Jump to content

Odległości między skrytkami


GeoFreak PL

Recommended Posts

Chciałbym zasięgnąć informacji, najlepiej od reviewerów, na temat dozwolonej odległości między skrytkami, która z tego co pamiętam wynosi ponad 160m w linii prostej. Czemu zachowanie tej odległości ma służyć? Dla mnie to totalny absurd. Bardzo często, zwłaszcza w miastach wiele ciekawych miejsc jest dosyć blisko siebie i zachowanie tej odległości niestety powoduje to że nie można założyć kesza. Próbowałem znaleźć choćby jeden logiczny powód na tak dużą odległość ale nie znalazłem. Może mi ktoś wyjaśnić sens tego i jak ze sprawdzaniem tej odległości między keszami wygląda w praktyce? Wiem że są okręgi na mapie ale jak restrykcyjnie jest to przestrzegane i czy możliwe są jakieś wyjątki?

Link to comment

W praktyce wygląda to dokładnie tak samo jak w teorii czyli:

- http://www.geocaching.com/about/guidelines.aspx#cachesaturation

- http://support.Groundspeak.com/index.php?pg=kb.page&id=232

- http://support.Groundspeak.com/index.php?pg=kb.page&id=199

 

Wyjątki znam tylko dwa:

- skrytki po dwóch stronach rzeki, ale tylko wtedy gdy w promieniu kilku kilometrów nie ma mostu (miasta odpadają)

- skrytki oddalone od siebie w pionie - np. jedna u podnóża a druga na szczycie klifu i tylko wtedy gdy nie ma możliwości łatwego przedostania się z jednego miejsca do drugiego (klif w Jastrzębiej Górze odpada ;) )

 

Limit odległości został zrobiony po to by nie było miejsc gdzie jest skrytka na skrytce. Polska jest na prawdę duża i wiele jest jeszcze miejsc gdzie możesz założyć skrytkę ;)

Edited by Spider
Link to comment

Bardzo często, zwłaszcza w miastach wiele ciekawych miejsc jest dosyć blisko siebie i zachowanie tej odległości niestety powoduje to że nie można założyć kesza.

 

Ależ można, tylko nie tradycyjnego, ale np. typu multi. Takie skrytki są nawet ciekawsze i zmuszają do faktycznego przyjrzenia się elementom interesującego nas obiektu, a nie tylko na poszukiwaniu pojemnika.

 

A co do powodu do takiej odległości - pierwotny to taki, żeby pojemniki się nie myliły, oraz żeby uniknąć ich zbyt dużego zagęszczenia w miastach, kosztem terenów poza miastem. Wtórny to taki, że zmusza do większej kreatywności i tworzenia skrytek z etapami wirtualnymi, takich jak multi czy puzzle.

 

Są miliony miejsc, gdzie nie ma jeszcze skrytki, a są tego warte. Zapraszam do odwiedzenia strony z projektami, gdzie prezentowane są niektóre z takich propozycji:

http://www.geocaching.pl/projects.php

Link to comment

Chciałbym zasięgnąć informacji, najlepiej od reviewerów, na temat dozwolonej odległości między skrytkami, która z tego co pamiętam wynosi ponad 160m w linii prostej. Czemu zachowanie tej odległości ma służyć? Dla mnie to totalny absurd. Bardzo często, zwłaszcza w miastach wiele ciekawych miejsc jest dosyć blisko siebie i zachowanie tej odległości niestety powoduje to że nie można założyć kesza. Próbowałem znaleźć choćby jeden logiczny powód na tak dużą odległość ale nie znalazłem. Może mi ktoś wyjaśnić sens tego i jak ze sprawdzaniem tej odległości między keszami wygląda w praktyce? Wiem że są okręgi na mapie ale jak restrykcyjnie jest to przestrzegane i czy możliwe są jakieś wyjątki?

