Jump to content

Projekt: tramwaje


toczygroszek

Recommended Posts

To na razie zajawka. Jakiś czas temu zacząłem przygotowywać ten projekt, natrafiłem jednak na sporo trudności. Z założenia w projekcie miały być uwzględnione wszystkie miejscowości, w których do końca XXw funkcjonował tramwaj. Najczęściej był to tramwaj elektryczny, ale także konny, parowy, spalinowy, czy nawet gazowy. W niektórych miastach wytypowanie miejsca nie nastręcza problemów - np w Krakowie, gdzie w starej zajezdni urządzone zostało muzeum komunikacji miejskiej (podobne placówki są w kilku innych miastach). Jest też wiele miast, gdzie na początku XX w zlikwidowano linie tramwajowe, ale obecne władze postanowiły ten fakt upamiętnić wmurowaniem w bruk starych szyn, lub przynajmniej symbolicznego zaznaczenia ich przebiegu, wmurowuje się też tablicę pamiątkową z informacją. Czasem też ustawia się zabytkowe wagony tramwajowe w centrum miasta, choć z nimi bywa różnie i lubią zmieniać miejsce pobytu i właściciela. Najchętniej więc widziałbym tu obiekty stałe. Z tymi stałymi obiektami też jest różnie - w Łodzi dosłownie 2 tygodnie temu wyburzono zabytkową zajezdnię Dąbrowskiego. Rok temu we Wrocławiu mówiło się o urządzeniu muzeum w jednej ze starych zajezdni, a obecnie wszystko wskazuje na to, że powstanie tam galeria handlowa. Czasem są to bardzo nikłe pozostałości po tramwajach - np uchwyty podtrzymujące dawną trakcję wmurowane do fasady budynku. Bywa i tak, że jedyną pozostałością jest nazwa ulicy "Tramwajowa" - tak jest w Sulejówku i Wołominie. Czasem są inne pozostałości architektoniczne - np stary most albo jak w Kostrzynie - pozostałość po mijance tramwajowej widocznej w Bramie Berlińskiej. Czasem problem jest zupełnie inny - w Olsztynie rusza budowa tramwaju i wszyscy są tym tak podekscytowani, że nikt nie myśli o reliktach dawnego tramwaju, zlikwidowanego w latach 60. W kilku miejscach, takich jak właśnie Olsztyn, Białystok, Pruszków czy Sopot udało mi się jedynie ustalić położenie dawnych zajezdni albo przystanków początkowych/końcowych, w których jednak poza historią i archiwalnymi zdjęciami nic nie ma. Wreszcie pozostaje kwestią, co jest a co nie jest tramwajem. Przykładem jest Strumień, gdzie budowano tramwaj, ostatecznie uzyskał status kolejki dojazdowej, jednak wagony przyjechały oznaczone jako "tramwaj". Albo "tramwaj konny" w Mrozach - czy w istocie był tramwajem, czy koleją konną? Tramwaj to pojazd miejski, a ten jechał przez las. W ogóle tramwaje konne nastręczają najwięcej trudności, gdyż nie pozostawiają śladów w postaci mocowań trakcji. Czasem, pomimo ponad 100 letniej tradycji tramwajowej, trudno jest wyodrębnić jakiś jeden, kluczowy punkt związany z tramwajami w tym mieście. Przykładem jest Warszawa. Wytypowałem tutaj Zakład Eksploatacji Tramwajów R-2 Praga (ul. Kawęczyńska), ale jest też kilka innych ciekawych budynków związanych z historią tramwajów w tym mieście.

 

W związku z tym zwracam się do Was o wszelkie sugestie, a w szczególności pomoc w wytypowaniu odpowiednich miejsc (tylko jedno miejsce w jednym mieście). Znacie o wiele lepiej swoje okolice i na pewno możecie coś powiedzieć w tym temacie.

Link to comment

Czasem, pomimo ponad 100 letniej tradycji tramwajowej, trudno jest wyodrębnić jakiś jeden, kluczowy punkt związany z tramwajami w tym mieście. Przykładem jest Warszawa. Wytypowałem tutaj Zakład Eksploatacji Tramwajów R-2 Praga (ul. Kawęczyńska), ale jest też kilka innych ciekawych budynków związanych z historią tramwajów w tym mieście.

 

hmmm.... lekko sie nie zgodze.

