Jump to content

Organiziranje u Hrvata :)


heroj_ulice

Recommended Posts

Predlažem da event 20.1. bude osnivačka skupština na kojoj ćemo osnovati udrugu Geocaching Hrvatska :)

Procedura je formalna, ali jednostavna, treba pripremiti statut i neke izjave i taj dio ću ja pripremiti pa kad budem imao neek radne verzije javim se :)

u principu treba 3 čovjeka, nešto papira i 70kn biljega.

nešto sam pričao sa Zagijem da ne bi bilo loše odmah predbidjeti ogranke po većim mjestima (tipa osijek, rijeka - da ima ljdui tamo :))

imate još kakvih ideja prijedloga ovako na prvu?

raspitat ću se i za pokretanje web stranice, mada ne znam što će tamo biti i tko će ju održavati, ali za početak da bude...

u prethodnom topicu spomenh da ću za sada otvoriti mail na gmailu, čisto da to izgleda formalnije.

 

sa udrugom se onda možemo natjecati za lovu, službeno kontaktirati tursitčke zajednice (sad imamo situaciju da je ministarstvo turizma prepoznalo GC - dalo je lovu pa bi trebalo biti lakše :))

 

slušam prijedloge i ideje...

Link to comment

Mi na event nećemo moći doći, ali bi svakako htjeli postati članovi udruge. Kada odredite članarinu (ako je bude) javite nam žiro-račun da uplatimo iznos. Inače mi vodimo vlastiti profil na facebooku zvan Geocache Croatia. Potražite nas pa nam se pridružite. Zagy nam je već odavna prijatelj na facebooku. Osobno stavljam tamo i neke svoje umjetničke fotografije pa će profil biti isključivo moj i Majin. Ali to ne znači da vas nećemo promovirati gore kao udrugu i sve što ikada budete htjeli objaviti tamo a da se tiče geocachinga, bit će objavljeno. To je zasad nekako najbolji i najjeftiniji način promidžbe, a da se ne plaća vlastita domena i prostor na serveru.

Link to comment

 

raspitat ću se i za pokretanje web stranice, mada ne znam što će tamo biti i tko će ju održavati, ali za početak da bude...

u prethodnom topicu spomenh da ću za sada otvoriti mail na gmailu, čisto da to izgleda formalnije.

 

slušam prijedloge i ideje...

 

ak bu stranica gore,jedan topic/page bi mogla biti statistika (ako proradi ono automatsko povlačenj ;)

Link to comment

Pozdravljam ideju osnivanja udruge geocachera :) . Može se zvati i Geocaching Club ili tako nekako. Obavezno treba biti podružnica u Slavoniji sa sjedištem u Osijeku ili Belišću :rolleyes: . Onda bi trebalo redovito organizirati event npr jednom mjesečno. (lokacija može biti promjenjiva u Hrvatskoj) B) .

Možemo napraviti stranicu www.geocaching.hr. Ali nikako ne bih htio da to postane samo lokalnog karaktera kao u Mađarskoj. Ipak je Geocaching svjetska aktivnost. Onda bi trebalo napraviti i virtualni suvenir. B)

Ima puno posla još. :D

Link to comment

Podržavam ideju Udruge, posebno osnivanje ogranaka. U Rijeci nas ima lijep broj i sigurno bismo se mogli posložiti i rado bih sudjelovao u raznim aktivnostima (promocija GC, itd.) Dosao bih u nedjelju u Zagreb, ali jbg jubilarni 40. rodjendan pa žena ne da :mad:

Sto se tiče FB stranice Geocaching u Hrvatskoj, mislim da ju je pokrenula jedna Riječanka koja je sada u Svedskoj te je administriranje preuzeo kolega Promotiv!

Vezano uz osnivanje ogranaka može me se slobodno kontaktirati mailom!