 

Patrzysz na temat z perspektywy Polski, bo tu skrytek jest jeszcze stosunkowo niewiele, ale spójrz na mapę i wyobraź sobie Niemcy bez rzeczonego limitu. Ta zabawa musi mieć jakieś granice, z którymi czasami trzeba się zwyczajnie pogodzić.

Link to comment

 

Patrzysz na temat z perspektywy Polski, bo tu skrytek jest jeszcze stosunkowo niewiele, ale spójrz na mapę i wyobraź sobie Niemcy bez rzeczonego limitu. Ta zabawa musi mieć jakieś granice, z którymi czasami trzeba się zwyczajnie pogodzić.

Mimo iż w Polsce jest mało skrytek, to te 161m mnie bardzo ogranicza bo jest wiele miejsc w bliższej odległości między sobą w których można by było umieścić skrytke, a tu lipa. Osobiście w niczym by mi nie przeszkadzało jakby skrytki były umieszczane w bliższych od siebie odległościach. Oczywiście o ile miejsca te przedstawiałyby coś ciekawego.

Link to comment
Mimo iż w Polsce jest mało skrytek, to te 161m mnie bardzo ogranicza

Zapewne to prawda. Ogranicza to takze tych, ktorzy chcieliby posadzic kesza na Twoim. B)

Ja bym nie miał nic przeciwko jakby w promieniu kilkudziesięciu metrów od mojej skrytki ktoś założył inną. Oczywiście jeśli dotyczyłaby innego miejsca ;)

Link to comment
Ja bym nie miał nic przeciwko jakby w promieniu kilkudziesięciu metrów od mojej skrytki ktoś założył inną. Oczywiście jeśli dotyczyłaby innego miejsca ;)

A kto mialby interpretowac, czego dotyczy dana skrytka?

Reviewer :) Od tego jest :) Miejsce, którego dotyczy skrytka i tak zawsze jest podawane w opisie więc nie widzę tu problemu. Nawet niech sobie będzie ten limit 161m ale z możliwośćią robienia wyjątków np dla skrytek prezentujących jakieś inne ciekawe miejsce w tym obrębie a nie tylko a nie będącą ukrytą w zwykłej dziupli w drzewie ;) Moim zdaniem takie rozwiązanie byłoby całkiem rozsądne :)

Edited by GeoFreak PL
Link to comment

GeoFreak, z całym szacunkiem, ale za dużo w Twojej postawie roszczeniowości, której nie rozumiem. Jest limit i nic z nim nie zrobisz. Jak masz ochotę, rozmawiaj z Groundspeakiem.

 

Jak pomyślisz, to ZAWSZE znajdziesz możliwość pokazania budynków lub miejsc bliższych niż 161m od najbliższej skrytki. Są waypointy, są skrytki quizowe i tak dalej.

 

Proponuję iść bardziej w stronę kreatywności w działaniu niż podnoszenia larum o sprawę, która od prawie 13 lat nikomu jeszcze w gardle nie stanęła.

 

A to czego dotyczy skrytka i weryfikacja treści jest TWOIM zadaniem, nie reviewera. Oni dbają "tylko" o to, żeby skrytka była zgodna z regulaminem.

 

Znalazłeś dopiero 21 skrytek. Znajdź jeszcze ze 100, załóż z 10 i bardzo chętnie wrócę z Tobą do tej rozmowy. Doświadczenie MA znaczenie w podnoszeniu spraw dotyczących regulaminów.

Edited by wantsky
Link to comment

GeoFreak,

geocaching NIE MUSI pokazywać wszystkich obiektow w mieście, zwłaszcza tych oklepanych i obecnych we

wszystkich przewodnikach.Jeśli nie zmieszczą się,mozesz o nich napisać w opisie tej skrytki, która robisz.Każdy w miarę doświadczony geocacher Ci powie, że najlepsza część tej zabawy to odnajdywanie

miejsc , do których by się nie dotarło bez geo- przygody. Główne zabytki i tak każdy zna, pokazmy inne, ukryte skarby naszych małych ojczyzn...

A tak a propos- skad jesteś?

