Jump to content

Mega Event Poland 2013


Spider

Recommended Posts

logo_megaevent.png

 

Mega Event Poland 2013 to pierwsze tak duże spotkanie miłośników geocachingu w naszym kraju. Jesteśmy pewni, że ziemia kujawsko-pomorska przywita i ugości Was najlepiej jak tylko potrafi, a Górzno, prawdopodobnie najmniejsze miasto w Polsce, będzie pełnić honory dobrego gospodarza, jak przystało na Stolicę Polskiego Geocachingu. Podczas weekendowego spotkania czeka na Was sporo atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych miłośników biegania ze sprzętem GPS na świeżym powietrzu.

 

W czasie weekendowego spotkania zapewnimy Wam wiele atrakcji, każda w formie osobnego eventu. Będziecie mogli szukać skrytek na koniu, z kajaka, rowerem, quadem, chodząc po okolicznych polach i lasach lub, dla bardzo ambitnych, będziecie mogli zmierzyć się z Mega Trailem czyli 75 kilometrów pełnych 420 skrytek czekających na znalezienie. Na wszystkich będą czekać gry i konkursy, w których będzie można wygrać wiele atrakcyjnych nagród.

 

Jako że nie samymi skrytkami Geocacher żyje, chcemy Was ugościć pysznymi lokalnymi strawami i napitkami. Zapewnimy również niezapomniane wrażenia dla duszy, a pamięć o nich pozostanie na wieki utrwalona przez Was dzięki dębom - pamiątkom z ziemi brodnickiej, które zabierzecie ze sobą do domu.

 

Oczywiście w trakcie spotkania będziemy pamiętać o naturze i jej ochronie, dlatego każdy dzień zakończy się CITO, w trakcie którego zadbamy, aby przyroda nie ucierpiała w wyniku naszej zabawy.

 

Więcej informacji na stronie: www.megapoland.com

Link to comment

Czy na dodatkowe atrakcje należy się zapisywać u organizatorów już teraz przez formularz kontaktowy albo mailem, czy też zapisy na sub-eventy z ograniczoną liczbą miejsc będą się odbywać w późniejszym terminie?

 

O ile wiem, to beda sub-eventy, z osobnymi "listami obecnosci" :)

Pamietaj, ze mniej wiecej wszystkie beda sie odbywaly w tym samym czasie, wiec i tak w czasie Mega wszystkich nie opedzisz (o ile sie nie myle...)

Link to comment

Strona ME to doskonałe narzędzie marketingowe, do zapraszania na Event cudzoziemców, których się spotyka przy okazji keszowania/eventów. Warto ją mieć w trybie offline ( a przynajmniej stronę startową), w swoim telefonie/smartfonie, aby nie czekać aż się załaduje :-)

Z Czeskiej wersji językowej skorzystałem podczas wrocławskiego eventu, gdzie pojawił się jeden Czech.

Po zapoznaniu się z opisem, rozważa możliwość przyjazdu.

 

http://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LUID=87428979-5d71-4d64-9f93-1a544e0e3489

Link to comment

Ja się nie znam... ale zastanawiam się, może ktoś mnie oświeci.

Mamy trochę skrytek już opublikowanych (widać je np. w Trial Marzenie). Rozumiem, że 420 skrytek do publikacji w ramach eventu na razie nie ma. Rozumiem też, że FTF-y pewnie by się ulotniły, gdyby je publikować wcześniej.

Ale jak ich szukać, jeśli powiedzmy zostaną opublikowane rano w dniu rozpoczcia imprezy? Jak wklepać dane do GPS-a?

Chmmm... może to glupie pytanie ale zwyczajnie nie wiem, jak się do tego dobrać...

 

Jeśli chodzi o aktywności z ograniczoną liczbą uczestników rozumiem, że należy czekać na publikację konkretów, zgadza się?

 

pozdrowienia,

5221

Edited by 52N21E
Link to comment

Nie mam pomysłu. Wi-fi raczej tam nie ma, z notebookiem spaceruje się mało wygodnie, chyba że smarftony, tablety... z tym, że ja akurat tego wszystkiego nie używam...

Teoretycznie można rozdać listę skrytek na papierze...

Tak czy siak, chciałbym sie upewnić, jak to ma wyglądać, bo zapowiada sie bajecznie ale diabeł w szczegółach :)

Link to comment

ja i zapewne wiele innych osób, weźmie na event swoje laptopy, sam będę jak wzykle keszował na smartfonie, wiec spokojnie mogę urzyczyć lapka do wgrania czego dusza zapragnie (np. rano przed ruszeniem w trasę), a internet? prawdopodobnie będę miał z sobą Aero2 udostępnione po Wi-Fi więc damy radę!

Link to comment

Możliwość wgrania sobie GPXa w sobotni poranek - owszem, miłe. Ale żeby szukać z głowa to trzeba kilka dni wczesniej do listy skrzynek usiasć i obejrzec, przeanalizować i zaplanować, a nie wgrywać GPXa i iść na masówkę koszac od prawej na azymut. Bo to jest zaliczanie zamiast poszukiwań.

