Jump to content

Polski Matrix

Murazor

Recommended Posts

Obejrzałem sobie tabelę zadań i terenu na stronie geocaching.pl/statistics.php

i doszedłem do smutnego wniosku, że na polskich skrytkach nie da się zdobyć osiągnięcia "matrix cacher".

Nie ma bowiem w naszym kraju żadnych skrytek o D/T:

4.5/1 , 1/4.5 , 3/5 , 3.5/5 , 4/4.5 , 5/4 , 4.5/5 .

Dodatkowo, w jednym tylko egzemplarzu (zagrożone wymarciem!) są:

5/1 , 1/5 , 1.5/4.5 , 4.5/2.5 , 4.5/3 , 2.5/5 , 4.5/3.5 , 5/4 .

Zakładacze, do dzieła! :anitongue:

Zakładacze, do dzieła! :anitongue:

A kto powiedizał,że w danym kraju musi byc wszystko...? :rolleyes:

GC jest bardzo międzynarodowa zabawą, he, he, niekoniecznie tylko przy domku ( zdaje się, że ponad połowę masz nie dalej niz 10 km od domu...)trzeba znajdywac, odwagi, swiat jest piekny,

geo-swiat jeszcze bardziej! :P ...

Edited by Wiesia.K

GC jest bardzo międzynarodowa zabawą, he, he, niekoniecznie tylko przy domku trzeba znajdywac, odwagi, swiat jest piekny,

Och, zwiedzanie świata i keszowanie w innych krajach nie powinny przeszkadzać dopełnieniu macierzy w Polsce.

Ale co ja o świecie piszę, w końcu moje dwa najdalsze znalezienia dzieli raptem jakieś 10680km... :blink:

Edited by Murazor

GC jest bardzo międzynarodowa zabawą, he, he, niekoniecznie tylko przy domku trzeba znajdywac, odwagi, swiat jest piekny,

Och, zwiedzanie świata i keszowanie w innych krajach nie powinny przeszkadzać dopełnieniu macierzy w Polsce.

Ale co ja o świecie piszę, w końcu moje dwa najdalsze znalezienia dzieli raptem jakieś 10680km... :blink:

No własnie, byłes widziałeś, zakładaj jesli na wypełnaniu kosteczek ci zalezy..;)

może inni pójdą w Twoje slady, i pozwola ci na wypłenienie macierzy polskimi znalezienaimi; mnie to nie bawi, ani kosteczki, ani znajdywanie skrytek na kolejne litery alfabetu ani znajdywanie tych z najkkrótszymi i najdłuższymi nazwami...

Z geo upodobań mam jedno- każda pełna setka w jakiejś stolicy, teraz na 700 bedzie nasze Słoikowo... :unsure: , mam nadzieję...

• 2 weeks later...

Uzupełniłem lukę D/T 4.5 / 1 :)

Bardzo fajny quiz - gratulację! Szkoda że tak daleko ;)

Taką mieliśmy (głównie formica) frajdę z rozwiązywania że aż szkoda że nie mamy nic podobnego pod nosem. Kraków jeśli chodzi o quizy to jednak zawsze numer 1! :) U nas jest sporo świetnych quizów na lokalnym serwisie, niestety na GC głównie morze tradycyjnych.

Edited by keymanPL

Kraków jeśli chodzi o quizy to jednak zawsze numer 1! :) U nas jest sporo świetnych quizów na lokalnym serwisie, niestety na GC głównie morze tradycyjnych.

A niektóre gdańskie quizy są znajdywane raz na kilka miesięcy, widocznie nie ma zapotrzebowania... :laughing:

Edited by Wiesia.K
A niektóre gdańskie quizy są znajdywane raz na kilka miesięcy, widocznie nie ma zapotrzebowania... :laughing:

'Unknown' to marginalny typ kesza i wszedzie jest znajdowany rzadziej niz inne. Jak zrobisz Earthcache'a w klimacie zagadki, to bedziesz miec rownie malo wizyt. Najlepiej to sobie tlumaczyc, ze tworzy sie cache'e elitarne - od razu samopoczucie sie poprawia. :laughing:

Jak zrobisz Earthcache'a w klimacie zagadki, to bedziesz miec rownie malo wizyt. [...]

Najlepiej to sobie tlumaczyc, ze tworzy sie cache'e elitarne - od razu samopoczucie sie poprawia.

Najlepiej po prostu zakładać różne: dla każdego coś miłego...

A EarthCache tez u nas zbyt pupolarne nie są, mój w Dolinie Prądnika ma jak dotąd tylko jedno znalezienie - od lipca... Żeby EC cieszył się u nas jakim-takim wzięciem to nie wiem, gdzie musiałby być, na Wawelu?!

• 2 weeks later...

"Projekt 81" brzmi dumnie i faktycznie w PL nie ma obecnie możliwości pełnej jego realizacji.

Niniejszym spieszę poinformować, iż w rejonie Górzna jesteśmy w trakcie budowania wszystkich i wszelkich rodzajów trudności zadania jak i terenu. Pierwsze publikacje 12.12.12 o 12.12

Kompletny projekt powinien stać się ciałem przed planowanym na maj większym eventem :smile:

Edited by BOX Team PL

Tak z czystej ciekawości sprawdziłem sobie moje osiągnięcia w temacie Matrixa i okazało się, że mam już zdobyte grubo ponad połowę (56) możliwości... To chyba całkiem nieźle jak na nieświadome poruszanie się w tym temacie :-). Z tego co mewy w Gdynia kraczą wnioskuję, że to 81 nie będzie "piece of cake". Cóż, tylko dla twardzieli! :-).

