Jump to content

CITO Weekend 2013


y_a_h_oo

Recommended Posts

Grounspeak oglosil CITO weekend na rok 2013 (20 i 21 kwietnia). Mysle, ze warto pomyslec i przygotowac sie. Jest czas, mozna poczynic stosowne ustalenia, przygotowac potrzebne zasoby i poinformowac zainteresowanych.

 

W koncu CITO nie jest dla statystyk, odznak czy souvenirow - jest dla nas samych, do Ziemi.

Edited by nemrodek
lepiej osobny wątek
Link to comment

hmmm... może by posprzątać trochę w Warszawie ? Lasów i Parków ci u nas sporo... Tylko przydałoby się wsparcie z jakiegoś urzędu dzielnicy w organizacji worków i wywozu pozbieranych śmieci.

 

Ja bym proponował Pole Mokotowskie... Już nawet się zastanawiałem nad programem spotkania i chciałem je rejestrować dzisiaj/jutro.

Link to comment

hmmm... może by posprzątać trochę w Warszawie ? Lasów i Parków ci u nas sporo... Tylko przydałoby się wsparcie z jakiegoś urzędu dzielnicy w organizacji worków i wywozu pozbieranych śmieci.

 

Ja bym proponował Pole Mokotowskie... Już nawet się zastanawiałem nad programem spotkania i chciałem je rejestrować dzisiaj/jutro.

 

Rejestruj waść... Ręce do pracy się znajdą.

Link to comment

 

Ja bym proponował Pole Mokotowskie...

 

Tam się chyba części 'CI' nie da wykonać

 

Wlasciwie sie da... (tak na szybko to tam chyba z 6 albo i wiecej cache'y jest do podjecia).

Na dokladke jak wyzdrowieje i same Pola troche przeschna, to sie i Wherigo opublikuje (sam cache juz nawet jest na miejscu i czeka na moje zmilowanie.... ;) ).

Link to comment

Ja bym proponował Pole Mokotowskie...

 

Tam się chyba części 'CI' nie da wykonać

 

Nie opuszczając terenów zielonych można podjąć:

- 6 tradycyjnych

- 1 letterbox

- 1 quiz

- 1 multi

 

To już jest coś, a do kwietnia trochę czasu jest, więc zakładam, że trochę keszy się jeszcze pojawi...

Link to comment

Ja bym proponował Pole Mokotowskie...

 

Tam się chyba części 'CI' nie da wykonać

 

Nie opuszczając terenów zielonych można podjąć:

- 6 tradycyjnych

- 1 letterbox

- 1 quiz

- 1 multi

 

To już jest coś, a do kwietnia trochę czasu jest, więc zakładam, że trochę keszy się jeszcze pojawi...

 

To jest świetnie, ale tym bardziej praktycznie nie ma miejsca na 'CI' czyli posadzenie nowych skrzynek na Polu Mokotowskim ;) co oczywiście nie oznacza że częśc 'TO' nie ma sensu.

Link to comment

Ja bym proponował Pole Mokotowskie...

 

Tam się chyba części 'CI' nie da wykonać

 

Nie opuszczając terenów zielonych można podjąć:

- 6 tradycyjnych

- 1 letterbox

- 1 quiz

- 1 multi

 

To już jest coś, a do kwietnia trochę czasu jest, więc zakładam, że trochę keszy się jeszcze pojawi...

 

To jest świetnie, ale tym bardziej praktycznie nie ma miejsca na 'CI' czyli posadzenie nowych skrzynek na Polu Mokotowskim ;) co oczywiście nie oznacza że częśc 'TO' nie ma sensu.

 

Kolega zapomina o WSCHODNIEJ części Pola Mokotowskiego [jak wielu]. Tam jeszcze się coś pomieści. Ja jedno miejsce mam upatrzone.

