Jump to content

Παρέα για Geocaching


Recommended Posts

Όπως είπαμε στο CITO θα ήταν όμορφο να έχουμε ένα θέμα για να βρίσκουμε παρέα για να πηγαίνουμε για τους θησαυρούς.

 

Αύριο σκέπτομαι, είτε να πάω στο Ξενία, είτε να πάω στου Υμηττού, από την πλευρά της Ηλιούπολης (τα 3 VOA, το schrotingberg το wildfire).

 

Όποιος επιθυμεί να πάμε παρέα, ας επικοινωνήσει.

Link to comment

φιλε καλή ιδέα και νομίζω αυτό το thread πρέπει να καθιερωθεί. Αύριο δυστυχώς θα λείπω εκτός Αθηνών αλλά στο μέλλον μπορούμε οπωσδήποτε να κανονίσουμε τέτοια παρεάκια, και όχι μόνο για να βρίσκουμε αλλά και για να βάζουμε κρύπτες.

 

Καλή τύχη με το Ξενία!

Link to comment

Εγώ για δύο task ψάχνω παρέα.

 

1. Για μια απογευματινή εξόρμηση/strike στις κρύπτες του CYTO

2. Για στήσιμο του καινούριου multi puzzle στην Ελευσίνα.

 

Όποιο απόγευμα έχετε όρεξη, αλλά ειδικά αύριο, είναι καλή περίπτωση.

 

Τώρα για το xenia, είμαι πάντα μέσα, για όποιον θέλει παρέα, αλλά οδηγίες δεν δίνω. Θα κάνω συντήρηση, θα μαζέψω υλικά για άλλες κρύπτες, θα κεράσω μέχρι και μπουγάτσα, αλλά βοήθεια δεν έχει!

Link to comment

Αύριο Σάββατο 4/ 10/13 κατά τις 8:30 θα ξεκινήσω από Χασιά για ένα χωμάτινο ποδηλατικό γύρο της Δυτικής Πάρνηθας.

Θα κατευθυνθώ προς Μετόχι Πάρνηθας (βάση Τελεφερίκ) , Αγ.Γιώργη Κεραμίδι, Διάσελο Πανός, Πηγή Φυλής, Κάστρο Φυλής, Αρχαίο Υδραγωγό Φυλής και επιστροφή στην Χασιά.

Οι κρύπτες που θα περάσω αρκετές

Parnitha Biker 1,

Take abreak and Drink some Water,

Mt.Parnitha -St.George(Keramidi),

(ίσως Parnitha Biker II),

Mont Parnes 1 ....(να κάνει log επιτέλους ο CrazyMTB smile.gif)

Parnitha Stream,

Parnitha West I,

Ancient Water Conductor - Fyli.

 

Εάν κάποιος είναι στην περιοχή, ας μου στείλει ένα ΠΜ για να του πω ποια ώρα περίπου θα περνάω από τις κρύπτες.

Το σίγουρο είναι ότι κατά τις 13:00 - 14:00 θα τρώω λουκουμάδες στην Χασιά laugh.gif.

Link to comment

Σάββατο 19/10/13 θα ποδηλατούμε με την παρέα μου στα Δυτικά της Αττικής, στον Κιθαιρώνα.

Θα ξεκινήσουμε από τα Βίλια κατά της 9:00 και η χωμάτινη διαδρομή θα περάσει σίγουρα από την http://coord.info/GC2J6CF Kitheronas Summit.

Λογικά θα είμαστε εκεί κορυφή κατά τις 10:30 κι ελπίζω να κάτσουμε λίγη ώρα για φωτογραφίες της πανοραμικής θέας !

Ο καιρός προβλέπεται ιδανικά καλός για τέτοια εποχή.

Ίσως στο τέλος πάμε και την Vilia Vista , αν δεν κάτσει η παρέα σε καμιά ταβέρνα για αποκατάσταση θερμίδων.:lol:

 

Αν ενδιαφέρεται κανείς δίνουμε ραντεβού τριγύρω.

 

Σημείωση....μέχρι την κορυφή φτάνει άσφαλτος

Link to comment

Φερέγγυε παίζει να πάω κι εγώ κορφή κιθαιρώνα για να απογειωθώ με το παραπέντε!

Αν είσαστε εκεί θα αξίζει να το δειτε αυτό το σκηνικό. Κι εγώ για πρωί θέλω να πάω να πετάξω μέχρι το μεσημέρι.

Θα ξαναγράψω το βραδάκι να σου πω σίγουρα!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...