Jump to content

EVENTY, EVENTY


Wiesia.K

Recommended Posts

 

Na dziś 513zł WAW-GLA Wizzem, piątek wieczór - poniedziałek wieczór.

Ale! obniżki (ewentualne) będą na to od początku czerwca, więc warto monitorować.

HA!

A ja z długiej chwili sprawdzałam dziś bilety z Gdanska do Seatlle.

Drobne 9000 km, 2200 w dwie strony, Lufthansą ;)

Odwiedzić HQ- bezcenne :laughing:

I przy okazji do Kanady mozna skoczyc, to za miedzą!

Link to comment

 

Bo oni musieliby przy organizacji tyrać, a ci z dala po prostu przyjechaliby na gotowe! :anitongue:

 

W koncu tak wyglada przygotowywanie dowolnego spotkania - ktos tyra, aby bawic sie mogl ktos.

 

Im wieksze spotkanie, tym wiecej roboty. Do tego dochodzi dogrywanie szczegolow logistycznych (bo jak masz duzo ludzi to w mysl polskiego prawa mowimy o w pelni wypasionej imprezie masowej albo tylko o koniecznosci zgloszenia organizacji takiego spotkania (jezeli odpowiednio mniej osob przychodzi). Jezeli Mega, to impreza masowa - czyli masz urwanie tylka w zwiazku z obowiazujacym nas prawem. Tak wiem, mozna pojsc na zywiol i nic nikomu nie zglaszac, ale niechcialbym byc na miejscu organizatorow takiego spotkania. Nie w tym kraju :(

 

PS. juz raz przylozylem swoja malutka rasie do organizacji MegoPoland, wiec wcale sie nie obraze, jak nastepne zrobi ktos inny :)

Edited by y_a_h_oo
Link to comment

W koncu tak wyglada przygotowywanie dowolnego spotkania - ktos tyra, aby bawic sie mogl ktos.

 

Im wieksze spotkanie, tym wiecej roboty. Do tego dochodzi dogrywanie szczegolow logistycznych (bo jak masz duzo ludzi to w mysl polskiego prawa mowimy o w pelni wypasionej imprezie masowej albo tylko o koniecznosci zgloszenia organizacji takiego spotkania (jezeli odpowiednio mniej osob przychodzi). Jezeli Mega, to impreza masowa - czyli masz urwanie tylka w zwiazku z obowiazujacym nas prawem. Tak wiem, mozna pojsc na zywiol i nic nikomu nie zglaszac, ale niechcialbym byc na miejscu organizatorow takiego spotkania. Nie w tym kraju :(

 

PS. juz raz przylozylem swoja malutka rasie do organizacji MegoPoland, wiec wcale sie nie obraze, jak nastepne zrobi ktos inny :)

Ja wcale nie boję się organizacji takiego eventu. Jeśli chodzi o imprezę masową w świetle polskiego prawa, to jej nie będzie, bo po polskiej stronie spodziewałbym się 50-150 osób. Takie wycieczki ogarniam jako przewodnik; czasami biorę do pomocy koleżanki i kolegów z cechu. Mega Event w Karkonoszach powinien przyciągnąć dużo więcej Czechów. Razem z Czechami możemy spełnić warunek 500, bez Czechów nie widzę takiej możliwości.

 

Miejsce mam już upatrzone. Termin powinien być w sezonie letnim. Jeśli ma być inny Mega Event w 2014 roku w Polsce, to możemy poczekać z moim pomysłem do 2015 r.

 

W tym wypadku nie trzeba byłoby wydawać 1000 zł na podróż i zakwaterowanie w czasie weekendu w Glasgow, aby być na Mega Evencie. Chociaż z drugiej strony, oczywiście podróże kształcą i do Szkocji na pewno wybierze się trochę Polaków, ale nie sądzę, aby wybrało się tam wielu.

Link to comment
W tym wypadku nie trzeba byłoby wydawać 1000 zł na podróż i zakwaterowanie w czasie weekendu w Glasgow, aby być na Mega Evencie. Chociaż z drugiej strony, oczywiście podróże kształcą i do Szkocji na pewno wybierze się trochę Polaków, ale nie sądzę, aby wybrało się tam wielu.

Mega w Szkocji jest zdecydowanie drozsze niz karkonoskie z jednego zasadniczego powodu: bo jest. :laughing:

Link to comment

Jeśli ktoś z dalekich stron waha się jeszcze, czy przyjechać na weekend 4-6 kwietnia do Krakowa, to właśnie przybył dodatkowy powód, aby jednak się zebrać w drogę.

 

Jak już pisałem wcześniej:

 

W piątek, czwartego kwietnia 2014 roku, w godzinach 18:00 - 21:00

w budynku Galerii GIL na kampusie Politechniki Krakowskiej

przy ulicy Warszawskiej 24 w Krakowie odbędzie się

WYSTAWA GEOCOINÓW.

