Jump to content

Poland Tag


miklobit

Recommended Posts

Pod nazwą "Poland tag" została zarejestrowana nowa seria przedmiotów śledzonych na geocaching.com.

Seria ma swoją własną ikonę

 

Na razie wyprodukowane są dwa wzory przywieszek:

 

Poland_tag_600x600.jpg

 

Poland_tag_emb_600x600.jpg

 

QR kod jest generowany dla każdego kodu i wskazuje indywidualną stronę śledzonego przedmiotu.

Zawieszki są dostępne w polskim sklepie geocachingowym.

Edited by miklobit
commercial link
Link to comment

Fajne, ale obawiam się, że siła przyzwyczajenia do blaszanych nieśmiertelników będzie większa.

 

Tak mnie właśnie zastanawiało, czemu ktokolwiek jeszcze używa standardowych blaszek, skoro jest tyle zamienników w tej samej cenie z własnymi ikonkami i w różnych wariantach. Przyzwyczajenie, niechybnie.

Link to comment

Fajne, ale obawiam się, że siła przyzwyczajenia do blaszanych nieśmiertelników będzie większa.

 

Tak mnie właśnie zastanawiało, czemu ktokolwiek jeszcze używa standardowych blaszek, skoro jest tyle zamienników w tej samej cenie z własnymi ikonkami i w różnych wariantach. Przyzwyczajenie, niechybnie.

 

Bo te blaszki są najbardziej rozpoznawalne, jak są w pojemniku, to od razu rzucają się w oczy.

Link to comment

Uważam ten pomysł za bardzo fajny. Problem w tym, że opis postu trochę może zmylić. Ja w ogóle nie załapałem, że to jest erzac dla tradycyjnego nieśmiertelnika TB (erzac, jakie fajne słowo, pochodzi z mojego języka, gdzie oznacza to samo: Ersatz). Myślałem, że to jest coś w rodzaju gotowego travelbuga/geocoina

Link to comment

Uważam ten pomysł za bardzo fajny. Problem w tym, że opis postu trochę może zmylić. Ja w ogóle nie załapałem, że to jest erzac dla tradycyjnego nieśmiertelnika TB (erzac, jakie fajne słowo, pochodzi z mojego języka, gdzie oznacza to samo: Ersatz). Myślałem, że to jest coś w rodzaju gotowego travelbuga/geocoina

Leo - nie ty jeden :-(

Link to comment

Hmm, słowo "tag" wyraźnie wskazuje na przywieszkę, w końcu standardowa blaszka nieśmiertelnik to "travel bug dog tag"; nazewnictwo tutaj jest dość jednoznaczne... Większość coinów ma słowo "geocoin" w nazwie, śledzone odznaki słowa "pin" lub "geopin" zaś przywieszki wariacje słowa "tag" właśnie.

 

Warto zerknąć też na: http://www.geocaching.com/track/search.aspx?k=tag , albo - jeszcze lepiej - na http://www.geocaching.com/track/geocoinslistall.aspx i poszukać na tejże stronie słowa tag.

Link to comment

Skoro osoba (moim zdaniem) doskonale władająca naszym językiem zauważyła nieścisłość, to coś musi być na rzeczy. To jest produkt zamienny dla blaszek, do których przywykliśmy (zamiennik - tak chyba najodpowiedniej po polsku), myślę że zmierzeniem producenta jest wypuścić nieco szerzej, więc takie sugestie są bardzo przydatne.

Link to comment

Sam Groundspeak trochę utrudnia odróznienie z czym mamy do czynienia przez sztywny ( i już trochę anachroniczny) podział na TB i geocoiny.

Przez fakt że logo i nazwa TB są osobno licencjonowane, wszystkie a'la TB (do przywieszania) będące w obiegu są rejestrowane jako geocoiny i patrząc na listę w necie tylko po nazwie (np ~Tag) można ustalić z czym mamy do czynienia.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby pod jedną seria/ikoną funkcjonowały różne projekty wykonane w zupełnie róznych technologiach. A miękkie wersje w/w (albo takiego :http://coord.info/TB5MVK6 ) można łatwiej upchać w małych pojemnikach (nawet mikro ) niż normalną blachę.

Edited by miklobit
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...