Jump to content

[Fotospoilery] Pobieranie on-line w terenie


HighlanderPL

Recommended Posts

Witam,

 

Niestety ale wciąż fotospoilery bywają niezbędne do znalezienia danego kesza (słaba podpowiedź kodowana, słabe koordy itp).

 

Jako użytkownik zestawu Locus + GPX niestety nie mam się jak zorientować że do danego kesza jest dostępny jakiś spoiler, dopóki nie odpalę strony GC COM z opisem kesza. Niestety te strony ważą tyle kilobajtów że w terenie czasami ich załadowani się graniczy z cudem.

 

Stąd pytania:

 

1) Czy istnieje jakaś mobilna wersja on-line stron keszy GC, która nie będzie ważyć 1,2-1,5 MB/sztuka?

 

2) Czy istnieje jakiś dodatek do locusa który wskazywałby zdjęcia spoilerowe powiązane z keszem (albo linkował je przy opisie kesza)

 

3) Inne pomysły, inne aplikacje?

Link to comment

Ja przygotowując wyprawę ładuje do mojego garmina zdjęcia ręcznie, starając sie pamietac które zdjęcie dotyczcyło której skrytki <_<

Jest tez program, nieco skomplikowany w obsłudze pozwalający na powiązanie zdjęcia z opisem, ale i tak trzeba fotke wrzucić do Garmina, tyle że pojawa sie ona przy opisie

i nie trzeba łączności i internetem- przydatne w przypadku braku zasiegu lub za granicą...

Link to comment

W c:geo jest to rozwiązane połowicznie, bo przy zapisywaniu danych skrytki, zdjęcia nie są wgrywane na dysk, ale można je pobrać/obejrzeć będąc już w terenie - jest link (tylko niestety, pobiera wszystkie zdjęcia jakie są, bez możliwości decyzji żeby np. ściągnąć sam spojler, przez co może to być kosztowna opcja)

Link to comment

Locus ma funkcje pobierania zdjec do przegladania offline.

Nazywa sie to dokladnie: "GC pobieranie zdjec". Z OC tez sciaga. Nawet jest opcja: "Tylko spojlery". Uzywam wersji Locus Pro 2.6.2.

Tylko cos niekoniecznie chce sciagac wszystkie fotki. Kilka razy sie nacialem bo okazalo sie, ze jakiegos zdjecia nie ma.

Wrocilem do c:geo i robie dokladnie tak jak mowi QVIXOTE i wszystko jest.

Nota bene c:geo bardzo dobrze wspolpracuje z LOCUSEM, przy czym do pracy z keszami OC ma ograniczone mozliwosci.

Link to comment

Locus ma funkcje pobierania zdjec do przegladania offline.

Nazywa sie to dokladnie: "GC pobieranie zdjec". Z OC tez sciaga. Nawet jest opcja: "Tylko spojlery". Uzywam wersji Locus Pro 2.6.2.

 

Kto pyta nie błądzi - dzięki wielkie. Potestuję wersję "tylko spoilery"

 

Mocno schowali tę funkcjonalność, pewnie bym ją znalazł jakby była również dostępna od strony pojedynczego aktualnie przeglądanego kesza :) No i zmylił mnie autor który pisał że z API GC wykorzystuje tylko field notes i pobieranie pocket queries.

Link to comment

Locus ma funkcje pobierania zdjec do przegladania offline.

Nazywa sie to dokladnie: "GC pobieranie zdjec". Z OC tez sciaga. Nawet jest opcja: "Tylko spojlery". Uzywam wersji Locus Pro 2.6.2.

 

Kto pyta nie błądzi - dzięki wielkie. Potestuję wersję "tylko spoilery"

 

Mocno schowali tę funkcjonalność, pewnie bym ją znalazł jakby była również dostępna od strony pojedynczego aktualnie przeglądanego kesza :) No i zmylił mnie autor który pisał że z API GC wykorzystuje tylko field notes i pobieranie pocket queries.

 

Co jest jeszcze b. fajne w c:geo - w opisie skrzynki w ostatniej zakladce pokazuje wpisy osób dodanych jako przyjaciele w GC.

D.

Link to comment

Odkurzam wątek. Ostatnio moi rowerowi znajomi stwierdzili że chcą wrócić do keszowania w trakcie wyjazdów i zadali mi trudne pytanie: "jaką appkę na Androida mamy sobie zainstalować"?

 

Wymagania są takie:

 

1) mapy on-line, keszowanie spontaniczne więc wcześniejsze ładowanie GPX z komputera odpada

 

2) wielosystemowość - obecnie znajomi korzystają głównie z lokalnego serwisu ale chcą też się zaktywizować na GC (bez konta premium)

 

Wynika mi z tego że LOCUS nie za bardzo (mocno limitowany on-line). C-GEO nie jest dwusystemowy. GEO BEAGLE nie mogłem znaleźć. Wg mojej wiedzy jedyne sensowne rozwiązanie to wielosystemowy Columbus i to im na razie zainstalowałem i skonfigurowałem.