Link to comment

Moim zdaniem POLE do popisu jest całkiem duże... mi doskwiera lenistwo i ZAGRANICO. Jakbym tylko był w domu więcej, to bym tam dopompował keszy. Są różne pomniki, jest ścieżka Kapuścińskiego, Skra... Dla chcącego nic trudnego.

tylko mi nie zajmijcie kolo ulicy Batorego, pls!

Link to comment

Moim zdaniem POLE do popisu jest całkiem duże... mi doskwiera lenistwo i ZAGRANICO. Jakbym tylko był w domu więcej, to bym tam dopompował keszy. Są różne pomniki, jest ścieżka Kapuścińskiego, Skra... Dla chcącego nic trudnego.

tylko mi nie zajmijcie kolo ulicy Batorego, pls!

 

Spokojna głowa. Na moje konsultacje możesz liczyć ;)

Link to comment

Lowca ma rację. CI to Cache In czyli jeśli dobrze rozumiem trzeba posadzić nową skrytkę.

 

Formalnego wymogu nie ma...

 

Hm, a formalnego wymogu na 'TO' też nie? Wystarczy jak siądziemy stadem na jakiejś ławeczce, wyciągniemy czarne worki z plecaków, westchniemy 'ech, założyłoby się i posprzątało' - i już CITO mamy odfajkowane? :D

 

A poważnie - największym chyba problemem będzie wytłumaczenie idei CITO dwustu biurokratom ze stu urzędów, żeby nas w połowie pożytecznej akcji nie pogonili smutni panowie.

Link to comment

 

Hm, a formalnego wymogu na 'TO' też nie? Wystarczy jak siądziemy stadem na jakiejś ławeczce, wyciągniemy czarne worki z plecaków, westchniemy 'ech, założyłoby się i posprzątało' - i już CITO mamy odfajkowane? :D

 

A poważnie - największym chyba problemem będzie wytłumaczenie idei CITO dwustu biurokratom ze stu urzędów, żeby nas w połowie pożytecznej akcji nie pogonili smutni panowie.

CITO nie wymaga zadnej nowej skrytki, zwykły event zreszta tez nie, to jest mile widzaine przez uczestników, ale kompletnie nieobowiązkowe... :rolleyes:

Dokładnie tak jak mówisz; sprzatnąc pogadac i do domu albo na piwko( piwko może byc oddzielnym eventem...)

zaliczyłam 2 CITO zatem mam pewne doświadczenie... :yikes:

Link to comment

Koledzy mnie zmotywowali do wcielenia w życie diabelskiego pomysłu i ogarnięcia wrednego kesza, którego pomysł siedzi mi w głowie już jakiś czas.

 

@łowca - to, że my mamy wyzbierane, nie oznacza, ze inni, potencjalni uczestnicy geo-sprzątania również :-D

Edited by ru.beus
Link to comment

Rubeus, wyzbierane czy nie, to bez znaczenia, chętnie się przejdę, krety/coiny odmelduję ... a skoro da się przy okazji coś założyć to tym lepiej.

niech troche ten snieg sie rozpusci, i niech sie sesja Seby skonczy - bedzie Wherigo po .... eee, nie powiem, sami zobaczycie. Jest gotowe, ale cos nie dziala i musimy sprawdzic przed publikacja.

Link to comment

Trochę nie rozumiem po co cała ta dyskusja... Czy kesze są, czy ich nie ma, to nieważne. Jeżeli ktoś ma ochotę zorganizować w ten weekend CITO w Warszawie, to zapraszam. Będzie okazja ku temu, żeby zaliczyć dwa CITO w tym samym mieście. Przednia zabawa, jak na mój gust. Ja otwarcie mówię o tym, że zamierzam zrobić takie spotkanie na Polu Mokotowskim. Jestem związany z tym miejcem, uważam, że ma potencjał i każdy zebrany śmieć mu ulży. Nie ma żadnego przymusu. Obecność nie jest obowiązkowa.

