Jump to content

Ogłoszenia reviewerskie


Kashubian Reviewer

Recommended Posts

Szczegółowe wytyczne dotyczące skrytek indoorowych i komercyjnych

 

Jakiś czas temu jeden z geocacherów podzielił się z Groundspeakiem swoimi obawami dotyczącymi niezgodności z regulaminem skrytki „Szafa Gdanska - TB Hotel” (GC2EC67). Przyznano mu rację w związku z tym skrytka zmieniła status na „tymczasowo niedostępna”, a jej właściciel został zobowiązany do zmiany miejsca ukrycia lub archiwizacji. Sytuacja taka miała miejsce ponieważ my, jako recenzenci i Groundspeak, jako twórca regulaminu, różnie go interpretowaliśmy. Mowa tu o fragmencie „It suggests or requires that the finder go inside a business, interact with employees and/or purchase a product or service.” (http://www.geocaching.com/about/guidelines.aspx#commercialcaches). Którakolwiek z wymienionych przesłanek (konieczność wchodzenia na teren prowadzenia działalności gospodarczej, kontaktowania się z obsługą, kupowania towaru lub usługi) dyskwalifikuje geocache w serwisie geocaching.com.

 

Zgodnie ze instrukcjami jakie otrzymaliśmy, jesteśmy zobowiązani do usunięcia z serwisu wszystkich podobnych skrytek w Polsce. Nie wszystkie skrytki znamy i nie wszystkie pamiętamy, dlatego właścicieli takich bardzo prosimy o zmianę miejsca ukrycia, a pozostałych geocacherów prosimy o wskazanie właścicielom niniejszego ogłoszenia. Gdy to nie poskutkuje, prosimy o zgłaszenie skrytki poprzez log „Needs Archived” lub w e-mailu do któregoś z nas.

 

Jednocześnie chcialibyśmy poinformować, że skrytki znajdujące się w miejscach takich, jak sklepy, kawiarnie i inne punkty usługowe, księgarnie, gospodarstwa agroturystyczne itp. prowadzące działalność gospodarczą, nie będą publikowane.

 

Przepraszamy za zamieszanie jakie mogliśmy wywołać i prosimy o zrozumienie.

 

Życzymy wielu znalezień i dobrej zabawy.

 

Kashubian Reviewer i Silesian Reviewer

 

PS. Niniejszy wątek ma pełnić funkcję tablicy ogłoszeń, więc prosimy o powstrzymanie się z uwagami i komentarzami w tym wątku.

Link to comment

Kilka uwag o zakładaniu EarthCache'y

 

Ponieważ w pierwszej dziesiątce earthcaches, jakie zreviewerowałem pojawiły się dwa "kryzysowe", chciałbym prosić Was o chwilę uwagi. Rozumiem, że dla większości poniższe informacje są zbędne, jako że raczej dla nas wszystkich są oczywiste. Sorry for that.

W jednym przypadku pierwsi logujący informują o "wdarciu się na teren prywatny by uniknąć ochrony strzegącej obiektu". W drugiej zgłoszono kesza do publikacji, a po związanej z tym wymianie korespondencji i jego opublikowaniu otrzymałem informacje od ownera z prośbą o zawieszenie. Powód: koordynaty są przestrzelone o kilka kilometrów.

Pozwolę sobie zacytować Mistrza Yodę: Try not. Do... or do not. There is no try.

Jeśli otrzymuję informacje od zgłaszającego earthcachea do publikacji, wszystkie one są dla mnie z miejsca stuprocentowo pewne. To samo dotyczy listingu. Sytuacja, w której owner pisze, że miejsce jest ogólnie dostępne, a pierwszy znalazca podaje informacje jak powyżej, budzi kontrowersje.

 

Jeśli chodzi o drugi przypadek: powiedzmy, że macie na oku fantastyczne miejsce, które niejako stworzono pod earthcacha. Macie obawy, że ktoś Was uprzedzi? Można takie miejsce "krótkoterminowo zarezerwować". Podajecie z grubsza koordynaty, robicie listing, zgłaszacie go do publikacji z wyraźną uwagą, by go nie publikować, bo koordy są nieprawdziwe. Macie około 14 dni, by coś więcej z tym zrobić. W tym czasie nie puszczę w pobliżu earthcachea, który zajmie się tym samym tematem.

