescy keszerzy).

 

Oczywiście tam keszerów o rząd wielkości więcej... ale przecież pod wieloma względami jesteśmy podobni.

Link to comment
Jedyna szansa to organizacja MEGAEVENTU w Polsce. A na to jedyną nadzieję dać mogą nowi keszerzy. Bo z naszym jeszcze małym środowiskiem na MEGA nie ma szans. Więc idźmy wszyscy w teren na poszukiwania... keszy i nowych keszujących :blink:

Moim zdaniem ostatnio Geocaching w Polsce na tyle się rozwinął, że dobrze przygotowane MEGA spokojnie osiągnie więcej niż 500 Will Attend oraz Attended.

No to ja nominuję Poznan- silne Pyry, dobra infrastruktura, doskonały dojazd z każdej strony, lotnisko no i słynne wielkopolskie zdolności organizacyjne...

Moge pomóc organizując PR w Finlandii i Francji...

Edited by Wiesia.K
Link to comment

Wiesia.K, nominować możesz co najwyżej samą siebie na organizatorkę mega i zacząć organizować event, bo od gadania jeszcze żadne mego nie powstało...

Od gadania się zaczyna... a na konkretach kończy!

No chyba ze Wrocek & dolnosląskie będą pierwsze, szacun z góry...

Pozdrawiam!

Link to comment

Jest sobie w wytycznych dotyczących Mega Eventów takie oto piękne zdanie:

 

We do not award Mega status to an event as a means of attracting attendees. The designation of Mega status and the use of the Mega-Event icon will only be granted on the merits of the actual event.

I o to chodzi. Nie należy stawiać wozu przed koniem, na zasadzie "postarajmy się o status Mega, to nam więcej osób przyjedzie". Warto pomyśleć odwrotnie: "postarajmy się o więcej osób, to Mega samo przyjdzie".

:laughing:

W miarę rozwoju środowiska poszukiwaczy i poszerzania się bazy osoboludzkiej (jak to mawiano za komuny) powinno być to coraz łatwiejsze.

 

A jest też takie zdanie w rzeczonych wytycznych i bywa, że HQ z niego robi użytek:

 

Artificially inflated Attended or Will Attend logs may disqualify events from reaching Mega-Event status.
Link to comment

O czym Wy mówicie, jakie MEGA? Robienie MEGA na siłę to nie jest dobry pomysł, gdy zwykłe eventy najczęściej nie są w stanie przyciągnąć więcej niż 20, 30 keszerów.

Tu skrajne przypadki z ostatniego weekendu:

http://coord.info/GC5Q2Y9

http://coord.info/GC5Q30J

Zainteresowanie i frekwencja wprost porażające, a podobno Małopolska to nie geopustynia. :anitongue:

Ta część Małopolski to jednak trochę geopustynia jest.

 

Ja z kolei - również w ostatni weekend - byłem na evencie, gdzie było grubo ponad 50 osób. I to nie jest wyjątek - nie pierwszy mój tak liczny zwykły event w Polsce.

Link to comment

Więc wystarczy 'tylko' 10-krotnie zwiększyć bazę geocacherów w Polsce. Może być trudno, biorąc pod uwagę, że liczba osób preferujących jakąkolwiek formę aktywnego spędzania czasu wolnego od lat systematycznie spada, może się okazać że ta liczba jest bliska nasycenia.

 

Co nie znaczy, że nie należy próbować, i zamierzam propagować geocaching w lokalnych kołach turystycznych, chociaż na razie rezultaty mam mizerne. Ale ja sam zostałem 'zarażony' na wyjeździe turystycznym właśnie (chociaż czas inkubacji trwał kilka miesięcy, a osiągnięcie pełnego stadium 'choroby' ponad 2 lata).

Link to comment

Więc wystarczy 'tylko' 10-krotnie zwiększyć bazę geocacherów w Polsce. Może być trudno, biorąc pod uwagę, że liczba osób preferujących jakąkolwiek formę aktywnego spędzania czasu wolnego od lat systematycznie spada, może się okazać że ta liczba jest bliska nasycenia.

 

Co nie znaczy, że nie należy próbować, i zamierzam propagować geocaching w lokalnych kołach turystycznych, chociaż na razie rezultaty mam mizerne. Ale ja sam zostałem 'zarażony' na wyjeździe turystycznym właśnie (chociaż czas inkubacji trwał kilka miesięcy, a osiągnięcie pełnego stadium 'choroby' ponad 2 lata).