Tak z czystej ciekawości sprawdziłem sobie moje osiągnięcia w temacie Matrixa i okazało się, że mam już zdobyte grubo ponad połowę (56) możliwości... To chyba całkiem nieźle jak na nieświadome poruszanie się w tym temacie [...]

Jak na 1800+ znalezień to nieźle, jeśli nie szukałeś "matriksowych" keszy specjalnie. Gdzieś czytałem, że przy "przypadkowym" zbieraniu macierz wypełnia się po około 7 tysiącach znalezień.

Z ciekawości sprawdziłem innych uczestników tego wątku:

Toczygroszek 1573 / 62 (wynik świadczy o wyszukiwaniu odpowiednich skrytek)

Thathanka 1018 / 47

KeymanPL 710 / 51

Wiesia.K 703 / 31 (wynik świadczący o preferowaniu keszy prostych)

BOX Team PL 683 / 45

Murazor 302 / 35

Z jeszcze większej ciekawości ciekawości - top 3 keszerów przypisanych do Polski na cacherstat.com:

Sungmanitu: 5683 / 58

kedzik 2267 / 47

bogobig 1994 / 56

Toczygroszek 1573 / 62 (wynik świadczy o wyszukiwaniu odpowiednich skrytek)

Muszę Cię tu zaskoczyć, bo nigdy nie jechałem po skrytkę ze względu na matrixa. Jest to absolutny przypadek i raczej wynik tego, że podchodzę zarówno do tych trudnych terenowo jak i zagadkowo, starając się wyeliminować z mapy wszystkie kesze w okolicy.

Natomiast poluję na zapełnienie tabelki znalezień w 366 dniach w roku - jak na razie od 1 stycznia do 28 listopada mam tabelkę zapełnioną. Jeszcze tylko jedno znalezienie w listopadzie i kilka w grudniu i finito :)

Wiesia.K 703 / 31 (wynik świadczący o preferowaniu keszy prostych)

To też nie koniecznie. Osoby dużo podróżujące i zbierające przypadkowo kesze po drodze będą trafiać na te łatwiejsze, nie wymagające użycia sprzętu, rozwiązywania skomplikowanych zagadek itp. i nie będzie to wynikać z preferencji tylko ze sposobu keszowania. Przykładem jest Sungmanitu, który ma 3 razy więcej znalezień niż bogobig, a matrix podobny:

Sungmanitu: 5683 / 58

bogobig 1994 / 56

Muszę Cię tu zaskoczyć, bo nigdy nie jechałem po skrytkę ze względu na matrixa. Jest to absolutny przypadek i raczej wynik tego, że podchodzę zarówno do tych trudnych terenowo jak i zagadkowo, starając się wyeliminować z mapy wszystkie kesze w okolicy.

Zwróć uwagę, że nie napisałem o wybieraniu keszy li tylko ze względu na matriksa! Jeśli lubisz wyzwania terenowo - zagadkowe, to na skutek takiego wyboru macierz sama się wypełnia o te trudniejsze (bo łatwiejsze przychodzą same z siebie) i efekt jest podobny, przynajmniej do jakichś 80% wypełnienia tabelki. Sam działam podobnie, stąd też mam dosyć sporo miejsc wypełnionych pomimo stosunkowo jeszcze niewielkiej liczby znalezień, o zbieraniu pod kątem matrixa pomyślę, jak osiągnę tak z 60 możliwości, a do tego daleko. (Za to kalendarza nie wypełnię przed 2016 rokiem...)

Osoby dużo podróżujące i zbierające przypadkowo kesze po drodze będą trafiać na te łatwiejsze, nie wymagające użycia sprzętu, rozwiązywania skomplikowanych zagadek itp. i nie będzie to wynikać z preferencji tylko ze sposobu keszowania.

Jak zaczniemy wchodzić w tajniki semantycznych i filozoficznych różnic między preferencjami w keszowaniu a sposobem keszowania, to nas moderator za offtopa zbanuje. :P

Edited by Murazor

To też nie koniecznie. Osoby dużo podróżujące i zbierające przypadkowo kesze po drodze będą trafiać na te łatwiejsze, nie wymagające użycia sprzętu, rozwiązywania skomplikowanych zagadek itp. i nie będzie to wynikać z preferencji tylko ze sposobu keszowania. Przykładem jest Sungmanitu, który ma 3 razy więcej znalezień niż bogobig, a matrix podobny:

Swiete słowa, jak sie wyskakuje o 6 rano z hotelu przed pracą to o żadnych wyzwaniach myslec nie mozna, zbiera się to, co mozliwe i myk do roboty...

Wieczorami tez trudno się gdzieś wspinac lub quizy rozwiązywac... każdy orze jak może... :rolleyes:

Mało brakło, a założyłbym 5/3...

Ale niestety była inna skrytka w polu rażenia i musiałem się przenieść, przez co spadł zarówno poziom trudności terenu, jak i zagadki. :( Zostało 4/2.5, a takie już niestety były w naszym kraju. Jakby ktoś miał chęć, zapraszam do zmierzenia się z zagadką... Przewidziane są nagrody nie tylko dla tych, którzy fizyczną skrzynkę znajdą, ale i dla tych, którzy zadanie rozwiążą, (żeby nie trzeba było znowu gnać po nagrodę przez całą Polskę).

• 5 months later...