 

Zaklad R1 lub R3.... R1 jest NAJSTARSZYM zakladem tramwajowym w Wawce. w R3 maja swoje spotkania i mocno dzialaja czlonkowie Stowarzyszenia Klubu Milosnikow Komunikacji Miejskiej.

 

Ale to Twoj projekt, Twoje podworko, Twoje decyzje.

Link to comment

W Jeleniej Górze jest cykl keszy związany z dawną linią tramwajową w stronę Cieplic, niestety tylko w lokalnym serwisie. Ale daje do myślenia że w niektórych miastach pod dany projekt może podpadać wiele keszy.

 

W takiej sytuacji proponuję rozważyć aby autor takiej serii robił skrytkę bonusową, i ją podpinał do projektu? Alternatywa to najbardziej reprezentacyjna skrytka z serii.

 

Nie jest dla mnie jasna klasyfikacja "w których do końca XXw funkcjonował tramwaj" - to chyba wyklucza miasta gdzie tramwaje zlikwidowano przed 2000 rokiem? Może miało być "w których przed końcem XXw funkcjonował tramwaj"

Link to comment

Czasem, pomimo ponad 100 letniej tradycji tramwajowej, trudno jest wyodrębnić jakiś jeden, kluczowy punkt związany z tramwajami w tym mieście. Przykładem jest Warszawa. Wytypowałem tutaj Zakład Eksploatacji Tramwajów R-2 Praga (ul. Kawęczyńska), ale jest też kilka innych ciekawych budynków związanych z historią tramwajów w tym mieście.

 

hmmm.... lekko sie nie zgodze.

 

Zaklad R1 lub R3.... R1 jest NAJSTARSZYM zakladem tramwajowym w Wawce. w R3 maja swoje spotkania i mocno dzialaja czlonkowie Stowarzyszenia Klubu Milosnikow Komunikacji Miejskiej.

 

Ale to Twoj projekt, Twoje podworko, Twoje decyzje.

http://www.tw.waw.pl/node/679 - oficjalna wersja historii tramwajowej w Warszawie.

Ja bym dorzucił jeszcze cichutko jako niebanalne miejsce, tez o historii wiele mówiące, pewien słup tramwajowy ze śladami wojny, zwany w lokalnym serwisie OP24EA

Link to comment

Nie jest dla mnie jasna klasyfikacja "w których do końca XXw funkcjonował tramwaj" - to chyba wyklucza miasta gdzie tramwaje zlikwidowano przed 2000 rokiem? Może miało być "w których przed końcem XXw funkcjonował tramwaj"

 

Tak, oczywiście, to miałem na myśli.

 

Co do Jeleniej Góry, to akurat sprawa jest prosta, gdyż na Rynku znajduje się wkomponowany w bruk fragment szyn, obok znajduje się tablica pamiątkowa, a w całkiem bliskim sąsiedztwie od wielu lat stoi zabytkowy wagon tramwajowy - jest to jeden z najlepszych przykładów dbania przez władze miasta o własną historię, a punkt najbardziej reprezentacyjny.

Taki cykl z trasą do Cieplic nadaje się raczej na lokalny projekt.

Link to comment

Czasem, pomimo ponad 100 letniej tradycji tramwajowej, trudno jest wyodrębnić jakiś jeden, kluczowy punkt związany z tramwajami w tym mieście. Przykładem jest Warszawa. Wytypowałem tutaj Zakład Eksploatacji Tramwajów R-2 Praga (ul. Kawęczyńska), ale jest też kilka innych ciekawych budynków związanych z historią tramwajów w tym mieście.

 

hmmm.... lekko sie nie zgodze.

 

Zaklad R1 lub R3.... R1 jest NAJSTARSZYM zakladem tramwajowym w Wawce. w R3 maja swoje spotkania i mocno dzialaja czlonkowie Stowarzyszenia Klubu Milosnikow Komunikacji Miejskiej.

 

Ale to Twoj projekt, Twoje podworko, Twoje decyzje.

http://www.tw.waw.pl/node/679 - oficjalna wersja historii tramwajowej w Warszawie.