 

Aktywny wpoczynek to w tej chwili modne bieganie i pedałowanie. Obowiązkowo po drogach publicznych a nie ścieżkach rowerowych.

 

Co do promowania, to jest konkurencyjny serwis i tyle. Polak jak słyszy że coś jest darmowe albo w promocji zaczyna się ślinić i generalnie traci rozum.

 

Natomiast oprócz kół turystycznych są np. szkoły. W Górznie się udało: http://www.zsgorzno.com.pl/1/7576/7929/AKTUALNO%C5%9ACI-201415-Geocaching-w-klasie-4a

Link to comment

Polak jak słyszy że coś jest darmowe albo w promocji zaczyna się ślinić i generalnie traci rozum.

Myślę, że lata 90te mamy już dawno za sobą i ludzie zaczęli przedkładać jakość nad ilość...

A co do Geocachingu to porównaj dynamikę przyrostu keszy/keszerów w dwóch najpopularniejszych serwisach w PL...

Link to comment

 

Aktywny wpoczynek to w tej chwili modne bieganie i pedałowanie. Obowiązkowo po drogach publicznych a nie ścieżkach rowerowych.

 

90% z osób, które po miescie jadą rowerem, nie traktuje tej jazdy tego jako 'aktywnego wypoczynku', ale jako najrozsądniejszy sposób dotarcia do pracy/szkoły/sklepu. Drogi publiczne są zasadniczo do takiej jazdy przeznaczone.

 

A 'ścieżki rowerowej' to od kilku lat nie widziałem.

Link to comment

Czy ktoś planuje CITO ze sprzątaniem w mazowieckim?

 

Np. mnie serdecznie dobija czystość lasu na Wólce Węglowej - to jest administracyjnie dzielnica Bielany, m. st. Warszawa, zarządzany przez Lasy Miejskie Warszawa. O ile wiem leśniczówka na ul. Dziwożony nie jest już leśniczówką.

 

Mamy tam kilka keszy i las jest mało przyjemny przez śmieci.

Link to comment

Czy ktoś planuje CITO ze sprzątaniem w mazowieckim?

 

Np. mnie serdecznie dobija czystość lasu na Wólce Węglowej -

 

Zadzwoń do Urzędu Dzielnicy, przebij się prze mur biurokracji, niezrozumienia i tumiwisizmu, po umówieniu szczegółów zrób listing CITO i wyslij do recenzji.

Link to comment

Czy ktoś planuje CITO ze sprzątaniem w mazowieckim?

 

Np. mnie serdecznie dobija czystość lasu na Wólce Węglowej - to jest administracyjnie dzielnica Bielany, m. st. Warszawa, zarządzany przez Lasy Miejskie Warszawa. O ile wiem leśniczówka na ul. Dziwożony nie jest już leśniczówką.

 

Mamy tam kilka keszy i las jest mało przyjemny przez śmieci.

 

Dobre miejsce na CITO. Wyślij pismo do Lasów Miejskich (mogę Ci nawet podesłać wzór, jaki wysyłałem w 2013 do urzędu dzielnicy Ochota), poczekaj ze 2 tygodnie na reakcję, uzgodnij szczegóły (z wizją lokalną w terenie), zgłoś event do recenzji - w czerwcu będziesz mógł zorganizować.

Link to comment

Ramowy terminarz sobotnich atrakcji w Krakowie:

 

  • 9:00 – C.K. CITO w fortyfikacjach na północy Krakowa (N50 06.392 E19 56.134)
  • 13:30 – publikacja spacerowej skrytki Wherigo na Plantach (N50 03.262 E19 56.363)
  • 14:30 – początek Geocaching Expo (N50 04.357 E19 56.617)
  • 15:30, 16:30, 17:30, 18:30, 19:30 – finały konkursów na Expo
  • 16:00 – CITO w Bastionie III (N50 04.570 E019 56.300)
  • 19:30 – zakończenie Geocaching Expo

 

Poza tym w piątek i sobotę opublikowanych będzie kilka nowych skrytek w sumie ośmiu różnych typów.

Link to comment

Czy ktoś planuje CITO ze sprzątaniem w mazowieckim?

 

Np. mnie serdecznie dobija czystość lasu na Wólce Węglowej - to jest administracyjnie dzielnica Bielany, m. st. Warszawa, zarządzany przez Lasy Miejskie Warszawa. O ile wiem leśniczówka na ul. Dziwożony nie jest już leśniczówką.

