Jump to content

Pomysły na nowe Projekty


ru.beus

Recommended Posts

Jeśli chodzi o Szczecin i okolice to w przyszłym roku mam zamiar pozyskać środki z Urzędu Marszałkowskiego na stworzenie co najmniej 50 profesjonalnych skrytek w atrakcyjnych miejscach, bo na razie jest ich bardzo mało, oraz ogólną popularyzację geocachingu.

Jestem początkującym geocacherem ale złapałem mocną zajawkę na poszukiwanie skrytek i uważam to za świetny sposób na poznawanie nowych miejsc i promocję turystyki. W planach mam m.in. stworzenie unikatowych geocoinów promujących województwo :)

 

Myślę, że jest to świetny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym za pieniądze, które w mniej lub bardziej rozsądny sposób i tak są wydawane na promocję i turystykę. Może geochacherzy z innych regionów Polski również pomyślą nad czymś takim?

Link to comment

@Krzysztof, bywały już takie próby.

Po pierwsze: mając doświadczenie takie, jakie masz (no offence), nie zrobisz tego dobrze, nawet mając 100zł/kesza. Rozumiem, że jako początkujący masz parcie na zakładanie (też miałem, podejrzewam, że inni podobnie ;-)), ale radzę najpierw znaleźć trochę więcej. Jeśli uważasz, że blisko siebie nie masz zbyt wielu keszy - napisz PM, podpowiem co nieco ;-)

 

Po drugie: skrytki sponsorowane mogą zostać odrzucone przez reviewera, nawet jeśli z technicznego punktu widzenia niczego im brakować nie będzie.

Link to comment

To, że muszę znaleźć więcej skrytek to ja wiem. Doświadczenie zawsze jest wskazane dlatego planuje to dopiero na przyszły rok :) Powiedzcie mi tylko skąd w ogóle pomysł na jakieś sponsorowane skrytki z reklamami? Przez peofesjonalne skrytki miałem na myśli takie wykonane z solidnych materiałów lub pojemników a nie jakiegoś s***u zawiniętego taśmą. Dodatkowo w środku miałyby się znaleźć unikatowe goecoiny z logo lub herbem województwa, porządne logbooki, certyfikaty FTF i byćmoże inne gadżety na wymiane lub w przypadku większych skrytek, przewodniki po województwie. Reklamą tego nazwać raczej nie można. Promocją województwa jak najbardziej :) Nie chodzi tylko o to żeby zrobić 50 nowych skrytek, ale również aby coś ciekawego się w nich znalazło i zachęciło geocacherów rózwnież z innych regionów do odkrywania ich i poznawania nowych miejsc oraz zaraziło innych geocachingiem.

 

Przyznacie chyba sami, że nasz kraj raczej sporo odstaje od innych nas sąsiadujących pod względem liczby skrytek i popularności geocachingu i wypadałoby coś zrobić w tym kierunku aby poprawić ten stan rzeczy.

 

Oczywiśnie nie mam zamiaru robić tego jako osoba fizyczna tylko jako Fundacja na rzecz promocji miast i atrakcji miejskich - Hot-Point, której jestem prezesem, więc mam szansę na otrzymanie takich środków jako organizacja pozarządowa.

Link to comment

Krzysztof, proponuję nie wyważać otwartych drzwi tylko skontaktować się z QVIXOTE

Tak, popieram, i skontaktuj sie tez z Box Team, Górzno jest niewatpliwą stolicą polskiego GC- liczba skrytek na km kwadratowy, na mieszkańca itp, oraz róznorodność i pomysłowość ukryć

sa niezrównane( na razie...). Ale- tez - szukaj, zbieraj, zbieraj, najlepiej w róznych regionach POlski- i jesli mozesz- Europy, w końcu do Niemiec i Danii masz rzucik berecikiem...

