Jump to content

Serija papučkih gradova


Dr Zagy

Recommended Posts

Serija papučkih gradova se sastoji od kutija na starim ruševinama po papučkom gorju u Slavoniji. Riječ je o nekadašnjim tvrđavama koje su ponosno stajale na svojim mjestima dok ih vrijeme i ratovi nisu oštetili i uništili. Trenutno su objavljeni 4 cache iz serije, a uskoro se planiraju objaviti i ostale. Seriju čine slijedeći gradovi:

1. Velički grad

2. Kamengrad

3. Tvrđava Voćin

4. Stražeman

5. Klak

6. Ružica grad i

7. Stari grad.

Moram pohvaliti Calaciryju da je postavila ovu seriju te navodno onaj tko dovrši cijelu seriju i pronađe sve cacheve, dobija posebnu diplomu. Da ne bi bilo baš tako lako (a kao da već nije teško), u kutijama se nalaze tajne riječi koje treba pravilno posložiti i poslati e-mailom Calaciryji.

Ovdje možete pisati napredak u ovoj seriji.

Ja sam trenutno našao 3 kutije i, naravno, planiram pronaći sve. Koliko vremena će mi trebati za to, još ne znam. Nadam se ne previše.

Link to comment

Evo, upravo ovo je bit geocachinga - da nas odvede do nekih zanimljivih mjesta koja vjerojatno ne bi nikad vidjeli da tamo nije skriven cache. Ovo zvuci kao super serija, nesto slicno je postavljala Fiumanka u Kvarneru - serija starih dvoraca Frankopana, od kojih sam nasao par. Naravno, pojma nisam imao da su tamo dvorci (bilo je dosta hoda do svih), ali na kraju je ispalo fenomenalno iskustvo!

Samo napred za sve inicijative postavljanja cacheva na neka povijesna mjesta!

Link to comment

Izgleda da ova serija baš nije zanimljiva geocacherima tj nema geocachera na ovom području. :(

Ja sam upravo danas pronašao četvrtu kutiju iz serije na Ružica gradu :) . Koliko vidim, još nitko nije ni započeo seriju, a kamoli dovršio. Tako imam priliku prvi završiti i dobiti diplomu B) .

Iz serije još jedino nije objavljena kutija na Klaku. Moram kontaktirati Calacyriju da postavi i tamo :rolleyes: .

Link to comment

jel to izazov/provokacija :)?

Nije izaziv niti provokacija, nego se Calacyria žali da joj nitko ne traži cacheve (osim mene). A bome se i ja žalim da mi u Našicama na trgu već 20 dana još nitko nije pronašao geocache. Bome, ja kad dođem u Zagreb, ima da slistim što više cacheva.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...