Link to comment

A tak a propos- skad jesteś?

Sadzac po zalozonych keszach: Szczecin.

 

Freak, pojedz sobie za granice to popatrzysz, jak ludzie sie bawia. Mozna zyc zgodnie z regulaminem? Mozna!

To, ze sa inne systemy, gdzie "wszystko mozna" nie oznacza, ze na gc tak jest. Mamy regulamin i sie go trzymamy. Wysil glowe, poszukaj ciekawych nietypowych miejsc. Jakos w Gdansku, Krakowie czy Wawce nie widze ludzi, ktorzy maja do siebie pretensje za 1/10 mili. Kolezanki i Koledzy juz napisali, ze sa rozne typy keszy, niekoniecznie jedynie sluszne, najprostrze tradycyjne. Mozna sadzic kesz na keszu (ale nie tradycyjne) i tez jest dobrze.

A Reviewer nie jest Duchem Swietym i nie ma mozliwosci bycia Wszechwiedzacym SuperHero, ktory w malym palcu ma wiedze o calej Polsce.

Link to comment

Geofreak - podałem Ci prosty sposób, jak geocacherzy na całym świecie radzą sobie w przypadku, gdy limit odległości nie pozwala na ukrycie pojemnika tam, gdzie by się go chciało. W ogóle się do niego nie odniosłeś, a jest to na prawdę wspaniały sposób na pokazanie ciekawego miejsca. Poszukaj informacji na temat multi offsetowego.

 

Druga sprawa to taka, że to nie my ustalamy te zasady, tylko je przyjmujemy jakie są i mamy świetną zabawę. Wszelkie ograniczenia zmuszają nas do dodatkowej kreatywności, przez co zabawa nabiera większego smaczku. Można się np. buntować, czemu w szachach piony mogą poruszać się tylko do przodu i uznać to za bezsensowne ograniczenie. Oczywiście masz prawo mieć inne zdanie, ale nikt z nas nie jest w stanie Ci pomóc. Możemy Ci jedynie podawać przykłady i uzasadnienia, jakie są korzyści z tego limitu i jakich problemów dzięki niemu unikamy. Co więcej - nawet, gdybyś nas wszystkich przekonał do swojej racji, to i tak niczego to nie zmieni :)

 

Sądzę, że powinieneś swoją sprawę skierować do twórców serwisu, którzy ustalili te zasady. Czasem sugestie użytkowników są uwzględniane i zasady modyfikowane. Opisz swoją sprawę w mailu po angielsku i wyślij pod adres contact@Groundspeak.com. To jedyna droga, by coś w tej kwestii zmienić. Dyskusja na forum w tym wypadku jest stratą czasu. Ponieważ nam ten limit odpowiada, jedyną osobą, która może napisać takiego maila jesteś Ty, masz do tego pełne prawo i nikt nie będzie Ci z tego powodu robił żadnych przykrości. A nuż Twoje argumenty przekonają ludzi w Groundspeaku i za miesiąc limit zostanie zmniejszony do 100m. Who knows?

Link to comment

Jakos w Gdansku, Krakowie czy Wawce nie widze ludzi, ktorzy maja do siebie pretensje za 1/10 mili.

To prawda, w 3city żyjemy raczej w zgodzie i staramy się mniej- więcej informowac o planach, jak ktoś zajmie "czyjąś" lokalizację to trudno, kto pierwszy ten lepszy...he, he. :laughing:

W kazdym mieście jest tyyyyle do pokazania, w Szczecinie jest dużo pustej geo- przestrzeni, masz dużą szansę do jej zagospodarzenia, luksusowe warunki...

Link to comment

A tak a propos- skad jesteś?

Sadzac po zalozonych keszach: Szczecin.

 

Freak, pojedz sobie za granice to popatrzysz, jak ludzie sie bawia. Mozna zyc zgodnie z regulaminem? Mozna!

To, ze sa inne systemy, gdzie "wszystko mozna" nie oznacza, ze na gc tak jest. Mamy regulamin i sie go trzymamy.

