Jump to content

CITO Event Athens


Brevetoskylo

Recommended Posts

Α! Καλα που μου το θυμησες. Εχω βαλει CITO 2013 - PLATON και CITO - 2013 PYTHAGORAS

Στον eric88 τις υπεβαλα με το παρακατω κειμενο:

 

Post Reviewer Note

26 Mar 13

 

Please publish this cache in a way that will appear at 20 of April, together with the rest of the caches for the CITO 2013 event in Athens-Greece. Thanks for your time and efforts!

και μου απαντησε:

Post Reviewer Note

27 Mar 13

 

This cache will be published around 0900 on 20 April 2013 in the following timezone:

BST : Dublin, Lisbon, London (GMT +01:00 )

 

Because I reviewed the cache today, the page has now been locked to prevent any changes. If you absolutely need to make a critical change, contact me directly.

Link to comment

Α εντάξει σε πιθάρι θα είναι η cache ... το πιάσαμε το υπονοούμενο papalia :):)

 

Όσον αφορά τα σκουπίδια, μια βόλτα που έκανα προχθες από εκεί δεν είδα και πολλά. Μόνο κατι χαρταετούς στα δεντρα...Οπότε χαλαρά θα είμαστε και εφόσον θα το έχουν περάσει και στις 14 ενα σκούπισμα εμείς μόνο γόπες θα μαζέψουμε ή μάλλον οι νεώτεροι που βλέπουν και καλύτερα χεχεχε

Edited by nikos651
Link to comment

Δημήτρη έβαλες cache με Πυθαγόρα???

 

Αν ναι τοτε δεν είδες το προηγούμενο post μου...

 

Πες μου αν είναι έτσι να βρώ κατι άλλο..

:cry::lostsignal: Δεν του εδωσα την σημασια που επρεπε. Κοινως το περασα ντουκου. Και οχι τιποτ'αλλο, δεν μπορω να αλλαξω το ονομα γιατι ο erik88 την εχει κλειδωσει. Συγνωμη ρε Νικο...Κανας αλλος Μαθηματικος η μαθητης του σου κανει;

Η ηλικια δεν βοηθα να θυμασαι η να προσεχεις τα προσφατα...

Link to comment

Δημήτρη έβαλες cache με Πυθαγόρα???

 

Αν ναι τοτε δεν είδες το προηγούμενο post μου...

 

Πες μου αν είναι έτσι να βρώ κατι άλλο..

:cry::lostsignal: Δεν του εδωσα την σημασια που επρεπε. Κοινως το περασα ντουκου. Και οχι τιποτ'αλλο, δεν μπορω να αλλαξω το ονομα γιατι ο erik88 την εχει κλειδωσει. Συγνωμη ρε Νικο...Κανας αλλος Μαθηματικος η μαθητης του σου κανει;

Η ηλικια δεν βοηθα να θυμασαι η να προσεχεις τα προσφατα...

 

Όλα καλά δεν τρέχει κάτι και μάλιστα έκανες καλό σε όλους γιατί ειχα σχεδιάσει να το κάνω γρίφο και να λύνετε ασκήσεις με Πυθαγόρεια Θεωρήματα εκεί στο Πάρκο :):).

Ας πάρω τον Θαλή τον Μιλήσιο λοιπόν και θα Θα κάνω ενα ευκολάκι αν βολέψει.... Αχ έχει η Ελλάδα (η αρχαία) φιλόσοφους, μαθηματικούς,αστρονόμους,γιατρους και πανεπιστήμονες που φτάνουν για όλη την κοινότητα.

 

καλημέρα σε όλους σας

Edited by nikos651
Link to comment

O Crazy κατάληξε σε φιλόσοφο.

Εγώ στην αρχή έλεγα να βάλω Ζαμπέτα , αλλά είναι πρόσφατος, μετά μου ήρθε ένας Γεωγράφος Αρχαίος Φιλόσοφος ο Αγαθαρχίδης...