 

http://coord.info/GC4WMZH

 

Zaś następnego dnia rano, 05.04.2014 o godzinie 9:00 w sąsiadującej lokalizacji bedzie miał miejsce:

Maker Madness multi event - Kraków

 

http://coord.info/GC4Z8WT

 

To drugie spotkanie potrwa około godziny. A potem nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać się na wspólne - albo też indywidualne, jak kto woli - keszobranie.

A w Grodzie Kraka skrytek ostatnio obrodziło, że hej!

 

Przy okazji przypominam, że termin składania zamówień na pamiątkowe geocoiny z wystawy upływa w najbliższy poniedziałek, 03 marca 2014. Zbieranie rezerwacji zamykam tego dnia o 21:00, a potem wysyłam zamówienie do fabryki. Wyprodukowanych bedzie tylko tyle coinów, na ile zostanie mi zgłoszone zapotrzebowanie; nie będzie nadwyżek.

Edited by Murazor
Link to comment

Jeśli ktoś z dalekich stron waha się jeszcze, czy przyjechać na weekend 4-6 kwietnia do Krakowa, to właśnie przybył dodatkowy powód, aby jednak się zebrać w drogę.

 

Jak już pisałem wcześniej:

 

W piątek, czwartego kwietnia 2014 roku, w godzinach 18:00 - 21:00

w budynku Galerii GIL na kampusie Politechniki Krakowskiej

przy ulicy Warszawskiej 24 w Krakowie odbędzie się

WYSTAWA GEOCOINÓW.

 

http://coord.info/GC4WMZH

 

Zaś następnego dnia rano, 05.04.2014 o godzinie 9:00 w sąsiadującej lokalizacji bedzie miał miejsce:

Maker Madness multi event - Kraków

 

http://coord.info/GC4Z8WT

 

To drugie spotkanie potrwa około godziny. A potem nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać się na wspólne - albo też indywidualne, jak kto woli - keszobranie.

A w Grodzie Kraka skrytek ostatnio obrodziło, że hej!

 

Przy okazji przypominam, że termin składania zamówień na pamiątkowe geocoiny z wystawy upływa w najbliższy poniedziałek, 03 marca 2014. Zbieranie rezerwacji zamykam tego dnia o 21:00, a potem wysyłam zamówienie do fabryki. Wyprodukowanych bedzie tylko tyle coinów, na ile zostanie mi zgłoszone zapotrzebowanie; nie będzie nadwyżek.

 

A w Warszawie mamy Maker Madness dzien wczesniej - tak aby zainteresowani zdazyli do Grodu Kraka na coinfest

 

:)

Link to comment

Jejku, do niedawna myślałem, że w całej Polsce jest może wszystkich razem ze 100 geocoinów, a tutaj w jednym miejscu ma być 300??? To może warto byłoby wydać katalog tego Geocoins Show? Czy będzie jakiś przewodnik, hehe, co by nam przybliżył zagadnienia i oprowadził po ekspozycji? B)

 

Wyjeżdżam w piątek rano do Krakowa, nie mogę się spóźnić!

Link to comment

Jejku, do niedawna myślałem, że w całej Polsce jest może wszystkich razem ze 100 geocoinów, a tutaj w jednym miejscu ma być 300??? To może warto byłoby wydać katalog tego Geocoins Show? Czy będzie jakiś przewodnik, hehe, co by nam przybliżył zagadnienia i oprowadził po ekspozycji? B)

 

Wyjeżdżam w piątek rano do Krakowa, nie mogę się spóźnić!

 

No to będzie przewodnik :)

Do zobaczenia w piątek!

Link to comment

Jakby co, będę służył objaśnieniami, co jest czym. Namiastka, podkreślam, namiastka katalogu jest planowana, w formie zwięzłej ulotki informacyjnej. Coś więcej - może kiedyś w dalekiej przyszłosci, jak się Widmowe Króle dorobią statusu mega. :anitongue:

Link to comment

No i po evencie... Uff, wszystko poszło dobrze. Było to, co być powinno: wiele geocoinów w gablotach, sala, w której mimo dużej frekwencji nie było ciasno, stoisko, gdzie można było kupić sobie własnego coina, jak również coś do zakąszenia i popicia. Przez te trzy godziny przez wystawę przewinął się niejaki tłumek: oficjalny eventowy logbook wykazuje obecność równo osiemdziesięciu osób, ale wpisów paru znanych mi i widzianych na spotkaniu keszerów jakoś w nim brak. No nic, trudno, pozostańmy przy tej osiemdziesiątce. Wrażenia zwiedzających można poczytać w logach online.

 

Kto był - temu dziękuję.

Kogo nie było - niech żałuje!

Link to comment

No i po evencie... Uff, wszystko poszło dobrze. Było to, co być powinno: wiele geocoinów w gablotach, sala, w której mimo dużej frekwencji nie było ciasno, stoisko, gdzie można było kupić sobie własnego coina, jak również coś do zakąszenia i popicia. Przez te trzy godziny przez wystawę przewinął się niejaki tłumek: oficjalny eventowy logbook wykazuje obecność równo osiemdziesięciu osób, ale wpisów paru znanych mi i widzianych na spotkaniu keszerów jakoś w nim brak. No nic, trudno, pozostańmy przy tej osiemdziesiątce. Wrażenia zwiedzających można poczytać w logach online.