 

Widzę że przytyk zawsze musi być :laughing: ale czy faktycznie wszystko wolno ?

 

co do limitu i tego iż czasem jest zmieniany po sugestiach - otóż chyba tylko dla wybrańców ;) 160m odległości, kompletnie dwa różne miejsca, trasa między nimi więcej jak 200metrów, ale nie - o metr za blisko :laughing: wcześniej były podobne przypadki, także ja tej podatności na sugestię nie widzę ;)

Link to comment

 

Widzę że przytyk zawsze musi być :laughing:

 

 

@r00t7: to nie byl przytyk. Jezeli tak to odebrales... well. Jak juz to napisalem, to mialem wrazenie, ze robie reklame Sam_Wiesz_Czego :) Po prostu napisalem jak jest, kazdy wybiera to co woli.

 

Ze Zbojeckim Pozdrowieniem dla Wszystkich!

Link to comment
Jakos w Gdansku, Krakowie czy Wawce nie widze ludzi, ktorzy maja do siebie pretensje za 1/10 mili.

No nie, naprawdę?? A kuku :lol:

W zeszłym tygodniu, ograniczenie 1/10 mili sprawiło że Chłodna'44 jednak nie jest dostępna dla niepełnosprawnych, a finał jest średni (a miał być rewelacyjny).

 

Freak - nie przejmuj się. W Warszawie mamy kilkanaście miejsc, które absolutnie zasługują na dedykowaną skrytkę, ale nie można jej posadzić, bo kiedyś ktoś wsadził niedaleko magnetyka pod parapet albo słoik w drzewo. No i dlatego kombinujemy - multi, quiz, Wherigo, z tym też jest zabawa, zazwyczaj lepsza i większa satysfakcja z rozprucia zagadki, niż z wymacania fiolki za rynną.

Link to comment

Zakładając ten temat nie oczekiwałem od nikogo z Was zmian w regulaminie ani nie miałem jakiejkolwiek postawy roszczeniowej jak mi to niektórzy zarzucają. Wiem że w sprawie zmian trzeba walić do Groundspeaka ale sam nic nie zdziałam. Oczekiwałem sensownej dyskusji za i przeciw. Niestety część z Was zamiast przedstawić jakieś merytoryczne argumenty woli zgrywać kozaka, bo znalazło lub założyło więcej skrytek ode mnie a regulamin to rzecz święta. W dodatku lepiej ode mnie wiecie w jakich miejscach i jakiego typu chce założyć skrytki oraz jaką mam wiedzę na temat geocachingu. Nic tylko pogratulować takich zdolności :) Może podacie mi też szczęśliwe numery najbliższego losowania Lotto? :D

 

Ja zamierzam aktywnie działać na rzecz popularyzacji geocachingu w Szczecinie i nie tylko zarówno jeśli chodzi o zakładanie skrytek jak i popularyzację geocachingu wśród społeczeństwa. Mógłbym siedzieć na dupie i narzekać, że w moim mieście jest ledwo kilka keszy ale wole działać żeby to zmienić i tak złożyłem już 2 wnioski na dotacje na ten cel. Moje pytania narodziły się przy tworzeniu listy różnych ciekawych miejsc w mieście na założenie 50 skrytek (tu was zaskocze - nie będą to tylko zwykłe fiolki i pudełka ale też bardziej kreatywne skrytki równego typu). Może jak Wy zakładacie po jednej skrytce to nie macie takich problemów, ale przy większej liczbie pojawia się pytanie co zrobić jeśli mam 2 świetne i różne od siebie miejsca w stosunkowo bliskiej odległości (50-100m) i do każdego z nich warto byłoby przyciągnąć ludzi skrytką.