Edited by SiK D. Team
Link to comment

dakle redom:

 

napravljeno:

1. osnovana udruga poda nazivom Geocaching Hrvatska

 

2. izabrana ekipa:

a. el presidente - arizonasmith

b. el podpresidentica - maki433

c. (bez el) mali od papira - heroj_ulice

d. član odbora (i daleko od savjetnika) - HR_s00va

e. član odbora (a da nije postavio cache) - bgnjip

 

3. osnovan ogranak u Slavoniji (osječka, vukovarska, virovitička, brodska i požeška županija) i proglašen predstavnik - dr Zagy (zagi kako zovemo ogranak?)

 

4. osnovan ogranak u rijeci (dečki ste se dogovorili ok predstavnika :)? može i ime odmah :):))

 

5. prihvaćen statut uz dvije izmjene:

a. skraćeni naziv: GCRH

b. dodat ćemo i naziv na engleskom: Geocaching Croatia

 

6. odabrani osnivači udruge: maki433, sova i ja

 

za napraviti:

1. srediti statut

2. popuniti papirologiju (zapisnike, odluke, popis osnivača i osoba koje zastupaju udrugu)

3. predati to sve u grad zagreb na proceduru

4. sjesti i napraviti neki plan aktivnosti

5. podnijeti zahtjev za domenu

6. izraditi žig

7. otvoriti žiro-račun

8. ko bi ga znao što još

 

onaj tko opogodi tko to sve mora napraviti plaća mi pivo :)

 

što to znači

1. sad i formalno možemo zastupati i prezentirati interese

2. arizona, maki, zagy i netko iz rijeke imaju pravo potipsivati i predtavljati udrugu

3. možemo kandidirati za lovu

 

kad se ekipa iz rijeke dogovori dovršit ću dokumente pa ih dignem na web da bacite oko :)

 

pitanja? javite se el P-u :)

Link to comment

Moža je ovo što ćemo napisati off topic, ali radi se o organiziranju barem mene i Maje još prije dvije godine. Saznavši za geocaching iz časopisa Bug krajem 2010. g. odlučili smo u suradnji sa portalom Mjesnog odbora Belišće promovirati to nešto što je u svijetu tada postojalo već 10 godina. Što smo sve pisali možete pogledati na sljedećem linku: (http://www.mo-belisce.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1560:najava-svi-geocaching-tekstovi-na-jednom-mjestu&catid=45:vijesti&Itemid=77)

Ako ima pogrešaka u tekstovima ili nešto tada nismo dobro objasnili imajte na umu da je i nama sve to bilo novo, da smo čitali i pratili strane informacije o geocachingu, i prevodeći ih, pružali našem lokalnom stanovništvu.

Link to comment

Vjerojatno ste svi upoznati sa novotarijama koje nam je Google uveo na account (ako posjedujete gmail adresu svjesni ste toga). Između ostalog on nudi i izradu besplatne stranice koristeći njihove alate. Dobijete prostor (100 Mb) i pravo na odabir imena adrese. Nešto takvo smo se i mi odlučili napraviti čisto iz zabave i učenja izrade web stranice na puno lakši način. Link na stranicu je ovaj: https://sites.google.com/site/geocachehr/home

Jedino što još nismo dokučili u cijeloj priči je to što, ukucate li u google tražilicu bilo koju ključnu riječ ili sastavni dio stranice kao npr. geocachehr ne dobijete ni blizu link na našu stranicu. Stranica je javna i svi je mogu gledati, dakle nije problem u opciji share with everyone. Ako je netko ovdje već radio na tome ili isprobavao nešto slično svi prijedlozi, kako stranicu učiniti vidljivom kroz tražilicu, su dobrodošli.

