Jump to content

Eventy w Górznie


maciejew

Recommended Posts

Witam

 

W najbliżyszym czasie w Górznie odbywają się trzy eventy:

 

Andrzejkowe lanie wosku ( i nie tylko wosku)(by sadekgorzno)- nazwa mówi za siebie 30.11.2012

FTF Race Górzno 1st edition(by maciejew) - pierwszy oficjalny wyścig po FTF w Polsce przewidziane ok 80 keszy 01.12.2012

XII XII XII - o 12:12:12(by slecha) - 12.12.12 12:12

 

Wszystkie eventy odbywają się w mecie geoKeszerów z Górzna PUB Zdrojowa ul. Rynek 10 Górzno

 

Zapraszamy wszystkich

 

PS

 

Noclegi dostępne u mnie i u BOX team PL

Link to comment

A tymczasem, borem, lasem - omijając wszelkie słowne przepychanki :antenna: przypominamy i zapraszamy w imieniu wszystkich górznieńskich geoświrów a w imieniu ślechy przede wszystkim na kolejny event.

http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=7e61a703-6d72-4bdd-8e11-834487c7b85e

Wszak 12 grudnia urodził się Frank Sinatra i koniecznie trzeba to uczcić nowymi skrzynkami i wspólnym spotkaniem.

Kto może niech wpada -wiemy że odległa kraina a i konkurencja w danym dniu spora, mimo wszystko zapraszamy serdecznie. :D

Link to comment

Nie rozumiem dlaczego na forum nie ukazała się informacja o Mega Evencie Poland 2013, który ma odbyć się w Górznie? Na facebooku każdy udostępnia link a na forum cisza? Może nie wierzycie w życie "pozafejsowe"? :-). Zapewniam, że takowe istnieje i warto rozpowszechniać informację o evencie innymi kanałami.

Sprawa jest na tyle duża, że powinna się znaleźć w tym miejscu a nawet mieć swój osobny topic. Nieprawdaż?

Link to comment

Nie rozumiem dlaczego na forum nie ukazała się informacja o Mega Evencie Poland 2013, który ma odbyć się w Górznie? Na facebooku każdy udostępnia link a na forum cisza? Może nie wierzycie w życie "pozafejsowe"? :-). Zapewniam, że takowe istnieje i warto rozpowszechniać informację o evencie innymi kanałami.

Sprawa jest na tyle duża, że powinna się znaleźć w tym miejscu a nawet mieć swój osobny topic. Nieprawdaż?

oj tam soolash - czepiasz się :rolleyes:

wszyscy są tak podekscytowani że po prostu umknęła z pamięci publikacja tutaj na forum

Link to comment

Moim zdaniem to najważniejsze i najbardziej doniosłe wydarzenie w dotychczasowej historii polskiego geocachingu, nie dziwę się więc ekscytacji, więc należy mu się nadanie najwyższej rangi również na forum.

...i nie jest to czepianie się tylko troska :-).

Link to comment

Szkoda, że Górzno daleko od... Czech! Na samych polskich poszukiwaczach normy na mega na pewno się nie uzyska, pozostaje liczyć na obcokrajowców, głównie Niemców i Czechów właśnie.

 

Edit: pojawił się głos z Czech, że się 500 zebrać u nas nie uda...

Edited by Murazor
Link to comment

Jak pomoga, to sie uda. :)

 

Byłoby super, jakby się udało. Dlatego trza się ostro wziąć za promocję u nich i na forach niemieckich. Z osobami znającymi niemiecki nie powinno być problemu, ale czy jest wśród organizatorów lub ich znajomych ktoś dobrze piszący po czesku?

 

Warto zwrócić uwagę o jakiej skali pomocy mówimy: potrzeba 500 osób. Na ile osób można liczyć z Polski? Powiedzmy, że plus-minus na tyle, ile zdobyło i zweryfikowało popularna odznakę Geocaching Polska: to raptem 91, niechby i 100... Jedna piąta!

