Jump to content

problem z ładowaniem skrzynek do oregona 450


spiderok

Recommended Posts

witam

 

kupiłem oregona 450 z topo polska i mam problem z ładowaniem skrzynek do gpsu. Jakoś podczas instalowania tych wszystkich potrzebnych programów udało mi się jakimś cudem wgrać jedną skrzynke którą oregon widzi aczkolwiek tez wedle informacji z geocasching nie powinno jej tam być. w momencie kiedy klikam wyślij do gps nie łaczy sie z urzadzeniem a wygląda to tak:

 

http://i18.photobucket.com/albums/b144/spiderok/dddddddddddddddddddd.jpg

 

również nie wyświetla mi sie opcja gpx do czegokolwiek ona jest?

 

dodam ze na stronie garmina aktualizacje oprogramowania zainstalowały mi się bez problemu.

 

Proszę o pomoc

 

pozdrawiam spiderok

Edited by spiderok
Link to comment

tam zamiast map powinno byc skrzynek juz to poprawiłem sorry za błąd. Karol Gdzie mam tego szukać bo ja widze że ten geocasching jest troche pomotany bo jest geocasching.pl geocashing.com jak by ktoś mógł mi to wyujaśnić. I przy okazji jak już znalazłem jedną skrzynke to gdzie na stronie zaznaczam że ją już widziałem ?

Edited by spiderok
Link to comment

Patrząc na ten screen z pierwszego posta widać, że próbowałeś połączyć się z urządzeniem DeLorme a nie z Garminem.

Musisz wybrać u góry zakładkę Garmin i dopiero wtedy twój Oregon będzie widoczny.

 

W drugim screenie plik GPX masz nieaktywny, gdyż jest to opcja dostępna tylko dla użytkowników premium.

Najbardziej efektywnym sposobem na wgrywanie opisów skrytek do urządzenia jest Pocket Querries. Czyli możliowość wygenerowania pliku GPX który będzie zawierał do 1000 skrytek z wyników wyszukiwania wg wielu dostępnych kryteriów. Taki plik wgrywasz na kartę lub do urządzenia w katalogu Garmin/GPX i widzisz wszystkie opisy.

Link to comment

eh, ale mieszacie.

 

- z punktu widzenia oregona nie ma to znaczenia czy 1.0 czy 1.0.1 - działają oba

- gpxa nie pobierzesz bez premium member (a to najwygodniejszy sposób wrzucania skrzynek na urządzenie)

 

podejrzewam, że chodzi o tryb łączenia się gpsa z kompem via usb - komputer widzi oregona jako dysk ? po podłączeniu kabelkiem masz monit z pytaniem czy przejść w tryb pamięci masowej?

 

PS. Fajny nick ;-)

Link to comment

nemrodek w zakładce garmin mam wybranego oregona i tam nie da sie ładować nic.

 

 

Straker tak mam:

 

http://i18.photobucket.com/albums/b144/spiderok/bbbbbbbbbbbbbbbbbbb.jpg

 

ale idac tym tropem cos poklikałem ale nie udalo mi sie zwalczyc tematu. Jakies pomysły?

 

PS. dzieki kożystam z niego juz z 10 lat jest bardzo praktyczny bo gdzie nie wejde to zawsze wolny :)

Edited by spiderok
Link to comment

A masz zainstalowany plugin do przeglądarki? (http://www8.garmin.com/products/communicator/)

Aby jeszcze bardziej namieszac:

wysylajac pliko .loc albo .gpx na Garmina musisz korzystac z Communicatora Garminowego (zakladka Garmin, tak jak napisal Nemrodek).

ALE!:

w zaleznosci od systemu operacyjnego (masz Winde, to widac) moze zachodzic koniecznosc uruchomienia przegladarki w trybie super-usera (Run as Administrator :)))) tak, angielski jednak rulez, nawet jak go nie lubisz). Wtedy dopiero plugin ma uprawnienia do zapisywania danych do podpietego device'a [sytuacja z Winda 7 SP1]

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...