Jump to content

Android - Locus - Locus Pro


szantoPL

Recommended Posts

Witam,

wątek rozpocząłem nie dla reklamy aplikacji ale dla miejsca, w którym używający ją na swych telefonach członkowie tego forum, będą mieli sposobność wymieniać uwagi i spostrzeżenia co do jej działania jak i udzielania porad mniej doświadczonym.

Mnie się ta aplikacja spodobała na tyle, że po okresie darmowej wersji free kupiłem wersję pro.

Wszystko było dobrze aż tu po którejś zmianie wersji zauważyłem, że nie wszystkie skrzynie 'dają się wczytać do pamięci aplikacji. Mimo ustawienia opcji 'Wszystkie' i faktu, że skrzynia jest dostępna i widoczna w serwisie i na innych aplikacjach - Locus jej nie pobiera.

Muszę korzystać z innego programu c:geo aby mieć komplet.

Przykładowe skrzynie, których 'mój' Locus nie wyświetla:

- GC4AFD5 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa,

- GC41N6T WETI Welcome,

- GC24092 Reiterstellwerk (Nastawnia Bramowa Wr1),

- GC35RKW Kosciól na Czarnej

Jest ich znacznie więcej ale podanie tych paru wystarczy, żeby ktoś z Locusem Pro mógł sprawdzić czy problem dotyczy tylko mojego Samsunga SIII czy tez i innych smartfonów.

Pozdrawiam.

szantoPL

Link to comment

Jestem kompletnie atechniczna i pomóc nie moge, ale- zauwazyłam,że ta lista powyzej składa się tylko ze skrytek typu multi albo zagadkowej- to przypadek?

Czy sa tez tradycyjne, które sie nie wyswietlają?

Link to comment

Locus tam ma.

Ja nauczony przykrymi niespodziankami opracowalem dosyc karkolomny sposob wspolpracy Locusa z c:geo (ten nie robi taki numerow).

1. Wprowadzam plik gpx z keszami do c:geo.

2. Z c:geo eksportuje do Locusa

3. W c:geo wykonuje "Odswiez wszystkie".

4. Locusowi zadaje by szczegoly kesza pokazywal za pomoca c:geo.

Koniec.

Dlaczego tak?

Bo zauwazylem, ze czasami gdy eksport do Locusa wykona sie po odswiezeniu keszy w c:geo Locus sie biesi i nie chce wspolpracowac z c:geo. Z tego co wiem, dotyczy to jedynie keszy z OC. Z odswiezaniem keszy GC nie ma problemu i kolejnosc operacji nie jest istotna.

Gdy tworzysz gpx z keszami z OC i GC w jednym, polecam moj sposob.

Edited by ochkarol
Link to comment

Tiaaa.... też nauczyłem się współpracować z c:geo. Inaczej nie widzę wszystkich skrzynek.

Ale już mnie to trochę irytuje - dlatego moje pytanie.

c:geo - to fajny, darmowy program i też tak robię, że złapaną i wyświetloną tam poprawnie skrzynię 'przekierowuję' do Locus'a, bo jednak go wolę.

Nie ma on bowiem takich narzędzi i możliwości jak Locus.

I tak obrabiam dwie aplikacje zamiast jednej, poprawnie działającej.

Wiesia.K wyłapała sprytnie typy skrzynek niewyświetlanych u mnie naLocusie. I ma racje jednak inne multi wyświetlane są prawidłowo.

Spędziłem sporo czasu analizując co łączy te niewyświetlane skrzynie i podając się założyłem ten wątek.

Link to comment

To ja dorzucam pytanie do znawców Locusa (używam wersji Pro). W jaki sposób szybko sprawdzić czy do danego kesza są dostępne zdjęcia (w szczególności spoilerowe)?

 

Niestety jak przeglądam szczegóły GPX'a (zakładka "Lista") to nie ma tam żadnej informacji o zdjęciach, chyba że są osadzone w treści. A przejście na opis kesza na stronie GC która waży średnio 1 MB często w terenie zajmuje wieki.

 

Najlepsza byłaby zakładka "Images", z bezpośrednimi linkami do zdjęć przy keszu, aby ominąć ważącą tonę stronę kesza na GC, ale to już nowa funkcjonalność i pewnie GPX albo Live API musiałoby jakoś te informacje zapewniać.