Αλλά όνομα είναι τώρα αυτό για κρύπτη; CITO 2013 - Agatharchides :blink: Κι έτσι θα ψάξω για κάτι άλλο

" Ο Αγαθαρχίδης ο Κνίδιος (2ος π.Χ. αιώνας) ήταν αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος (περιπατητικός - αριστοτελικός), φυσιοδίφης και επιστήμονας, που ασχολήθηκε με τη φυσική και τη γεωγραφία. Έζησε τον 2ο π.Χ. αιώνα στην Αλεξάνδρεια της Αιγύπτου, και πέρασε το μεγαλύτερο μέρος της πολυτάραχης ζωής του ταξιδεύοντας και καταγράφοντας γεωγραφικές παρατηρήσεις, παρατηρήσεις για τα ζώα και τα φυτά και εθνολογικά στοιχεία. Περιέγραψε λαογραφικά στοιχεία αρχαίων λαών, όπως των ιχθυοφάγων της ανατολικής Αφρικής. Επίσης, έδωσε πληροφορίες για τα μεταλλεία χρυσού της αρχαίας Αιθιοπίας και του πλούτου του εμπορίου των παράλιων χωρών στην Ερυθρά θάλασσα.

 

Ο Αγαθαρχίδης ερμήνευσε πρώτος το φαινόμενο της περιοδικής πλημμύρας του Νείλου, δηλαδή όλου του φαινομένου της παλίρροιας. Επίσης, από τα κείμενά του ίσως να μπορεί και να χαρακτηριστεί ως μακρινός πρόδρομος της παρασιτολογίας, δηλαδή της επιστήμης που μελετά νόσους που προέρχονται από παράσιτα του ανθρώπινου οργανισμού."

 

Link to comment

O Crazy κατάληξε σε φιλόσοφο.

Εγώ στην αρχή έλεγα να βάλω Ζαμπέτα , αλλά είναι πρόσφατος, μετά μου ήρθε ένας Γεωγράφος Αρχαίος Φιλόσοφος ο Αγαθαρχίδης...

Αλλά όνομα είναι τώρα αυτό για κρύπτη; CITO 2013 - Agatharchides :blink: Κι έτσι θα ψάξω για κάτι άλλο

" Ο Αγαθαρχίδης ο Κνίδιος (2ος π.Χ. αιώνας) ήταν αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος (περιπατητικός - αριστοτελικός), φυσιοδίφης και επιστήμονας, που ασχολήθηκε με τη φυσική και τη γεωγραφία. Έζησε τον 2ο π.Χ. αιώνα στην Αλεξάνδρεια της Αιγύπτου, και πέρασε το μεγαλύτερο μέρος της πολυτάραχης ζωής του ταξιδεύοντας και καταγράφοντας γεωγραφικές παρατηρήσεις, παρατηρήσεις για τα ζώα και τα φυτά και εθνολογικά στοιχεία. Περιέγραψε λαογραφικά στοιχεία αρχαίων λαών, όπως των ιχθυοφάγων της ανατολικής Αφρικής. Επίσης, έδωσε πληροφορίες για τα μεταλλεία χρυσού της αρχαίας Αιθιοπίας και του πλούτου του εμπορίου των παράλιων χωρών στην Ερυθρά θάλασσα.

 

Ο Αγαθαρχίδης ερμήνευσε πρώτος το φαινόμενο της περιοδικής πλημμύρας του Νείλου, δηλαδή όλου του φαινομένου της παλίρροιας. Επίσης, από τα κείμενά του ίσως να μπορεί και να χαρακτηριστεί ως μακρινός πρόδρομος της παρασιτολογίας, δηλαδή της επιστήμης που μελετά νόσους που προέρχονται από παράσιτα του ανθρώπινου οργανισμού."