Miejskie skrytki sa nieco inne od lesnych czy parkowych, zatem ich więcej ich zdąbedziesz, tym lepsze będziesz miał pojecie. I jeszcze jedno- w mieście bardzo trudno ukryć duże pojemniki , chyba że są to skrytki" sklepowe"...

lub śródleśne. Poguglaj" urban cache". Powodzenia, i daj znac jak Ci idzie! Może skorzystamy z Twoich doświadczeń... :anicute:

Link to comment

Krzysztof, proponuję nie wyważać otwartych drzwi tylko skontaktować się z QVIXOTE

W jakiej konkretnie sprawie, bo dużo wątków już tu poruszyliśmy? :)

 

Wiesiu, dziękuję Ci za cenne rady ale naprawdę nie jestem w takiej gorącej wodzie kompany za jakiego może mnie odebraliście :) Wszystkie skrytki jakie planuję założyć w przyszłym roku, będą w pełni przemyślane zarówno pod kątem miejsc ukrycia, sposobie ukrycia oraz dostępnie do nich osób trzecich. Do tego czasu postaram się odkryć jak najwięcej skrytek. Oglądam też różne filmiki i zdjęcia ciekawych skrytek poszukując inspiracji :) Moim celem nie jest zrobienie skrytek tylko dla zabawy ale też po to aby zachęcić do odwiedzenia i poznania różnych ciekawych miejsc ;) Możliwe również że powstaną skrytki dostępne wyłacznie dostając się do nich kajakiem, bo tak naprawdę o geocachingu dowiedziałem się od osoby zajmującą się turystyką kajakową w mieście :) Opcji jest naprawdę wiele. Nie pisałem jednak tego po to aby się wszystkim pochwalić swoimi planami, ale po to aby być może zainspirować niektórych z Was do zorganizowania podobnych działań i pozyskania na to środków z Waszych samorządów lokalnych, bo wiadomo że z własnej kieszeni ciężko finansować takie działania na szerszą skalę, a samorządy mają budżety na promocję turystyki ;) W końcu im będzie więcej skrytek w kraju tym lepiej :)

Link to comment

Możliwe również że powstaną skrytki dostępne wyłacznie dostając się do nich kajakiem, bo tak naprawdę o geocachingu dowiedziałem się od osoby zajmującą się turystyką kajakową w mieście :) Opcji jest naprawdę wiele. Nie pisałem jednak tego po to aby się wszystkim pochwalić swoimi planami, ale po to aby być może zainspirować niektórych z Was do

Kajakowe skrytki w Gdańsku załozył niejaki HiglanderPL...zapraszamy do zdobycia...

Edited by Wiesia.K
Link to comment

Przepraszam, że w tym wątku ale o "projektach" będzie, a takiego ogólnego nie bardzo znalazłem... (tu proszę moderatora o ewentualne przeniesienie - broń Boże kasowane...).

Projekty to bardzo fajna sprawa mająca przełożenie na ilość (!) powstających keszy i bardzo mi się to podoba. Mam jednak problem z ogarnięciem, bo chyba żaden projekt nie został skończony! Nie ma żadnego wyróżnienia, że coś takiego się ukończyło - a to bardzo źle, bo ile można na fali lecieć...

Tu rodzi się pytanie: "co dalej i po co te projekty???".

Ja pamiętam jak pierwszy powstawał - "Zamki" chyba... - co z nim? Jest skończony (a łatwo było, bo baza z "zamki.pl") - ktoś zdobył? Ma ktoś dodatkową frajdę, że to "projekt"?

Tak tylko pytam..., a pytam w tym wątku, bo kolejne misterium się tworzy. Kesze pewnie by powstały w tych miejscach ale jak "w projekt wpinać", to niech to jakieś "większe" przesłanie ma...

Link to comment

Moim zdaniem podstawową funkcją "projektów" jest zebranie miejsc wartych kesza... Czy któryś z projektów jest skończony to łatwo sprawdzisz na jego stronie. "Zamki" na 100% nie są w całości okeszowane, więc nikt nie mógł go ukończyć... Z mojej strony na pewno dołożę zamek w Otmęcie, ale kesz z lokalnego serwisu był co nieco krytykowany za niezbyt szczęśliwą lokalizację więc wolałbym dla ewentualnych gości zagranicznych przygotować coś lepszego...

Kesze pewnie by powstały w tych miejscach ale jak "w projekt wpinać"' date=' to niech to jakieś "większe" przesłanie ma... [/quote']Nie masz przypadkiem za bardzo sportowego podejścia do szukania keszy? B)

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby za ukończenie "projektów" dostać medal - wszystko zależy od inwencji - http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=302672&view=findpost&p=5143916

Link to comment

Nie wiem czy przegapiliśmy gdzieś informację, ale może ktoś nam powie, w jakis sposób najlepiej zgłosić/otworzyć nowy projekt?

Co należałoby / lub co jest wymagane? Gdzie wysłać ? Ogolnie jakieś info gdzie i jak? Czy ktoś byłby w stanie pomóc z banerem, ew jakąś oznaką / medalem dla zdobywcy ( ale to jeszcze bardzo odległy temat) ?