Link to comment

Vjerojatno ste svi upoznati sa novotarijama koje nam je Google uveo na account (ako posjedujete gmail adresu svjesni ste toga). Između ostalog on nudi i izradu besplatne stranice koristeći njihove alate. Dobijete prostor (100 Mb) i pravo na odabir imena adrese. Nešto takvo smo se i mi odlučili napraviti čisto iz zabave i učenja izrade web stranice na puno lakši način. Link na stranicu je ovaj: https://sites.google.com/site/geocachehr/home

Jedino što još nismo dokučili u cijeloj priči je to što, ukucate li u google tražilicu bilo koju ključnu riječ ili sastavni dio stranice kao npr. geocachehr ne dobijete ni blizu link na našu stranicu. Stranica je javna i svi je mogu gledati, dakle nije problem u opciji share with everyone. Ako je netko ovdje već radio na tome ili isprobavao nešto slično svi prijedlozi, kako stranicu učiniti vidljivom kroz tražilicu, su dobrodošli.

Vjerojatno vas Google još nije indeksirao jer ste napravili stranicu tek jučer. Dajte malo vremena i pišite više na stranicama pa kako bude posjećenost veća, tako će vjerojatno i google prilikom pretrage stavljati vas na višu poziciju.

Link to comment

Znamo da je većina vas već upoznata s našom stranicom, ali želimo ovdje priložiti link za druge koji naiđu na hrvatski forum. Naša web stranica o geocachingu u novom ruhu: Geocache Hrvatska. Stranica je puna tekstova o osnovama geocachinga i vrstama geocacheva, i ono najbitnije izletima i slikama s tih dogodovština. A možda najkorisnije od svega jednom geocacheru je sekcija download koju redovito održavamo.

Link to comment

čisto da izvijestim cijenjeno citateljstvo podnijeli smo zahtjev za registraciju danas. usput smo izbacili sovu iz osnivaca i stavili drazena :) kad sam pitao koliko cemo cekati, covjek je rekao da je zakonski rok 30-60 dana :D:D:D:D - pa sad cim se na zakonski pozivaju...

 

e sad dvije stvari bi trebali napraviti:

1. sjesti na pivo (oni tamo imenovani i dogovoriti neke planove strategije aktivnosti i ostalo)

2. prikupiti ideje - e tu ste sad svi pozvani :) koje ideje? sve - ako znate za neki natjecaj, javite, ako znate za neku priliku, javite, ako imate ideja ili volje za bilo cime, javite :D

 

toliko za sad, stay tuned ;)

Link to comment

E ovako: kao što neki od vas znaju, (u svojstvu El Presidentea udruge, ali i ovako) prije koji dan sam kontaktirao organizatore Croatian Travel Festivala u Šibeniku (koji se održava ovaj vikend, 15.-18.5.2014.) u vezi geocachinga.

https://www.facebook.com/pages/Croatian-Travel-Festival-%C5%A0ibenik/255383291210649

Naime, oni imaju gomilu putnika i putopisaca koji prezentiraju publici neka svoja putovanja po svijetu. Mislio sam da bi bilo zgodno baciti i neku kratku prezentaciju o geocachingu, pogotovo zato jer je publika ciljana, tj. ona koja voli putovanja i avanture.

To je od organizatora dobro primljeno, čak je i bilo u planu, ali je na kraju otpalo zbog prekratkog roka, i činjenice da su termini za predavanja već neko vrijeme popunjeni. Ja ću u svakom slučaju nastojati skočiti do Šibenika (još nije sigurno) u svojstvu slušaoca, a i malo upoznati ove putnike te pokušati malo raširiti glas o našem hobiju.

 

Novi moment je da sam saznao kako se skoro u Zagrebu organizira šesti festival putovanja u kinu Evropa, 29.5.2014., pa sam kontaktirao i organizatora od ovoga.

https://www.facebook.com/events/573111099454149/

Ispalo je da ja čovjeka i znam, pa smo danas malo pričali na telefon. Već sam bio na tome druženju par puta, pa znam kako to izgleda. U predvorju budu razni štandovi s temama putovanja, a u predvorju/dvorani budu predavanja/prezentacije po cijeli dan. "Problem" je što je to u četvrtak, dakle radnim danom.