:lol:

Link to comment

Έκλεισεκαι για μένα

 

Ερατοσθένης ο Κυρηναίος

Θεωρείται ο πρώτος που υπολόγισε το μέγεθος της Γης και κατασκεύασε ένα σύστημα συντεταγμένων με παράλληλους και μεσημβρινούς.

Μετά το πήρε το Groundspeak και έκανε το γεοκάτσινκ

 

Γνωμικό δεν έχει ....ένα που είπε είναι για κρασοκατάνυξη "ΤΟ ΚΡΑΣΙ ΒΓΑΖΕΙ ΕΞΩ ΟΣΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΜΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΒΥΣΣΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ"

Έτσι όμως εξηγείται πώς υπολόγιζε την περιφέρεια της γης, την απόσταση μεταξύ γης και Σελήνης.

Αααα είναι κι ο μπαμπάς του Κόσκινου :lol: :lol: http://el.wikipedia.org/wiki/Το_κοσκινο_του_Ερατοσθενη

Edited by feregios
Link to comment

Cache IN

 

CITO 2013 - Thales of Miletus

 

Ελπίζω να μείνει στη θεση της γιατι είναι δίπλα στη κατασκήνωση των προσκόπων και κατι μου λεει ότι θα τους κεντρίσει το ενδιαφέρον

 

ελπίζω να σας δω στο Trash Out - Lunch In (έχω μια υποχρέωση που μπορεί να σκάσει αναπάντεχα...)

 

Κάνω post και τη σελίδα και έτοιμος...

 

Νίκος

Link to comment

Ερώτηση για το Event

Η ώρα συνάντησης είναι στις 9:00

Οι κρύπτες θα δημοσιευθούν στις 9:00 Λονδίνου δηλ +2ωρες στις 11:00 Αθήνας

Πώς θα πάρουμε εμείς τις συντεταγμένες που δεν θα είμαστε ονλίνε?

 

Τοποθεσία Τοπική ώρα Ζώνη ώρας Διαφορά UTC

Λονδίνο Σάββατο 20 Απριλίου 2013, 09:00 BST UTC +01 hour

Αθήναι Σάββατο 20 Απριλίου 2013, 11:00 EEST UTC +03 hours

 

Βέβαια προσωπικά δεν με πειράζει να βρω τις κρύπτες αυτή τη μέρα.

Ελπίζω να τα καταφέρω να έρθω για να σας δω !!!

Edited by feregios
Link to comment

Προτεινω να εχουμε ο καθενας τυπωμενες τις σελιδες/ συντεταγμενες σε δεκα χαρτια και να τις μοιραστουμε εκεινη την ωρα. Για την μπονους δεν εχω αποψη, προφανως θα εχει σκεφτει ο Εκτορας ενα τροπο να μας τις δωσει.

Για να μην πηγαινουμε ομως ολοι μαζι, σαν σχολειο σε εκδρομη, ισως θα πρεπει να μοιραστουμε σε δυο ομαδες, και να μας δωσει ο Εκτορας τις συντεταγμενες στην καφετερια (ειναι καπου στην μεση) ή να μας στειλει τον γριφο με SMS οταν θα πλησιαζει το τελος. Λεω εγω τωρα, για να πειτε και σεις καμμια ιδεα...

Link to comment

Προτεινω να εχουμε ο καθενας τυπωμενες τις σελιδες/ συντεταγμενες σε δεκα χαρτια και να τις μοιραστουμε εκεινη την ωρα. Για την μπονους δεν εχω αποψη, προφανως θα εχει σκεφτει ο Εκτορας ενα τροπο να μας τις δωσει.

Για να μην πηγαινουμε ομως ολοι μαζι, σαν σχολειο σε εκδρομη, ισως θα πρεπει να μοιραστουμε σε δυο ομαδες, και να μας δωσει ο Εκτορας τις συντεταγμενες στην καφετερια (ειναι καπου στην μεση) ή να μας στειλει τον γριφο με SMS οταν θα πλησιαζει το τελος. Λεω εγω τωρα, για να πειτε και σεις καμμια ιδεα...