Ja bym dorzucił jeszcze cichutko jako niebanalne miejsce, tez o historii wiele mówiące, pewien słup tramwajowy ze śladami wojny, zwany w lokalnym serwisie OP24EA

 

R1 Jako budynek jest równowiekowa z R2, gdyż obie zostały kompletnie zniszczone i odbudowane dopiero po wojnie. R2 jest za to chyba bardziej reprezentacyjna i większa. Tak mi się przynajmniej wydaje, nie byłem fizycznie ani przy jednej ani przy drugiej. Zastanawiałem się także nad tym obiektem:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_Tramwaj%C3%B3w_Miejskich_w_Warszawie

Przy okazji ciekawy jest też nagrobek Piotra Lędziakowskiego widoczny na tej stronie też w sumie dobry punkt.

Jest jeszcze taka ciekawa tablica z ul. Inżynierskiej: http://il.pw.edu.pl/~zuraw/konkurs206/zagadka10-10d.jpg

To jakby nie było najstarsze miejsce związane z tramwajami w Warszawie i zastanawiałem się, czy go nie użyć.

 

Tak więc mam już 4 możliwe lokalizacje. Swoją droga to wstyd, że w Warszawie nie ma stosownego muzeum. A czy jest może jakieś miejsce, gdzie jest eksponowany stary tabor tramwajowy? Może lepiej nie, bo dojdzie 5 lokalizacja do dywagacji :)

 

No dobrze, drodzy Warszawiacy, na chwile obecną są takie typy:

 

- zajezdnia R1 Wola

- zajezdnia R2 Praga

- Elektrownia Tramwajów Miejskich

- tablica pamiątkowa tramwajów konnych z ul. Inżynierskiej

 

No i jest Wola - Praga 2:2 :)

 

Gdybyście mieli typować, to co byście wybrali? Chyba jakiś konkurs rozpiszę :D

Link to comment

Legnica - jest już moja skrytka: http://coord.info/GC3P8X5

 

A to?:

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:P%C5%82yta_pami%C4%85tkowa_na_legnickim_rynku_-_24.03.2012_r..JPG&filetimestamp=20120608071101

 

Jak sami widzicie, wbrew pozorom temat nie jest łatwy. Wątek tramwaju można realizować w wielu punktach miasta. Będę musiał przyjąć jakieś kryteria doboru miejsca.

Link to comment

Na chwilę obecną zrobiłem takie kryterium, wg którego są dobierane miejsca:

 

1. muzea komunikacji miejskiej w starych zajezdniach [Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin]

2. tablica pamiątkowa/informacyjna + fragment torów (oryginalnych lub replika) [inowrocław, Jelenia Góra, Legnica, Mrozy, Tarnów]

3. tablica pamiątkowa bez torów [Warszawa]

4. Pozostałości torowiska [bydgoszcz Gubin]

5. Zabytkowa, lub stara zajezdnia albo jej pozostałości [Cieszyn, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, GOP, Grudziądz, Strumień, Toruń, Wałbrzych, Wrocław]

6. Pozostałości po trakcji [Koszalin, Słubice]

7. Zabytkowy wagon tramwajowy lub kilka wagonów zgromadzonych poza zajezdnią - wolno stojące lub w prywatnym muzeum [bielsko-Biała, Gorzów Wielkopolski, Słupsk]

8. Pozostałości w architekturze wymuszone wskutek poprowadzenia linii tramwajowej [Kostrzyn n. Odrą]

9. ulice, które nawiązują nazwą do biegnący niegdyś nimi linii tramwajowych [sulejówek, Wołomin]

10. miejsca, w których kiedyś znajdowały się zajezdnie lub stacje początkowe/końcowe tramwajów [białystok, Olsztyn, Pruszków, Sopot, Zgorzelec].

 

Moja "niechęć" do wolno stojących wagonów tramwajowych wynika z następujących faktów:

- często zmieniają miejsce/właściciela

- niejednokrotnie są przywiezione z innego miasta

- czasem są to jedynie repliki bardzo swobodnie stylizowane na pojazdy historyczne

- tego typu obiekty bywają stawiane w miejscach, gdzie nigdy tramwajów nie było

Edited by toczygroszek
Link to comment

Legnica - jest już moja skrytka: http://coord.info/GC3P8X5

 

A to?:

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:P%C5%82yta_pami%C4%85tkowa_na_legnickim_rynku_-_24.03.2012_r..JPG&filetimestamp=20120608071101

 

Jak sami widzicie, wbrew pozorom temat nie jest łatwy. Wątek tramwaju można realizować w wielu punktach miasta. Będę musiał przyjąć jakieś kryteria doboru miejsca.