Čovjeku se ideja sviđa, ali i on je već prilično popunjen s terminima, te jedino što nam može dati je slot od 15-16h. Osim toga, veli da nam može dati jedan štand, na kojem cijeli dan netko može biti.

Naravno, štandovi su pretpostavljam većinom za neke komercijalne stvari, što naša nije (bar ne za nas), moja ideja je bila samo da se ljudima da informacija o geocachingu, jer je cijela stvar kod nas prilično nepoznata. Isto tako, štand košta 200k za cijeli dan (što možda mogu platiti i oni), a na njemu bi se trebalo nešto moći i uzeti, tipa reklamni i info materijali, letci, itd, što mi nemamo.

Dakle, moja pitanja su slijedeća (a na njih bi odgovore trebalo znati do večeras, 15.5. - četvrtak, jer čovjek nam drži termin predavanja u 15h do onda, a ja mu moram javiti hoćemo li ili nećemo):

- da li uzimati štand (ja mislim da ne), jer ako da, tko će biti na njemu cijeli dan, i što bi se na štandu govorilo/dijelilo?

- da li raditi neku prezentaciju, kakvu, i tko bi (osim mene, koji imam vremena) još prisustvovao, tj. nešto govorio? Veli ovaj Ivan (organizator) da bi bilo dobro imat neku "poznatiju" facu, tipa Ribafish, ali ponavljam problem da je to u 15h radnim danom. S Ribom ću ja još vidjeti što i kako.

- trebalo bi i neku prezentaciju složit, iako bi ja neke PowerPoint stvari stavio na minimum, a većinu stvari prikazao direktno online, a to je (na primjeru konkretnog cache-a) kako izgleda listing, rating terena i težine, hint, logovi, mapa s cachevima, plus neke slike s geocaching tura, te neke zanimljive cacheve koje smo našli.

 

Činjenica da se možda nešto napravi ove godine nas ne limitira da isto to napravimo i dogodine, jer vidim da je Tomislav Perko i njegov couchsurfing redovno predavanje na svim ovakvim događanjima. Sad znam (bar telefonski) ove u Šibeniku, pa se možemo spremit bolje za dogodine dolje. Nadam se da če i Držislav Markovina (frend koji počinje s geocachingom, a koji me spojio s ovim svim ljudima) u međuvremenu napredovati.

 

Evo, to su neka moja razmišljanja, molim da napišete HITNO što mislite o svemu, i tko je iz Zagreba voljan/slobodan za nešto taj četvrtak, pa ćemo krenuti od toga.

 

El Presidente

Link to comment

Što se štanda tiče ne vidim što bi tamo nudili pa se slažem da nam nije potreban.

Što se prezentacije tiče, ako treba pomoći oko pripreme tu sam, ali u navedeno vrijeme radim tako da...

jedino mislim da bi preza trebala biti manje tehnička/edukativna, a više okrenuta iskustvu i doživljajima, filozofiju i ideji - trenutno im želimo "prodati" priču, a ne ih naučiti cachirati pa su po meni bitnija osobna zanimljiva iskustva i čudesa nego činjenica da se cache moze "rejtati" po D/T na pola zvjezdice :D

Link to comment

Odlična ideja, dobro mjesto za promoviranje hobija.

 

Možda bismo mogli nešto i sa štandom napraviti. Recimo za taj dan prijaviti cjelodnevni event, pa na štandu potpisivanje logbooka ;)

 

Ili izložiti razno-razne kutijice - od nanoa do ammo boxa i svega između. Možda i kakve letke dijeliti. Vjerojatno će netko imati i kreativnije ideje za iskoristiti štand. U svakom slučaju dobro mjesto za proširiti info o hobiju.

 

Tu sam ako treba bilo kakva pomoć oko pripreme ili na samom GZ-u.

Link to comment

Potpisujem ono što je Heroj napisao, ali ako Edo može razraditi ideju oko štanda i smisliti kako da to riješimo u radno vrijeme i što bi to sve bilo tamo...zašto ne!?