 

Kto był - temu dziękuję.

Kogo nie było - niech żałuje!

 

Ja byłem, ale żałuję, że nie mogłem dokładniej obejrzeć wszystkich eksponatów, bo przez te kilka godzin uwijałem się jak mogłem, aby obsłużyć zainteresowanych zwiedzających. Następnym razem na takie wydarzenie trzeba będzie poświęcić więcej czasu.

Link to comment

A ja mam pytanie. Czy są jakieś ograniczenia w liczbie ZWYKŁYCH eventów w jednym mieście, jednego dnia ?

 

10:00 Flashmob event na stacji metra Kabaty

10:15 Flashmob event na stacji metra Natolin

10:30 Flashmob event na stacji metra Imielin

....

 

albo nas z Imielina zgarną do czubków/na dołek, albo o 14 na Młocinach będziemy świętować kolejne dwa badże za eventy :laughing:

Link to comment

A ja mam pytanie. Czy są jakieś ograniczenia w liczbie ZWYKŁYCH eventów w jednym mieście, jednego dnia ? I nie chodzi mi o sytuację gdy odbywa się mega/giga event

A które punkty regulaminu o tym mówią?

 

Doszukałem się

 

http://www.geocachin...ines.aspx#event

 

Trzeba będzie zmodyfikować plany jednego eventu, bo nie mam czasu na próby przekonania recenzenta.

Edited by ru.beus
Link to comment

A ja mam pytanie. Czy są jakieś ograniczenia w liczbie ZWYKŁYCH eventów w jednym mieście, jednego dnia ? I nie chodzi mi o sytuację gdy odbywa się mega/giga event

A które punkty regulaminu o tym mówią?

 

Doszukałem się

 

http://www.geocachin...ines.aspx#event

 

Czy mogę prosić o uściślenie, o którym fragmencie regulaminu mowa, bo jedyne co ja znalazłem, to to:

 

"events that are near the same time or location and intended for the same audience should be submitted as a single event"

 

O ile dobrze rozumiem, jest to jedynie ZALECENIE, a nie wymaganie ("should", a nie "must"). Poza tym punkt ten zawiera bardzo nieprecyzyjne sformułowania. Bo co to znaczy "near"? 1km? 5km? tą samą miejscowość? gminę?

I co to znaczy "the same audience"? Każdy event jest adresowany do geocacherów. Więc przy pewnym punkcie widzenia, można śmiało wyciągnąć wniosek, że KAŻDY event jest "intended for the same audience".

 

Będę wdzięczny za doprecyzowanie lub wskazanie innych fragmentów regulaminu, które przeoczyłem.

Link to comment

Kiedy jeszcze keszowałem w Irlandii, to tamtejszy reviewer wyjaśnił, że muszą to być różne pod względem organizacji eventy. Chodzi o to, żeby nie robić traila eventowego, tzn co 5 minut event pod każdym kolejny drzewem. Ale jeśli jest tak,że najpierw jest event w knajpie, a potem np event w postaci ogniska nad rzeką, to może być. Ale to było kilka lat temu i być może się coś zmieniło w zasadach i ich interpretacji.

Link to comment

Tylko i wyłącznie za zgodą GS. Standardowo nie można rejestrować subeventów dla Mega.

 

Czyli flashmob pod WebCamem w czasie Giga nie wypali? I tym samym 10 różnych typów będzie do zdobycia tylko łącznie z ew. Lab Cachem (a więc Project-GC tego nieobadżuje)? :sad:

Link to comment

Tobie chodzi o znajdowanie fajnych skrzynek, czy o obadżowanie się na projekt-gc ??

 

Obadżować się, a potem na luzie zajmować się znajdowaniem fajnych keszy :P

 

A tak poważnie, jak już gdzieś mam być gdzie jest webcam, to chcę go zaliczyć :P Nie zostawię go sobie "na później" tylko dlatego, że kolejnej okazji do "badża" może już nie być :P

Link to comment
A trzeba do nich bezpośrednio pisać (z jakim wyprzedzeniem)? Czy wystarczy, że zgłoszę Eventa i Reviewer w razie jakichś problemów napisze co i jak?

Najpierw musisz mieć status Mega. Zapewniam Cię, że zanim go osiągniesz to nie raz będziesz się kontaktować GS i wtedy też będziesz miał okazję poruszyć temat sub-eventów.

Link to comment

Najpierw musisz mieć status Mega. Zapewniam Cię, że zanim go osiągniesz to nie raz będziesz się kontaktować GS i wtedy też będziesz miał okazję poruszyć temat sub-eventów.

 

Nie, nie, źle mnie zrozumiałeś.

Jest event Mega/Giga. Chcę przy jego okazji zgarnąć grupkę Polaków i poszukać czegoś wspólnie, więc stąd pomysł eventa pod webcamem (zrobienie jakiegoś 'napisu' z ludków itp.)

 

Pytanie, czy mogę coś takiego zrobić w dniu Mega/Giga...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...