Pytanie tylko, po co???

Do tej pory w projektach, chyba chodziło o "okeszowanie" podmiotu projektu i nie słyszałem aby trzeba tyło dokładnie wyznaczać miejsce... - nie wiem czemu go tak regulować, zwłaszcza że piszesz "po prośbie" o radę... . Skoro kolega założył kesza i pisze, że pasuje do koncepcji - jest z okolicy, zna to miejsce i robi fajne kesze - doprawdy nie rozumiem, czemu Mu wyznaczasz inne miejsce (zwłaszcza, że jest chyba jednym z dwojga keszerów zakładających w tej okolicy...).

Akurat tego kesza zdobywałem, pokazuje tramwaj (może i kiedyś go tam nie będzie ale stoi już wiele lat...), który jest eksponowany obok dawnej zajezdni, stanowiącej zabytek i prawem chronionej.

Link to comment

@toczy - z Inżynierską w Warszawie to nie do końca tak 'bez torów' :-P

Fragment torów widać w bramie :-)

 

No widzisz - to już mnie ostatecznie przekonałeś do tej lokalizacji.

 

Przy okazji - zrobiłem głębszą gastroskopię internetu i znalazłem:

 

Elbląg - Pozostałości torowiska przy Bramie Targowej

Bielsko-Biała - okazuje się, że i tam zamontowano pamiątkowy fragment torów wraz z tablicą

W Cieszynie przy starej zajezdni jest też tablica pamiątkowa

No i dodałem Łuk Cezara w Toruniu dzięki lowcy.

 

Nie jest źle, widzę, że taki "pomnik" w postaci fragmentu torów z wmurowaną tablica staje się coraz modniejszy.

 

Wciąż jednak nie mam pewności, czy w innych miastach nie ma czegoś odpowiedniejszego,niż do tej pory znalazłem. W szczególności szukam jakichś realnych śladów po tramwaju w Białymstoku, Olsztynie, Pruszkowie, Sopocie i Zgorzelcu. Gdyby ktoś coś wiedział na ten temat, to będę bardzo wdzięczny.

 

Z kolei w Słupsku i Gorzowie są to stary wagon i jego replika, ale brakuje elementu stałego, przez co lokalizacje te są dość niepewne, więc jak ktoś coś zna, to również będę wdzięczny.

 

Koszalin i Słubice - znalazłem tylko informacje o starych zaczepach trakcji na fasadach kilku budynków, to już coś, ale może ktoś zna coś bardziej wyrazistego.

 

Wreszcie mam 7 miast, gdzie znalazłem jedynie zajezdnie, niektóre czynne, inne już niem ale najprawdopodobniej bez żadnej tablicy pamiątkowej czy informacyjnej. Są to następujące zajezdnie:

Częstochowa - zajezdnia tramwajowa (ul. Źródlana/Niepodległości)

Gdańsk - stara zajezdnia tramwajowa w Oliwie (al. Grunwaldzka)

GOP - zajezdnia tramwajowa Chorzów Batory (ul.Inwalidzka)

Grudziądz - zajezdnia tramwajowa (ul. Dworcowa)

Strumień - stara remiza tramwaju/kolejki

Wałbrzych - dawna zajezdnia tramwajowa (ul. Wysockiego)

Wrocław - zajezdnia Borek (ul. Powstańców Śląskich)

 

Tu bym gorąco prosił osoby z tych okolic, żeby się wypowiedziały, czy nie ma bardziej reprezentacyjnych miejsc. Zwłaszcza pytam tu o Gdańsk, GOP i Wrocław, gdzie jest więcej niż jedna zajezdnia.

Edited by toczygroszek
Link to comment

a ja proszę o doprecyzowanie - czy w projekcie chodzi o zabytkowe tramwaje? bo w pierwszym poście piszesz, że chodzi o miejscowości w których do końca XX wieku funkcjonowały tramwaje, a potem szukasz jakichś zabytkowych zajezdni i śladów itp.

