Jump to content

Logbook Generator


Spider

Recommended Posts

Na stronie Geocaching Polska dodałem nowe narzędzie które nazwałem "Logbook Generator" :)

 

Jest one dostępne w menu głównym pod linkiem "Narzędzia" -> http://www.geocaching.pl/tools.php

 

Bezpośredni link do generatora logbooka -> http://www.geocaching.pl/tools.php?name=logbook

 

Generator wygląda następująco:

 

logbookgenerator.png

 

W generatorze należy podać odpowiednie dane skrytki, tzn. waypoint, nazwę skrytki, właściciela i email do właściciela. Dane te zostaną dodane do logbooka.

 

Dodatkowo należy określić rozmiar logbooka:

- Mikro - logbook szerokości 38mm nadający się do pojemników po filmach fotograficznych

- Mały - logbook w formacie A7 (74mm x 105mm)

oraz typ logbooka:

- Kolorowy

- Czarno-biały

 

Po kliknięciu "Generuj logbook" wygenerowany zostanie odpowiedni plik z wypełnionymi danymi.

 

Aby ułatwić generowanie logbooka, po zalogowaniu się na stronę Geocaching Polska, pola właściciel oraz email są automatycznie wypełniane.

 

Aby jeszcze bardziej ułatwić generowanie logbooka, po wejściu na stronę "Moje skrytki" i kliknięciu nowej ikonki "Generuj logbook" przy odpowiedniej skrytce:

 

mojeskrytki.png

 

zostaniemy przeniesieni do generatora logbooka, gdzie dodatkowo zostaną wypełnione pola waypoint, nazwa skrytki oraz rozmiar logbooka. Jedyne co należy wtedy wybrać to rodzaj logbooka (kolorowy/czarno-biały).

 

Wygenerowany logbook jest w formacie PDF z aktywnymi polami formularza. W każdej chwili można taki plik zmienić.

 

Dodatkowo w dziale "Pliki" wrzuciłem nową wersję logbooków, zawierającą pliki PDF z aktywnymi formularzami (puste pola do wypełnienia).

Link to comment

Inicjatywa zacna. Nie byłbym sobą gdybym nie potestował :)

 

Uwagi mam dwie (zarówno do rozmiaru mikro jak i małego)

 

1) Dłuższy mail jest obcinany (np. mój)

 

2) Dłuższa nazwa skrytki jest obcinana - np. "Dawny cmentarz ewangelicki w Proszowej(Kunzendorf)" obcina wszystko od "w (...)"

 

Nie wiem jakie są możliwość tego narzędzia PDF, ale można spróbować zawijanie do drugiego wiersza albo skalowanie czcionki

Link to comment

Bo udostępniam w pdf.

Dzięki za jasną i rzeczową odpowiedź...

Zainteresowanym powiem, że z PDF'a da się kopiować do innych programów i jeśli mają potrzebę modyfikacji, to się da...

Ja nie mam problemu z logbook generatorem (z tego też chciałem skorzystać...), bo wszystkie kesze zarejestrowane na GC mam też w zaprzyjaźnionym serwisie, a tam już kilka takich generatorów powstało i mają pełną edytowalność. Polecam zakładanie dwusystemowe, korzystając z tamtych narzędzi możecie wszelkie grafiki i teksty edytować - wedle własnego uznania :)

Link to comment

Mnie to pasuje. Formaty typu doc itp. lubią się rozwalić, a pdf jest pod tym względem niezawodny. Super narzędzie dla osób ceniących czas, gdzie wystarczy parę razy kliknąć i samo się robi. A jak ktoś chce sobie stworzyć indywidualny logbook, to o wiele prościej zrobić go sobie od początku do końca na swoim kompie.

Link to comment

Nie będę polemizował - też uważam, że super narzędzie :)

Było by jeszcze bardziej super gdyby dawało możliwość edycji... .

Może tak aby sobie zassać z bazy można aktywność w skrzynce, bo to indywidualnie już jest nieco skomplikowane (a chyba, po to to narzędzie), ale tu chyba polityka się zaczyna :P

Moim zdaniem bez sensu! Jeśli zależy nam aby więcej osób bawiło się w geocaching, to o dwusystemowych keszach też warto pamiętać. Tu jednak wygląda, że to nie po "linii partii" :(

 

Na marginesie: jeśli taka jest polityka GS, to wprowadźcie, że kesze mogą być zakładane tylko w tej bazie! Jeśli oficjalne zdanie jest inne, to przestańcie przeszkadzać...

Ja tam myślę, że jeśli skrzynka jest własnością autora, logbook sam też produkuje, to chyba może mieć wpływ na jego treść... - bez względu na to, że jego własnością zarządza podmiot gospodarczy.

Link to comment

Dzięki za nowe świetne narzędzie :) Już skorzystałem żeby reaktywować swoją skrzynkę.

 

Mam małą uwagę co do opisu całej zabawy w logbooku w wersji mini. Wydaje mi się, że tego typu opis mógłby znajdować się w jednej z kolumn i zawierać tylko najważniejsze dane skrzynki plus kontakt. W tego typu logbooku ważne jest aby zajmował jak najmniej miejsca w skrzynce, i możliwie najwięcej można było w nim zapisać (przynajmniej moim zdaniem). Opis całej zabawy zajmuje miejsce i tak nikt go nie czyta.