 

Na koniec naprawdę apeluję abyście nie oceniali czyjejś wiedzy na temat geocachingu na podstawie liczby znalezień bo to już drugi mój temat, w którym schodzicie z głównego wątku i czepiacie się liczby moich znalezień. Wiem, że doświadczenie jest ważne ale nadrabiam to innymi sposobami. Mimo iż w moich statystykach widnieje aktualnie liczba 21, to sporo wyszukuje w necie materiałów na temat skrytek itp a gdyby w moim regionie było więcej skrytek to i statystyki miałbym lepsze. Trochę więcej znalezień mam na OC.pl ale nie żywię sympatią do tego serwisu z różnych względów.

Nie zapominajcie też że geocaching to nie tylko dobra zabawa ale też społeczność ludzi którzy się w to bawią a nie tylko kółko wzajemnej adoracji ;)

 

Dzięki Spider i toczygroszek za nieliczne w tym temacie sensowne wypowiedzi ;)

 

Peace!

Link to comment

Mógłbym siedzieć na dupie i narzekać, że w moim mieście jest ledwo kilka keszy ale wole działać żeby to zmienić i tak złożyłem już 2 wnioski na dotacje na ten cel.

 

Może jak Wy zakładacie po jednej skrytce to nie macie takich problemów, ale przy większej liczbie pojawia się pytanie co zrobić jeśli mam 2 świetne i różne od siebie miejsca w stosunkowo bliskiej odległości (50-100m) i do każdego z nich warto byłoby przyciągnąć ludzi skrytką.

 

Peace!

Świetnie, zauwaz proszę, że wiekszość zakładaczy robi to za swoje pieniądze, nie oglądając się na darowizny ,dotacje itp...spytaj Rubeusa, Toczygroszka, Soolasha,Spidera, Abdula65 , Higlandera PL, yahoo...etc...czołówka listy zakładaczy!

 

Jesli masz 2 ciekawe blisko połozone miejsca- nie ma poblemu- robisz mulciaka i tyle. powodzenia i czekamy na efekty!

 

Zapraszamy na spotkanie" w realu" na jakimkolwiek z eventów- może wpadniesz do wrocka?,zapewniam, nie ma to jak osobiste kontakty przy odpowiednich napojach... :anicute:

Aha , jeszcze rada, załóz najpierw kilka, zobacz jak to działa, jakie sa komentarze , trudnosci, czy nie gina pojemniki itp, potem stopniowo rozszerzaj zasieg...

Sprawdzone...

Edited by Wiesia.K
Link to comment

Mógłbym siedzieć na dupie i narzekać, że w moim mieście jest ledwo kilka keszy ale wole działać żeby to zmienić i tak złożyłem już 2 wnioski na dotacje na ten cel.

 

Może jak Wy zakładacie po jednej skrytce to nie macie takich problemów, ale przy większej liczbie pojawia się pytanie co zrobić jeśli mam 2 świetne i różne od siebie miejsca w stosunkowo bliskiej odległości (50-100m) i do każdego z nich warto byłoby przyciągnąć ludzi skrytką.

 

Peace!

Świetnie, zauwaz proszę, że wiekszość zakładaczy robi to za swoje pieniądze, nie oglądając się na darowizny ,dotacje itp...spytaj Rubeusa, Toczygroszka, Spidera, Abdula65 , Higlandera PL, yahoo...etc...czołówka listy zakładaczy!

 

Jesli masz 2 ciekawe blisko połozone miejsca- nie ma poblemu- robisz mulciaka i tyle. powodzenia i czekamy na efekty!

 

Zapraszamy na spotkanie" w realu" na jakimkolwiek z eventów- może wpadniesz do wrocka?,zapewniam, nie ma to jak osobiste kontakty przy odpowiednich napojach... :anicute:

Aha , jeszcze rada, załóz najpierw kilka, zobacz jak to działa, jakie sa komentarze , trudnosci, czy nie gina pojemniki itp, potem stopniowo rozszerzaj zasieg...

Sprawdzone...