Jeśli chodzi jednak o zabytkowe - to może doprecyzować nazwę projektu i tytuł wątku przy okazji

Link to comment

a ja proszę o doprecyzowanie - czy w projekcie chodzi o zabytkowe tramwaje? bo w pierwszym poście piszesz, że chodzi o miejscowości w których do końca XX wieku funkcjonowały tramwaje, a potem szukasz jakichś zabytkowych zajezdni i śladów itp.

Jeśli chodzi jednak o zabytkowe - to może doprecyzować nazwę projektu i tytuł wątku przy okazji

 

Chodzi o miejscowości na terenie dzisiejszej Polski, w których w XIX i XXw funkcjonowały tramwaje, jednak geocache musi wskazywać jakiś punkt no i logiczne jest, żeby wskazywał punkt związany z tymi tramwajami.

W prawie połowie tych miejscowości historia tramwajów została upamiętniona poprzez urządzenie muzeum komunikacji miejskiej, lub upamiętnienie tego faktu za pomocą tablicy pamiątkowej i/lub specjalnie pozostawionych fragmentów torów. Takie miejsca są najlepsze jako punktu do projektu. Tramwaje mają z reguły ponad 100 letnią historię i najciekawsze są właśnie te punkty nawiązujące do tej historii. Zdaję sobie sprawę, że linia tramwajowa to wielokilometrowa sieć odcinków, dlatego szukam na jej trasie (obecnej lub dawnej) najbardziej historycznych miejsc.

W kilku miejscach (np Pruszków) nie zachowały się żadna ślady, jest natomiast znana trasa tramwaju - wiadomo, że startował spod dworca kolejowego - i to wg mnie jest na dzień dzisiejszy najlepszy punkt do projektu. Może w przyszłości władze Pruszkowa postarają się o choćby małą tabliczkę upamiętniającą ten fakt (istnienie tramwaju, choćby w przeszłości, jest nobilitujące dla miasta), na razie jednak pozostaje tam jedynie umieścić geocache spełniający tą rolę.

Nie ma żadnego spisu takich miejsc, jak w przypadku cmentarzy zachodniogalicyjskich, dlatego pozostaje mi żmudne przeszukiwanie internetu, zamierzam się jeszcze zwrócić do znawców tematyki z regionów (choć już to zacząłem robić i kompletnie jeszcze niczego się nie dowiedziałem). Zwracam się także do Was, jako mieszkańców różnych regionów i kilka pomocnych informacji już uzyskałem.

W przyszłym tygodniu chciałbym projekt ostatecznie opublikować i chciałbym, żeby był już w wersji w miarę ostatecznej. "W miarę", bo nie mogę wykluczyć, ze władze Olsztyna nie zdecydują się na wmurowanie na wiosnę tablicy upamiętniającej pierwszy tramwaj w tym mieście. Zgłaszam jednak wcześniej wytypowane przeze mnie punkty, bo może ktoś mnie przekona, że jakiś punkt jest bardziej wyrazisty/historyczny/ciekawy. Chciałbym zminimalizować też takie sytuacje, że ktoś opublikuje skrytkę specjalnie pod kątem projektu, a za chwilę się okaże, że do niego powinno wejść inne miejsce z tego miasta. Bo nie wykluczam, że taka sytuacja może zaistnieć.

Link to comment

Na tym że mają szansę na dłuższe istnienie, poza tym są bardziej reprezentatywne (we Wrzeszczu np. jest eksponowany wyremontowany zabytkowy wagon) i mają bogatszą historię.

 

Zajezdnia tramwajów w Oliwie jest własnością osoby której najwyraźniej zależy na doprowadzeniu jej do ruiny i wypisaniu z rejestru zabytków aby zbudować na jej miejscu hotel albo apartamentowce. Jest regularnie podpalana przez nieznanych sprawców. Stąd nie jest to najlepsze miejsce na kesza "ku chwale gdańskiej sieci tramwajowej".

Link to comment

Na tym że mają szansę na dłuższe istnienie, poza tym są bardziej reprezentatywne (we Wrzeszczu np. jest eksponowany wyremontowany zabytkowy wagon) i mają bogatszą historię.

 

Zajezdnia tramwajów w Oliwie jest własnością osoby której najwyraźniej zależy na doprowadzeniu jej do ruiny i wypisaniu z rejestru zabytków aby zbudować na jej miejscu hotel albo apartamentowce. Jest regularnie podpalana przez nieznanych sprawców. Stąd nie jest to najlepsze miejsce na kesza "ku chwale gdańskiej sieci tramwajowej".