 

Ale chętnie się dowiem czy nie zarekomendujcie czegoś lepszego?

Link to comment

Bol jest z obsluga OC, tym sie zajmuja jedynie lokalne wynalazki. Nie spotkalem nic innego.

Tak, ze chyba pozostaje tylko Columbus.

Spotkalem Columus'a jakis czas temu, ale mimo usilnych staran nie nauczylem sie go obslugiwac w stopniu zadowalajacym.

C:geo, gwoli scislosci, obsluguje gpx'y OC nie tak dobrze jak te z GC, ale zawsze. Tylko nie online, czyli musza byc wczesnie sciagniete.

Link to comment

Przetestowałem wszystkie dostępne w zakresie umiejętności i wiedzy mojej, czyli średniego laika.

Jestem dwusystemowym poszukiwaczem i jeżeli bym miał wybrać jedną aplikację to jest to LocusPro.

Wyszukuje dość sprawnie OC lecz nie wszystkie GC, więc wspomagam się c:geo.

Natomiast Columbus'a sprawdzałem na OC [bardzo podoba mi się grafika tej apki] ale przegrał z Locusem.

Link to comment

Ja ostatnio trzymam się C:GEO z racji tego iż nie mam LocusPro i jest problem z zassaniem wszystkich skrzynek z GC.

C:GEO też ma ten plus że można wgrać sobie mapę i nie trzeba pamiętać przed każdym wyjazdem o zgraniu mapy danego obszaru i bez problemu ściąga wszystkie skrzynki, które akurat potrzebujemy lub lecimy całą widoczną mapę czyli np cały wrocław.

Ale fakt faktem, że do OC jest ciężko coś znaleźć i jak się człowiek nie przygotuje przed wyjazdem to pozamiatane w terenie... lub się kombinuje jak koń pod górę.

Link to comment

"jaką appkę na Androida mamy sobie zainstalować"?

 

Wymagania są takie:

1) mapy on-line, keszowanie spontaniczne więc wcześniejsze ładowanie GPX z komputera odpada

2) wielosystemowość - obecnie znajomi korzystają głównie z lokalnego serwisu ale chcą też się zaktywizować na GC (bez konta premium)

 

Ja używam dwóch programów:

1) do GC: c:geo z mapami offline OSM (tu jest napisane jak wgrać: http://faq.cgeo.org/). Łatwo można sprawdzić skrytki online i wgrać najbliższe, nawet bez internetu w pobliskim mcdonaldzie albo hotelu.

2) do OC: Locus free z mapami offline UMP-PL. Do wgrywania keszy w plenerze używam apki "awaryjny GPX"- pobiera 30 najbliższych keszy OC.

Dodatkowo, do Locusa wrzuciłem zeskanowane mapy turystyczne moich okolic, więc mam znaczną większość ścieżek i szlaków.

 

Dla mnie sprawdza się to znakomicie, polecam wszystkim.

Link to comment

Ja używam dwóch programów:

1) do GC: c:geo z mapami offline OSM (tu jest napisane jak wgrać: http://faq.cgeo.org/). Łatwo można sprawdzić skrytki online i wgrać najbliższe, nawet bez internetu w pobliskim mcdonaldzie albo hotelu.

[...]

Dla mnie sprawdza się to znakomicie, polecam wszystkim.

O! Tego właśnie mi było trzeba! Dzięki za podpowiedź -- śmiga aż miło :)

Link to comment

Zauważyłem że aktualna wersja C:GEO zaciąga on-line kesze zarówno z GC, jak i z lokalnego systemu. Tak więc chyba mam odpowiedź na moje pytanie :)

Ja też się bardzo cieszę z tego powodu.

Szkoda jedynie że C:GEO nie ma dostępnej mapy UMP-pcPL (chyba że ja nie potrafię jej aktywować).

U mnie działa. Ustawienia/mapa/Katalog z mapami offline: ja ustawiłem ten sam katalog, w którym mam mapy Locusa, tj. /mnt/sdcard/Locus/mapsVector

Link to comment

Ja też się bardzo cieszę z tego powodu.

Szkoda jedynie że C:GEO nie ma dostępnej mapy UMP-pcPL (chyba że ja nie potrafię jej aktywować).

U mnie działa. Ustawienia/mapa/Katalog z mapami offline: ja ustawiłem ten sam katalog, w którym mam mapy Locusa, tj. /mnt/sdcard/Locus/mapsVector

 

Ale bajer - nie wiedziałem że można sobie ściągnąć całą UMP do trybu offline. Pobrałem z tej lokalizacji:

http://download2.ump.waw.pl/mapsforge/

czy jest jakaś lepsza kompilacja tych map?

 

W w/w wersji ktoś wyciął w pień cały Trójmiejski Park Krajobrazowy :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...