Ale niedopuszczalne jest, by kesza najpierw publikować, a potem informować, że koordy wiodą w pole.

 

Dla początkujących - osób, które po raz pierwszy podchodzą do publikacji earthcachea i nigdy żadnego same nie zdobyły - poczytajcie zarówno ogólne informacje na ten temat na moim profilu, jak i stronę earthcache.org. Oczywiście warto zdobyć z dwa, trzy earthcaches, zanim postawi się na nogi własny. Ostatnio otrzymałem do sprawdzenia earthcachea, który ma fizyczny pojemnik. Jest w zasadzie skrzynką tradycyjną, z małą dawką chemii, hydrologii i historii w listingu. Earthcaches kręcą się tylko i wyłącznie wokół geologii. Jeśli dane miejsce ma walory historyczne, możecie je uczcić dodatkowym keszem tradycyjnym. Z geologicznego punktu widzenia jest bez znaczenia, czy w danym miejscu stał Jagiełło czy miała miejsce wielka bitwa.

 

Dziękuję za uwagę.

GeoAwarePL

Edited by nemrodek
dodany tytuł
Link to comment

Strona earthcache.org doczekała się w końcu nowej wersji. Aktualne reguły - styczeń 2013 - dotyczące earthcaches zostały opublikowane między innymi w języku polskim. To swojego rodzaju uznanie dla naszej lokalnej sceny. Kraje, w których zrozumienie intencji tego specyficznego kesza nie funkcjonuje w pełni, muszą dalej opierać się na wersji anglojęzycznej.

Zapraszam do lektury zanim zasiądziecie do tworzenia własnego earthcachea:

 

regulamin dla earthcaches (pl)

Link to comment

Zasady publikacji oraz utrzymania istniejących skrytek na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego

 

W ostatnich dniach otrzymaliśmy szczegółową odpowiedź od Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego dotyczącą zasad, którymi mamy się kierować przy publikacji nowych oraz przy ponownej weryfikacji starych skrytek na terenie KPN.

W myśl tych wytycznych Zakładający muszą każdorazowo uzyskać pisemną zgodę na umieszczenie pojemnika w terenie. Związane jest to ze zgodą wydaną przez Straż Parku na umieszczenie pojemnika w wybranym miejscu, przyjęcie odpowiedzialności za stan terenu otaczającego wybrane miejsce, sprawdzenie poprawności merytorycznej opisu przez Pracowników Parku, umieszczenia informacji dotyczących zasad poruszania się po terenie Kampinoskiego Parku Narodowego wraz z wyraźnym odsyłaczem do Regulaminu Parku.

 

Na prośbę Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego wszystkie obecnie aktywne skrytki zostaną przeze mnie zawieszone, a w przypadku gdy Założyciele nie przedstawią pisemnej zgody na swoje skrytki, zostaną zarchiwizowane w okresie dwóch tygodni od dzisiejszej daty.

 

Aby ułatwić komunikację oraz aby nie powodować niepotrzebnego zamieszania po stronie Kampinoskiego Parku Narodowego proponuję, aby wszelkie zapytania dotyczące powyższych zasad, sposobu kontaktów z Dyrekcją oraz Strażą Parku, oraz wszelkie inne pytania były kierowane do Y_a_h_oo który do tej pory zajmował się tematem współpracy z Kampinoskim Parkiem Narodowym.

 

Pozdrawiam,

Masovian Reviewer

Link to comment

Puszczone przeze mnie ostatnio EarthCache, zwaszcza krakowski GC4XDJB, wzbudziły trochę kontrowersji. Poinformowano mnie, że niestety, tak tego EC, jak i dwa inne muszę zarchiwizować. Tym samym skończył się okres częściowo "eksperymentalnych" EarthCaches w Polsce, jak najbardziej wartościowych pod względem edukacyjnym, jednak odbiegających zbyt mocno od reguł. Informowałem oczywiście o takiej możliwości właścicieli. Jednak zasięgając rady piętro wyżej i wspierając własną argumentacją prośbę o zgodę na publikację, w jakimś sensie zaanimowałem ownerów do podjęcia pracy i ryzyka zrobienia tego "na darmo".