 

Dziękuję za informacje, zweryfikuję je.

Podobna sytuacja jest w Łodzi:

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/10020/Lodz-zabytkowa-zajezdnia-zniszczona.html

W weekend byłem w Tarnowie i szukałem tam śladów po tramwajach. Ku mojemu zaskoczeniu na starych fasadach budynków zachowanych jest bardzo dużo rozetek, które kiedyś podtrzymywały trakcję elektryczną. Przeszedłem mniej niż połowę trasy tramwaju i naliczyłem ich ok 20. To są oryginalne, zabytkowe fragmenty linii tramwajowej. Podejrzewam, że zachowały się takie w większości miast, w których na przełomie XIX/XXw funkcjonował tramwaj elektryczny. Warto na takie elementy zwrócić uwagę.

Link to comment

Z historycznego punktu widzenia Oliwa jest ciekawsza, ale na Łąkowej jest wiecej pozostalosci po tramwajach z przeszlosci, wiecej do wypatrzenia. Oliwa ma te stara zajezdnie, ktora systematycznie niszczona zapewnie niedlugo zniknie z powierzchni ziemi i niewiele wiecej. Minusem Łąkowej jest to, ze to jest gdanska wioska olimpijska, ale dla tramwajarzy to bardzo ciekawe miejsce.

Edited by Thathanka
Link to comment

Ciekawie się zbiegły okoliczności (projekt tramwaje), wczoraj w Tarnowie ustawiono takie coś: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,12933753,Kawiarnia_w_tramwaju_powstaje_w_Tarnowie.html

 

Postawienie tego tramwaju planowano już od roku. Jeden z punktów multaka dotyczącego tramwajów tarnowskich znajduje się w pobliżu tego wagonu, więc przy najbliższej okazji zmienię pytanie na takie, które będzie dotyczyć tej repliki.

 

Podziękowania dla Spidera.

Link to comment

Jakiś czas temu założyłem tradycyjną skrzynkę w Wałbrzychu przy dawnej zajezdni tramwajowej ale miejsce okazało się miejscem schadzek okolicznej elity smakoszy:/ Przebranżowiłem go na skrzynkę multi z koordynatami startowymi przy zajezdni czy nadaje się do projektu? Jak sprawdzam mapę projektu pojawia się tylko ta pierwsza zarchiwizowana.

Link to comment

Legnica - jest już moja skrytka: http://coord.info/GC3P8X5

 

A to?:

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:P%C5%82yta_pami%C4%85tkowa_na_legnickim_rynku_-_24.03.2012_r..JPG&filetimestamp=20120608071101

 

Jak sami widzicie, wbrew pozorom temat nie jest łatwy. Wątek tramwaju można realizować w wielu punktach miasta. Będę musiał przyjąć jakieś kryteria doboru miejsca.

Pytanie tylko, po co???

Do tej pory w projektach, chyba chodziło o "okeszowanie" podmiotu projektu i nie słyszałem aby trzeba tyło dokładnie wyznaczać miejsce... - nie wiem czemu go tak regulować, zwłaszcza że piszesz "po prośbie" o radę... . Skoro kolega założył kesza i pisze, że pasuje do koncepcji - jest z okolicy, zna to miejsce i robi fajne kesze - doprawdy nie rozumiem, czemu Mu wyznaczasz inne miejsce (zwłaszcza, że jest chyba jednym z dwojga keszerów zakładających w tej okolicy...).

Akurat tego kesza zdobywałem, pokazuje tramwaj (może i kiedyś go tam nie będzie ale stoi już wiele lat...), który jest eksponowany obok dawnej zajezdni, stanowiącej zabytek i prawem chronionej.

 

toczygroszek, tu muszę przyznać że sam tego nie rozumiem. Zakładasz projekt, dość obszerny, jak sam piszesz, trudny. Ktoś podaje Ci na tacy gotową skrzynkę, która w tym momencie miała 14 logów. Upierasz się na nudnej tablicy, nic nie dającej i znajdującej się na dość nudnym rynku. Projekt, wg mnie bardzo ambitny i ciekawy stoi od lat w miejscu. Do tej pory ta skrzynka ma 81 logów. Tramwaj w Legnicy stoi przy starej zajezdni, wiec przyciągnąłby keszerów i pokazał historię miejsca, tablica na rynku tego nie daje.