Dużo tych pytań ale może warto by jakoś to łądnie ująć w ramy , na przyszłość bedzie łatwiej :)

Link to comment

Ziarnko do ziarnka i ukończyłem ostatnio projekt "skanseny" - niebawem pojawi się na stronie.

 

Tym czasem myślę już nad kolejnym, tym razem regionalnym projektem małopolskim. Chodzi o dworki. Jest tych obiektów sporo, tak z grubsza naliczyłem ich coś ok. 300. Nieco żmudne jest wyszukiwanie ich lokalizacji, niektóre nie są nawet zaznaczone na mapach. Gdyby więc ktoś był zainteresowany współpracą przy stworzeniu tego projektu, to proszę o wiadomość.

Link to comment

Tym czasem myślę już nad kolejnym...

I kolejne dwa się pojawiły. Były ochy i achy, ale nadal nie wiem po co to...

Postrzegam to jako "dam Ci gpx'a, gdzie masz skrzynkę posadzić" - niestety odpowiedzi nie dostałem.

Tu jest wcześniejsze pytanie:

 

Przepraszam, że w tym wątku ale o "projektach" będzie, a takiego ogólnego nie bardzo znalazłem... (tu proszę moderatora o ewentualne przeniesienie - broń Boże kasowane...).

Projekty to bardzo fajna sprawa mająca przełożenie na ilość (!) powstających keszy i bardzo mi się to podoba. Mam jednak problem z ogarnięciem, bo chyba żaden projekt nie został skończony! Nie ma żadnego wyróżnienia, że coś takiego się ukończyło - a to bardzo źle, bo ile można na fali lecieć...

Tu rodzi się pytanie: "co dalej i po co te projekty???".

Ja pamiętam jak pierwszy powstawał - "Zamki" chyba... - co z nim? Jest skończony (a łatwo było, bo baza z "zamki.pl") - ktoś zdobył? Ma ktoś dodatkową frajdę, że to "projekt"?

Tak tylko pytam..., a pytam w tym wątku, bo kolejne misterium się tworzy. Kesze pewnie by powstały w tych miejscach ale jak "w projekt wpinać", to niech to jakieś "większe" przesłanie ma...

Zresztą ostatnio tylko o "projektach" się tu rozmawia (reszta jest kasowana :P ), czy ktoś mi wytłumaczy inne przesłanie inicjatywy?

Proszę nie dopatrywać się prowokacji, to jest proste pytanie i odpowiedź szczerą można podać...

Link to comment
czy ktoś mi wytłumaczy inne przesłanie inicjatywy?
Jeżeli się interesujesz tematem np. fortyfikacji to dzięki projektowi np. "Twierdza Wrocław" możesz pozwiedzać obiekty we Wrocławiu nie czekając aż ktoś założy tam kesza... :D

Czy naprawdę ma to aż takie znaczenie czy to bardziej pomysł na dodatkową podstronę na GC.PL, czy tak jak to postrzegasz "dam Ci gpx'a, gdzie masz skrzynkę posadzić", czy też może jeszcze coś innego?

Koledzy chcą rozwijać bazę keszy na geocaching.com w Polsce i to robią poprzez różne inicjatywy z całkiem dobrym skutkiem - ja tam się cieszę z tego.

Link to comment

Dodałem nową kategorię: "Power Trails", w której chciałbym umieszczać skończone projekty typu "Power Trail", które z reguły nie są związane z lokalizacjami "turystycznymi" ;) Jeżeli ktoś chce aby jego PT został dodany - proszę o kontakt.

Gdzie to dodałeś, bo nie potrafię znaleźć?

Link to comment

Dodałem nową kategorię: "Power Trails", w której chciałbym umieszczać skończone projekty typu "Power Trail", które z reguły nie są związane z lokalizacjami "turystycznymi" ;) Jeżeli ktoś chce aby jego PT został dodany - proszę o kontakt.

Gdzie to dodałeś, bo nie potrafię znaleźć?

zakładka projekty na samym dole pod Projekty Lokalne tuż nad mapą

Edited by sadekgorzno
Link to comment

Dodałem nową kategorię: "Power Trails", w której chciałbym umieszczać skończone projekty typu "Power Trail", które z reguły nie są związane z lokalizacjami "turystycznymi" ;) Jeżeli ktoś chce aby jego PT został dodany - proszę o kontakt.