Link to comment

Jedyny na to sposob to przy "Pobierz zdjecia skrzynek" zaznaczyc opcje "Tylko spojlery"

Teoretycznie rzecz biorac masz w Locusie kesze ze zdjeciami tylko spojlerow. I jak jest spojler to jest, a jak nie to nie. Inaczej to tylko online.

Teoretycznie, bo odznaczenie opcji "Uzywaj Live API" jest, jak dla mnie wielce intrygujace. Jakos nie jestem w stanie okreslic efektow. Bywa roznie.

Zawsze sa klopoty gdy zachodzi kombinacja keszy z GC i OC albo samo OC. Nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje. Zaczynam podejrzewac, ze LOcus jest tak bardziej dla GC.

Dlatego powtarzam: Locus jako baza samych wspolrzednych i logowanie offline, komentarze itp., a opisy i zdjecia to w c:geo. W c:geo, poki co, nie zalogujesz natomiast offline keszy z OC, a w Locusie i owszem.

Oba programy calkiem przyzwoicie ze soba wspolpracuja, w uzywaniu wychodzi jakbys pracowal na jednym.

Link to comment

Nie wiem jak inne aplikacje, ale Locus w tym momecie dośc mocno utrudnił życie użytkownikom, albo Groundspeak swoim nowym API który pozwala ściągnąć tylko 3 opisy skrzynek dziennie :( Przed zbliżającym się mega evantem będzie to dość spore utrudnienie w poszukiwaniach :(

Link to comment

Z jednej strony tak, z drugiej od czasu do czasu chciałbym sprawdzić logi czy ktoś czegoś nie podpowiedział, z jeszcze innej czasem chciałbym poszukać skrzynki za granicą kraju.

 

Poprostu uważam że GS zaczyna sobie pogrywać jak Apple z ludźmi. Jest monopolistą i ma w głębokim poważaniu użytkowników, wychodząc z założenia że i tak zapłacą. Tylko szczerze powiedziawszy szkoda mi tyle kasy płacić za zabawę w którą się bawię od czasu do czasu.

Link to comment

 

Appla nie znam, ale GS na szczescie monopolu na zabawę w geocaching nie ma. Zwłaszcza w Polsce.

Ja znam i w zyciu do "windy" nie wrócę, to tak jak z TGV przesiąść sie do pociagu do Grójca ... :anibad:

Poza tym, każdy może wybierać, ale dla globtroterów alternatywy w zasadzie nie ma :unsure:

Link to comment

Jedyny na to sposob to przy "Pobierz zdjecia skrzynek" zaznaczyc opcje "Tylko spojlery"

Teoretycznie rzecz biorac masz w Locusie kesze ze zdjeciami tylko spojlerow. I jak jest spojler to jest, a jak nie to nie. Inaczej to tylko online.

Ale jak to działa - spojler jest doklejany na końcu opisu z zakładki "Lista"? Ostatnio sobie dociągnąłem (niby) spoilery tą funkcją, ale potem na MRU w pozdziemiach się okazało fotek brak :)

Link to comment

Pojawia sie zakladka "obrazy" i tam ma byc spojler.

się okazało fotek brak

To jest wlasnie to co napisalem wczesniej. Z keszami z OC nie zawsze sie to sprawdza i nie mam pojecia dlaczego.

Z tego co zauwazylem pewniejsze jest sciaganie wszystkich zdjec, oczywiscie z wadami, o ktorych wspomniales. Przy czym tez pewnnosci tak do konca nie ma.

I wlasnie dlatego dalem sobie spokoj z Locusem jako narzedzie do przechowywania spojlerow.

Link to comment

[ENGLISH]

Hello guys, sorry for my English post, I'll explain.

 

I just received email on support.locus from Antoni Pusz with link to this topic. Unfortunately even with Google Translate, I'm unable to understand where is problem. If Antoni or anyone other may send me some English/Czech description, some sample files, caches codes etc. that may explain to me where is a problem, I'll gladly solve it.

Link to comment

[ENGLISH]

Hello guys, sorry for my English post, I'll explain.

 

I just received email on support.locus from Antoni Pusz with link to this topic. Unfortunately even with Google Translate, I'm unable to understand where is problem. If Antoni or anyone other may send me some English/Czech description, some sample files, caches codes etc. that may explain to me where is a problem, I'll gladly solve it.