Link to comment

Wi-fi raczej tam nie ma,

 

Podpowiedz: Wifi darmowe publiczne ma byc (jako nie-organizator powiem ze na 99% bedzie).

Keszy bedzie na tyle duzo, beda dodatkowe atrakcje (np. foto konkurs), wiec bez notbooka bym sie nie wybieral. Wrzucasz go sobie na plecy i w droge! Masz wtedy swoje aplikacje, swoje ulubione oprogramowanie itp.

Kilo czy dwa przeciez Cie nie zbawia... Przeciez i tak bedziesz mial ze soba przynajmniej 2 kilo H2O w plecaku. do tego dodatkowe sprzety, gadzety itp.

Edited by y_a_h_oo
Link to comment

No nie wiem... jestem zacofany :) jeśli chodzi o smarfony etc. a notbooka mam kobyłę...

Może jakoś zespołowo?

Mysle, ze akurat ja bede tam kilka dni, wiec swoj sprzet bede mial. Bez niego jak bez reki. Inne osoby tez (chyba) beda ze swoimi zabawkami, wiec o pomoc powinno byc latwo.

Link to comment

Hint, hint!

 

Miło by było gdyby organizatorzy mieli stanowisko z końcówką USB podpiętą do kompa, z której można by było sobie na odbiornik zgrać GPX-a ze wszystkimi eventowymi keszami. Jakby taki GPX przygotowany był wcześniej, to cała procedura niedługo by trwała: podpiąć, zrzucić, podpiąć, zrzucić...

Link to comment

Mnie niestety ( z uwagi na geonieprzyjazny sprzęt) standardowy GPX nie urządza.

A poza tym mając kilkaset skrzynek do wyboru musimy w gronie rodzinnym na spokojnie wybrać, które będziemy chcieli odwiedzić.

 

Czy w ramach eventu przewidziany jest FTFhunt (poza ściganiem balonu) ? Bo jeśli nie, to wypadałoby jednak opublikować wszystko z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Link to comment

Przyjeżdzam w piatek wieczorem, trudno orzec, o której, po pracy więc zdecydowanie wieczorem. Wyjeżdzam w niedzielę, zapewne lekko po południu. W międzyczasie moge pomóc ale w mniejszym wymiarze czasu, bo będę miał ze sobą dwie osoby, które muszę trochę "poprowadzić". Gdyby były jakieś powiedzmy 2-godzinne dyżury, zadania... (angielski). Na 7 godzin dziennie w ciągu 3 dni nie mogę się wpisać w żaden sposób...

(Czy wiadomo coś - o porusznej wcześniej - kwestii publikacji skrytek?)

Edited by 52N21E
Link to comment

Przyjeżdzam w piatek wieczorem, trudno orzec, o której, po pracy więc zdecydowanie wieczorem. Wyjeżdzam w niedzielę, zapewne lekko po południu. W międzyczasie moge pomóc ale w mniejszym wymiarze czasu, bo będę miał ze sobą dwie osoby, które muszę trochę "poprowadzić". Gdyby były jakieś powiedzmy 2-godzinne dyżury, zadania... (angielski). Na 7 godzin dziennie w ciągu 3 dni nie mogę się wpisać w żaden sposób...

(Czy wiadomo coś - o porusznej wcześniej - kwestii publikacji skrytek?)

 

Wielkie dzięki. Dobrze wiedzieć, każda pomoc się przyda, będę pamiętał.

O skrytkach nie wiem, musiałby się ktoś możny w tym temacie wypowiedzieć. Bardzo prosimy.

Link to comment

Jesli nic nagłego sie nie wydarzy to na 100% ruszamy w piatek 24.05 w ciagu dnia autem i jesli ktos ma chęć to znajdą sie 2 wolne miejsca , ewentualnie możemy też zabrac jakie ciezkie graty

/ startujemy z Grodziska Mazowieckiego/

W razie co prosze o kontakt na priv.

Edited by XEUL
Link to comment

(Czy wiadomo coś - o porusznej wcześniej - kwestii publikacji skrytek?)

 

Wszystkie skrytki opublikowane będą przed wyjazdem na event. Przynajmniej takie informacje posiadam na obecną chwilę. Lokalni organizatorzy mają przy tym od groma roboty i różnie może być, ale taki jest cel.

Link to comment

Na stronie Mega Eventu udostępniony został formularz rejestracyjny dotyczący atrakcji podczas spotkania. Zapraszamy uczestników do wypełniania!

 

http://www.megapoland.com/pl/registration-form

Piknie, ale szkoda,że brak informacji co kiedy bedzie, nie chcielibyśmy, zapisując się na jednoczasowe atrakcje blokować miejsca innym :shocked:

 

Starania są czynione. Już wkrótce, już za momencik.

Link to comment

Na stronie Mega Eventu udostępniony został formularz rejestracyjny dotyczący atrakcji podczas spotkania. Zapraszamy uczestników do wypełniania!