 

Bez międzynarodowej promocji ani rusz, jak widać.

Do Niemców można uderzyć po prostu tu: http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showforum=149

Czesi maja własne forum: http://www.geocaching.cz/forum/viewforum.php?forum_id=2

 

Nota bene już teraz na stronie eventu polska flaga w liczniku odwiedzin spadła na drugie miejsce...

Link to comment

Jak pomoga, to sie uda. :)

 

Byłoby super, jakby się udało. Dlatego trza się ostro wziąć za promocję u nich i na forach niemieckich. Z osobami znającymi niemiecki nie powinno być problemu, ale czy jest wśród organizatorów lub ich znajomych ktoś dobrze piszący po czesku?

Wydaje mi się, że organizatorzy dobrze wiedzą jak wypromować ten event co zapewne w najbliższym czasie zrobią.

Link to comment

Wydaje mi się, że organizatorzy dobrze wiedzą jak wypromować ten event co zapewne w najbliższym czasie zrobią.

 

Gdybym był równie złośliwy jak Ty, odpisałbym: "Masz rację, wydaje Ci się." Ale nie jestem, bo i po co psuć sobie i innym krew?

 

I ja mam nadzieję że organizatorzy pomysły na promocje mają, a sugestie z zewnątrz potraktują jako chęć pomocy, a nie czepialstwo.

Link to comment

Przypadkowymi i spontanicznymi postami na obcych forach mozna spalic wysilek organizatorow. Jestem przekonany, ze adresy for dyskusyjnych, grup spolecznosciowych oni znaja i wystarczy odrobina cierpliwosci, by zobaczyc skoordynowana akcje informacyjna. Akcja informacyjna nie oznacza tu wrzucenia linku do opisu eventu na gc.com.

Wiecie jak to jest... 'dobrymi checiami pieklo jest wybrukowane'. ;)

Link to comment

Jak pomoga, to sie uda. :)

 

Warto zwrócić uwagę o jakiej skali pomocy mówimy: potrzeba 500 osób. Na ile osób można liczyć z Polski? Powiedzmy, że plus-minus na tyle, ile zdobyło i zweryfikowało popularna odznakę Geocaching Polska: to raptem 91, niechby i 100... Jedna piąta!

 

 

Aby to był MegaEvent potrzeba 500 logów Will Attend. A taki log można dać nawet jeśli się nie pojedzie na ten event.

Link to comment

Szkoda, że Górzno daleko od... Czech! Na samych polskich poszukiwaczach normy na mega na pewno się nie uzyska, pozostaje liczyć na obcokrajowców, głównie Niemców i Czechów właśnie.

 

Edit: pojawił się głos z Czech, że się 500 zebrać u nas nie uda...

 

Text w jezyku czeskim juz jest dostarczony organizatorom - na pewno dzis bedzie na listingu. Wielkie podziekowania naleza sie CzechNJ za pomoc :D

Link to comment

Jak pomoga, to sie uda. :)

 

Byłoby super, jakby się udało. Dlatego trza się ostro wziąć za promocję u nich i na forach niemieckich. Z osobami znającymi niemiecki nie powinno być problemu, ale czy jest wśród organizatorów lub ich znajomych ktoś dobrze piszący po czesku?

 

Warto zwrócić uwagę o jakiej skali pomocy mówimy: potrzeba 500 osób. Na ile osób można liczyć z Polski? Powiedzmy, że plus-minus na tyle, ile zdobyło i zweryfikowało popularna odznakę Geocaching Polska: to raptem 91, niechby i 100... Jedna piąta!

 

Bez międzynarodowej promocji ani rusz, jak widać.

Do Niemców można uderzyć po prostu tu: http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showforum=149

Czesi maja własne forum: http://www.geocaching.cz/forum/viewforum.php?forum_id=2

 

Nota bene już teraz na stronie eventu polska flaga w liczniku odwiedzin spadła na drugie miejsce...