No, górznieńskie chłopaki. Do roboty! :-)

Link to comment

Dodałem nową kategorię: "Power Trails", w której chciałbym umieszczać skończone projekty typu "Power Trail", które z reguły nie są związane z lokalizacjami "turystycznymi" ;) Jeżeli ktoś chce aby jego PT został dodany - proszę o kontakt.

No, górznieńskie chłopaki. Do roboty! :-)

 

No właśnie :D

Hanbei-owe ptaki by się pewnie nadawały i triale maciejewa, marzenia box-a, big fish boxa, szoki kwasiaków

Link to comment

Nie wiem czy zauwazyliscie, ale gorzenskim chlopakom (przeciez to stare konie sa!) wyrosla godna konkurencja, ktora nazywa sie KWW Team.

Po swietach opublikowali 80 keszy , w tym 5 minipower trailow.

A kto wie co moze przyniesc 2013 rok?

no to kolejne noworoczne postanowienie...

TRZA DO NICH ZAJRZEĆ :D

Link to comment

Dodałem nową kategorię: "Power Trails", w której chciałbym umieszczać skończone projekty typu "Power Trail", które z reguły nie są związane z lokalizacjami "turystycznymi" ;) Jeżeli ktoś chce aby jego PT został dodany - proszę o kontakt.

W Polsce Power Trail to ile keszy w serii?

A moze ile km trzeba pokonac by odnalezc wszystkie kesze?

Link to comment

Co do projektów czy była by możliwość dodania małych statystyk na stronie, kto ile skrytek z danego projektu znalazł? Taki top5-10?

 

Drugi pomysł, być może jest sens zastosować otagownie skrytek należących do projektów, coś w stylu {*FTF*} w środku opisu używane na project-gc.

 

I ostatnie pytanie, czy jeśli istnieje skrzynka w danym miejscu ale jest zarejestrowana tylko inny portalu - to jak rozumiem taka skrzynka nie może należeć do projektów ze strony geocaching.pl?

 

Być może warto nawiązać współpracę z portalem eksploratorzy.com.pl - mają fajne opis i zdjęcia, a tu jest fajna mapa i możliwść ściągnięcia wszystkich punktów na raz...

Darzbór

Edited by GeoDarco
Link to comment

Drugi pomysł, być może jest sens zastosować otagownie skrytek należących do projektów, coś w stylu {*FTF*} w środku opisu używane na project-gc.

 

Nie każdy owner musi chcieć zmieniać coś w opisie, może to być tylko dobrowolne.

 

I ostatnie pytanie, czy jeśli istnieje skrzynka w danym miejscu ale jest zarejestrowana tylko inny portalu - to jak rozumiem taka skrzynka nie może należeć do projektów ze strony geocaching.pl?

 

Dopóki nie jest zarejestrowana na Geocaching.com, nie może znaleźć się w projekcie.

 

Być może warto nawiązać współpracę z portalem eksploratorzy.com.pl - mają fajne opis i zdjęcia, a tu jest fajna mapa i możliwść ściągnięcia wszystkich punktów na raz...

Darzbór

 

Sądzę, że oba serwisy mają zupełnie inne cele i metody ich osiągania.

Link to comment

I ostatnie pytanie, czy jeśli istnieje skrzynka w danym miejscu ale jest zarejestrowana tylko inny portalu - to jak rozumiem taka skrzynka nie może należeć do projektów ze strony geocaching.pl?

 

Dopóki nie jest zarejestrowana na Geocaching.com, nie może znaleźć się w projekcie.

 

I to mnie zawsze od początku w tej zabawie rozwalało że są dwa serwisy, które nie potrafią ze sobą współpracować i są potem takie sytuacje że specjalnie trzeba zakładać skrzynkę obok aby pokazać coś szerszemu gronu (wątpię czy przyjezdni przeglądają portale open jak zwiedzają obce kraje, mi się nie zdarzyło bynajmniej) czy uzupełnić projekt bo ktoś jest obrażony na geo i nie zamierza tu nic publikować... żal

Link to comment

I to mnie zawsze od początku w tej zabawie rozwalało że są dwa serwisy, które nie potrafią ze sobą współpracować i są potem takie sytuacje że specjalnie trzeba zakładać skrzynkę obok aby pokazać coś szerszemu gronu (wątpię czy przyjezdni przeglądają portale open jak zwiedzają obce kraje, mi się nie zdarzyło bynajmniej) czy uzupełnić projekt bo ktoś jest obrażony na geo i nie zamierza tu nic publikować... żal

 

Od razu zaznaczam, ze wypowiadam sie w imieniu swoim i tylko swoim. Moje zdanie moze byc odmienne od Twojego, drogi Forumowiczu, ale prosze o wyrozumialosc i nierozpoczynanie kolejnej wojenki.

