Jump to content

Polski Earthcache Reviewer


Silesian Reviewer

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

 

Chciałbym się z Wami podzielić bardzo dobrą wiadomością. Na początku stycznia 2013 roku powołany został pierwszy Earthcache Reviewer dla Polski. Nazywa się on GeoAwarePL (nazwa jest nadawana automatycznie przez Groundspeak). W tej chwili przechodzi on szkolenie i pewnie już niedługo zacznie publikować Wasze skrytki typu EarthCache. Mam nadzieję, że dzięki nowemu recenzentowi, będziecie jeszcze bardziej zadowoleni z procesu recenzji geologicznych skrytek. Ja natomiast życzę powodzenia naszemu nowemu recenzentowi! :)

Link to comment

Witam serdecznie, bardzo dziękuję za te sympatyczne powitanie z Waszej strony!

Wciąż jeszcze trwają moje szkolenia, mam nadzieję niebawem się z nimi uporać i zabrać do zupełnie konkretnej pracy.

Być może publikacja earthcachea wciąż nie będzie należała do najłatwiejszej, jednyk najważniejszym jest fakt, że od teraz cała korespondencja dotycząca takiego zamiaru może być prowadzona w naszym języku ;)

Link to comment

Pierwszy earthcache zreviewerowany przeze mnie jest GC489CF online. Gratuluję pomysłu i wykonania ;)

Podczas pracy nad tym listingiem pojawiło się pytanie "czy korespondencja dotycząca earthcachea będzie prowadzona po polsku czy angielsku".

Chciałbym więc jeszcze raz podkreślić, że całość od tej pory - po to mnie macie - jest prowadzona po polsku. Jeśli earthcache jest sprawdzany dodatkowo przez resztę grona EC-reviewerów (nikt z nich polskiego nie zna), to jest to już "nasz wewnętrzny problem", poradzimy sobie z nim. Tak więc zapraszam do realizacji pomysłów skrzynek "z geologią w ikonce" ;)

Link to comment

Pierwszy earthcache zreviewerowany przeze mnie jest GC489CF online. Gratuluję pomysłu i wykonania ;)

Tez gratuluje. Czy moge odpowiedziec na pytania bez odwiedzania miejsca i czytania opisu? :anibad:B)

Oczywiście możesz ale to nie o to chyba chodzi

 

Thathanka chciał coś zasugerować...

pewnie kwestię trudności pytań/zadań

Edited by sadekgorzno
Link to comment

Szczerze mówiąc, to nie sposób w tym momencie zabezpieczyć się przed 'nieznalezionymi' znalezieniami EC... owner musi Cię nauczyć, nawet jeśli odpowiesz źle :(

 

E, wydaje mi się to nadinterpretowane. Owner powinien Cię naprowadzić, jeśli "błądzisz" w swych odpowiedziach. Mam takie jedno pytanie w swoim EC, gdzie wymagam spojrzenia przekrój geologiczny i uzasadnienia, czemu jeden obszar jest wyżej od drugiego. Rzadko kto udzielał tu poprawnej odpowiedzi od razu, zwykle ludzie kombinują z różnymi opcjami - bo tu potrzeba nieco wiedzy geologicznej i skojarzenia pewnych faktów. Natomiast jeślibym zapytał, jakiego koloru jest jakiś tam duży kryształ widoczny w skale i uzyskałbym odpowiedź, że zielony, a byłby czerwony, no to tu nie ma co naprowadzać, tylko ewidentnie widać, że ktoś zgaduje nie będąc w terenie.

Edited by toczygroszek
Link to comment

nie, nie będzie. tyle, że ograniczasz zdobycie takiego earthcachea obcokrajowcom. earthcaches podobnie jak letterboxy są często uznawane za "wisieńki na torcie". jest ich mniej, są "inne", a często może nawet fajniejsze (choć to ostatnie jest akurat kwestią gustu). po prostu rzucają się w oczy na mapce GC.

w każdym razie wersję w jakimkolwiek innym języku możesz dodać później, nie ma z tym żadnych problemów.

Link to comment

Gratulacje!

 

Małe pytanie czy opis EC tylko w języku lokalnym nie będzie przeszkodą w jego publikacji?