 

Murazorze - ja jeszcze wszystkich swoich znajomych i osób, z którymi miałem okazję się kiedyś spotkać, na przyjrzenie się i pomyślenie o ewentualnym przyjeździe na event, nie poprosiłem.

 

Z logów 'Will attend' kojarzę głównie środowisko Warszawskie i Trójmiejskie (+ część lokalnej ekipy z Górzna ). Jeszcze sporo osób jest do powiadomienia :-)

 

To dopiero pierwszy dzień po publikacji wydarzenia. A na liczniku już 69 logów, w 99,9 % pojedynczych osób, bez 'rodzin' keszujących.

Edited by ru.beus
Link to comment

Aby to był MegaEvent potrzeba 500 logów Will Attend. A taki log można dać nawet jeśli się nie pojedzie na ten event.

 

Nie!

Potrzeba 500 wpisów w fizycznym logbooku, który jest następnie weryfikowany przez Groundspeaka.

To wyjątek, bo normalnie na eventach fizyczny logbook wymagany nie jest.

Edited by Murazor
Link to comment

W takim razie na jakiej podstawie jest faktycznie przyznawana ikona mega? Logbooka? Czy to uznaniowa sprawa ?

A może to zależy od ilości wpłat wpisowego? W Górznie brak takowego, wiec ikonki nie ma...

A może przedstawicielom GS nie podoba się w Polsce?

A może nie podoba im się, że nie ma zapowiedzi o tłumnym przybyciu sklepów, wystawców czy innych sprzedawców?

Tak tylko sobie głośno myślę...

:-)

Link to comment

Ojej, nie ma co deliberować, zobaczcie tu:

 

http://www.geocaching.com/about/guidelines.aspx

Na samym dole:

Event Cache Logging Guidelines

An event cache can be logged online if the cacher has attended the event. Event cache owners can request that cachers sign a logbook, but this is optional and cannot be a requirement for logging an event cache.

Mega-Event Logging Guidelines

Cachers attending a Mega-Event will likely be expected to sign a logbook, as this event classification depends on the attendance of 500+ people.

 

A także tu:

http://support.Groundspeak.com/index.php?pg=kb.page&id=86

You will need to present a legible copy of the signed event attendance log. You can either mail an annotated physical copy to Groundspeak or email an annotated electronic copy, but Groundspeak must be able to verify that 500+ people attended the event. Geocaching teams will be counted according to the number of people in the team. No person may be counted twice.

 

What do we mean by annotated? At the top of page 1, place the number of names from this page in a prominent way. Let's say you have 25 names on Page 1 so you should put 25 in red at the top. If page 2 has 20 names on it, put 45 in red at the top. Page 3 which has only 2 names on it will have 47 in red at the top. At some point, this prominent number will exceed 500. That is the general idea. Your logbook may not be a book at all so you will have to figure out how best to annotate this for Groundspeak verification. Why should you annotate? The faster we can get through verification, the faster you can get your Mega-Event status.

 

Kopia logbooka wysłana do weryfikacji do Groundspeaka może być elektroniczna, ale jakaś forma fizycznego logbooka istnieć musi. Na Mega Moravii w zeszłym roku mieli wielkie płachty, podobne do list wyborczych, gdzie odnotowywali uczestników wraz z dniem i godziną przybycia po około 20 na jednej płachcie, sporządzonej alfabetycznie według logów "will attend". Gdy pojawił się ktoś niespodziewany, dopisywali go na oddzielnej karcie.

Link to comment

Na Mega Moravii w zeszłym roku mieli wielkie płachty, podobne do list wyborczych, gdzie odnotowywali uczestników wraz z dniem i godziną przybycia po około 20 na jednej płachcie, sporządzonej alfabetycznie według logów "will attend". Gdy pojawił się ktoś niespodziewany, dopisywali go na oddzielnej karcie.

A nie były to przypadkiem listy uczestników, którzy dokonali wpisowego i odbierali identyfikatory czy jakieś TB lub GC zamówione w czasie rejestracji, za które zapłacili?

