Jump to content

Podwyżka ceny za PM dla Europejczyków


Thathanka

Recommended Posts

Dzino, ale to nie musi być karta kredytowa, wystarczy zwykła płatnicza podstawowa wydawana do kont bankowych w PL (placiłem mastercard z ING i visą z mBanku i działa) , mój dziadek ma taką a jest po 80tce i nie umie wysyłać smsów. Jeśli ty nie masz takiej poproś rodziców, rodzeństwo kogokolwiek i oddaj im w gotówce.

 

Właśnie niedawno odkryłem, że Google Store akceptuje moją debetową Visę jak kredytówkę :P Całe życie człowiek się uczy nowych rzeczy, szkoda że nie napisali tego na stronie płatności, wielu osobom oszczędziłoby to nerwów... Na razie mam niemieckiego PayPala ale niedługo opuszczam ten kraj...

 

Czyli zostaje problem sprawiedliwości społecznej (dlaczego Amis mają taniej) no i ogólnie czy 30 euro rocznie to nie wygórowana cena z korzystania z systemu (jak zaczynałem keszować, to API było za darmo, czyli np. dodatek do Locusa mógł ssać do woli).

Link to comment

Dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą używać kart płatniczych, a preferują przelewy najprostszy jest sposób:

- zakłada się konto na PayPal-u

- zasila się go przelewem

- płaci się z za pośrednictwem PP z przelanych na konto pieniędzy.

 

PayPal zam dokonuje przeliczenia waluty, a kursy ma rozsądne.

 

Pierwsze dwa etapy zrobione, i problem.

Przy wyborze metody płatnosci (już w obrębie PayPal) wyświetla się:

"Forma płatności:

Saldo konta PayPal.............."

(wielość salda nie jest podana, są kropki)

Ostatecznie tej opcji nie można wybrać, zawsze pojawia się monit o kartę.

 

Saldo na koncie dodatnie i - jak sądzę - wystarczające (przeliczniki w profilu tak twierdzą).

Czy problem wynika z faktu że:

- konto PayPal jest niezweryfikowane? (jak długo się czeka na weryfikację?)

- saldo jednak jest zbyt małe?

- saldo nie zostało przeliczone na walutę obcą? (trzeba przeliczać czy nie?)

- inne?

 

To uzależnienie. Pół dnia bez PM, a już nie mogę sobie miejsca znaleźć. Przegapiłem publikację w Krakowie i te hieny nasze kochane, FTF-a mi sprzątnęły sprzed nosa...

Link to comment

Ja bym zrobił tak:

Moje konto -> Profil -> Więcej opcji -> Moje pieniądze -> Saldo konta PayPal -> Zmienić na USD/EUR (w zależności czym chcesz zapłacić). Następnie przewalutować złotówki na tę walutę i zapłacić w tej walucie*

 

*) A jeszcze lepszym rozwiązaniem jest podpięcie karty walutowej w odpowiedniej walucie (ważne żeby na czas płatności waluta podstawowa PayPal była taka sama jak waluta rozliczeniowa karty - uniknie się niepotrzebnego przewalutowania) i płatność tą kartą (wcześniej oczywiście zasilając konto walutowe do której jest przypięta karta)

Edited by Spider
Link to comment

Ja sobie założyłem konto Paypal przed prawie rokiem specjalnie dla zadowolenia kaprysów Groundspeaka a teraz mam problem, bo nie mogę się do niego zalogować, a do weryfikacji chce wysłać mi SMSa na nr prepaida, którego od kilku miesięcy nie używam... I co teraz z tym fantem zrobić?

Edited by paprotek
Link to comment

Ja używam c.geo i ściąga mi każdą ilość keszy do użytku off. Dla mnie to wystarczy i PM nie jest mi potrzebne.

 

Zaplanuj wypad do obfitego w kesze miejsca i klikaj we wszystkie okoliczne skrytki, żeby je zapisać offline :)

Śmiej się, śmiej, znam PM, który jadą do Górzna klikał recznie na ponad 400 skrytek, które planował zdobyć,

zdziwł się, jak mu powiedziałam, że PQ istnieją...ale miał minę!!! teraz już wie!

Link to comment

Ja używam c.geo i ściąga mi każdą ilość keszy do użytku off. Dla mnie to wystarczy i PM nie jest mi potrzebne.

Mam nadzieję, że każdy to wie, ale na wszelki wypadek:

W c:geo na mapie live ustawiasz interesujący Cię obszar, czekasz aż załadują się wszystkie skrzynki (może ich być i kilkaset). Następnie wciskasz przycisk menu i "zapisz offline". Nie musisz klikać w każdą skrzynkę pojedynczo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...