Osobno ću se potruditi sudjelovati ukoliko ću moći dobiti slobodnom, a za razradu ideja ipak predlažem susret zainteresiranih/motiviranih na nekom mjestu i razradu prezentacije i dogovor o svemu, tko, što, kako, kada...

Link to comment

Update: javio sam da ćemo napraviti prezentaciju u zadanom terminu (15h), a da štand ipak ove godine nećemo.

Ipak možda da naštampamo do 100 komada papira (može i pola od A4) s nekim osnovnim stvarima, pa da ljudi imaju neki podsjetnik?

Ima li netko jeftinu/besplatnu štampariju? Boris, što je s onim tvojim frendom? Čak i da fotokopiramo, to ne bi trebalo biti skupo.

Trebam poslati naslov pod kojim će nas najaviti, te par riječi o sadržaju.

Ja predlažem ovako:

"Geocaching – globalna hi-tech potraga za skrivenim blagom"

"Zašto ovaj hobi već ima preko 6 miliona poklonika na svim kontinentima, i kako im se možete pridružiti?"

Link to comment

Update: javio sam da ćemo napraviti prezentaciju u zadanom terminu (15h), a da štand ipak ove godine nećemo.

Ipak možda da naštampamo do 100 komada papira (može i pola od A4) s nekim osnovnim stvarima, pa da ljudi imaju neki podsjetnik?

Ima li netko jeftinu/besplatnu štampariju? Boris, što je s onim tvojim frendom? Čak i da fotokopiramo, to ne bi trebalo biti skupo.

Trebam poslati naslov pod kojim će nas najaviti, te par riječi o sadržaju.

Ja predlažem ovako:

"Geocaching – globalna hi-tech potraga za skrivenim blagom"

"Zašto ovaj hobi već ima preko 6 miliona poklonika na svim kontinentima, i kako im se možete pridružiti?"

 

Meni je ovaj naslov i kratki sadržaj sasvim ok, uz predložene gramatičke ispravke ;)

 

Fotokopiranje u A5 formatu bi moglo biti sasvim zadovoljavajuće i ne preskupo. Možemo podijeliti troškove da individualni trošak bude stvarno minimalan.

Link to comment

Hvala heroju na organizaciji eventa MultiPak 2014. / Dobrodošli u Pakrac (GC52BRT) :)

 

Ovom prilikom ovdje na forumu sve pohvale organizatoru događanja u Pakracu, bilo nam je baš dobro...

...svega pomalo...

...super...

...svim ostalima upučujem pozivda i sami nešto organiziraju.

Smislite nešto, majmunovo, roštilj, kaj god...idemo!!!

 

Podsjetnik:

 

- Susret za dogovor za četvrtak, prezentacija i ostalo...vodi nas naš demokratski izabrani vođa udruge u osnivanju: Mr, El. Presidente i ostalo Arizona Smith

- Subota, 31/05/2014 u 08:00 GC5507Q Who the heck is Ellis or Jutarnja geo-kava, jutro puno iznenađenja

Link to comment

Kakav dogovor za četvrtak? Ako sam ja dobro shvatio, nitko neće moći doći u četvrtak u 15h jer svi rade, eventualno Riba (to još moram dogovoriti). Neću ja sad slagati nikakve Powerpoint-ove, nego nabacit par slika te ih kombinirat s live otvaranjem mape i nekakvih oglednih cacheva na temelju kojih ću objasnit što i kako. No, većina bi trebala biti o tome da im prenesem osjećaj passiona i želje za avanturom, dok su tehnički detalji u drugom planu. Ubacit neku priču iz Tajlanda ili tako to.

Jedino što nismo dogovorili je da li imati neke fotokopirane letke, ali već vidim da je možda već i prekasno za to...?