Wierzyć mi sie nie chce w zabawy z liczeniem, toż to śmieszne by było i nie o to chodzi...

Link to comment

Jeszcze tylko powiedz mi, że będą w GS weryfikować, czy każda podpisana osoba ma konto ...

 

Nie, na szczęście nie, liczy się liczba żywych uczestników a nie kont; w przypadku teamów liczy się każdy uczestnik osobno, nie ma więc problemu z przedstawieniem rodziny jako swojego teamu. :anibad:

 

A nie były to przypadkiem listy uczestników, którzy dokonali wpisowego i odbierali identyfikatory czy jakieś TB lub GC zamówione w czasie rejestracji, za które zapłacili?

 

Na wykup odznak i geocoinów (zresztą bardzo ładnych) były osobne listy przy osobnych stolikach. Jestem tego pewien, bo miałem zamówione i po rejestracji w logu odesłano mnie do kolejnej ekipy.

Link to comment

Pewnie zostanę odebrany jak troll ale poddaję pod rozwagę zaproszenie polskich keszerów z zaprzyjaźnionego serwisu (wielu jest dwusystemowych, a pewnie "Tamten" only się nie pojawią)

Tych co znam, a wiem, że na to forum i gc.pl raczej nie zaglądają, poinformowałem w większości. Jak popatrzysz w listing to taki ktoś jak StrykerPL 'will attend' zrobił :laughing: :-)

 

- termin jeszcze wolny, więc może warto sprawę rozważyć...

Kolega niech, nie dywaguje, tylko założy stosowny wątek na forum zaprzyjaźnionego serwisu, a i pocztą pantoflową znanych mu dwysystemowców poinformuje.

Link to comment

Bylem na dwoch mega i logbobow jako takich nie bylo. Bylo jednak potwiedzenie przybycia, wreczenie identyfikatora i deklaracja ile osob sie ma ze soba.

 

Pewnie potem kopie spisów tych potwierdzeń wysłali do Groundspeaka w charakterze logu. A wymagali podpisu przy potwierdzeniach? Na MM mocno pilnowali, żeby się na tych płachtach podpisywać osobiście (i to mimo tego, że uczestników było około tysiąca). Lepiej takie szczegóły zawczasu zweryfikować w GS, żeby potem się nie okazało, że będą czepiać się względów formalnych...

Link to comment

Jak popatrzysz w listing to taki ktoś jak ...

Trochę pojechałeś :lol:

Kolega mnie sprowokował do "will attend", pytając na lokalnym forum "kto się wybiera?" (bardziej lokalne, niż to które przychodzi na myśl ;) )

Co do reszty, nie będę się wtryniał - nie ja jestem organizatorem...

Myślę, że pomysł jest dobry i chętnie będę propagował tą imprezę jeśli przyzwolenie od organizatorów dostanę :P

Edited by zywcu
Link to comment

oh, ktoś mnie zauważył ;D

 

@rubeus, akurat Ty jesteś jedną z bardziej odpowiednich osób, która mogłaby założyć event w lokalnym serwisie, ze stosownymi linkami itd. legitymacji GC mieć nie trzeba, skrajni fanatycy najwyżej będą się omijać z daleka a większości wyjdzie to na dobre.

Link to comment
skrajni fanatycy najwyżej będą się omijać z daleka

 

A co będzie jak znając się tylko z nicków a nie z twarzy siądą razem dwaj talibowie z przeciwnych stron barykady, pogadają, polubią się, zupkę chmielową lub soczek wypiją, a potem się nickami wymienią :D ile wtedy forum jedno i drugie na barwności straci ...

Link to comment

A co będzie jak znając się tylko z nicków a nie z twarzy siądą razem dwaj talibowie z przeciwnych stron barykady, pogadają, polubią się, zupkę chmielową lub soczek wypiją, a potem się nickami wymienią :D ile wtedy forum jedno i drugie na barwności straci ...

