Jump to content

2000-ti u RH


heroj_ulice

Recommended Posts

Da premjestim ovo u ispravan topic :)

 

dakle: kada će se dogoditi 2000-ti cache? Dajete točan datum, pobjednik (najbliži točnom datumu) nosi sve, ulog je proizvoljan. Natječaj otvoren do psotavljanja 1200 cachea... Primopredaja na prvom sljedećem službenom ili neslužbenom (čitaj pivi) eventu :)

 

oklada: 26.4.2014

ulog: neaktivirani TB

 

da vas vidim :)..

Link to comment

Mozda grijesim sto ovo saljem, u smislu da cu nekome mozda olaksati izracun, ali evo jednog zanimljivog (za ovu temu) grafa, kojeg je napravio county reviewer za Italiju, Kazuma, a koji je ujedno i prvi geocacher kojeg sam upoznao u zivotu. On vodi sajt za geocaching na talijanskom, te je napravio statistiku rasta cacheva u Italiji, obzirom na vrijeme. http://www.geocaching-italia.com/statistiche.jsp

Naravno, ne znaci da ce se stvari jednako razvijati i ovdje, ali cisto informacije radi.

Npr, danas u HR ima 1067 cacheva (ogranicivsi se na nearhivirane, i iskljucivsi evente). Taj broj cacheva u Italiji je postojao 14.3.2007. 2000-ti cache su dosegli 30.5.2008, ili godinu, dva mjeseca i 16 dana nakon ovog datuma.

Racunajuci identican rast u HR, 2000-ti cache bi mogao biti 23.12.2013. Naravno, struktura cacheva i ownera u HR je totalno drugacija od Italije. Ovdje kod nas bih se usudio reci da postoje 4 cjeline:

1. Fiumanka koja je prije par godina postavila masu cacheva po Rijeci i blizoj okolici, ali ne vidim da postavlja nesto novo;

2. Zagreb i bliza okolica, u kojem su postavljaci u 90% slucajeva ista 4-5 imena

3. Osijek i okolica (u manjem obimu), gdje su postavljaci 2-3 imena

4. Cijela obala, na kojoj, uz casne iznimke, cacheve postavljaju stranci, i to iskljucivo po 1-3 komada po glavi, u i oko mjesta na kojem ljetuju. Ne znam kako to reviewer opravdava, ali dobro da opravdava, jer u protivnom ne bi imali skoro pa nista po obali.

 

Izvan ovih podrucja, koncentracija cacheva je blizu nuli.

 

Mislim da je u Italiji puno vise cacheva postavljeno od strane planinara i trekera (znaci u prirodi), a vrijedi pravilo "sto juznije, to tuznije".

Uglavnom, ja nista ne prognoziram jos, samo dajem neke podatke... :-)

Link to comment

Dakle: vidim da je masovnom objavom Kvarner cacheva broj u HR stigao do 1193, a pitanje je dana (po meni i sata) kad ce se broj od 1200 prijeci, jer: Kvarner cachevi vidim da idu do broja 55, a objavljeno ih je tek 21 (za sada), sto po meni znaci da ili Vrso zbog raznih razloga jos nije objavio ostatak od 30-ak prijavljenih, ili da ce ostatak biti prijavljen u kracem vremenu. Zato, predlazem da se granica za prognozu digne na 1300 (jer je malo ljudi dalo prognoze, pa cisto da povecamo fond nagrada, jer ce se valjda jos ljudi pridruziti), a ako ne, moja prognoza je (ne previse optimisticna) 25.4.2014. Ulog? Pa recimo jedan neaktivirani Geocoin.

Link to comment

Ne slažem se sa Arizonom da se granica pomakne do 1300 cacheva. Jer bi to onda značilo da onaj tko sada daje prognozu ima prednost od 3-4 mjeseca budući da smo Heroj Ulice i ja dali prognozu još u rujnu. Ali zato se slažem sa Herojem da krajnji datum bude event u Zagrebu. :)

Onaj tko je da prognozu za ranije, neka postavi što više cacheva pa će lakše osvojiti nagradu. :D

Link to comment

Event u Zagrebu je prošao :) . Dakle da vidimo kakve su prognoze i što je sve uloženo:

14.9.2013. kaže Mirc i ulaže bačvicu Heinekena

5.1.2014. - Maki433- UV pen i light

25.4.2014. - ArizonaSmith (el P)- neaktivirani geocoin

26.4.2014. - Heroj_ulice - neaktivirani TB

14.6.2014. - Dr Zagy - butelja vina

24.12.2014. - Nicky25 - kolači

 

Dakle, najoptimističniji je bio Mirc, a najpesimističnija Nicky25. Vidim da nema baš puno ekipe koja se htjela baviti prognozom. Ekipa je mala, ali vjerna B) .

Budući dobitnik/dobitnica nek uživa u osvojenom (može se čak dvaput napiti :D ).