Link to comment

@toczy - z Inżynierską w Warszawie to nie do końca tak 'bez torów' :-P

Fragment torów widać w bramie :-)

W szczególności szukam jakichś realnych śladów po tramwaju w Białymstoku, Olsztynie, Pruszkowie, Sopocie i Zgorzelcu. Gdyby ktoś coś wiedział na ten temat, to będę bardzo wdzięczny.

 

Z tego co pamiętam, gdy wyjeżdżałem ze Zgorzelca w 1992 roku, jedynym śladem po tramwajach były pozostałości śladowe po trakcjach tramwajowych na wiadukcie kolejowym przy ulicy Warszawskiej, na łączeniu z ul. Łużycką N 51° 8.526 E 015° 0.653.

Link to comment

Skoro temat został odgrzebany, proponuję równiez zmienić lokalizację skrytki dla Olsztyna i dodatnie do projektu kesza:

http://www.geocaching.com/geocache/GC59Q3M_owidz5-tramwaj-pod-wysoka-brama

 

Co do Legnicy, zgadzam się z przedmówcą. Byłem tam, jak jeszcze nie keszowałem, więc skrytka nie ma mojego znalezienia. Ale miejsce jest idealne, i chyba najlepsze w mieście dla pokazania historii tramwajów.

 

Edit:

Zerknąłem jeszcze na wcześniejsze wypowiedzi w wątku - przecież tu już ludzie podali przykłady istniejących skrytek, idealnie pasujących do tematu, chyba w połowie miast. A na stronie projektu cały czas mamy: 1/35.

 

Toczy, dodaj proszę proponowane wyżej skrytki do projektu - one naprawdę pokazują dobre miejsca, związane z historią tramwajów. Albo usuń cały projekt. Martwy projekt w obecnej postaci nie ma żadnej racji bytu, i tylko mylnie sugeruje keszerom, że temat tramwajów w Polsce jest całkowicie pomijany.

 

PS. Widzę, że znalezienia w statystykach liczą się dla logów "found", a nie dla skrytek i jest w tym projekcie osoba, która ma 200% znalezień. :lol:

Edited by dadoskawina
Link to comment

Witajcie!

 

Jeśli projekt byłby aktualizowany, chciałbym dorzucić do niego coś od siebie:

Bielsko-Biała: http://coord.info/GC5F5G1

jest to skrytka multi - zaczyna się przy tablicy pamiątkowej i fragmencie torowiska (czyli tak jak mówi projekt), a wiedzie przez inne pamiątki związane z tramwajami trasą dawnej linii tramwajowej.

 

Również w Cieszynie widzę, że jest skrytka odpowiadająca wymaganiom - przy dawnej zajezdni z tablicą pamiątkową. Mam nadzieję, że autor nie obrazi się jeśli zasugeruję jej dodanie do projektu.

Cieszyn: http://coord.info/GC4D7J2

 

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku,

Bartek B

Link to comment

Projekt ma swoją stronę: http://www.geocaching.pl/projects.php?id=17

 

Jak patrzę na Wawę i okolice:

 

Mrozy:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tramwaj_konny_w_Mrozach

Cache:

https://www.geocaching.com/geocache/GC5FN6X_tramwaj-konny-mrozy

 

Warszawa - tablica pamiątkowa (ul. Inżynierska)

- kesza nie ma jest miejsce, ale na Inżynierskiej roi się od różnych pamiątek - swoją droga w czasie remontu Wileńskiej wyszły spod asfaltu tory tramwajowe i zdaje się że nadal je widać

- jest jeszcze tramwaj konny w Kaczym Dole http://www.zw.com.pl/artykul/488908.html (co ciekawe ul. Kaczy Dół jest nadal - na tyłach Instytutu Elektrotechniki i po rosyjsku na stacji wąskotorówki w Międzylesiu)

 

Pruszków - nie ma kesza a tramwaj był konny

http://www.pruszkow.pl/__data/assets/pdf_file/0004/19732/Album-Stary-Pruszkow_lo-1.pdf

 

Wołomin - co najmniej 3 kesze mają w nazwie tramwaj. Znalazłem jeden i wrażenie miałem, że dotyczył willi letniskowej a nie tramwaju

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...