 

I mam nadzieję, że w całym kraju pojawi się kilka CITO eventów w ten weekend. A o skrzynki 'na event', nie ma się co martwić. Tradycją jest to, że przed eventem pojawia się jakiś cache. Zakładam, że i tym razem tak będzie.

Link to comment

Powiem tak... próba zorganziowania CITO w Warszawie, to syzyfowa praca - pierdyliard zarządców terenu, na odpowiedź czeka się tygodniami... a jak już przyjdą, to nie wnoszą nic pozytywnego.

Na dziś wiem jedno - Pola Mokotowskiego sprzątać nie będziemy. Brak zgody Zarządu Oczyszczania Miasta, który zawiaduje tym terenem.

Edited by ru.beus
Link to comment

A co powiedzilibyscie na CITO na podlasiu, (ziemi lomzynskiej, ew kurpiach)? Nichcialbym sprzatac sam :)

 

A kto powiedzial, ze ma byc tylko jedno CITO w tym tygodniu w Polsce?

Robmy, angazujmy sie!

 

Jak bedzie kilka eventow, to nadal bedzie kropla w morzu potrzeb!

Link to comment

Na pewno CITO event będzie towarzyszył EarthcacheEventowi w Leszczynie (Na 90% w niedzielę). Na razie jeszcze trwają ustalenia szczegółów z Nadleśnictwem.

POwodzenia, odnosze wrażenie,że łatwiej cokolwiek załatwic w mniejszych miescowościach ... krótszy łańcuszek decyzyjny.... :huh:

Popatrzcie, gdzie odbyły się dotyczczasowe CITO w Polsce...

Link to comment

A co powiedzilibyscie na CITO na podlasiu, (ziemi lomzynskiej, ew kurpiach)? Nichcialbym sprzatac sam :)

 

A kto powiedzial, ze ma byc tylko jedno CITO w tym tygodniu w Polsce?

Robmy, angazujmy sie!

 

Jak bedzie kilka eventow, to nadal bedzie kropla w morzu potrzeb!

Jasiu zgadzam sie, ale jak Cito bedzie tez w Warszawie to pewnie na podlasie nikt sie nie wybierze, wiec para pojdzie w gwizdek :)

Link to comment

Tadam... Warszawskie CITO opublikowane :-)

 

http://coord.info/GC4821H

 

Szczegóły imprezy jeszcze w trakcie dopracowywania. Czekam aż zejdą śniegi, aby można było dokładnie ustalić z urzędnikami obszar do sprzątania. Ramy czasowe mogą ulec drobnej korekcie.

 

Popracuję również nad poCITOwym piwie, gdzieś w okolicach

 

Co prawda kolejne CITO nie wpisuje sie w CITO weekend, ale sadze, ze jest na tyle inne i wazne, ze moze byc czyms specjalnym dla kazdego z Was.

 

Szczegoly spotkania sa obecnie dopinane, jednak wszystkich zdecydowanych uczestnikow prosze o jak najszybsza rejestracje.

 

Do zobaczenia!

Link to comment

Czy tylko ja nie dostałem suweniry za CITO?

 

A to nie trzeba 1.99$ dopłacić zgodnie z now GS-polityka?

 

Nie. Była aukcja, suweniry dostali ci, którzy wpłacili najwięcej. Ja wpłaciłem $4500 i się załapałem rzutem na taśmę.

 

Przeplaciles.

Mnie wystarczyla wplata 150$.

Tej ichniej polityki nikt nie zrozumie.

Edited by ochkarol
Link to comment

Czy tylko ja nie dostałem suweniry za CITO?

 

A to nie trzeba 1.99$ dopłacić zgodnie z now GS-polityka?

 

Nie. Była aukcja, suweniry dostali ci, którzy wpłacili najwięcej. Ja wpłaciłem $4500 i się załapałem rzutem na taśmę.

 

Przeplaciles.

Mnie wystarczyla wplata 150$.

Tej ichniej polityki nikt nie zrozumie.

 

A Ty się dałeś oszukać, bo dostałeś fake'a :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...