 

Oczywiście nie ma problemu edytować sobie tego typu logbook na podstawie Twojego :)

Link to comment

Kiedy bedzie mozliwa opcja generowania nano logbooka?

A nie prościej sobie stworzyć własny szablon i dowolnie edytować zawartość?

 

Jakby ktoś potrzebował to mam i mogę udostępnić swoje szablony (nie generatory!) dla logbooków rozmiaru:

- nano (do probówek 1,5ml) [9 logbooków na stronę)

- A4 (do pojemników po filmie i najmniejszych klipsiaków) - podobny do logbooków mikro ze strony geocaching.pl, ale zawierający dużo mniej tekstu (którego i tak nikt nie czyta) i z zaznaczonym miejscem na FTF-y (z doświadczenia wiem, że pierwszy znalazca często nie wie gdzie się wpisać, a drugi, uważając, że początek logbooka jest gdzie indziej, nie zauważa wpisu pierwszego)

- preforma (dedykowany do standardowych preform) - zwijany; wg mnie zwijane lepiej się sprawdzają niż te zeszyciki; łatwiej wyciągnąć z pojemnika (zwłaszcza, gdy ten jest przytwierdzony na stałe), nie ma problemu z przewijaniem kartek (w zeszycikowych często co druga strona jest pusta, a ludzie już zgłaszają konieczność wymiany) i nie ma problemu z odbiciem nawet dużej pieczątki [2 logbooki na stronę]

Edited by dadoskawina
Link to comment

Z logbookiem nano jest taki problem, że to jest niestandardowy rozmiar i ciężko by było zadowolić wszystkich, bo są przeróżne rozmiary skrytek nano.

Piszesz tak, jakby mikro miało swój obowiązujący standard. A tu różnorodność przecież jest jeszcze większa niż w obszarze nano - pojemniki po filmie, preformy krótkie, długie, plusze, falcony, kremy, pojemniki po paskach do mierzenia cukru, nakrętki od butelek, tic-taki, kinder niespodzianki i inne mniej lub bardziej udane rodzaje pojemników.

 

Gdybyśmy mieli określić jaki typ mikro jest obecnie na topie, to byłaby to preforma 13cm. Logbooki z generatora absolutnie się do preform nie nadają.

Link to comment

Standardowy pojemnik mikro to pojemnik po kliszy.

Możesz sobie go nazwać jak chcesz "standardowy", "idealny", "jedyny słuszny", "polecany", "boski", itp. Nie zmienia to jednak faktu, że obecnie pojemniki po kliszy są dosyć rzadko wykorzystywane. Spotyka się je głównie w skrytkach, które powstały kilka lat temu (kiedy to kliszówki były faktycznym standardem, a nie tylko z nazwy).

 

Logbooki z generatora "do skrytek mikro" dosyć często spotykam w keszach - zwykle w pojemnikach typu "klipsiak", opakowaniach po lekarstwach, czyli generalnie w skrytkach rozmiaru "small".

Link to comment

Powiedzmy sobie szczerze - generator jest praktyczny dla poczatkujących i leniwych. Albo może nawet już nie dla leniwych, bo książeczkowy logbook włożony w preformę staje się standardem.

 

Ainka dzięki za linka ;)

 

Pytanie z innej beczki - czy przypadkiem przy aktualizacji serwera nie zepsuto mapy skrytek?

Edited by hiuppo
Link to comment

Waypoint to jest kod skrytki zaczynający się od GC...

 

Hmmm... no ale kod skrytki otrzymam dopiero po jej dodaniu na stronie, a nie chce jej dodawać na stronie bez logbooka.

Coś źle rozumiem?

 

Tworzysz skrytkę i nie wysyłasz jej do publikacji. W ten sposób skrytka już będzie miała kod GC, a nie zostanie jeszcze przekazana recenzentowi do recenzji / publikacji.

Link to comment

Waypoint to jest kod skrytki zaczynający się od GC...

 

Hmmm... no ale kod skrytki otrzymam dopiero po jej dodaniu na stronie, a nie chce jej dodawać na stronie bez logbooka.

Coś źle rozumiem?

 

Tworzysz skrytkę i nie wysyłasz jej do publikacji. W ten sposób skrytka już będzie miała kod GC, a nie zostanie jeszcze przekazana recenzentowi do recenzji / publikacji.

 

Aha, rozumiem. Faktycznie, jakoś mi umknęło, że to tak się rozwiąże. Dziękuję :)

Link to comment

Cześć,

czy działa Wam "Logbook Generator" ?? U mnie po kliknięciu w sekcję Narzędzia otrzymuję komunikat: Nie można się połączyć. Tak samo mam w sekcji: Skrytki, Mapa, Statystyki, Projekty, Pliki, Linki, Kontakt.

A co ciekawe inne sekcje np. FAQ, odznaka PTTK, forum działają dobrze.

W zeszłym tygodniu generowałem logbooki i jeszcze działało.

Dzięki za reakcję.

  • Upvote 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...