 

Mamy tam kilka keszy i las jest mało przyjemny przez śmieci.

 

Dobre miejsce na CITO. Wyślij pismo do Lasów Miejskich (mogę Ci nawet podesłać wzór, jaki wysyłałem w 2013 do urzędu dzielnicy Ochota), poczekaj ze 2 tygodnie na reakcję, uzgodnij szczegóły (z wizją lokalną w terenie), zgłoś event do recenzji - w czerwcu będziesz mógł zorganizować.

 

Na terenie m.st. Warszawa nic nie zorganizuję. Oddałem to miasto słoikom.

Link to comment

A 'ścieżki rowerowej' to od kilku lat nie widziałem.

A to zapraszamy do Gdańska, jedno z najlepszych miast do... excusez le mot- pedałowania... :rolleyes:

 

Wiesiu - ścieżka rowerowa istnieje li tylko w języku potocznym - formalnie to jest Droga dla Rowerów (DDR) - tak offtopic

Link to comment

W trybie sprostowania:

- ścieżka rowerowa to stara nazwa drogi dla rowerów - takie określenie występowało formalnie w przepisach.

- czym innym jest droga dla rowerów, droga dla pieszych i rowerów, szlak rowerowy i trasa rowerowa (potocznie często wszystkie te określenia zastępuje się "ścieżką rowerową")

 

I potwierdzam - w Gdańsku faktycznie jest gdzie bezpiecznie pojeździć.

Link to comment

Project-gc ma ciekawe narzędzie do analizy eventów dostępne pod Tools / Others /Event statistics. Prezentuje ono podwójny wykres: czarną linią zaznaczony jest przyrost (bądź spadek) liczby logów "will attend" w czasie od ogłoszenia spotkania do jego daty odbycia. Linią zieloną pokazane jest, ile z tych deklarowanych chęci obecności przerodziło się w obecności faktyczne, czyli późniejsze logi "attended" odpowiednich osób. Końcowy niebieski słupek to ostateczna liczba "attendów".

 

Narzędzie to w założeniu było przygotowane dla twórców większych spotkań, by byli w stanie stwierdzić, które działania promujące ich eventy przyniosły najbardziej wymierne skutki, które zaś były chybione. Ma ono jednak pewien efekt uboczny: znakomicie pokazuje sztuczne pompowanie logów "will attend", jeśli takie nastąpiło. Weźmy dwa poniższe wykresy wykonane dla dwóch spotkań. Na osi poziomej mamy czas, a na pionowej liczbę logów odpowiednich typów. (Liczby i daty usunąłem, bo nie chodzi o to, które konkretnie eventy to były.)

 

2yxlron.jpg

 

Wykres górny z początku wygląda zupełnie normalnie. Zawsze jest tak, że część "will attendów" pozostanie niezrealizowana, jest to z reguły około 1/6 do 1/4 złożonych wstępnie deklaracji uczestnictwa. Aż dochodzimy do punktu A, gdzie mamy nagły skok deklaracji nie znajdujący poparcia w faktycznym uczestnictwie deklarujących się osób. Typowy przypadek pompowania.

 

Linia dolna to już pompowanie ekstremalne! Widać, że od samego początku uczestnictwo było deklarowane na wyrost. Zaledwie około 1/3 deklaracji przerodziła sie w późniejsze uczestnictwo. Już ten fragment wykresu jest wysoce podejrzany. W punkcie B mamy wzrost tempa przybywania logów "will attend" nie znajdujący odzwierciedlenia w odpowiadających logach "attended". Akcja była rozciągnięta w czasie (nie ma takiego jednorazowego skoku jak poprzednio) ale widać od razu, że coś tu grubo nie gra. Liczba zgłoszeń zaczęła się jednak wysycać, więc podjęto kolejną akcję (punkt C). Praktycznie NIKT z uczestników tej akcji nie przybył później na event! Charakterystyczne dla tego przypadku są jeszcze dwie rzeczy: Po pierwsze, zaledwie śladowe deklaracje uczestnictwa w ostatnich dniach przed spotkaniem, a zazwyczaj wzrost typu "last minute" jest wyraźnie zauważalny i w deklaracjach i w późniejszych uczestnictwach odpowiednich osób. Po drugie, praktyczny brak uczestników, którzy przyjechali, choć "will attenda" nie zgłosili (słupek niebieski nie przewyższa końca linii zielonej). Czyli "mobilizacja lokalnego środowiska" osiągnęła stadium absolutnego nasycenia.