 

Let me translate the first post from szantoPL (I guess that's Antoni Pusz that contacted you). You can reply in English, I will translate into Polish.

 

"Everything would be great if after one of the updates I didn't notice that not all caches are being loaded into the application. Despite setting 'ALL' and the fact that the cache is active and visible on the website and other applications - Locus is not downloading that one.

I have to use c:geo as well to see all.

Examples of such caches that aren't downloaded to Locus are:

- GC4AFD5 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa,

- GC41N6T WETI Welcome,

- GC24092 Reiterstellwerk (Nastawnia Bramowa Wr1),

- GC35RKW Kosciól na Czarnej

There is more of those, but these should be enough for someone having Locus Pro to check if the problem occurs only on my Samsung S3 or other smartphones as well.

Greetings"

Link to comment

[ENGLISH] wantsky perfect, thanks for translation :). I hoped that there will be more information, but seems not.

 

I just started Locus, from menu "Geocaching4Locus" add-on, wrote first two cache codes and both works without a problem.

 

There were some changes in Geocaching4Locus add-on. Arcao (add-on developer) had some problems wit Groundspeak terms of use so he had to enable some restrictions - more there http://geocaching4locus.eu/manual/

 

It's this that problem? If so, I'm worried that there is no simple help :(. Otherwise, please try to describe me step by step what you do. I'll gladly help

Link to comment

[ENGLISH] wantsky perfect, thanks for translation :). I hoped that there will be more information, but seems not.

 

I just started Locus, from menu "Geocaching4Locus" add-on, wrote first two cache codes and both works without a problem.

 

There were some changes in Geocaching4Locus add-on. Arcao (add-on developer) had some problems wit Groundspeak terms of use so he had to enable some restrictions - more there http://geocaching4locus.eu/manual/

 

It's this that problem? If so, I'm worried that there is no simple help :(. Otherwise, please try to describe me step by step what you do. I'll gladly help

 

Thanks for your super prompt reply.

 

[POLISH]

Przydałoby się więcej informacji.

Odpaliłem właśnie Locusa, w menu dodatku "Geocaching4Locus" wpisałem kody GC pierwszych dwóch wymienionych keszy i oba zadziałały bez problemu.

W ostatnim czasie dodatek Geocaching4Locus przeszedł trochę zmian. Arcao (developer dodatku) miał trochę problemów z zasadami użytkowania danych Groundspeaka i musiał wprowadzić kilka restrykcji - więcej tutaj -> http://geocaching4locus.eu/manual/

Czy to jest ten problem? Jeśli tak, to obawiam się, że nie ma łatwego sposobu na jego rozwiązanie :( Tak czy owak, spróbuj opisać mi swój problem krok po kroku co robisz. Chętnie pomogę.

Link to comment

Wantsky - pomożesz?

--------------------------------------

Proszę ustawic kordy:

N 54 22.00

E 018 37.00

W aplikacji Geocaching4Locus wybrać 'Nearest' z opcją np 100 szt skrzynek i aktywować.

Dokują się wszystkie skrzynie oprócz podanych:

- GC4AFD5 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa,

- GC41N6T WETI Welcome,

- GC24092 Reiterstellwerk (Nastawnia Bramowa Wr1),

- GC35RKW Kosciól na Czarnej

Oczywiście, jak wpiszę w Geocaching4Locus kody skrzyń - to one się dokują.

Ale jak jestem w obcym terenie i sprawdzam jakie skrzynie są w okolicy to odpalam szukanie tak jak napisałem -> szukanie wszystkich skrzyń w podanej ilości w/g kordów. A wszystkich nie znajduje!

Potem w domu, po zalogowaniu, szlag mnie trafia, bo widzę że byłem 100 m od skrzyni a Locus Pro, za który zapłaciłem niemało, mi ich nie pobrał i nie pokazał.

Jak odpalę aplikację "c:geo" [zasysa te brakujące skrzynie] i jak z niej przejdę do Locusa - skrzynie się pojawiają.

Ale jest to dość uciążliwe pracować na dwóch aplikacjach.

Zastanawiam się powoli po co zapłaciłem za Locus Pro?

Czuję się oszukany, bo aplikacja "c:geo" jest darmowa a takich błędów nie ma.

