Jump to content

Góry Izerskie - recycling skrytki


HighlanderPL

Recommended Posts

Jedna ze skrytek w Górach Izerskich, umieszczona przy linii kolejowej Jakuszyce - Harrahov została zarchiwizowana z względu na fakt że z właścicielem nie ma kontaktu od 2009 roku a w skrytce należało zaktualizować opis po reaktywowaniu ruchu na tej linii.

 

Sam pojemnik ma się dobrze, jest ciekawie wykonany i umiejscowiony. Czesi - tak jak i Ja - wciąż znajdują go po archiwizacji na podstawie starszych GPX.

 

Miejscówka jest ciekawa, sam bym ją przejął ale za daleko mieszkam. Stąd mój apel do zakładaczy z rejonu Gór Izerskich - czy ktoś z Was by się podjął zarejestrowania kesza na nowo, z poprawnym opisem? Pojemnik wciąż jest, skoro właściciel go porzucił 6 lat temu to chyba można go przejąć przez zasiedzenie.

 

Jeśli ktoś jest chętny to proszę o kontakt na priv, podam namiary.

Link to comment

To nie tak.

Problemem tego kesza jest odleglosc jego lokalizacji od torow.

Brak kontaktu z wlascicielem w celu zmiany lokalizacji tego kesza to jest wlasnie powod archiwizacji.

Wychodzi na to, ze sposob toczygroszka jest lepsiejszy w tym przypadku.

Edited by ochkarol
Link to comment

<...> to chyba można go przejąć przez zasiedzenie <...>

O ile mi wiadomo, adopcja jest mozliwa gdy dawca sie zaloguje i przekaze kesz odbiorcy. Przejecie "porzuconego" (zakladajacy juz sie nie bawi, etc.) nie bedzie mozliwe.

Swoja droga to dobrze, bo w taki sposob moznaby "podbierac" sobie kesze nawzajem, a tego chyba nikt by nie chcial.

Link to comment

<...> to chyba można go przejąć przez zasiedzenie <...>

O ile mi wiadomo, adopcja jest mozliwa gdy dawca sie zaloguje i przekaze kesz odbiorcy. Przejecie "porzuconego" (zakladajacy juz sie nie bawi, etc.) nie bedzie mozliwe.

Swoja droga to dobrze, bo w taki sposob moznaby "podbierac" sobie kesze nawzajem, a tego chyba nikt by nie chcial.

 

Highlanderowi nie chodziło o adopcję, tylko o zarejestrowanie nowego kesza pod starymi współrzędnymi. Tylko że takie coś też nie przejdzie, reviewer zobaczy, że w tym miejscu był zarchiwizowany kesz z powodu bliskości od torów. Można więc założyć nowego w pobliżu, a starego nawet należałoby usunąć ze względów bezpieczeństwa - skoro ludzie wciąż po niego chodzą.

Link to comment

Przepraszam za mylący tytuł ale nie mam możliwości jego przeedytowania.

 

Sprawę dokładnie przedyskutowałem z reviewerem ZANIM zacząłem ten wątek.

 

Skrytka jest umieszczona w bezpiecznym miejscu, co udowodnili niedawno Czesi załączając do logu zdjęcie z miejsca ukrycia skrytki łapiąc w kadrze przejeżdżający szynobus. Stąd aktualną przyczyną archiwizacji jest fakt, że opis skrytki wprowadza w błąd podając że linia kolejowa jest nieczynna. Miejscówka może zostać, tylko ktoś musi ponownie ją zarejestrować w systemie z poprawnym opisem. Pojemnik jest fajny (oklejone czymś w stylu cementu pudełko) i bym go nie zmieniał, ale oczywiście można tam podłożyć klipsiaka.

Link to comment

Ciekawa sprawa.

Ja tez, swego czasu wymienialem zdania z reviewerem na temat tego kesza.

Wtedy glownym problemem byla odleglosc od torowiska. Kesz znajduje ok. 5 do 10 m od torow, bardziej 5.

Tlumaczenie, ze znajduje sie na dojezdzie do bylego przystanku kolejowego tez nic nie pomagaly.

Jesli idzie o to czy linia czynna, czy nie? Obecnie nie jest czynna bo jest w remoncie. Ma byc ponownie uruchoniona przed sezonem zimowym. O ile dobrze pamietam w momencie archiwizacji byla juz nieczynna. :D

Innymi slowy umieszczenie nowego- starego kesza w tym samym miejscu moze okazac sie problematyczne ze wzgledow formalnych.

PS

Kesz rzeczywiscie byl niebanalny i ulokowany w pieknym miejscu. Dlatego wlasnie poruszalem jego sprawe z reviewerem.

Tak szczerze mowiac, oczywiscie moim skromnym zdaniem, w tym konkretnym przypadku reviewer wykazal sie namierna gorliwoscia i jakby przymknal oko na wymogi formalne to nic, nikomu by sie nie stalo i kesz dalej by cieszyl .

Link to comment

Na wstępie dziękuję niewidzialnej ręce moderatora za korektę tytułu wątku ;)

 

Ciekawa sprawa.

Ja tez, swego czasu wymienialem zdania z reviewerem na temat tego kesza.

(...)

Kesz rzeczywiscie byl niebanalny i ulokowany w pieknym miejscu. Dlatego wlasnie poruszalem jego sprawe z reviewerem.

Tak szczerze mowiac, oczywiscie moim skromnym zdaniem, w tym konkretnym przypadku reviewer wykazal sie namierna gorliwoscia i jakby przymknal oko na wymogi formalne to nic, nikomu by sie nie stalo i kesz dalej by cieszyl.

 

Faktycznie ciekawa sprawa. Pewnie korespondowaliśmy z reviewerem równolegle nie wiedząc o tym. Nie wchodząc w szczegóły korespondencji, minęło trochę czasu od tej dyskusji. Ostatnio po znalezieniach Czechów ją wznowiłem i dysponuję informacją że jedynym problemem jest obecnie opis. Więc jeśli ktoś jest chętny to można zakładać/zasiedzać bez obaw. Tylko że na razie nikt się nie zgłosił.

 

Fotka z miejsca ukrycia kesza z pociągiem w tle. To raczej 10 metrów niż 5 metrów, po drodze gęste drzewa a tor idzie w obniżeniu:

180747ed-208a-4ffd-b3f4-189678f45a54.jpg

Edited by HighlanderPL
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...