 

Εμείς (εγώ και Crazy) ,αφού δεν θα έπιανε το κόλπο να πάμε από βραδύς να βρούμε όλες τις κρύπτες για να τις κρύψουμε αλλού :ph34r:, θα έρθουμε με ποδήλατα για να πάμε πιο γρήγορα από όλους μόλις πάρουμε τις εκτυπώσεις.:lol:. Σε 10΄ έχουμε γυρίσει το πάρκο 2 φορές:D

Καλή η ιδέα σου Δημήτρη!!!

Link to comment

Θα έχει ο καθένας τυπωμένες σε ένα χαρτί να μοιράσει τις συντεταγμένες, κι εγώ θα σας δώσω εκεί των τελικών. Εξάλλου σύμφωνα με τον Ερικ όλες οι ανακοινώσεις θα γίνουν στις 12.00 (9 ώρα Αγγλίας +2, + άλλη 1 η αλλαγή ώρας)

Link to comment

Προτείνω χαλάρωση.... Φτάνουμε στις 9:00+ κανουμε λίγο Trash Out στη διαδρομή για το cafe το ξεχάσαμε αυτό νομίζω...., πίνουμε καφεδάκι κουβεντιάζουμε... έχουμε λαπιτοπι-α μαζί (ε έχουμε και hardcopy για την στραβή περιπτωση 2 φτάνουν αν κάνουμε δυο ομάδες) και οταν γινουν active ή οταν βαρεθούμε αποφασίζουμε σαν ομαδες πως θα παμε.

(--Ότι πλανο αποφασισθεί είμαι μέσα είτε cache find και μετά καφε είτε καφέ και μετά cache find και trash out--)

 

Ξεκινάμε για τα cache, μαζεύουμε και κανένα σκουπιδάκι, σακούλες τελικά θα φέρουμε;

Πάντως δεν προβλέπω να έχουμε το το μυαλό μας στα σκουπίδια, μας βλέπω να τρέχουμε να προλάβουμε τους τρελούς ποδηλάτες. (sabotage, θα τους κάνουμε sabotage)...

 

Ας φέρει και ο Νίκος τα γουόκι-τοκι να λέμε και καμια εξυπνάδα....εκτός αν τα θέλει για team work ;)

 

ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ μετά πάμε για κρασάκι-μπυρίτσα καπου όλοι μαζί γι αυτό καλό ειναι κάποιος που ξέρει τα μέρη να προτείνει κάτι

 

Εγώ θα καλύψω φωτογραφικά το event θα ειμαι οπισθοφυλακή απλά αφήστε χώρο στο logbook να υπογράψω χεχε

 

nikos

Link to comment

Συμφωνώ με τον Νίκο, να χαλαρώσετε , να πιείτε καφέ και εμείς.......... να κάνουμε ποδήλατο !!! laugh.gif

Επίσης συμφωνώ κι επαυξάνω με τον Εκτωρα (άσχετα αν δεν μπορώ να ακολουθήσω), αλλά η Χασιά έχει από τα καλύτερα Τριγλυκερίδια και χοληστερίνη της Αττικής.Και φυσικά Λουκουμάδεςcool.gif

 

Υ.Γ

Εκτωρ νομίζω ότι κάνεις λάθος υπολογισμό στην ώρα με το θερινό η διαφορά μας με το Λονδινο είναι 2 ώρες.

Εκείνο είναι +1UTC και εμείς +3UTC. Δες και τον παρακάτω πίνακα θα δημοσιευθεί 9:00 BST έτσι μου έγραψε ο reviewer.

Τοποθεσία Τοπική ώρα Ζώνη ώρας Διαφορά UTC

Λονδίνο Σάββατο 20 Απριλίου 2013, 09:00 BST UTC +01 hour

Αθήναι Σάββατο 20 Απριλίου 2013, 11:00 EEST UTC +03

Edited by feregios
Link to comment

Έχουμε 2 ώρες διαφορά από το Λονδίνο δεν λέω κάτι άλλο.