Proponuję w opisie aplikacji PRO, dla tych którzy chcą ja kupić i rozszerzyć do wersji 'Pro', umieścić uwagę, że program ma błędy i nie wyszukuje wszystkich skrzynek.

-------------------------------------------------

Masz racje - zrobione.

Edited by szantoPL
Link to comment

wantsky, no to siedzisz w kupie po uszy,

Na pocieszenie mozna tylko powiedziec, ze to taka nasza, swojska kupa.

Wspolczuje.

I przez takiego buraka jak ktos przyzwoity bedzie potrzebowal pomocy nikt mu nie pomoze. Zeby nie wpasc w podobna kupe.

Szkoda...

Link to comment

[ENGLISH] wantsky perfect, thanks for translation :). I hoped that there will be more information, but seems not.

 

I just started Locus, from menu "Geocaching4Locus" add-on, wrote first two cache codes and both works without a problem.

 

There were some changes in Geocaching4Locus add-on. Arcao (add-on developer) had some problems wit Groundspeak terms of use so he had to enable some restrictions - more there http://geocaching4locus.eu/manual/

 

It's this that problem? If so, I'm worried that there is no simple help :(. Otherwise, please try to describe me step by step what you do. I'll gladly help

 

Dear menion.asamm,

Please find the translation of a more step by step instruction of the issue szantoPL is having.

Thanks for your time to look at that.

 

"Please set the coordinates to:

N 54 22.00

E 018 37.00

 

In the Geocaching4Locus please click 'Nearest' with the option of 100 caches and activate.

All caches are loaded except these:

- GC4AFD5 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa,

- GC41N6T WETI Welcome,

- GC24092 Reiterstellwerk (Nastawnia Bramowa Wr1),

- GC35RKW Kosciól na Czarnej

Of course if I enter the GC codes of the caches into Geocaching4Locus - they load as well.

But if I'm in an unknown area and check for surrounding caches I perform a search as I described -> searching for all certain number of geocaches from the coordinates. But not all are being found.

Going back home to log the caches and finding that I have been 100m from the cache that Locus Pro did not fing for me is a bit frustrating.

If I open c:geo, it loads the missing caches, and go to Locus from the, the caches appear.

But as you can imagine it's not the most comfortable way to go especially that Locus Pro is not a free app."

Link to comment

Apeluję o bezwzględny szacunek dla interlokutorów. Po pierwsze spędzają oni czas, żeby pomóc, po drugie dopóki nie ma diagnozy należy domniemywać niewinność.

W przypadku niezastosowania się do apelu, będę pierwszym, który zgłosi wypowiedzi moderatorowi. Rozumiem emocje związane z niezadowoleniem z zakupu, ale trzeba trzymać fason.

Miłego wieczoru!

Link to comment

Good day SzantoPL and Wantsky,

I'm sorry, I completely forget on this topic, so thanks Szanto for remind ...

 

So I tested step by step what you wrote and here is result

 

http://tinypic.com/r/1iygwz/5

 

as you can see, cache that you miss is visible after import for me. I have in mind, that there is a possibility to place cache to ignore list

 

http://tinypic.com/r/e5pfmq/5

 

isn't this your case?

 

---------- GOOGLE TRANSLATE ------------

 

Dobry dzień SzantoPL i Wantsky,

I przykro mi, całkowicie zapomnieć o tym temacie, więc dzięki za Szanto przypomnieć ...

 

Tak testowałem krok po kroku, co napisał, a tutaj jest wynikiem

 

http://tinypic.com/r/1iygwz/5

 

jak widać, to ty bufor nie jest widoczny po imporcie do mnie. Mam na myśli, że istnieje możliwość, aby umieścić cache do listy ignorowanych

 

http://tinypic.com/r/e5pfmq/5

 

Czy nie jest to twoja sprawa?

Link to comment

Dodawanie skrzynek do listy ignorowanych jest przywilejem PREMIUM. Ja go nie mam.

Ale faktycznie GC4AFD5 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaczeło sie pojawiań w Locusie.

Ale skrzynki GC41N6T [N 54°22,305 E 018°36,745] nie ma nadal w wyszukanych pozycjach.

Gdzieś jest błąd, który próbuję Ci wskazać. Postaraj się go znależc a nie szukać błędów w moich ustawieniach.