Chciałbym tym samym oficjalnie poinformować, że muzealne EC nie przejdą już weryfikacji. Dotyczy to również innych rozwiązań, które kolidują z ustalonym regulaminem, jak np pojemnik na skamieniałości (którego celem było tak naprawdę nierozsypanie tychże "pod drzewem").

Proszę o niekomentowanie tego wpisu. Zależy mi tylko na tym, by Was poinformować, że pewne rozwiązania/pomysły przy EarthCaches nie są możliwe.

Link to comment

Dzięki pracy wykonanej przez Kolegę Elvisa i resztę Zespołu COG mogę dziś zakomunikować uaktualnione zasady publikacji skrytek na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Zasady te obejmują wszystkie skrytki, które ktokolwiek będzie chciał publikować na którymkolwiek serwisie.

 

Pełny tekst zasad zostanie opublikowany na naszym wiki, tutaj umieszczam jedynie wyciąg z zasad:

 

Skrzynki należy instalować w sposób umożliwiający podjęcie ich ze szlaku turystycznego i/lub obszaru udostępnionego dla celów turystycznych (polany, parkingi).

Każdy wniosek Kampinoski PN rozpatruje indywidualnie. Przy jakichkolwiek modyfikacjach własności Kampinoskiego PN należy zachować zdrowy rozsądek aby nie uszkodzić mienia KPN. Elementy infrastruktury muszą zachować swoją funkcjonalność a skrzynka nie może powodować utrudnień w korzystaniu z niej, np.: skrytki można chować w szlabanach w sposób umożliwiający swobodne korzystanie z nich (nie można umieścić skrytki w miejscu gdzie jest zamek). Dozwolone jest przymocowanie skrytki (np. za pomocą magnesu) do tablic informacyjnych.

Należy pamiętać, że skrzynki umieszczane np. na gałęzi czy w dziupli nie mogą tego miejsca niszczyć.

Skrzynki nie mogą być zakopane (co jest oczywiste).

 

Wnioski o wyrażenie zgody na założenie skrzynki (dotyczy również eventów) mogą być przesyłane pocztą tradycyjną na adres: ul. Tetmajera 38, 05-080 Izabelin, faxem: 22 722 65 60 lub drogą e-mailową na: dyrekcja@kampinoski-pn.gov.pl

We wniosku należy zamieścić podstawowe informacje umożliwiające znalezienie skrytki przez pracowników Kampinoskiego PN (współrzędne, opis ukrycia, rodzaj pojemnika oraz zdjęcia). Im więcej informacji tym lepiej. Opis skrytki zamieszczony na stronach geocaching.com musi jednocześnie zawierać odnośnik do regulaminu Kampinoskiego PN.

W przypadku chęci umieszczenia logo Parku w opisie skrytki należy zawnioskować o to w prośbie o wyrażenie zgody na założenie skrytki. Park użyczy logo do promowania zaakceptowanych skrzynek na terenie Kampinoskiego PN.

 

W przypadku pytań, wątpliwości lub gdy potrzebna będzie pomoc proszę o kontakt z Elvisem lub z Masovian Reviewer.

 

 

Jeszcze raz dziękuję Elvisowi za trud włożony w ustalenie powyższych zasad, przetarcie szlaków oraz wspaniałą współpracę: High Five, Elvis!

Link to comment

Witajcie.

 

To mój pierwszy wpis w tym wątku i cieszę się, że mogę przekazać Wam nowe wieści.