 

Ψάχνοντας, μιας και το θέμα μου φάνηκε ενδιαφέρον, η ώρα "GMT" δεν έχει θερινό.

 

Άρα αν η κρύπτ "This cache will be published around 0900 on 20 April 2013 in the following timezone:

E. Europe : E. Europe (GMT +02:00 )"

 

δεν σημαίνει +άλλη μια ώρα λόγω της αλλαγής;

 

Δεν το λέω για διαφωνία, εξάλλου δεν έχει σχέση τι ώρα θα δημοσιευθεί η Χ κρύπτη.

 

Ξέροντας πως το καλοκαίρι έχουμε UTC+3, άρα δεν είναι και GMT+3? Ή παραμένει GMT+2?

Link to comment

Ειπα για δυο ομαδες, γιατι το κομματι απο την μεση και κατω το εχω δει δυο - τρεις φορες λογω των δικων μου και των κρυπτων των myselff-papalia-nikit δεν θα μου ειναι ΤΟΣΟ αγνωστο ( και αρα ενδιαφερον ).

Τι να εκανα ρε παιδια, συνταξιουχος ειμαι, ζητησανε βοηθεια γιατι δουλευουν, ημουνα και προσκοπος παληα, περασα την γρια απεναντι...

Απο την μεση και πανω δεν εχω παει καθολου, αρα θα ειναι ποιο ενδιαφερον (για μενα!), και τουλαχιστον εκει δεν θα πανε οι ποδηλατες να κανουν προπονηση-ντου.

Για την τελικη θα προτιμουσα να στειλει τα στοιχεια με SMS στις 2 ομαδες, ή να μας τα δωσει σε φακελο κλειστο, ή ακομα καλυτερα να τα βαλει καπου, να μας στειλει την σωστη ωρα τις συντεταγμενες και οι δυο ομαδες να ψαξουν να βρουν τα φακελλα ξεχωριστα. Ιδεες ριχνω μπας και σηκωθουν τα κοπαδια των ορτυκιων και φαμε κανα μεζε Geocach-ικο.

Για να εχει ενδιαφερον αδερφια, ειδ' αλλως συμφωνα με τον γνωστο νομολογο Merphy, τα πραγματα σπανιως λειτουργουν οπως τα εχεις σχεδιασει, και ιδιαιτερα αν τα σχεδιαζεις πολυ....

Link to comment

xaxaxa Δημήτρη άλλο ένα λάθος που κάνεις...ο παράδεισος για μας με τα ΜΤΒ είναι το πάνω μέρος του πάρκου, γι αυτό άλλωστε ζήτησα συντεταγμένες από το πάνω κομμάτι :lol:.

Εκεί θα βολοδέρνουμε, το κάτω κομμάτι είναι πολύ επίπεδο για τα γούστα μας.

 

@Νίκος τα λάστιχά μας είναι tubelles και με "ζουμί" που κλείνει τις τρύπες, οπότε κάτι άλλο πρέπει να σκεφτείς για το fair play. Μήπως δωροδοκία :ph34r:? (γνωστό Ελληνικό έθιμο).

 

Link to comment

xaxaxa Δημήτρη άλλο ένα λάθος που κάνεις...ο παράδεισος για μας με τα ΜΤΒ είναι το πάνω μέρος του πάρκου, γι αυτό άλλωστε ζήτησα συντεταγμένες από το πάνω κομμάτι :lol:.

Εκεί θα βολοδέρνουμε, το κάτω κομμάτι είναι πολύ επίπεδο για τα γούστα μας.

 

@Νίκος τα λάστιχά μας είναι tubelles και με "ζουμί" που κλείνει τις τρύπες, οπότε κάτι άλλο πρέπει να σκεφτείς για το fair play. Μήπως δωροδοκία :ph34r:? (γνωστό Ελληνικό έθιμο).