 

Tak, sa dwa serwisy.

Tak, ludzie bawia sie na jednym, na drugim, w obu.

Tak, nie ma w Regulaminie ani w Zasadach zakladania keszy (na obu! potarach) wymogu ani sugestii, aby sprawdzic, czy przypadkiem nie ma kolizji ze istniejacym wczesniej keszem z drugiego serwisu.

Tak, ani Rewieverzy, ani RR (jezeli sie myle to prosze o wybaczenie) nie moga (bo i na jakiej podstawie?) zabronic publikacji "nakladajacych sie" lub "bliskich" keszy.

 

Mozna wiec:

1. udac ze nie wiemy o drugim serwisie i publikowac. Potem zaczynaja sie kwachy, niesnaski, etc. Generalnie "Zla Krew".

2. po prostu sprawdzic, czy tam czegos nie ma. Moim zdaniem tak po prostu jest uczciwie. Acha, i nie zakladajcie wzajemnosci, bo wszyscy grajacy sa tylko ludzmi (w obu! serwisach, aby nie bylo, ze my to dobrzy, tamci zli) - mozliwosc to nie nakaz.

3. Dogadac sie, aby opublikowac kesza w drugim systemie.

4. Po uzgodnieniu kesz moze byc w dwoch systemach zarejestrowany przez rozne osoby i poza wspolnym pojemnikiem nie miec nic wspolnego (!!!)

 

Moze jestem troszke idealista, ale mam wrazenie, ze przy odrobinie dobrych checi ze wszystkich stron wspolpraca albo chociazby koegzystencja jest mozliwa.

 

Wszystko co napisalem powyzej powstalo w wyniku zebranych przeze mnie doswiadczen.

 

Reasumujac: m1strzunio, sugerowalbym zrobienie odrebnego kesza, w odpowiedniej odleglosci (aby sie nie mylilo). Mozna zrobic offseta, multaka, zagadke... Imagination is the limit. Bylbym jednak daleki od robienia "dubla" z powodow wyzej opisanych.

 

 

3.V.cie sie!

Edited by y_a_h_oo
Link to comment

y_a_h_oo i tak właśnie zrobię, poczekam jeszcze tydzień bo i tak teraz robię kesze do innego projektu. Jak nikt mi nie odpisze z drugiej strony nawet słowa (a już widzę 2 tygodni bez odzewu choć osoby te są aktywne) to założę skrzynki w innym miejscu bo tak się składa, że świetnie te miejsca znam i można o wiele więcej pokazać ludziom niż obecnie ;-)

Link to comment

Inny pomysł/pytanie - czy widzicie sens stworzenia projektu Skrzynka Tygodnia? Dzięki niemu było by dużo łatwiej zorganizować wyprawę po te tak bardzo polecane skrzynki .

 

Jest:

http://blog.geocaching.pl/category/konkursy/skrytka-tygodnia/

 

Dzięki, nie chodziło mi o zrobienie wyróżnienia - bo takie jest, ale o projekt.

Czyli wchodzę na http://www.geocaching.pl/projects.php - klikam na projekt skrzynka tygodnia i widzę na mapie wszystkie skrzynki, które otrzymały to wyróżnienie.

Link to comment

Inny pomysł/pytanie - czy widzicie sens stworzenia projektu Skrzynka Tygodnia? Dzięki niemu było by dużo łatwiej zorganizować wyprawę po te tak bardzo polecane skrzynki .

 

Jest:

http://blog.geocachi...rytka-tygodnia/

 

Dzięki, nie chodziło mi o zrobienie wyróżnienia - bo takie jest, ale o projekt.

Czyli wchodzę na http://www.geocaching.pl/projects.php - klikam na projekt skrzynka tygodnia i widzę na mapie wszystkie skrzynki, które otrzymały to wyróżnienie.

 

To nawet sensowne. Natomiast ja widzę jeden, bardzo poważny problem. Za mało ludzi pisze rekomendacje.