Link to comment

Cjelokupnoj geocaching ekipi iz Hrvatske želimo predložiti nešto. Željeli bismo i vas uključiti u našu web stranicu - vaše priče, slike, video uratke ako ih imate, razne materijale i općenito vaše sudjelovanje u svemu tome. Primjer je Zagy koji je pisao tekstove kada je išao na izlet sa Šapicama. Mi jesmo možda autori web stranice, ali svi vi bi bili naši suradnici koje možemo i hoćemo navesti ako to želite. Dakle, svaka vaša vijest tipa ima ovo ovdje, imam ovu sliku, ovaj članak, će biti objavljeni na našim stranicama pod novostima, tekstovima drugih autora i slično. Željeli bismo da na stranici prikažemo i vaš doprinos koji je već velik - od sakrivanja geocacheva do sudjelovanja na eventima i raznim druženjima. Naravno prihvaćamo i sve prijedloge glede korekcija naših postojećih tekstova - ipak smo i mi ljudi, možda negdje nešto treba dopisati, ispraviti i slično.

Link to comment

Evo da ja kažem svoje mišljenje o Geocaching stranici. Ako mislite na ovu stranicu, super je, i svaka čast na trudu. No, bojim se da ne dopire do većeg broja ljudi.

Moje je mišljenje da bi trebalo napraviti Facebook grupu, npr. po uzoru na talijansku Facebook stranicu. To je "open group", svi vide tko što piše, ali samo članovi mogu pisati i komentirati. Članstvo je besplatno, a ima par moderatora, i tu se vode diskusije o svemu i svačemu relevantnom u Italiji.

Netko će reći da postoji već stranica Geocache Croatia, no to je privatna stranica od Matka i Maje, gdje se vide slike s njihovog vjenčanja, Matkovi fotografski albumi itd.

Kako je Facebook društvena mreža koju većina ljudi koristi, u takvoj grupi će, po mome mišljenju, neke geocaching aktivnosti i teme biti najtransparentije i najviđenije.

E sad, tu ima gomila problema.

Prvi je da ljudi koji geocachiraju ima jaaaako malo kod nas (usporedbe radi, u Italiji stranica ima 628 članova).

Drugi, da od ovo malo cachera koji su u HR, par većih uopće nema FB profil (iz raznih razloga, u koje sad ne ulazim).

Treći, neki će reći da za to već postoji forum na hrvatskom jeziku.

 

Ipak, mislim da bi FB stranicu trebalo pokrenuti (procedura je vrlo jednostavna), jer će broj cachera rasti, a bit će i gomile pitanja. Lako je onda ljude, koji već dođu na FB stranicu, poslati na neke teme koje su već obrađene na forumu. Tu je puno lakše dodavati slike, video klipove, a i tag-anje ljudi.

Comments?

Link to comment

Cjelokupnoj geocaching ekipi iz Hrvatske želimo predložiti nešto. Željeli bismo i vas uključiti u našu web stranicu - vaše priče, slike, video uratke ako ih imate, razne materijale i općenito vaše sudjelovanje u svemu tome. Primjer je Zagy koji je pisao tekstove kada je išao na izlet sa Šapicama. Mi jesmo možda autori web stranice, ali svi vi bi bili naši suradnici koje možemo i hoćemo navesti ako to želite. Dakle, svaka vaša vijest tipa ima ovo ovdje, imam ovu sliku, ovaj članak, će biti objavljeni na našim stranicama pod novostima, tekstovima drugih autora i slično. Željeli bismo da na stranici prikažemo i vaš doprinos koji je već velik - od sakrivanja geocacheva do sudjelovanja na eventima i raznim druženjima. Naravno prihvaćamo i sve prijedloge glede korekcija naših postojećih tekstova - ipak smo i mi ljudi, možda negdje nešto treba dopisati, ispraviti i slično.

Odlična ideja Matko&Maja! Mislim da bi bilo lijepo kad bi i drugi članovi pisali svoje avanture tijekom potrage. Ja sam već dobio želju da opišem svoje iskustvo dok sam tražio kutije po Slovačkoj i nedavno održanom eventu u Gorskom Kotaru.