 

Και που βλεπεις οτι κανω λαθος ; Θα πας να κανεις find τις δικες σου; Δεν ειναι ποιο αναμενομενο να πας στις κατω να ψαξεις εκει πρωτα ; Αν σταματησεις κιολας να ταισης τις παπιες θα εχω και λιγο χρονο παραπανω... ( αυτο ηταν πονηρη προταση, μηπως ξεγελαστεις και το κανεις, οπως και με το μελεκουνι στα ελαφια της Παρνηθας, οποτε κερδιζω λιγο χρονο στα pit !).

Link to comment

 

@Νίκος τα λάστιχά μας είναι tubelles και με "ζουμί" που κλείνει τις τρύπες, οπότε κάτι άλλο πρέπει να σκεφτείς για το fair play. Μήπως δωροδοκία [/size]:ph34r:? (γνωστό Ελληνικό έθιμο).

 

 

Τον feregio και τον Crazy τους αναλαμβάνω εγώ. :P

 

813.jpg

Link to comment

Παντως στην Χασια εχει ΠΟΛΥ ωραιους λουκουμαδες .. ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ωραιους :P

Δηλαδη θα παμε σε μαχη με λουκουμαδες ; Να παρω μαζι μου το εργαλειο που μετραγε η πεθερα μου το ζαχαρο της και αρκετες ταινιες μετρησης γλυκοζης αιματος.

Θα ζησουμε ηρωικες μαχες...

Να φερω και αχνη ζαχαρη ή λουκουμοσκονη για να κανουμε προπετασμα 'καπνου' μη μας παρουν χαμπαρι... :rolleyes:

Link to comment

O Crazy κατάληξε σε φιλόσοφο.

Εγώ στην αρχή έλεγα να βάλω Ζαμπέτα , αλλά είναι πρόσφατος, μετά μου ήρθε ένας Γεωγράφος Αρχαίος Φιλόσοφος ο Αγαθαρχίδης...

Αλλά όνομα είναι τώρα αυτό για κρύπτη; CITO 2013 - Agatharchides :blink: Κι έτσι θα ψάξω για κάτι άλλο

" Ο Αγαθαρχίδης ο Κνίδιος (2ος π.Χ. αιώνας) ήταν αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος (περιπατητικός - αριστοτελικός), φυσιοδίφης και επιστήμονας, που ασχολήθηκε με τη φυσική και τη γεωγραφία. Έζησε τον 2ο π.Χ. αιώνα στην Αλεξάνδρεια της Αιγύπτου, και πέρασε το μεγαλύτερο μέρος της πολυτάραχης ζωής του ταξιδεύοντας και καταγράφοντας γεωγραφικές παρατηρήσεις, παρατηρήσεις για τα ζώα και τα φυτά και εθνολογικά στοιχεία. Περιέγραψε λαογραφικά στοιχεία αρχαίων λαών, όπως των ιχθυοφάγων της ανατολικής Αφρικής. Επίσης, έδωσε πληροφορίες για τα μεταλλεία χρυσού της αρχαίας Αιθιοπίας και του πλούτου του εμπορίου των παράλιων χωρών στην Ερυθρά θάλασσα.

 

Ο Αγαθαρχίδης ερμήνευσε πρώτος το φαινόμενο της περιοδικής πλημμύρας του Νείλου, δηλαδή όλου του φαινομένου της παλίρροιας. Επίσης, από τα κείμενά του ίσως να μπορεί και να χαρακτηριστεί ως μακρινός πρόδρομος της παρασιτολογίας, δηλαδή της επιστήμης που μελετά νόσους που προέρχονται από παράσιτα του ανθρώπινου οργανισμού."

 

 

Τελικά ο Αγαθαρχίδης παίρνει κι αυτός μέρος στο CITO event.

Φιλοξενείται από τον Mysellf αλλά για να δικαιολογηθούν και τα συνθετικά του ονόματός του, έγινε publish από χθες:D.