Ja też zakładam za własną kasę ale jeśli jest możliwość dostania funduszy na ten cel to czemu nie skorzystać i zrobić to z rozmachem? :) W moim projekcie nie chodzi tylko o zakładanie keszy ale też o popularyzacje geocachingu wśród ludzi bo wiedza o tym jest bardzo, ale to bardzo znikoma. Wychodzę z założenia że im więcej ludzi tym zarażę tym więcej potem sami założą keszy ;) Póki co robię tylko listę potencjalnych miejsc na skrytki a dopiero później będę się zastanawiał jakiego będą typu i formy. Na pewno będę chciał zrobić wszystkie typy skrytek a nie tylko tradycyjne ;)

 

Do Wrocka się na razie się niestety nie wybieram, bo póki co ani praca na to nie pozwala ani fundusze, ale dzięki za zaproszenie ;)

Link to comment

 

W moim projekcie nie chodzi tylko o zakładanie keszy ale też o popularyzacje geocachingu wśród ludzi bo wiedza o tym jest bardzo, ale to bardzo znikoma. Wychodzę z założenia że im więcej ludzi tym zarażę tym więcej potem sami założą keszy ;) Póki co robię tylko listę potencjalnych miejsc na skrytki a dopiero później będę się zastanawiał jakiego będą typu i formy. Na pewno będę chciał zrobić wszystkie typy skrytek a nie tylko tradycyjne ;)

 

Skoro chcesz zachecic innych - to zostaw im troche miejsca, please...

Ipamietaj ,że pojemniki trzeba serwisowac- sprawdzac od czasu do czasu, wymieniac logbooki, odtwarzac, naprawiac, etc...

Czasochłonne!

Link to comment

GeoFrek - jeśli chcesz pokazac dużo zabytkowych/ciekawych lokalizacji za jednym zamachem, a odległości regulaminowe nie pozwalają na założenie tradycyjnych/multi keszy lub trzeba by ich założyć dużo, polecam zabawę w fotoquizy [nawet w innym systemi, gdzie teoretycznie skrzynki mogą być tuż obok siebie, jest to popularne]- robisz zdjęcia fragmentów budowli, jakichś detali architektonicznych, wystroju wnętrz itp.

I robisz z tego spacer - gdzie trzeba przyporządkować zdjęcie do obiektu z mapy/współrzędnych i na koniec odszukać fizyczny pojemnik.

Edited by ru.beus
Link to comment

Może podacie mi też szczęśliwe numery najbliższego losowania Lotto? :D

 

3,16,24,29,35,40

 

Chcesz popularyzować geocaching? Nie zaczynaj tego od próby obalania "systemu". Jest regulamin i nic z nim nie zrobisz. Nawet jeśli zbierzesz 1000 ludzi z Polski, którzy się z Tobą zgodzą, to bawimy się w kraju, który jest w trzeciej dwudziestce pod względem liczby skrytek i ciężko nazwać nas wpływową grupą ludzi wobec Groundspeaka.

Wyznaję zasadę "najpierw ciężka praca, potem laury". Jeśli masz pomysł jak możemy Ci pomóc w pierwszym elemencie, daj znać, każdy chętnie się włączy.

A na początek może zaplanuj wycieczkę do Górzna w maju - http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?wp=GC3YCP3

Będzie okazja do spotkania się face to face. Tutaj to jest d... a nie dyskusja.

Link to comment
Może jak Wy zakładacie po jednej skrytce to nie macie takich problemów, ale przy większej liczbie pojawia się pytanie co zrobić jeśli mam 2 świetne i różne od siebie miejsca w stosunkowo bliskiej odległości (50-100m) i do każdego z nich warto byłoby przyciągnąć ludzi skrytką.

