Jump to content

Przenoszenie skrzynek


siersciuch122

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

Drodzy Bracia i Siostry Geocacherzy jako iż dokładniej mówiąc dziś zarejestrowałem konto na Geocaching.com mam do was kilka pytań.

 

Mianowicie początek mojej przygody z poszukiwaniem skarbów sięga czerwca bierzącego roku.

Ową przygodę rozpoczołem od przypadkowego znalezienia kesza oraz szperaniu w necie na temat samego cachowania. Po uzyskaniu wystarczającej ilości informacji postanowiłem załorzyć profil na portalu OC. Do tego czasu zdąrzyłem znaleść "trochę" keszy jak i kilka założyć w związku z czym mam pytanie.

 

Więc jako iż w okolicy jest naprawdę mało keszy założonych na łamach portalu GC czy są jakieś przeciwskazania aby założone przeze mnie srzynki na OC zamieścić na GC ? Czy musiał bym odpowiednio edytować/zmieniać zawartość tych skrzynek ?

 

Z góry dziękuję za wszelkie udzielone informacje i Pozdrawiam

~Andrzej

Edited by siersciuch122
Link to comment

Nie ma formalnych przeciwwskazań. Musisz jednak pamiętać, że skrytki rejestrowane na GC nie mogą być zakopane, ukryte na terenie z zakazem wstępu, oraz zawierać używek. Nie mogą być także położone od siebie bliżej niż 161 m. Jeśli masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, czy publikowany kesz spełnia wymogi, najlepszym rozwiązaniem jest opisanie tego w pulu "post reviewer note", a wówczas recenzent odpowie Ci, czy skrytka wymaga jakichś zmian, czy wszystko jest OK - lepiej zrobić to od razu, niż żeby po czyimś znalezieniu okazało się, że coś jest nie w porządku.

Link to comment

Wszystko zalezy od tego jak ukryte sa twoje kesze. Zerknij tu: http://www.geocaching.pl/faq.php?article=hide - ten tekst dobrze wyjasnia o co chodzi. Dodatkowo ten: https://wiki.Groundspeak.com/display/GEO/Poland . Nie przejda tu zakopki i wszelkie kesze na OC okreslane 'na granicy prawa', ktore niechlubnie przysluzyly sie, ze niektorzy zaczeli nazywac lokalny serwis 'łomocachingiem'.

Szczegoly polecam ustalic z reviewerem.

Edited by Thathanka
Link to comment

Oooo Dziękuję serdecznie za pomoc :)

No szkoda że zakopki nie przejdą no ale coś... mobilizuje to do jeszcze bardziej pomysłowych maskowań :D

5 z 7 keszy ma tutaj jakąś przyszłość ^^

 

A właśnie Own noszony w plecaku również przejdzie ? Jeśli można przenosić to czy muszę tłumaczyć na kilka języków opis cache'a ?

No i właśnie. czy zawartość skrzynki w postaci logbooka musi uledz zmianie, edycji ?

 

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wszelkie informacje ^_^

Link to comment

na GC nie ma skrzynki typu OWNCACHE więc tej nie dasz rady zarejestrować (chociaż mógłbyś dopiąć do niej blaszkę TravelBuga i mogłaby funkcjonować w taki sposób, "odkrywana" przez innych geocacherów, a umieszczana i wyciągana przez ciebie jako TravelBug tylko w skrytkach spotkaniowych).

Co do logbooka, to ważne żeby był :-)

Link to comment

Zakopywanie to najbardziej prymitywny sposób ukrycia, nie idź tą drogą (nawet w lokalnym serwisie dobrych ocen za taki sposób ukrycia nie otrzymasz)

 

Own to nie kesz, nie przejdzie ;-) Za to możesz utworzyć challenge'a, będzie miał tyle samo wspólnego z geocachingiem co own. Czyli nic ;-)

 

Polskie opisy możesz spokojnie skopiować jeśli nie czujesz się na siłach żeby robić je również w innym języku. Przynajmniej wskazówkę dodaj również w j. angielskim.

 

Bywało, że niektórzy robili po dwa logbooki, po jednym dla każdego z systemów. Jak są dobrze opisane to może i jest to jakiś pomysł, jednak w zupełności wystarczy jeden dziennik.

 

PS. Puść proszę swoje opisy przez coś, co sprawdza błędy ortograficzne..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...