Edited by feregios
Link to comment

 

Τελικά ο Αγαθαρχίδης παίρνει κι αυτός μέρος στο CITO event.

Φιλοξενείται από τον Mysellf αλλά για να δικαιολογηθούν και τα συνθετικά του ονόματός του, έγινε publish από χθες:D.

Προφανως αναφερεσαι στο Κνιδιος. :lol:

Μην σκοτωθεις για FTF παντως ! Αμφιβαλω αν εχει μπει το κουτι...

Link to comment

Ρε παιδιά τι έγινε εδώ; Εγώ δεν το χα πάρει χαμπάρι αυτό το thread!

 

Παίξτε με κι εμένα, τι κάνουμε αύριο; Θέλω κι εγώ να καταταγώ σε κάποια ομάδα, κι αν προλαβαίνω βάζω και μια κρύπτη... Σέξτος ο εμπειρικός :anibad: Τι πρέπει να κάνω;

Link to comment

Που ησουν εσυ χωμενος;

Α' Μην αγχωνεσαι.

Β' Δεν υπαρχουν ομαδες, αποφασιζουμε εκεινη την στιγμη πως θα κινηθουμε.

Γ' Δεν νομιζω οτι προλαβαινεις για κρυπτη, αλλα κανε αν το επιθυμεις μια, αφου συνεννοηθεις με τον brevetoskylo, διαφορετικα δεν θα βρεις κενο σημειο απο μονος σου.

Δ' Μην χασεις το χρονο σου να τρεχεις στο παρκο για το κουτι σημερα. Προτεινω να ασχοληθεις σημερα με brevetoskylo-ιστοσελιδα κρυπτης, και αυριο πας ποιο νωρις και βαζεις το κουτακι σου, οπου σου εχει περιπου δωσει.

Ε' Προσοχη: Δεν θα την υποβαλεις ακομα προς εγκριση!

ΣΤ' μας δινεις τις συντεταγμενες της τελικης θεσης, σε ενα προχειρο χαρτι, ολοι ετσι θα κανουμε αλλωστε !

Ζ' Οταν με το καλο γυρισουμε σπιτια μας, οριστικοποιεις την σελιδα με τις τελικες συντεταγμενες και την υποβαλεις στον erik88 για εγκριση.

Η' θα δημοσιευτει οταν ερθει η ωρα της, χαλαρα.

Θ' πες μας νωριτερα αν χρειαζεται να φερουμε τιποτα σκαλες- ανυψωτικα-γερανους- αλυσοπριονα- κασμαδες- σκοινια και παλουκια. Ξερεις εσυ... :rolleyes:

Link to comment

Καλώς τον Σπύρο !!!!

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται άλλη κρύπτη το πάρκο 10 έχουν μπει.

Έλα το πρωί να σε δούμε ή έλα από βραδύς που θα είμαι με τον Crazy να ανακατεύουμε τις κρύπτεςph34r.gif.

Link to comment

Ναι, ναι γιατί αν βάλει κρύπτη ο Σπύρος, κανείς δεν θα βρει τη μούλτι τελικά. Θα πρέπει να κάνεις κατάδυση στα νερά της λίμνούλας και μετά να βρεις την Πάπια που θα έχει πάνω της το λογκμπουκ!

Edited by Brevetoskylo
Link to comment

Ναι, ναι γιατί αν βάλει κρύπτη ο Σπύρος, κανείς δεν θα βρει τη μούλτι τελικά. Θα πρέπει να κάνεις κατάδυση στα νερά της λίμνούλας και μετά να βρεις την Πάπια που θα έχει πάνω της το λογκμπουκ!

Μην ανοιγεσαι και του δινεις ιδεες, συγκρατησου, μας φτανει η δικη του φαντασια !