 

Raczej nie, jak pisał przedmówca, ale świadczy trochę o Wlaścicielu... :anibad: ....

Sądząc z "podpisu " masz ciągoty do języków obcych...zatem - au boulot!

Tylko błagam, nie używaj google translatora, bo skończysz jak słynny

Menstruation Man spod Górzna ! :laughing:

Edited by Wiesia.K
Link to comment

Myślałem że wersja EN jest obowiązkowa ( z opisu wynika że trzeba dodać przed publikacją). To wielka ulga że nie muszę tłumaczyć na angielski takich zwrotów jak " wulkaniczna żyła typu dajek wypełniona andezytem otoczona mikrokrystalicznym gruboławicowym dolomitem" :)

 

Mam natomiast pytanie z innej beczki:

- sprawdz, czy wybrane przez Ciebie miejsce nie znajduje sie na terenie parku narodowego, rezerwatu lub prywatnej posesji. Jesli tak, do publikacji wymagane jest wydanie zgody przez wladze parku lub wlascicieli gruntu

 

Otóż znajduje się na terenie rezerwatu, lecz jest wyznaczona ścieżka "geologiczna" z tablicami poświęconymi zagadnieniom geologicznym. Zadania nie wymagają schodzenia ze scieżki, poza jednym ( rozpozanie skały na podstawie informacji zawartej w opisie), będzie to raczej odczytanie informacji z tablic. Czy to nadal stanowi problem ?

Edited by u810
Link to comment

Myślałem że wersja EN jest obowiązkowa ( z opisu wynika że trzeba dodać przed publikacją). To wielka ulga że nie muszę tłumaczyć na angielski takich zwrotów jak " wulkaniczna żyła typu dajek wypełniona andezytem otoczona mikrokrystalicznym gruboławicowym dolomitem" :)

 

To nawet po polsku mało strawnie brzmi ... :unsure:

zwłaszcza ten dolomit grubodławicowy....

Edited by Wiesia.K
Link to comment

Myślałem że wersja EN jest obowiązkowa...

 

Otóż znajduje się na terenie rezerwatu, lecz jest wyznaczona ścieżka "geologiczna" z tablicami poświęconymi zagadnieniom geologicznym. Zadania nie wymagają schodzenia ze scieżki, poza jednym ( rozpozanie skały na podstawie informacji zawartej w opisie), będzie to raczej odczytanie informacji z tablic. Czy to nadal stanowi problem ?

nie jest, od kiedy pojawił się polskojęzyczny reviewer :) Wcześniej reviewerzy łamali sobie zęby na tłumaczeniu translatorem - i dzisiaj się to zdarza - więc wymygana była anglojęzyczna.

 

jeśli chodzi o Twoje pytanie: jak długie jest to "zejście ze ścieżki"? czy dobrze rozumiem: trzeba podejść do owej skały czy tablicy? tak naprawdę nie będziesz miał kłopotów z uzyskaniem takiej zgody, mówiąc w dyrekcji, że Twój EC wesprze ścieżkę edukacyjną. wolałbym wiedzieć, że taką zgodę uzyskałeś. nawet 25 osób może wydeptać tym zejściem dodatkową drogę. na terenie Wigierskiego Parku Narodowego w jednym z rezerwatów zamknięto właśnie cały szlak, bo "dodatkowo został rozdeptany". zniszczono stanowsiko rosiczki, choć odwiedzający chyba nawet nie wiedzieli, że tam rosła, "chodzili po mchu". wiem również, że ostatnio strażnicy tego parku usuwają wszystkie kesze z GC i OC, które leżą poza drogami i które nie zostały zgłoszone i omówione z władzami parku. nie wymagam zgody pisemnej. na początek każdy jest dla mnie w pełni wiarygodną osobą, jeśli ktoś pisze "byłem, porozmawiałem z panem X panią Y" to wychodzę z założenia, że tak właśnie jest ;)

dolmit gruboławicowy pachnie świętokrzyskim... no i jest to bardzo interesująca skała :)

Link to comment

Gdzie tu jest fejsbukowa ikonka "like it"? Parę dni temu znalazłem w podesłanym do reviewerowania earthcacheu taki komentarz ownera:

 

Hello,

please review by polish speaking guy :)

 

No więc: like it like it like it :)

Edited by GeoAwarePL
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...