Edited by Dr Zagy
Link to comment

kasnim jedan dan pa su sve oklase prihvacene - zahvalite nway-u :P

pa da rekapituliramo znanje :)

 

rozmani 14.9.2013. bacvica heinekena ili gajba uniona

maki433 5.1.2014. UV pen i light

TeamCatMolfCubs 1.3.2014. very special Eindhoven T-shirt

ArizonaSmith 25.4.2014. neaktivirani Geocoin

heroj_ulice 26.4.2014. neaktivirani TB

davors 19.5.2014. neaktiviran TB ili GC

dr Zagy 14.6.2014. butelja vina

Matko&Maja 27.9.2014. stvari za geocache (kutije, logbookovi, sa vašim dizajnom, imenom itd.)

nicky25 24.12.2014 kolači

bgnjip 20.1.2015. pribor za GC (kutiice-kontejneri, olovke -više komada)

Oblak ?? runda pića

 

ovime je oklada zakljucena, veselim se proglasenju pobjednika :D

Link to comment

Moje trenutno pitanje se ne tiče 2000-tog cachea u Hrvatskoj nego 2 milijuntog u svijetu. Dakle, jučer je bilo sakriveno 1.998.021 cache, a danas ih je u ovom trenutku 1.997.158. Jel oni odbrojavaju unazad ili šta? :) Jel zaista moguće da skoro tisuću cacheva nestane preko noći ili im taj counter nije baš nešto? :)

Link to comment

Moje trenutno pitanje se ne tiče 2000-tog cachea u Hrvatskoj nego 2 milijuntog u svijetu. Dakle, jučer je bilo sakriveno 1.998.021 cache, a danas ih je u ovom trenutku 1.997.158. Jel oni odbrojavaju unazad ili šta? :) Jel zaista moguće da skoro tisuću cacheva nestane preko noći ili im taj counter nije baš nešto? :)

Moje objašnjenje je da se arhiviralo preko tisuću cacheva. To su možda bili neki eventi ili neki dugo disableani cachevi. A revieweri su si dali malo truda u arhiviranju.

Link to comment

Ako nastave tim tempom mislim da je naš datum pogotka 2000-tog postavljenog geocachea vrlo realan :) Na primorju se geocaching sasvim lijepo razvija zahvaljujući domaćoj ekipi, ali i stranim turistima. Zagreb i Gorski Kotar ne moramo ni spominjat, to ide ko ludo :) Jedino bi voljeli kada bi bilo još geocachera od Zagreba do Iloka koji bi postavljali cacheve. Također dugo nismo imali prilike vidjeti da neki stranac prođe Slavonijom i postavi koji cache na lokaciji koja nikome, od nas Slavnoaca, ne bi pala na pamet. No dobro, da ovo razmišljanje ne bude off topic samo hrabro naprijed prema 2000-tom geocacheu u Hrvata :)

Link to comment

Kad prođe ljeto tj završi sezona, usporit će se i objavljivanje cacheva. Ostat će samo domaći geocacheri koji će postavljati. Koliko vidim, Baranja Geoteam već ne objavljuje ništa, a i Promotiv je nešto usporio. Znači, ostaje stara ekipa koliko će se potruditi.

Link to comment

1800 cacheva aktivnih u Hrvatskoj. (točnije 1801). Trebalo je gotovo 3 mjeseca za ovih 100. Dakle, kao što sam i mislio, nema turista da postavljaju, nego samo domaća ekipa. Vjerujem da će od proljeća opet krenuti turisti. Rozmani neka se oprosti od bačve Heinekena jer je već izgubio. Trenutno najbliži pogotku su Maki i Nizozemci. A Oblak nam još nije otkrio datum pa je možda i on blizu.

Link to comment

Čini mi se da ja nemam šanse osvojiti nagradu, osim ako netko (Možda ja? Hura!) u ova manje od 2 mjeseca ne postavi jedan žešći power trail. Ipak, još mogu utjecati na pobjednika, npr. prekonoćnom arhivacijom koje stotine cacheva (i ponovnim uskrsnućem za koji tjedan/mjesec)... :rolleyes:

I čisto da obavijestim svekoliko pučanstvo kako su Slovenci na duplo (ili koliko već) manjem teritoriju upravo prešli 3000 cacheva. Čestitke drugovima Slovencima!

Uz ovaj tempo, i veličinu Slovenije, uskoro će popuniti raster od 161m, i to će biti to! :lol:

Link to comment

Arizona, ima nas više takvih koji arhiviranjem (i uskršnjavanjem) možemo nekome pomoći/odmoći da se odredi pobjednik. Ali, nemoj još gubiti nadu, ako turisti sad krenu postavljati nove cacheve na moru, eto brzo 100 novih.

Heroj, TCMC je još uvijek u igri, teoretski do 28.3. a Arizona preuzima vodstvo 29.3.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...