 

I to wszystko doskonale widać!

Link to comment

Zapraszamy na trzecie spotkanie CITO związane z badaniami „Jakość Wody”!

 

 

Tym razem zajmiemy się tym, co woda pozostawia po sobie - osadami. Terenem naszych badań będzie zachodnia część, tzw. "cofka" Zbiornika Dobczyckiego. Na zbiorniku tym znajduje się główne ujęcie wody pitnej dla Krakowa. Teren jest więc chroniony i normalnie obowiązuje tam zakaz wstępu, my jednak dysponować będziemy pozwoleniem na przeprowadzenie tam badań dotyczących stanu ekologicznego tego akwenu. W ten sposób pomożemy naszemu środowisku!

 

Spotykamy się w sobotę, 04-go lipca 2015 o godzinie 10:00 w pobliżu miejsca zaznaczonego jako waypoint "Miejsce zbiórki" (lokalizacja będzie podana wkrótce). Na początek nastąpi krótkie wprowadzenie podane przez przedstawicieli WIŚ PK, którzy objaśnią, co i jak mamy obserwować, jak zbierać próbki itp. Potrwa to około 20 minut. Później wyruszymy w teren. Zakończymy prawdopodobnie około godziny 13-tej.

 

Pierwsze 40 osób i/lub teamów, które zalogują "will attend", a następnie pojawią się na spotkaniu, otrzyma gratis okolicznościowe eventowe PWG.

 

Należy mieć ze sobą:

Odbiornik GPS z mapą okolicy;

Coś do pisania;

Chlebak lub inną torbę na próbki;

Niedużą łopatkę: saperkę lub szpadelek;

Wysokie buty - gumiaki;

Prowiant, napoje (niewyskokowe!).

 

Uwaga: spotkania CITO z cyklu "Jakość Wody" publikowane są za indywidualną zgodą udzieloną przez HQ.

Link to comment

088a1cb7-3c6e-4696-b73f-1064460b0301.jpg

 

Dzień dobry!

 

Gdybyście bawili lub planowali bawić w Trójmieście w przedostatni weekend wakacji to zapraszam serdecznie na dwa eventy:

1. CITO pod nazwą "Wyspa Geokeszerów" http://coord.info/GC60CN5

2. Event pod nazwą "I Wyścig o Puchar Dobrego Ducha Wyspy Geokeszerów" http://coord.info/GC60JDG

 

Mamy ponad około 20 kajaków, dzięki którym można będzie fajnie spędzić czas.

 

Dodatkowo trójmiejskie wróble ćwierkają, że 22 sierpnia będzie można zaliczyć u nas 8 typów skrytek.

 

Pozdrawiam,

iggyPL

Link to comment

Dear Polish geocachers community!

We are trying to make a history in Estonia by making the very first Estonian Mega-event. We are inviting all geocachers to celebrate Geo-St.John´s Day on the 1st - 3rd of July 2016 with an event GeoJaanipäev Estonia 2016, http://coord.info/GC60F99

 

Dear Polish geofriends, we invite you to come and visit our beautiful country and participate in Mega-event. To gain the Mega status, we will have to get at least 500 „Will attend“ logs, so the more of you that can join us for this great event the closer we are to making it happen!

 

More information from our website: www.megaestonia.com

or Facebook: https://www.facebook.com/MegaEstonia2016

 

From behalf of Orga-team, caro_GP aka Carolina

Link to comment

POD WIDMOWYM KRÓLEM V

 

KRAKÓW, 09-10 KWIETNIA 2016

 

GEOCOIN FESTIVAL

09. 04. 2016, 14:30 - 19:00

http://coord.info/GC5XX8K

 

Trailer:

 

Zapraszamy na piątą już odsłonę naszego corocznego wiosennego wydarzenia "Pod Widmowym Królem"! Jak zwykle przy spotkaniach o numerze nieparzystym tematem wiodącym głównej atrakcji weekendu będą geocoiny oraz inne przedmioty podróżne śledzone na geocaching.com. Tegoroczna impreza odbędzie się w Galerii GIL kampusu Politechniki przy ulicy Warszawskiej 24 w Krakowie. (Dla stałych bywalców: to tam, gdzie odbyła się trzecia edycja.)