Tym razem chodzi o spotkania (eventy). Budowanie społeczności jest jednym z bardziej pasjonujących efektów geocachingu. Chcemy wspólnie z Groundspeakiem, żeby spotkania były szansą dla każdego na wymianę doświadczeń, przekazywanie mniej doświadczonym użytkownikom wiedzy i budowanie nowych relacji, z których jak wiecie, wynikają czasami prawdziwe przyjaźnie. Z tego powodu ustanowiony został minimalny czas trwania eventów:

 

Event - 30 minut

CITO - 1 godzina

Mega Event - 4 godziny

 

Pamiętajcie, że to oczywiście tylko minimum :)

 

Informacja o zmianach pojawiła się już w Help Center. Link poniżej.

http://support.Groundspeak.com/index.php?pg=kb.page&id=454

 

Nisko się kłaniam w imieniu wszystkich recenzentów, w tym swoim.

Posnanian Reviewer

Link to comment

Witajcie ponownie.

 

Wraz ze zmianami dotyczącymi spotkań wprowadzona została jeszcze jedna dość ważna zmiana.

 

Jeśli ktoś z poszukiwaczy uzna, że dana skrytka wymaga serwisu i dokona wpisu typu "Needs Maintenance" (na liście wpisów widoczny jako czerwony klucz francuski), do skrytki dodawany jest automatycznie odpowiedni atrybut (biały krzyż w czerwonym kwadracie).

Do tej pory istniała możliwość usunięcia atrybutu ręcznie. Od tej chwili jest to niemożliwe i atrybut jest usuwany automatycznie po dokonaniu wpisu "Owner Maintenance" przez założyciela skrytki (na liście widoczny jako zielony klucz francuski).

 

Są osoby, które przeglądając skrytki do znalezienia omijają te, które wymagają serwisu, więc jeśli chcemy pokazać coś ciekawego lub opowiedzieć ciekawą historię należy dbać o stan założonych przez siebie skrytek.

 

Miłego dnia od recenzentów!

Posnanian Reviewer

Link to comment

DOTYCZY SKRYTEK TYPU CHALLENGE, czyli WYZWAŃ

 

Szanowni Współgracze,

 

W imieniu swoim oraz pozostałych Recenzentów uprzejmie Was informuję o najnowszej decyzji Groundspeaka, która i dla nas była zaskoczeniem.

Od godziny 21:00 czasu polskiego dnia 21.04.2015 (czyli od teraz) publikacja skrytek typu CHALLENGE zostaje zawieszona na okres 1 (słownie: jednego) roku. Wszystkie dotychczasowe skrytki oczywiście pozostają bez zmian, natomiast w tym czasie nie może powstać żadna nowa. W tej chwili na liście do recenzji w Polsce nie znajduje się żadna takowego rodzaju, więc zmiany wchodzą u nas w życiu w trybie natychmiastowym.

 

Zapytacie dlaczego? Spieszę zatem z odpowiedzią.

 

Skrytki CHALLENGE pozwalają na skonstruowanie ciekawych wyzwań, są też niestety czasami kością niezgody i powodem frustracji naszej społeczności. Wyobraźnia, jak wiadomo, nie zna granic, możliwości Groundspeaka reagowania na wszelkie spory dotyczące granice jednak mają. Mimo, że liczba tego typu skrytek w stosunku do reszty jest niewielka, to liczba sporów ich dotyczących przekracza możliwości mediacyjne nawet najlepszych organizacji. Ponadto tego typu skrytki niejednokrotnie okazywały się wyzwaniem już przed publikacją. Dla recenzentów, oczywiście.

 

Dlatego właśnie Groundspeak postanowił dać sobie i nam rok na przemyślenie formuły wyzwań oraz ich szczegółowych zasad tworzenia i publikacji.

 

Weźcie pod uwagę, że decyzja została podjęta na podstawie wydarzeń na całym świecie, dotyka to nie tylko nas.

 

Gdybyście mieli pytania, piszcie śmiało.

 

Więcej dowiecie się w artykule w Centrum Pomocy.

 

Kłaniam się nisko i życzę miłego wieczoru oraz samych znalezień!

Posnanian Reviewer

Edited by Posnanian Reviewer
Link to comment

DOTYCZY ARCHIWIZACJI SKRYTEK ORAZ ICH ODARCHIWIZOWYWANIA

 

Dobry wieczór!