Δεν χρειαζεται να του ανοιγουμε καινουργιες διαδρομες... :blink:

Link to comment

Πήρα το θάρρος κι έκανα find το multi. Τόσο περπάτημα έριξα κι εγώ ο καημένος. Αν διαφωνείτε θα κάνω διαγραφή την καταχώρηση, αλλά σας παρακαλώ, τέτοιο multi, πολύ θα ήθελα να το έχω κι εγώ!

 

Σας ευχαριστώ για όλη την ημέρα και όλη την παρέα το χαβαλέ την κουβέντα και την καθαριότητα που κάναμε.

 

Τα λέμε σύντομα στα κουτάκια και τους θησαυρούς μας!

Link to comment

Πήρα το θάρρος κι έκανα find το multi. Τόσο περπάτημα έριξα κι εγώ ο καημένος. Αν διαφωνείτε θα κάνω διαγραφή την καταχώρηση, αλλά σας παρακαλώ, τέτοιο multi, πολύ θα ήθελα να το έχω κι εγώ!

Σας ευχαριστώ για όλη την ημέρα και όλη την παρέα το χαβαλέ την κουβέντα και την καθαριότητα που κάναμε.

 

Τα λέμε σύντομα στα κουτάκια και τους θησαυρούς μας!

Καλως επραξες. Εδω η papalia εγραψε οτι τα βρηκε πρωτη απο το κρεβατι του πονου, εσυ μας πειραξες ; Γιατι να μην το γραψεις; Δεν ηρθες σε ολα;

Link to comment

Πήρα το θάρρος κι έκανα find το multi. Τόσο περπάτημα έριξα κι εγώ ο καημένος. Αν διαφωνείτε θα κάνω διαγραφή την καταχώρηση, αλλά σας παρακαλώ, τέτοιο multi, πολύ θα ήθελα να το έχω κι εγώ!

Σας ευχαριστώ για όλη την ημέρα και όλη την παρέα το χαβαλέ την κουβέντα και την καθαριότητα που κάναμε.

 

Τα λέμε σύντομα στα κουτάκια και τους θησαυρούς μας!

Καλως επραξες. Εδω η papalia εγραψε οτι τα βρηκε πρωτη απο το κρεβατι του πονου, εσυ μας πειραξες ; Γιατι να μην το γραψεις; Δεν ηρθες σε ολα;

 

AMAN ! τι θράσος και τούτο EKTORA ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Μπράβο πάντα τέτοια και επιτυχία και στη Θεσαλονίκη !

 

Δείτε τα κατορθωματά σας εδώ

δεν με αφησε να ανεβασω πάνω από 300gb οπότε θα το γεμίσω τον επομενο μήνα για να το έχετε και να το βλέπετε με τη παρέα σας

Θα ανεβάσω όμως όλες τις φωτό στο skydrive οπότε θα κάνετε από εκεί download ότι θέλετε. (και απο flickr μπορειτε αφού διαλέξετε τη μεγάλη ανάλυση..)

Να είστε καλά όλοι και όλες (και η παρούσα και η απούσα με τα ftf από τις παραισθήσεις του πυρετού) :P :P :P

Edited by nikos651
Link to comment

Παιδάκια, επειδή η Βασιλεία περιμένει τις συνέπειες, δεν σβήνετε σίγα σιγά τα ΦΤΦ της; Εγώ τα άφησα χρόνους!!!!

Μπορεί να το κάνει και μόνη της, να Αυτο-τιμωρηθεί :ph34r:.

Link to comment

Αυτομαστίγωμα... Πλησιάζει και Πάσχα!

Σιγα... ηρεμα. Εσεις θα ζητησετε και μαστιγιο με εφτα ουρες και δημοσια διαπομπευση οπως στο Βυζαντιο ! Ισως να κανουμε και εναν εξοστρακισμο οπως στην αρχαια Αθηνα!

Ενα πυρετο ειχε η GPS-less η καυμενη και κατ' ευθειαν στο πυρ το εξωτερον. Με ενα κουτακι ασπιρινες και δυο ντεπον, λυνεται το θεμα...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...