Jump to content

Wspólny etap fizyczny dla kilku keszy multi


ru.beus

Recommended Posts

Chodzi mi po głowie, aby wykorzystać istniejący już fizyczny etap multikesza, do nowej skrzynki.

Z uzyskaniem zgody właściciela istniejącej skrzynki nie będzie problemu, ale czy nie ma zastrzeżeń natury regulaminowej ?

 

a jak ja się kolegów o podobną koncepcję pytałem to wszyscy na mnie patrzyli jak na wariata...

konkretnie chciałem wykorzystać fizyczny tradycyjny pojemnik jako jeden z etapów właśnie multikesza

Link to comment

"Physical elements of different geocaches should be at least 0.10 miles (528 ft or 161 m) apart.

A physical stage is defined as any waypoint that contains a physical element placed by the cache owner, such as a container or a tag with the next set of coordinates."

 

źródło: http://www.geocaching.com/about/guidelines.aspx#cachesaturation

 

Powyższy zapis wydaje się być jasną odpowiedzią "NIE", ale to specyficzna sytuacja i ostateczną decyzję może podjąć tylko recenzent, napisz do któregoś z naszych.

Link to comment

ja tu nie widzę problemu - przecież na takiej zasadzie działają wszystkie tzw Bonus Cache. Znajdujesz ileś cache'y i pobierasz z nich fragmenty koordynatów skrytki bonusowej. Tutaj byłoby podobnie

 

Bonusy funkcjonują jednak na trochę innej zasadzie. Podpytam się naszych recenzentów jak widzą mój konkretny pomysł.

Link to comment
Chodzi mi po głowie, aby wykorzystać istniejący już fizyczny etap multikesza, do nowej skrzynki.

Przy takim polaczeniu nie bedzie trzeba szukac wczesniejszych etapow drugiej skrytki, a wiec znalezlibysmy ja na skroty, co chyba nie byloby do konca uczciwe. W skrajnym przypadku, a wiec wspolnego finalu sytuacja staje sie jeszcze bardziej dziwaczna.

Link to comment

Thatanka,

a co z sytuacją, że jest fizyczna skrzynka, a w niej karteczka z fragmentami kodów do kilku multi? Jako punkt startowy sprawdzi się idealnie.

Jako punkt pośredni - też da radę, wyatarczy że do obliczenia współrzędnych kolejnego punktu potrzebna będzie znajomość danych z wszystkich poprzednich punktów, wtedy na skróty się nie da.

Link to comment
Chodzi mi po głowie, aby wykorzystać istniejący już fizyczny etap multikesza, do nowej skrzynki.

Przy takim polaczeniu nie bedzie trzeba szukac wczesniejszych etapow drugiej skrytki, a wiec znalezlibysmy ja na skroty, co chyba nie byloby do konca uczciwe. W skrajnym przypadku, a wiec wspolnego finalu sytuacja staje sie jeszcze bardziej dziwaczna.

 

Sytuacja tak nie zachodziłaby w tym przypadku, ponieważ ów fizyczny etap mulitkesza x , jest jego punktem startowym, a w multaku y, punkt byłby jawnie podany :-)

Edited by ru.beus
Link to comment

Thatanka,

a co z sytuacją, że jest fizyczna skrzynka, a w niej karteczka z fragmentami kodów do kilku multi? Jako punkt startowy sprawdzi się idealnie.

Jako punkt pośredni - też da radę, wyatarczy że do obliczenia współrzędnych kolejnego punktu potrzebna będzie znajomość danych z wszystkich poprzednich punktów, wtedy na skróty się nie da.

 

W takim przypadku te multi trzeba oznaczyć jako quiz. Zadaniem do tego quizu jest: "znajdź skrytki GCXXXXX, GCYYYYY, GCZZZZZ i użyj umieszczone w nich informacje do uzyskania współrzędnych finału". Tego typu skrytki są dość powszechne.

 

W przypadku rubeusa zadanie powinno brzmieć "znajdź X etap multikesza GCVVVVV i odczytaj z niego informacje". W tym wypadku typ kesza to również puzzle. Jeden etap fizyczny nie może być częścią dwóch multikeszy. Tylko jeden może być multi, każdy następny wykorzystujący ten pojemnik to puzzle. To bardzo logicznie wynika z zasad dotyczących poszczególnych typów skrytek.

Link to comment
Chodzi mi po głowie, aby wykorzystać istniejący już fizyczny etap multikesza, do nowej skrzynki.

Przy takim polaczeniu nie bedzie trzeba szukac wczesniejszych etapow drugiej skrytki, a wiec znalezlibysmy ja na skroty, co chyba nie byloby do konca uczciwe. W skrajnym przypadku, a wiec wspolnego finalu sytuacja staje sie jeszcze bardziej dziwaczna.

 

Sytuacja tak nie zachodziłaby w tym przypadku, ponieważ ów fizyczny etap mulitkesza x , jest jego punktem startowym, a w multaku y, punkt byłby jawnie podany :-)

 

W takiej sytuacji sprawa jest zupełnie prosta - ten drugi musi być oznaczony jako puzzle. Zadaniem jest "znajdź x etap kesza GCXXXXX o współrzędnych Nnnnn Eeeeee i odczytaj z niego informacje".

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...