 

Pragnę poinformować wszystkich Współgraczy o najnowszej decyzji Groundspeaka:

skrytki, które zostaną zarchiwizowane przez Recenzentów z powodu braku ich serwisu, nie będą mogły w przyszłości wrócić do gry (być odarchiwizowane). Jedynie skrytki, które omyłkowo zostały zarchiwizowane przez ich Właściciela mogę zostać przywrócone przez Recenzentów po zwróceniu się do nich o pomoc.

 

Więcej dowiecie się w artykule w Centrum Pomocy.

 

 

Korzystając z okazji pragnę również złożyć wszystkim Graczom najserdeczniejsze życzenia zdrowych i rodzinnych Świąt oraz samej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku!

 

 

Życzę miłego wieczoru!

Masovian Reviewer

Link to comment

Szanowni Geocacherzy,

 

jak być może wiecie, w ciągu ostatnich kilkunastu tygodni kilkukrotnie zdarzyły się przypadki, gdy skrytki umieszczone w przestrzeni publicznej zgodnie z obowiązującym regulaminem spowodowały zagrożenie terrorystyczne oraz alarmy bombowe.

 

Organy odpowiedzialne za bezpieczeństwo skontaktowały się z Recenzentami z serią uwag i zaleceń. Za wiedzą Centrali Groundspeak Geocaching zadeklarowaliśmy pełną współpracę z Instytucjami i Jednostkami działającymi na terytorium RP. Naszym wspólnym (Recenzentów oraz Centrali) celem jest pełna zgodność z zaleceniami wydawanymi przez te Instytucje, tak aby nasza zabawa była pozytywnie postrzegana przez te Instytucje.

 

Z tego powodu Recenzenci mogą zawieszać lub archiwizować skrytki bez wcześniejszego ostrzeżenia (Autorzy skrytek otrzymają stosowne wyjaśnienia). Może również zaistnieć sytuacja, gdy na żądanie ze strony upoważnionych agencji wszystkie skrytki z wybranego terenu zostaną wyłączone a ich Autorzy zostaną zobligowani do zabrania pojemników z terenu. Proszę, abyście mieli świadomość iż takie Instytucje mogą podjąć dalsze kroki związane z zaistniałymi przypadkami, w tym nałożyć kary lub obciążyć Autorów skrytek kosztami operacyjnymi związanymi np. z alarmem bombowym.

 

Jako Recenzenci przypominamy (co również zostało już wcześniej opisane w Regulaminie zabawy Geocaching.com, Warunkach Terms of Use oraz w Zaleceniach dla osób publikujących skrytki (Cache Submission Guidelines)), iż Autorzy skrytek są w pełni za nie odpowiedzialni. Sugerujemy, aby za każdym razem uzyskać pisemną zgodę Zarządcy terenu lub urzędu pod którego opieką znajduje się wybrane miejsce ukrycia pojemnika. Może się tak zdarzyć, iż Autorzy skrytek zgłaszanych do recenzji mogą zostać poproszeni przez Recenzentów o przedstawienie takiej zgody.

 

Przypominamy i uczulamy, abyście byli świadomi wszelkich zagrożeń i konsekwencji zakładania skrytek w pobliżu miejsc użyteczności publicznej, takich jak centra handlowe, budynki instytucji publicznych, miejsca zgromadzeń ludzi, komunikacji publicznej, czy też takie oczywiste miejsca jak szkoły, tereny wojskowe, jednostki policji, czy miejsca o szczególnym poziomie bezpieczeństwa (np. ambasady). W zależności od sytuacji miejsca ogólnodostępne takie jak miejsca historyczne czy miejsca kultu religijnego mogą stać się miejscami, w których lub w ich okolicy nie należy umieszczać skrytek. W takich przypadkach skrytki mogą stanowić problem dla nas wszystkich - Autora, Recenzentów i całej naszej społeczności. Z wyżej wymienionych powodów Recenzenci mają prawo do niepublikowania skrytek, które mogą być nieodpowiednie dla naszej zabawy.

 

Z góry dziękujemy za współpracę i wierzymy, iż nasze wspólne działania będą zmierzały w celu rozwoju zabawy w Polsce.

