Jump to content

Χαιρετώ όλη την παρέα


hrt.alex

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους σας

 

να συστηθώ: ονομάζομαι Αλέξης και μένω Θεσσαλονίκη.

Πριν 2 μέρες ακουσα για πρώτη φορά για το Geocaching και το έψαξα μιας και ασχολούμαι με τα GPS.

Μου άρεσαν πάρα πολύ τα όσα βρήκα μεταξύ των οποίων και το φόρουμ εδώ. Διάβασα, πολλά και λυθηκαν πολλές απορίες που είχα.

Σκοπεύω εντός της εβδομάδας να αρχίσω να ψάχνω πρώτα στα κοντά εδώ στην πόλη μου.

 

ευχαριστώ που έστω και εν αγνοία σας που λύσατε πολλές απορίες και εύχομαι καλό κυνήγι σε όλους σας.

 

θα τα λέμε από εδώ και ίσως και από κοντά με κάποιους

Link to comment

Καλωσήρθες Αλέξη στο παιχνίδι, εύχομαι να περάσεις καλά! Να ξέρεις ότι έχουμε πολύ δουλειά στη Βόρεια Ελλάδα, μιας και οι κρύπτες εδώ είναι πολύ λίγες. Συν το ότι υπάρχει ζήτηση από βόρειο γείτονα (Βουλγαρία) που όλο και πιο μαζικά μας επισκέπτεται και έχει πολύ μεγάλη κοινότητα παικτών.

Γρηγόρης από Κομοτηνή

Link to comment

ευχαριστώ παίδια για το καλωσόρισμα!!

 

Γρηγόρη τι να πω?? ότι δεν έχω όρεξη?? ψέμματα θα πω

 

απλά θέλω να μπω πρώτα στο πνεύμα μην κάνω καμιά ομορφάδα και πολύ ευχαρίστως να βάλουμε πολλές κρύπτες

Link to comment

Όχι Αλεξ, δεν υπάρχει βιασύνη. Για την ακρίβεια θα ήταν καλύτερα να βρεις πρώτα κάμποσες κρύπτες προτού προχωρήσεις σε δημιουργία δικών σου.

 

Γιατί η ανεύρεση άλλων θα σου δώσει τις απαραίτητες εμπειρίες από πρώτο χέρι (που δεν είναι δυνατόν να λάβεις από το forum) ώστε να έχεις καλύτερη εικόνα του πως πρέπει να είναι μια κρύπτη και τι πρέπει να προσέχεις και να έχεις υπόψη βάζοντας την.

 

Εγώ όταν ξεκίνησα στη Θράκη δεν είχα δυστυχώς τέτοια δυνατότητα να μάθω πρώτα, γι’αυτό και στις πρώτες κρύπτες μου έκανα αρκετά λάθη, τα οποία τα καταλαβαίνω τώρα. Γι’ αυτό και κάποιες από εκείνες τις πρώτες γρήγορα χάθηκαν, κάποιες δεν ήταν καλής ποιότητας και χρειάστηκε στη συνέχεια να τις αντικαταστήσω κλπ.

Link to comment

Καλως όρισες! Υπομονή και ρωτα οτι αποριες εχεις.

Κατα το ρηθέν :

"Μαθαίνω απο τα λαθη των αλλων, γιατι δεν προλαβαινω να τα κανω ΟΛΑ μονος μου..."

Edited by Mimhs.gr
Link to comment

Σήμερα παίδες έκανα την αρχή!!!

 

βρήκα την πρώτη μου κρύπτη, αυτή με κωδικό GC32PK4 DIONISIOU BEACH

 

είχα μια δουλειά το πρωί στα Μουδανιά και είπα να το συνδυάσω.

περιττό να σας πω τα συναισθήματά μου όταν το είδα..!!

Ήμουν μ'εναν φίλο και με κοιτούσε σα χαζός.

 

λοιπόν η αρχή έγινε!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...