 

http://www.megapoland.com/pl/registration-form

Piknie, ale szkoda,że brak informacji co kiedy bedzie, nie chcielibyśmy, zapisując się na jednoczasowe atrakcje blokować miejsca innym :shocked:

 

Dzięki analizie, kto na co chce się wybrać, można zoptymalizować czasy rozpoczęcia sub-eventów, żeby jak najwięcej osób mogło skorzystać.

Link to comment

..hle, to pewno sie spotkamy.

Ja to się na każde spotkanie cieszę ale pewnie wyjdzie, że jestem "cebulakiem z podkarpacia"... - ankiety się wypełnia od kilku dni, ja tego nie robię, bo nie znam kosztów i pewnie się okaże, że miejsc już nie ma :mad: i sam sobie jestem winien, bo się nie zapisałem :(

Link to comment
... - ankiety się wypełnia od kilku dni, ja tego nie robię, bo nie znam kosztów i pewnie się okaże, że miejsc już nie ma :mad: i sam sobie jestem winien, bo się nie zapisałem :(

Weź rower, bujniemy się na kesze.

O, to, to...! Bardzo chętnie, jak tylko Pan Stryker cykle zapakuje :)

 

BTW: Ponawiam pytanie do Panów Organizatorów! Pan SpiderPL obiecał informację o kosztach, opublikować trzy doby temu (do eventu zostało 10 dni...), z punktu widzenia zainteresowanego uczestnika jest to sprawa ważna - no chyba, że tylko ja tak mam...

Jak prowadzicie jakieś dodatkowe negocjacje, celem obniżenia kosztów i zwiększenia dostępności, to też to napiszcie! Zawsze to lepiej niż milczeć :(

Link to comment

Żywcu, rozpracowałeś nas. Chcemy, żeby koszty były zachęcające, czyli jak najniższe, pracujemy nad tym i postaramy się ujawnić szczegóły jak najszybciej. Przepraszamy za zwłokę!

Dzięki! Taka informacja mnie cieszy!

Jestem zainteresowany kajakami i quadami - formularza jeszcze nie wypełniłem i mam nadzieję, że to mnie nie wykluczy! Czekam, cierpliwie na info :)

Link to comment
BTW: Ponawiam pytanie do Panów Organizatorów! Pan SpiderPL obiecał informację o kosztach, opublikować trzy doby temu (do eventu zostało 10 dni...), z punktu widzenia zainteresowanego uczestnika jest to sprawa ważna - no chyba, że tylko ja tak mam...

Tabelka atrakcji wraz z cenami znajduje się na stronie z formularzem rejestracyjnym: http://www.megapoland.com/pl/registration-form

Link to comment

Czy na event jedzie ktoś przez Opole (posiadając miejsce w aucie, w obie strony)?

Mam nadzieję, że namówię StrykeraPL ale warto mieć plan awaryjny :)

Niestety kolega się wycofał, więc ponawiam pytanie. Kolegę Żywca, ktoś może zabrać (marzenie - z rowerem) i wrócić do/z Opola lub okolic... (mogę się przemieścić - Wrocław, Katowice, Częstochowa...)?

 

EDIT: oczywiście dokładam się do paliwa B) - Wiadomości proszę na priv.

Edited by zywcu
Link to comment

Mamy już komplet uczestników do wspinaczki na kesze nadrzewne "Bird Line". Więcej zgłoszeń na ten punkt programu nie przyjmujemy. Dziękujemy wszystkim chętnym, prosząc jednocześnie o zrozumienie tych, którzy zdecydowali się za późno. Wspinaczka "obok" naszej grupy z własnym sprzętem jest jak najbardziej możliwa.

Link to comment

Pytanie: Co możemy zrobić, by nasze polskie mega otrzymało status "MEGA"? Czy są takie szanse? Czy GS robi wyjątki od reguły? Czy jest to możliwe w przypadku Polski? Ot, takie pytania wynikające tylko i wyłącznie z troski... Wiem, że ktoś wie :-). To może się podzieli wiedzą?

Link to comment

Pytanie: Co możemy zrobić, by nasze polskie mega otrzymało status "MEGA"? (...)

Czy GS robi wyjątki od reguły? Czy jest to możliwe w przypadku Polski?

 

1. Zebrać pozostałe ok. 250 "Will Attend'ów" w tydzień, żeby mieć status MEGA przed eventem albo dokonać 500 wpisów w logbooku eventowym, żeby mieć status MEGA po evencie.

2. Niestety nie, sprawa zbadana.

 

Przykro mi, że w brutalny sposób rozwiewam nadzieję, ale to fakty :)

Miłego wieczoru!

Link to comment

 

To nie była pierwsza edycja i widocznie wcześniej spełnili warunek MEGA. W takiej sytuacji Groundspeak wybiega przed szereg z ikonką. Za rok, za rok :)

 

 

Za rok to mnie może nie być na tym świecie! Ja chcę już, za tydzień, teraz :-).

 

P.S. Warunki były te same...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...