 

 

 

Dear Fellow Geocachers,

 

As you may know, during last couple of weeks we have faced repetitive situations, when caches hidden in non-restricted areas have caused security threads and bomb threads.

 

Reviewers were approached by law enforcement agencies and, with cooperation of Groundspeak Geocaching Headquarters, have declared full cooperation with those agencies. It is our intent as Community Volunteer Reviewers and also the intent of Groundspeak Geocaching HQ to comply fully with law enforcement and land management requests in order to maintain the positive accepted status of Geocaching as a game in Poland.

 

Therefore, please be advised that any caches, including those which are fully guidelines-compliant, may be declared by security authorities as unsuitable or even cause bomb alarms. Each case may be different and cause different outcomes - caches may become disabled or archived without any warning (Owners will receive information about the reasons behind any of such actions). Based on request from law enforcement agencies caches on selected territory may become unavailable (disabled) and it will be obligatory for cache owners to physically remove cache containers. Be advised that it is up to law enforcement agencies to make any further steps against cache owners: that may include, but is not limited to, direct contacts, fines, coverage of costs of bomb thread, etc.

 

As Reviewers and in accordance with the Geocaching.com Terms of Use and Cache Submission Guidelines, we want to remind you, that cache owners are fully responsible for their caches. We recommend that you obtain written approval from land managers or local authorities for your cache location prior to placing a geocache. Caches should always be clearly marked as geocaches and should contain contact details for its owners. Please be prepared that Reviewers may request cache owners to present proofs of received approvals during reviewing process if we feel it necessary.

 

We want you to be very careful when placing caches close to public utility buildings (e.g. shopping malls, city halls, public gathering centers, public transport, schools, police stations and any high security places like embassies). Under some circumstances, historical locations or places of religious cult may also become improper locations for cache containers. In such situations, caches may generate problems for everyone - cache owners, Reviewers and whole Geocaching community. For that reason, Reviewers will continue to exercise their discretion, with cooperation from Geocaching HQ, in publishing or not publishing cache listings depending on their suitability for the game.

 

We appreciate your cooperation going forward and believe that, together, we can keep our activity of geocaching on the list of accepted activities within Poland.

Edited by Masovian Reviewer
Link to comment

Koleżanki i Koledzy!

Nic w życiu nie trwa wiecznie. Dziś, po 4 latach pracy, kończę swoją przygodę z zabawą jako wolontariusz.
Przez ten czas opublikowałem ponad 6700 skrytek i zarchiwizowałem 1700, więc dołożyłem swoją skromną cegiełkę 5000+ skrytek do systemu :D
Bardzo dziękuję za współpracę, za Wasze zaangażowanie, za możliwość poznania wielu ciekawych i wspaniałych osób z którymi los mnie zetknął.

Życzę wszystkim Uczestnikom oraz Wolontariuszom wiele radości oraz zadowolenia, które daje nam Geocaching.


Peace!
Masovian ReviewerDziś Dziady/Helloween/Zaduszki więc wpisując się w stylistykę:
https://youtu.be/smu6_m3FNMI

Link to comment

Po przejściu Masovian Reviewer'a na "emeryturę" nastąpił nowy podział województw pomiędzy recenzentów:

Galician Reviewer: lubelskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie
Kashubian Reviewer: podlaskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie
Posnanian Reviewer: mazowieckie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, wielkopolskie
Silesian Reviewer: dolnośląskie, lubuskie, opolskie, śląskie

 

polish_reviewers.png?version=5&modificat

Link to comment

W imieniu polskich reviewerów chciałbym podzielić się radosną wiadomością, że nasze grono powiększyło się o nową reviewerkę carpatia

Jak tylko carpatia zakończy szkolenie będzie recenzować skrytki w województwach łódzkim, śląskim i świętokrzyskim. 

