Jump to content

Eventy w Górznie


maciejew

Recommended Posts

Az strach pomyslec co oni sadza o naszej "szemranej" mowie. ;)

 

Im łatwiej: sporo Finów zna rosyjski, więc dla nich nasza mowa to "sawsjem drugoj russkij". Jak tam kiedys byłem, to zdarzało mi się dogadywać się w rosyjskiej mowie, zwłaszcza na dalszej północy; w Helsinkach już w langłydżu.

Link to comment

Az strach pomyslec co oni sadza o naszej "szemranej" mowie. ;)

 

Im łatwiej: sporo Finów zna rosyjski, więc dla nich nasza mowa to "sawsjem drugoj russkij". Jak tam kiedys byłem, to zdarzało mi się dogadywać się w rosyjskiej mowie, zwłaszcza na dalszej północy; w Helsinkach już w langłydżu.

 

Hmmm, no nie wiem, oni tam Ruskich nie cierpią bardziej niż my.

Link to comment

Jedni nie cierpią (choć nie wiem, czy bardziej niż my), inni uważają, że Rosjanie byli i tak lepsi od Szwedów. Tak czy siak przynajmniej nieco starsze pokolenie Finów po rosyjsku mówi dobrze. Co oczywiście nie znaczy, że do Fina na evencie trzeba będzie nawijać pa russki.

Link to comment

Jak ktoś się zastanawia jechać/nie jechać, to niech sobie zajrzy na oficjalną stronę planowanego mega eventu w Górznie i poczyta opis atrakcji, jakie szykują organizatorzy :-D

 

megapoland [kropka] com ;-)

 

[na razie tylko po polsku - inne wersje językowe są w trakcie 'produkcji']

Edited by ru.beus
Link to comment

To mi się, najbardziej podoba: "będziecie mogli zmierzyć się z Mega Trailem czyli 75 kilometrów pełnych 420 skrytek". :D

Pytanie jednak mam, do reszty zawartości strony! Jak to jest z tymi sponsorami? (a jest tam, na stronie zakładka z ofertą dla sponsorów...). I jak to się ma do geocaching.com , regulaminów itd... (Groundspeak, Inc.) ?

Link to comment

To mi się, najbardziej podoba: "będziecie mogli zmierzyć się z Mega Trailem czyli 75 kilometrów pełnych 420 skrytek". :D

 

Mnie tez ;) Takze te mniejsze traile beda ciekawe...

 

Pytanie jednak mam, do reszty zawartości strony! Jak to jest z tymi sponsorami? (a jest tam, na stronie zakładka z ofertą dla sponsorów...). I jak to się ma do geocaching.com , regulaminów itd... (Groundspeak, Inc.) ?

 

A co ma indywidualna strona eventu (nic wspolnego z serwisem GC) z (ewentualnym) regulaminem? <ciach> z powodu chyba zbyt ostrej wypowiedzi, ktorej nie powinno tu byc </ciach>

Edited by y_a_h_oo
Link to comment

Żywcu - a ja jestem optymistą.

Ja, z natury też :)

Może publikacja tego triala pomoże..., nie wiem. Tak tylko "czarnowidzę" ;)

 

co do triali - wolę jakoś określenie projekty :) 2 spore już zrobiłem i ciekawe czy te zbliżą się jakościowo ;) kiedyś będzie trzeba wpaść zobaczyć. bo 420 zwykłych pojemników w lesie - to chyba nie jest TO

Link to comment

Ja jestem "za" i to mnie ciągnie, choć mam osobistą wątpliwość, czy "szukanie" wraz setką innych osób sprawi mi przyjemność - nie wiem, jak przeżyję podzielę się odczuciem. Zastanawiam się, czy to nadal geocaching i czy będzie mi się to podobało :rolleyes: . Nie wiem, jak osmakuję, to się przekonam :lol:

Link to comment

Ja jestem "za" i to mnie ciągnie, choć mam osobistą wątpliwość, czy "szukanie" wraz setką innych osób sprawi mi przyjemność - nie wiem, jak przeżyję podzielę się odczuciem. Zastanawiam się, czy to nadal geocaching i czy będzie mi się to podobało :rolleyes: . Nie wiem, jak osmakuję, to się przekonam :lol:

Jestem jedną z niewielu osób z tym gronie , która była na MEGA evencie i zna sprawę z własnego doświadczenia, nie teoretyzuje...

Sprawa wygląda tak,ze na MEGA jest czas na bycie razem, ale wiekszosc czasu spędza sie i tak samemu lub ze swoją ekipą

szukając skrytek w dowolnie wybranym miejscu, oczywiscie spotkania przy pojemnikach są dośc częste, ale nie jest to regułą...

Na pewno nie jest tak,ze banda kilkuset osób chodzi po mieście czy lesie razem i zbiorowo loguje " znalezienia"....

W Górznie jest tyle skrytek na dość rozległym obszarze,że wrażenia tłoku nie bedzie....

Link to comment

W Górznie jest tyle skrytek na dość rozległym obszarze,że wrażenia tłoku nie bedzie....

 

Ale mogą pojawiać się kolejki w dziwnych miejscach. :laughing: Tak było w Ołomuńcu w zeszłym roku, wiele skrytek dawało się znaleźć bez GPS-a, po prostu patrząc gdzie pojawiają się ogonki poszukiwaczy chętnych do wpisu.

Link to comment

W Górznie jest tyle skrytek na dość rozległym obszarze,że wrażenia tłoku nie bedzie....

 

Ale mogą pojawiać się kolejki w dziwnych miejscach. :laughing: Tak było w Ołomuńcu w zeszłym roku, wiele skrytek dawało się znaleźć bez GPS-a, po prostu patrząc gdzie pojawiają się ogonki poszukiwaczy chętnych do wpisu.

Myślę,że Górzno rozleglejsze, poza tym... hmmm, nikt nie zmusza... :anibad:

Link to comment

To mi się, najbardziej podoba: "będziecie mogli zmierzyć się z Mega Trailem czyli 75 kilometrów pełnych 420 skrytek". :D

 

A mi się przestaje podobać. Dlaczego?

Bo obawiam się, że przy takim zaangażowaniu Organizatorów i Twórców liczba skrzynek w okolicy Górzna przekroczy niedługo 1000 - a to jest wszystko, co można oficjalnie i legalnie upchnac do GPXa używajac Pocket Query.

 

Chyba, że kilka dni przed spotkaniem Organizatorzy udostepnia na własna reke oficjalnego GPXa 'eventowego'?

Link to comment

 

Bo obawiam się, że przy takim zaangażowaniu Organizatorów i Twórców liczba skrzynek w okolicy Górzna przekroczy niedługo 1000 - a to jest wszystko, co można oficjalnie i legalnie upchnac do GPXa używajac Pocket Query.

 

Oh, żaden problem, tak masz w kazdym prawie duzym mieście na zachodzie...

po prostu wybierasz skrytkę na północy, skrytke na południu ew. na wschodzie i zachodzie,

dajesz odpowiedzni zasieg i ładujesz 2 lub 4 GPXy które pokrywaja ci potrzebny teren...

it really works <_<

Link to comment

Inną możliwością jest generowanie kilku GPXów, w których współrzędne środka i promień są takie same, ale różny zakres utworzenia skrytek.

Partycjonowanie bazy danych :) rzeczywiście, z informatycznego punktu widzenia najrozsadniejsze i najczystsze rozwiazanie.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...