 

Evo da ja kažem svoje mišljenje o Geocaching stranici. Ako mislite na ovu stranicu, super je, i svaka čast na trudu. No, bojim se da ne dopire do većeg broja ljudi.

Moje je mišljenje da bi trebalo napraviti Facebook grupu, npr. po uzoru na talijansku Facebook stranicu. To je "open group", svi vide tko što piše, ali samo članovi mogu pisati i komentirati. Članstvo je besplatno, a ima par moderatora, i tu se vode diskusije o svemu i svačemu relevantnom u Italiji.

Netko će reći da postoji već stranica Geocache Croatia, no to je privatna stranica od Matka i Maje, gdje se vide slike s njihovog vjenčanja, Matkovi fotografski albumi itd.

Kako je Facebook društvena mreža koju većina ljudi koristi, u takvoj grupi će, po mome mišljenju, neke geocaching aktivnosti i teme biti najtransparentije i najviđenije.

E sad, tu ima gomila problema.

Prvi je da ljudi koji geocachiraju ima jaaaako malo kod nas (usporedbe radi, u Italiji stranica ima 628 članova).

Drugi, da od ovo malo cachera koji su u HR, par većih uopće nema FB profil (iz raznih razloga, u koje sad ne ulazim).

Treći, neki će reći da za to već postoji forum na hrvatskom jeziku.

 

Ipak, mislim da bi FB stranicu trebalo pokrenuti (procedura je vrlo jednostavna), jer će broj cachera rasti, a bit će i gomile pitanja. Lako je onda ljude, koji već dođu na FB stranicu, poslati na neke teme koje su već obrađene na forumu. Tu je puno lakše dodavati slike, video klipove, a i tag-anje ljudi.

Comments?

Slažem se Arizona! Ja sam se isto dugo opirao Facebooku, ali vidim da sve više ljudi otvara tamo račune pa i ja imam jedan. Ne pišem često na njemu, ali mislim da je dobra ideja napraviti jednu stranicu koja bi bila za sve hrvatske geocachere. Kad stranice bude napravljena, rado ću poslati nekoliko fotki.

Link to comment

Arizona:

Glede naše web stranice slažemo se da ne dopire do velikog broja ljudi, ali imamo par potvrda da su se ljudi angažirali za geocaching upravo saznajući o tome s naše web stranice. Glede grupe na facebooku slažemo se apsolotno s tim. Mi kao prvo nismo grupa već profil na facebooku, tako da se grupa može otvoriti neovisno o našem profilu i smatramo da bi to trebalo napraviti. I tako najviše ljudi koristi facebook. Ako netko bude ipak imao nekakvu novost vezanu za geocaching voljeli bismo da nam se javi da možemo staviti na našu stranicu (npr. kao što je bila prezentacija u Zagrebu), jer ipak imamo i stalnih posjetitelja stranici.

 

Zagy:

Zagy napiši tekstove i pošalji nam par slika na mail i bit će sve na netu.

 

SiK D. Team:

E-zine nije problem napraviti, ali bitni su tekstovi i slike. Upravo i tražimo vašu pomoć oko takvih stvari. I glavno pitanje je da li će e-zine biti posjećeniji jer on je uglavnom u pdf dokumentu tj. nema ključnih riječi kao npr. web stranica kod pretrage na googlu. Naravno ako smo dobro razumijeli princip što bi to bilo.

Link to comment

Arizona ima pravo,aktivna grupa na faceu bila bi puno bolja promocija od bilo koje web stranice. Danas manje,više svi imaju face, tako da informacije, tekstovi, slike itd. bile bi dostupnije sadašnjim i budućim geocacherima, te i bolja komunikacija.