Nowy podział województw będzie wyglądał tak:

 

chart?chs=630x472&cht=map:auto=5,5,5,5,5

Edited by Galician Reviewer
  • Love 2
Link to comment

Zmieniły się wytyczne dotyczące umieszczania skrytek na drzewach. Obecnie na trwałe przymocowanie skrytki do drzewa, np. za pomocą gwoździ, trzeba mieć zgodę zarządcy terenu i trzeba tę zgodę przedstawić recenzentowi oraz poinformować o niej w opisie skrytki. Dotyczy to także mocowania, które może ograniczać rozrost drzewa.

 

Wytyczne: Wpływ na środowisko.

Artykuł w Centrum pomocy: Skrytki zakopane i na drzewach.

  • Upvote 1
Link to comment

W związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną polscy recenzenci zawieszają publikację eventów planowanych do końca kwietnia 2020. Organizatorów eventów zaplanowanych na marzec prosimy o odwołanie spotkań. W tym celu prosimy opublikować log ogłoszenia (announcement) z informacją o odwołaniu spotkania, a następnie zarchiwizowanie go najpóźniej do dnia 20.03.2020 r. Po tym czasie strona eventu zostanie zarchiwizowana przez recenzenta. Decyzję o eventach kwietniowych podejmiemy do końca marca (może ona dotyczyć archiwizacji lub przesunięcia na inny termin).

Link to comment

W związku ze złagodzeniem przez władze ograniczeń w poruszaniu się w celach rekreacyjnych polscy recenzenci będą publikować skrytki od 20 kwietnia 2020. Przy poszukiwaniach zalecamy zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa, w szczególności odpowiedniego dystansu. Zawieszone do odwołania pozostaje publikowanie eventów.

Link to comment

W związku z dopuszczeniem przez władze organizacji imprez plenerowych z ograniczeniem do 150 uczestników, zaczynamy publikować eventy dobywające się w otwartej przestrzeni. Przypominamy, że obowiązują wszystkie zasady bezpieczeństwa, w tym konieczność zachowania dystansu lub zasłaniania ust i nosa. Nadal zawieszona jest publikacja eventów, które miałyby się odbywać w pomieszczeniach.

Edited by Galician Reviewer
Link to comment

Koleżanki i Koledzy!

Z powodu niepokojącego rozwoju pandemii i wprowadzenia przez władze ograniczeń dotyczących zgromadzeń zawieszamy publikowanie eventów w Polsce od dnia 15.10.2020 r. do odwołania (obostrzenia obowiązujące od 17.10.2020 r. dopuszczają zgromadzenia do 25 osób w strefie żółtej i do 10 w strefie czerwonej).

Ponadto zwykłe eventy oraz CITO zaplanowane na daty od 17.10.2020 r. muszą zostać odwołane i zarchiwizowane. Prosimy organizatorów o archiwizację do końca dnia 16.10.2020 r. Po tym czasie eventy zostaną zarchiwizowane przez recenzentów.

Eventy CCE (Community Celebration Event) zostaną wycofane z publikacji i będą mogły być opublikowane w późniejszym terminie.

Event Mega (GC8CBH8) na razie pozostaje zgodnie z planem.

Z przykrością podejmujemy tę decyzję, ale w obecnej sytuacji nie widzimy innej możliwości.

Link to comment

W związku ze znoszeniem ograniczeń przez rząd, przywracamy możliwość organizowania eventów plenerowych od dnia 6 czerwca 2021 r. Spotkanie w ogródku kawiarnianym nie jest eventem plenerowym, więc na razie takie eventy nie będą publikowane.

Organizatorów i uczestników nadal obowiązują zasady sanitarne, więc prosimy o stosowanie się do nich. Przypominamy, że eventy mogą być wysyłane do recenzji nie później niż dwa tygodnie przed planowaną datą spotkania.

Link to comment

Po ponad 11 latach przyszła pora na pożegnanie się z Wami jako recenzent. Z przyczyn osobistych postanowiłem zrezygnować z pełnienia tej funkcji. Serdecznie dziękuję wszystkim Wam za skrytki, które miałem przyjemność opublikować oraz za Wasz wkład w rozwój polskiego geocachingu. Pozdrowienia i do zarobaczenia na szlaku! Silesian Reviewer / Spider

  • Surprised 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...