Pozdrawiam!

Link to comment

Hello szantoPL,

 

I was trying to figure out, what is the same on these Geocaches and I probably found a problem. You found all mentioned Geocaches except "GC24092 Reiterstellwerk (Nastawnia Bramowa Wr1)". Geocaching4Locus add-on doesn't download found Geocaches in a default configuration. This is possible to change in add-on preferences by checking "Show found".

 

Why is "GC24092 Reiterstellwerk (Nastawnia Bramowa Wr1)" not downloaded, I don't know. Isn't it part of your unlogged Field notes?

 

---------- GOOGLE TRANSLATE ------------

 

Witaj szantoPL,

 

Próbowałem dowiedzieć się, co to jest to samo na tych skrzynek i chyba znalazłem problem. Znalazłeś wszystkie wymienione Geocache wyjątkiem "GC24092 Reiterstellwerk (Nastawnia Bramowa WR1)". Geocaching4Locus dodatek nie pobiera Znalezione geocache w domyślnej konfiguracji. Jest to możliwe, do zmian w dodatku preferencje zaznaczając "Pokaż znaleziono" ("Show found").

 

Dlaczego "GC24092 Reiterstellwerk (Nastawnia Bramowa WR1)" nie pobrany, nie wiem. Czy to nie jest część twoich BezZapis notatek terenowych?

Edited by Arcao
Link to comment

Hello guys,

I'm interested if Arcao's answer solved your problem or not. I still has unaswered/unsolved email from szanto in my inbox and want to know if I can help here or not. I know that there is a problem in Czech/Polish/English language, but ... everything is possible :)

 

let us know ...

 

---------- GOOGLE TRANSLATE ------------

 

Witam,

Jestem zainteresowany, jeśli odpowiedź Arcao jest rozwiązany problem, czy nie. I nadal ma unaswered / nierozwiązany maila od Szanto w skrzynce odbiorczej i chcę wiedzieć, czy mogę tu pomóc, czy nie. Wiem, że jest problem z Czech / polski / angielski język, ale ... wszystko jest możliwe :)

 

daj nam znać ...

Link to comment

Hi menion.asamm

I check my Locus Free and i have the same problem like my friends. Locusdo not show multi caches. I have in my area a few caches of this type and any is shown in Locus. I found only one solution - import GPX file from c:geo

 

GC3RYCR

GCVVP9

GC3P2BN

 

On your locus this caches are shown on live map correctly? Please do not use options Import GC. Thanks for advice.

 

And i have second question, is possible to import maps directly to Locus from OziExplorer? Maps have extension .ozfx3 or .ozfx4 If not maybe you know easy way to do it by converting or something similar.

 

Best regards

Edited by m1strzunio
Link to comment

Witam,

 

wykorzystując wątek o Locusie chciałbym zapytać czy ktoś z Was używał funkcjonalnośći trail.pl w Locusie, a jesli tak to prosiłbym o poradę. Mam konto na trail.pl i dzisiaj bezskutecznie próbowałem znaleźć jakikolwiek sposób na odczytanie w Locusie istniejących w serwisie szlaków - coś na wzór Live Map dla GC. Ale jedyne co widzę po uruchomieniu tego modułu/wtyczki to możliwość stworzenia nowego szlaku/wędrówki i zapisanie go w serwisie, a mi zależy na tym, aby odpalić mapę z naniesionymi szlakami z tego serwisu. Pomyślałem, że ta funkcjonalność będzie idealna do tego.

A jeśli nie da się z wykorzystaniem tej wtyczki to jak najlepiej ustawić Locusa, żeby np na wybrane mapy naczytywał warstwę ze szlakami? Z tego co kojarze można takie nakładki robić poprzez odpowiednie ustawienia WMS, ale czy macie może jakiś dobry namiar na źródło i krótką instrukcję jak to zrobić?? A może jest dobra mapa z naniesionymi od razu szlakami, którą można w Locusie odpalić? Za 2 tygodnie jadę do Szklarskiej Poręby z rodzinką i liczę na udaną turystykę połączoną z polowaniem na keszyki :) Przydałby się podgląd szlaków, mapę papierową też zawsze zabieram, ale jednak taki pomocnik w nektórych sytuacjach jest bardzo przydatny.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...