Jump to content

Geocaching, a osoby niepełnosprawne


wantsky

Recommended Posts

A czego od takiej osoby oczekujesz ?

I mały EDIT do powyższego: o jakiego rodzaju niepełnosprawności myślisz ? Jest ich wiele :(

 

W zasadzie rodzaj niepełnosprawności nie ma znaczenia, dopóki jego stopień będzie znaczny. Wiem, trochę głupio brzmią takie wymagania, ale dziś pytanie - dziś odpowiedź.

Czego oczekuję? Odpowiedzenia na kilka pytań dotyczących poszukiwania skrytek, kryteriów wybierania skrytek do znalezienia, barier w samych poszukiwaniu i sposobów na ich przezwyciężenie.

Link to comment

W zasadzie rodzaj niepełnosprawności nie ma znaczenia, dopóki jego stopień będzie znaczny. Wiem, trochę głupio brzmią takie wymagania, ale dziś pytanie - dziś odpowiedź.

Czego oczekuję? Odpowiedzenia na kilka pytań dotyczących poszukiwania skrytek, kryteriów wybierania skrytek do znalezienia, barier w samych poszukiwaniu i sposobów na ich przezwyciężenie...

 

Czyli możesz liczyć właściwie tylko na osobę (osoby) z upośledzeniem ruchowym. Odpowiedź, jeżeli ją uzyskasz, będzie reprezentatywna dla wąskiej grupy osób i zupełnie nieadekwatna dla innej. Lekkie upośledzenie to może być deficyt ruchowy (popularne kule z jakiegoś powodu), ale także np. coś z borderline, albo ze spektrum autyzmu (chociażby wysoko funkcjonujący Asperger). Plus setki innych . Każda z tych osób odpowie inaczej.

Kiedyś widziałem film z US - rodzina i - o ile dobrze pamiętam - wolontariusze, szukali keszy z młodzieńcem głęboko upośledzonym intelektualnie i ruchowo (wózek). Niezwykła historia i zupełnie inne postrzeganie problemów.

Edited by ronija
Link to comment

3 lata temu otrzymałem takiego maila:

 

I have figured out your Aztec cache got the info of peoples park and the times.

Would I need help getting the cache from my wheelchair?

Thanks

 

Wszedłem przed chwilą na profil tego gościa, ale wynika z niego, że znalazł tylko 9 skrytek i ostatnio logował się w 2010. Czy kontakt do takiej osoby Cię interesuje?

 

Polecam również tą stronę:

http://www.handicaching.com/

Można tam szczegółowo wycenić trudności skrytki i wygenerować unikalny banner, wklejany do opisu. Kiedyś dodawałem taki banner do wszystkich swoich skrytek, potem zaniechałem z braku odbiorców.

Możesz się przez tą stronę skontaktować z osobami, które na pewno udzielą Ci szczegółowych informacji.

Link to comment

Czy spotkaliście kiedykolwiek osobę niepełnosprawną, która szuka skrytek? Niekoniecznie w Polsce. Byłbym wdzięczny za kontakt do takiej osoby.

Sugeruję poszukiwania także na forach skandynawskich/niemieckich...

Tam jest więcej osób, poza tym podejście do wózkowiczów jest bardziej przyjazne niż w naszym pieknym kraju, więc prawdopodobieństwo

isteniea takiej osoby jest większe...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...