Link to comment

Slažemo se sa svime, samo nudimo naš portal koji je već sad spreman za tekstove, slike itd. Svi kažu "pa trebalo bi", ali grupu treba osnovati, naći aktivne moderatore, pisati tekstove, stavljati slike i novosti. A komentari na grupi i ne znače puno. Čak zna biti negativnih komentara stoga mi ni nemamo forum, bazu registriranih članova itd. Nadamo se da će ideja uspjeti.

Link to comment

Pa evo, da ne bi bilo kako svi kažu "trebalo bi", "mogli bi", pa nitko ništa, mogu ja fizički osnovati grupu, i biti jedan od admina (na prvi pogled to mi ne izgleda neki problem). Naravno, trebalo bi biti još par administratora, pa bi bilo dobro da to budu oni s trunčicom informatičkog predznanja a koji su na Facebooku (da sad ne imenujem). Za sad ne treba ne znam što, ne treba pisati ne znam kakve tekstove niti nešto specijalno raditi na tome, grupa ionako živi od postova/slika/linkova koje šalju sami članovi. Pogledajte bilo koju nekomercijalnu open group na FBu.

Evo sad gledam, imaju i Bugari svoju Geocaching grupu na FBu (327 članova), ali njihova je zatvorena grupa. Vidim da je razlika u tome što ovdje samo članovi vide postove, to mi je malo bez veze, pogotovo ako je jedan od cijeva malo masovnija promocija ovog hobija.

 

Dakle, moj prijedlog je slijedeći:

1. Da se registrira stranica za geocaching u HR, koja će biti otvorena grupa (znači ne nečija privatna stranica), s par administratora

2. Predlažem (a otvoreno je za diskusiju) ime "Geocaching Croatia", obzirom na imena sličnih FB grupa u drugim zemljama

3. Ja mogu biti jedan od admina, traže se još 2-3 dobrovoljca. Predviđam da će prvobitni opseg posla biti nikakav, trebat će jedino "approve" prijave u grupu (a ne vidim da će, bar ispočetka, bit više od 30-ak članova), te tu i tamo izbrisati neka možebitna vrijeđanja ili neprimjerene postove. Naravno, kritike su dopuštene i dobrodošle (te ih se ne treba i ne smije brisati) dok se poštuju pravila dobrog ukusa.

4. To ne znači niti smrt niti zanemarivanje drugih punktova (Matkova i Majina stranica, Forum, druge FB/web stranice), jedino doprinos raznovrsnosti, te lakšoj međusobnoj komunikaciji.

5. Za one koji nemaju FB profil jer imaju negativno mišljenje o Facebooku - imam i ja svakakvo mišljenje, ali činjenica jest da je to najbolje (ako ima boljeg, slušam) srestvo za grupnu komunikaciju, a što se tiče provođenja previše vremena na FBu, to nije problem FBa nego vaš osobni - ne znate kad je dosta. Sve je loše (i voće, i voda, i trčanje) ako se rabi u prevelikim količinama.

 

Kako će sve izgledati je lakše diskutirati kad nešto već postoji, nego ovako u prazno. Primaju se i ideje za profile i cover slike.

Comments?

Link to comment

ev, da nebude samo mogli bi, grupa je kreirana (https://www.facebook.com/groups/geocaching.croatia/), grupa je otvorenog tipa, svi članovi grupe mogu postat tekstove, slike, video zapise, korisne datoteke i sl. Ideje, prijedlozi dobro došli!

Ukoliko netko ima želju biti admin grupe, kao što Arizona kaže, bilo bi dobro da ih ima više neka me kontaktira (što se tiće admin posla nema ga pretjerano, cover slika, kontrola postova naravno poštujući mišljenja i kritike, opis grupe.. drugih funkcija admin i nema).

 

Čekirajte grupu (koja je za sad prazna), slobodno stavite tekstove, slike vaših avantura i zanimljivih cacheva, korisne datoteke, stranice šeraj te, pozovite mamu, tatu, djedovog prijatelja i sl. pa ćemo vidjeti kojim putem će to krenut dalje. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...