Link to comment

Inny pomysł/pytanie - czy widzicie sens stworzenia projektu Skrzynka Tygodnia? Dzięki niemu było by dużo łatwiej zorganizować wyprawę po te tak bardzo polecane skrzynki .

 

Jest:

http://blog.geocachi...rytka-tygodnia/

 

Dzięki, nie chodziło mi o zrobienie wyróżnienia - bo takie jest, ale o projekt.

Czyli wchodzę na http://www.geocaching.pl/projects.php - klikam na projekt skrzynka tygodnia i widzę na mapie wszystkie skrzynki, które otrzymały to wyróżnienie.

 

To nawet sensowne. Natomiast ja widzę jeden, bardzo poważny problem. Za mało ludzi pisze rekomendacje.

 

Są na to różne sprawdzone sposoby - problem w tym, że dla mnie to trochę wygląda jak pisane sobie nawzajem laurek.

 

Jeśli jest taka potrzeba to mogę napisać 2-3 rekomendacja o najlepszych skrzyneczkach dla mnie, ale one już pewnie są opisane: Kawerna Bodzów GC3CHH9, czy Rondo dla pieszych GC45QH4, Skansen BlueBoxa, Strzeszyn CW 104 Bieczanina . EC Toczygroszka (Wylizany Kamień czy Bonarka), Murazora też są fajne (Wawel i Bochnia) czy też Zapach skały u810...

 

Dużo tego, więcej niż 2-3... w każdym razie polecam i życzę miłej zabawy.

Link to comment

Keszując ostatnio tu i ówdzie, natrafiłem na kilka keszy pokazujących, moim zdaniem, ciekawe budowle, określane mianem "Wieży Bismarcka". Te, które ja odwiedziłem i są już okeszowane to: Szczecinek, Szczecin i Ostróda. Pozostałych nie sprawdzałem.

 

Za wikipedią (http://pl.wikipedia.org/wiki/Wie%C5%BCe_Bismarcka):

Wieże Bismarcka, niem. Bismarckturm – powstałe w latach 1869-1934 proste budowle w kształcie wieży lub kolumny, sławiące Ottona von Bismarcka i wyrażające niemiecką dumę narodową.

Dalej w artykule jest informacja, że na terenie Polski zachowało się 17 takich wież, wraz z ich listą. No i tu moja propozycja, żeby założyć taki właśnie projekt pokazujący wszystkie zachowane "Wieże Bismarcka". Wg mnie są to ciekawe architektonicznie budowle i warte pokazania.

Link to comment

Nie jestem do końca przekonany, czy wybieram właściwy temat dla mojego zapytania. Sprawa wygląda tak.

Chciałbym założyć kilka skrtek w miejscowościach oddalonych około 55-60 km od Warszawy. Mój dylemat polega głównie na tym, czy wybrać ilość, czy "normalność". W roli wyjaśnienia mojego bólu głowy posłuże się przykładem. :D

W jedenj z tych miejscowości jest zabytkowa plebania, organistówka, kościół itp. Wszystkie te elmenty sa bardzo blisko siebie, a także są ze sobą logicznie powiązane.

Kierując się normalnością (zwłaszcza w dużych miastach) założyłbym jeden kesz prawdopodobnie mulit bądź zagadkę, który obejmowałby wszystkie te elementy.

W związku z tym, iż jest to mała miejscowość oddalona dosyć sporo od dużych miejscowości (tj. innych skupisk keszy), chciałbym założyć ich, oczywiście nie na siłę, ale jednak jak najwięcej (np. oddzielnie dla kościoła, organistówki i plebanii - naturalnie przestrzegając założonej w regulamienie odległości wzajemnych sąsiadujących keszy).

Głównym powodem takiego działania jest poprzez zwiększenie ilości keszy zwiększenie atrakcyjności tych miejsc. Nie ma się co oszukiwać mało kto, specjalnie bedzie jechał 60 km w jedną stronę specjalnie po dwa kesze. Gdyby było ich więcej np. 10 to zawsze milej będzie poświęcić praktycznie cały dzień na dojazd, szukanie i zwiedzanie zaproponowanych atrakcji.

Zdaje sobie sprawę, że głównym powodem tej gry jest dobra zabawa, którą ktoś może czerpac przykładowo nie z ilości keszy, lecz z samego spędzenia czasu na dłuższej wycieczce ze znajomymi, tylko dlaczego by nie dołączyć do tego wszystkiego satysfakcji ze znalezienia większej ilości keszy.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...