 

Już odpowiedziałem na to pytanie dwa razy i odpowiem po raz trzeci. Właśnie w takich wypadkach znakomicie sprawdza się multi offsetowe - czyli wirtualny punkt w interesującym nas miejscu, i finał gdzieś dalej. Limity odległości dotyczą wyłącznie fizycznych pojemników i etapów, nie dotyczą etapów wirtualnych. Jeśli w jednym miejscu masz już pojemnik tradycyjny, a obok masz np. ciekawy pomnik, to zakładasz skrytkę multi prowadząca do tego pomnika, tam w zadaniu piszesz, żeby np. użyć w odpowiedni sposób liczby z ostatniej daty w tekście na tablicy pamiątkowej i podstawić je do wzoru, który da współrzędne pojemnika finałowego ukrytego gdzieś dalej. Ma to wiele zalet. Po pierwsze zmuszasz poszukiwacza do przyjrzenia się tej tablicy. Gdy umieszczasz zwykły tradycyjny, ludzie często w ogóle nie patrzą na sam obiekt, tylko szukają pojemnika i walor edukacyjny jest znikomy. W tym wypadku chcąc nie chcąc muszą przynajmniej rzucić okiem na tablicę pamiątkową, oraz przeczytać w terenie przynajmniej fragment opisu skrytki. Po drugie wykorzystujesz na ukrycie pojemnika inne miejsce, np pobliski zagajnik, w którym jest dużo miejsca, ale nie ma nic szczególnego do pokazania.

Kiedy kilka lat temu przyjechałem do Tarnowa, nie było tam ani jednej skrytki na GC. Zebrałem listę ciekawych obiektów i pozaznaczałem je sobie na mapie w komputerze zaznaczając limity 161m. Następnie chodziłem w terenie i szukałem dogodnych miejsc na pojemniki. Tam, gdzie nie mieściły się już tradycyjne, dawałem multi offsetowe, starając się umieszczać finały tak, by nie kolidowały z innymi ciekawymi miejscówkami. Często są miejsca, które bardzo dobrze nadają się na ukrycie pojemnika, ale same w sobie nie przedstawiają niczego ciekawego. To idealne miejsca na finały multi offsetowych. Założyłem w ten sposób 27 skrytek w samym Tarnowie, celowo pozostawiając niektóre miejsca wolne dla przyszłych, potencjalnych zakładaczy. Po mnie zaczęli zakładać inni i schowali tam prawie 50 kolejnych. Takie planowanie to bardzo wciągające wyzwanie logistyczne. Jeśli jesteś u siebie prekursorem, to możesz taki rozkład sensownie zaplanować, masz ogromne pole do popisu i nic, tylko się cieszyć. W pewien sposób Ci nawet zazdroszczę.

 

Tak więc powodzenia!

Edited by toczygroszek
Link to comment

Geocaching to nie grzyby. Skrytka co kilkanaście metrów będzie raczej nużąca niż dająca radość. Później będziesz narzekał na wpisy typu "tftc" bo ktoś nazbiera tego dziesiątkami i nawet nie będzie pamiętał, która co i jak. Pogrupuj sobie typami, dorób jakąś ciekawą historię i rób multicache albo modne ostatnio Wherigo.

Np. "zaginiony symbol i szczecińskie kamienice" czy "Ksiądz Maciej na tropie" czyli zabytkowe kościoły w których trzeba odnaleźć jakiś element, dopasować do układanki. Pogrzeb trochę w historii miasta, znajdź jakieś ciekawe wydarzenie, które mogło rozgrywać się w okolicach wzmiankowanych obiektów i jazda.

 

Jedna tradycyjna skrytka może też przecież pokazywać kilka obiektów, przecież te 160 m to minuta marszu a na dodatek w mieście rzadko jest taka mgła by nie ujrzeć z miejsca ukrycia obiektu oddalonego o kilkaset metrów.

 

BTW. Ja osobiście jestem za zwiększeniem limitu do 1 mili.

Link to comment

Pamiętam, że w Moim przypadku przy zakładaniu dwóch skrzynek wystąpił problem zbyt blisko usytuowanych skrzynek ;) śmiać mi się chciało kiedy dostałem info od reviewera, że odległość wynosi 155 metrów :D Rozwiązanie miejsce pierwotne przy interesującym punkcie wpisałem w opisie skrzynki i problem zniknął..;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...