 

Nie można do tego dopuścić! Trzeba wprowadzić identyfikatory kolorowe od krwistoczerwonego (fanatyk GC) do zjadliwiezielonego (talib OC) z całą gamą barw pośrednich, żeby od razu było wiadomo kto z kim ma odtańczyć niedźwiedzia, a komu dawać z mety w dziób.

Link to comment

A nikt nie zapytał "co to jest balon stratosferyczny?" :)

Tutaj do obejrzenia przybliżenie tego co jest planowane w Górznie (podobno w znacznie lepszym wykonaniu).

http://www.geocaching.dk/video/video/87-geoforum-rumballon-16-november-2011-kortdage?groupid=31

Biorąc pod uwagę zalesienie okolicy , największą szansę na podjęcie balonu po lądowaniu będa mieli CI którzy

wcześniej zaliczą serię "Tylko dla Orłów" :laughing:

Link to comment

Przypadkowymi i spontanicznymi postami na obcych forach mozna spalic wysilek organizatorow. Jestem przekonany, ze adresy for dyskusyjnych, grup spolecznosciowych oni znaja i wystarczy odrobina cierpliwosci, by zobaczyc skoordynowana akcje informacyjna. Akcja informacyjna nie oznacza tu wrzucenia linku do opisu eventu na gc.com.

 

Jak najbardziej Thathanka ma rację. pewnie, wiemy, że takie wstawienia linku są dobre w zamiarze, ale czasem wychodzi z tego strzał w kolano, i to ostry. Ogólnie jest tak, że wkładając gdzieś linka wypada napisać, choćby łamanym angielskm "Dear GC-friends... itd". Nawet dwa zdania są lepsze niż nic. Sam link jest brany pod uwagę jako spam. Lub tchnie ignorancją, na zasadzie, wiedzą, że nas potrzebują, bo jest ich za mało, ale nawet nie chce im się więcej napisać. Czyli wychodzi z tego wpiszcie "will attend", zjawcie się, wydajcie forsę a potem możecie spadać.

Wczoraj w nocy ktoś podał na niemieckie fora samą grafikę, przerobioną z plakatu zgarniętego z sieci. W porę zareagowaliśmy, ale już też parę krytycznych maili do nas dotarło.

 

Nie jest dobrze, jak na koniec reklamowanie przybiera postać obrony: Toczygroszek - dziękujemy - wkręcił się w dyskusję na czeskim forum, bo niektóre komentarze były naprawdę nieprzyjemno-prześmiewcze.

Moim zdaniem najlepszą formą jest "poczta pantoflowa". Znacie kogoś z zagraniczniaków lepiej, poproście go o wspomnienie u siebie o evencie, ale na zasadzie jeśli ma czas i ochotę. My dogadujemy z bardziej aktywnymi zawodowo na gc formę ich agitacji w naszym imieniu, bo po prostu mają większą siłę przebicia. Resztę ma przejąć magazyn eventowy. Z linków na forach wyjdzie tyle, co teraz: niewiele i czasem krytycznie.

Tego jednego Czecha, który zrobił dość chamowaty wpis już przywołałem mailowo do porządku, pytając, czy jak oni robili pierwszy ME u siebie, otrzymali podobny komentarz z Niemiec lub USA. Wpis pozostawiliśmy, gość sam się ośmieszył.

 

Jeśli macie jakieś spontaniczne "większe" pomysły - czyli te poza strefą znajomych - dajcie nam proszę znać i obgadajmy to razem -> na adres organizatorów eventu (profil GAPL). Ogólnie jest tak, że jak najbardziej jesteśmy zależni od scen regionalnych zagranicznych - chyba że więcej z tych osób, jakie w Polsce mają konto na GC miałaby ochotę na przyjazd (wystarczyłoby jak najbardziej). Ale nie o same wpisy na stronie chodzi a o realną obecność na evencie. Wszyscy, tak my organizatorzy, jak i Wy gramy w teamie "Polska". Byłoby fajnie gdybyśmy nie strzelali do własnej bramki, nawet jeśli intencje były dobre ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...