 

Główną atrakcją spotkania, jak sama nazwa wskazuje, będzie wystawa geocoinów. Na zasadniczej ekspozycji znajdzie się ich sporo więcej, niż można było ich zobaczyć rok czy dwa lata temu; zbiór wciąż rośnie, więc będzie co oglądać... Czas trwania wystawy to jedno sobotnie popołudnie - od godziny 14:30 do 19:00, a więc cztery i pół godziny. Na jej obejrzenie warto zarezerwować sobie około 20 minut.

 

Osoby posiadające własne kolekcje geocoinów i pragnące pokazać je szerszej publiczności, mogą zarezerwować na ten cel stoliki w sali wystawowej. Chętni na takie rezerwacje proszeni są o kontakt ze mną, Murazorem, w terminie do 31-go marca 2016. Oczywiście, wszyscy chętni chcący się pochwalić swoimi geocoinami będą mogli to też zrobić przy ogólnodostępnych stołach. Będzie tam też można usiąść i porozmawiać, powymieniać się przedmiotami podróżnymi itp.

 

Jak to w HQ było

10. 04. 2016, 9:00

http://coord.info/GC5GJGH

 

Trailer:

 

Zapraszamy niedzielną odsłonę naszej geocachingowej imprezy "Pod Widmowym Królem V", czyli na spotkanie poświęcone opowieściom z Dalekiego (choć nie dzikiego) Zachodu, pod tytułem "Jak to w HQ było". Spotykamy się w sali wykładowo-konferencyjnej "Kotłownia" kampusu Politechniki Krakowskiej przy ulicy Warszawskiej 24. Będzie to spotkanie nie tylko dla początkujących! Zaczynamy w niedzielę 10-go kwietnia o godzinie dziewiątej rano. Bardzo prosimy o punktualne przybycie.

 

Ostatniego lata udało nam się liznąć zarówno nieco historii jak i współczesności geocachingu. Byliśmy w miejscu, w którym Dave Ulmer umieścił swój "GPS Stash". Odnaleźliśmy jedyny wciąż istniejący kesz o trzyliterowym kodzie, a także drugą z najstarszych wciąż aktywnych skrytek na świecie. Byliśmy w HQ, czyli centrali geocachingu, gdzie spotkaliśmy między innymi Jeremy'ego i Bryana. Braliśmy udział w Block Party, warsztatach "User Insights" oraz mega-evencie "Going Ape". O tym wszystkim - i nie tylko o tym - chcemy Wam opowiedzieć.

 

Mamy w planach sporo atrakcji na ten niedzielny poranek. Na spotkaniu będzie można zobaczyć sporo zdjęć z co bardziej widokowych lokalizacji skrytek, obejrzeć pamiątki z HQ, podstemplować swój notes oficjalną kopią pieczęci Centrali, odkryć parę unikalnych przedmiotów podróżnych... Planujemy też konkurs!

 

Zapraszamy do Krakowa!

Edited by Murazor
Link to comment

I spotkanie geokeszerów z bliskich i dalekich okolic Brzegu (Wrocławia, Opola itp. ) i zimowa kąpiel w przeręblu.

 

Drodzy poszukiwacze skarbów! Czy w okolicach Brzegu mieliśmy kiedyś spotkanie? Chyba jeszcze nie. Czyli warto nadrobić zaległości, tym bardziej, że w naszym mieście ostatnio wysyp nowych skarbów. I warto się poznać.

 

Zapraszam serdecznie

 

Atrakcją spotkania będzie: kąpiel w zimnej wodzie. :-) Stąd też apel do wszystkich morsów z pobliskich województw - przybywajcie.

 

Przy okazji chciałem aktywować dwie - trzy skrzynki w okolicy.

 

http://coord.info/GC66X1D

Link to comment

Keszerzy z Mogilna zapraszają 30 stycznia na "Geocachingowe spotkanie z historią", czyli podróż w przeszłość Klasztoru Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Mogilnie.

http://coord.info/GC67R05

To klasztor zbudowany i uzytkowany 800 lat przez benedyktynów, drobna róznica...obecnie dom noclegowy dla grup i parafia prowadzona przez kapucynów...

BTW, kiedys keszowałam na wyspie, gdzie jest najstarszy w Europie klasztor. stale zamieszkany przez cystersów, świetne likiery, dobre wina i niezgorsze oliwy produkuja , utrzymując się z WŁASNEJ pracy...nie z datków.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...