Jump to content

Spory, żale i inne niczego nie wnoszące dyskusje...


toczygroszek

Recommended Posts

20 hours ago, dadoskawina said:

Jedną z rzeczy, które najbardziej sobie cenię w geocachingu, jest to, że często pokazuje miejsca, o których trudno znaleźć wzmianki w powszechnie dostępnych przewodnikach.

O, to, to! Dokładnie w punkt! Takie skrytki, może być mała, mikro czy wirtual. Ale jak tam już jestem i okazuje się, że pokazuje coś "superowego" to jestem uchachany z radości. A zwłaszcza, jeśli miejscówka znajduje się na terenie, który teoretycznie przecież powinienem znać. Lat temu dużo, dużo, w epoce "przed-dżipeesowej" posiadanie przewodników i płacht map terenu, na który wybieraliśmy się bicyklem miało sens. Nic innego nie było, a wiadomości przewodników były mooocno ograniczone i niekompletne, powiedziałbym celowo wybiórcze. Dzisiejsze przewodniki też nie rzucają na kolana, chyba, że wydał go dla konkretnego miejsca lokalny pasjonat.

Dlatego, pomimo mojej wymuszonej przyczynami priv dłuższej niemożności zajmowania się keszingiem w takim stopniu, jakbym chciał - nie mam zamiaru logować "skrytek" (celowo w cudzysłowie) pokroju i serii GC7R55Q, bo po prostu żal... Pomimo tego, że codziennie mam po drodze kilka "ciekawych miejsc" tej serii... Są to ewidentnie nabijacze liczników, stworzone tylko w tym celu. A to mnie już nie interesuje. Już widziałem dość takich "ciekawych miejsc" z nabijaczami licznika.

 

21 hours ago, dadoskawina said:

Skoro kesz pokazuje ruiny, to chciałbym się z opisu dowiedzieć co to są za ruiny i dlaczego warto je pokazać światu. Skoro kesz pokazuje ścieki, to też chciałbym wiedzieć co to za ścieki i dlaczego są wyjątkowe. W tym momencie nie wiem czy autor pisząc o ściekach miał na myśli Rudawę, czy może ten mały ciek w okolicy, którego nie ma nawet na mapach.

Dokładnie!

Link to comment
49 minutes ago, G R A B S said:

nie mam zamiaru logować "skrytek" (celowo w cudzysłowie) pokroju i serii GC7R55Q, bo po prostu żal...

 

A skoro już jesteśmy przy tej serii (ja te skrytki loguję, mimo dość podobnego stosunku emocjonalnego do nich - po to, żeby nie świeciły mi na mapie i nie zasłaniały bardziej wartościowych skrytek; dodanie do ignorowanych to wcale nie mniejszy wysiłek niż zatrzymanie się i podjęcie nanuska), autor deklarował początkowo:
 

Quote

Polega to na tym, że codziennie, w godzinach nocnych będę wysyłał do publikacji jedną skrytkę a czas publikacji będzie przypadkowy w zależności od aktywności reviewera.

 

Obecnie, po ponad roku istnienia projektu, opublikowane jest ok. 125 skrytek, a najnowsze listingi mają już inną treść:
 

Quote

Polega to na tym, że co jakiś czas będę wysyłał do publikacji jedną skrytkę a czas publikacji będzie przypadkowy w zależności od aktywności reviewera.

 

W sumie to nieistotne (nie warto specjalnie sprawdzać), ale może ktoś śledzi serię i wie kiedy posypała się regularność publikacji?

PS. Plusem tej serii (i sporym zaskoczeniem dla mnie) jest fakt, że istniejące już skrytki autor serwisuje.

Link to comment

Dotyczy właściwie"Ogłoszenia reviewerskie"

To, że powinienem cieszyć się że grono keszerów powiększyło się o nowego reviwera (sorry, nową reviwerkę) ? carpatia, to jedno, tylko do jasnej ciasnej na jakich zasadach Śląsk od zawsze (dawne woj. katowickie, obecnie śląskie) zostaje zaliczony (ba zaliczenie to pikuś, nazwany!) do Karpat!!!??? Ja potrafię zrozumieć że Bielsko-Biała i Wisła to Beskidy, czyli Karpaty już....

Ale jest coś takiego jak Śląsk cieszyński i tam naprawdę jest gwara śląska i góralska połączone w jeden piękny dialekt.

Jakże można Katowice, Zabrze, ba! BYTOM zaliczyć do Karpat???

Ani bielszczanie, ani mieszkańcy Żywca nie byli zachwyceni swego czasu z wciągnięcia do woj. śląskiego. I ja to rozumiem, cenię i poważam [:)]!

Ja rozmawiając z keszerami z DW przewrotnie mówię, że jestem z tego górniejszego, Śląska, oczywiście prześmiewczo przekomarzam się, że z tego PRAWDZIWSZEGO, bo czarnego. DW jest tym historycznym Śląskiem tylko [:)]

Za to zaliczenie Zielonej Góry i Świebodzina (no przecież !)do Śląska to już o-ho-ho naprawdę niezłe nadużycie. Jeżeli Zielona Góra, to może prędzej do Karpat ? [:D] Bo "góra"

aaa, teraz zauważam, że Galicja dalej zostaje! Swoją drogą nie tak dawno śląskie było (należało w sensie: przypisane) do Galicji. A nowa Karpatia obejmuje Kielce, Łódź i Częstochowę...Bez Tatr i Bieszczad! Ale odjazd!!!

Im dłużej patrzę i analizuję - tym weselej! A jeszcze nie analizowałem północy ;)

 

Takie tam.... do podtrzymania żalów... ;)

 

P.S.

Dużo radości i wytrzymałości życzę koleżance :)

 

Edited by G R A B S
Link to comment
21 hours ago, G R A B S said:

Jakże można Katowice, Zabrze, ba! BYTOM zaliczyć do Karpat???

 

Też na to zwróciłem uwagę, faktycznie na pierwszy rzut oka wygląda dość dziwnie. Aczkolwiek myslę, że po dogłębnej analizie zauważysz, że nazwa recenzenta wiąże się raczej z regionem jego pochodzenia, niż z recenzowanym obszarem. Ten ostatni zresztą co jakiś czas się zmienia. To co? Po każdej zmianie mapy recenzent powinien zmieniać nick?

 

Śląskołódzkoświętokrzysko Reviewer. W sumie ciekawie brzmi. ?

 

Ja pamiętam jeszcze czasy, gdy cała Polska "należała do Śląska". A potem tylko 8 województw południowych, a 8 północych do Kaszub. I nikt z Mazowsza nie płakał, że najpierw był na Śląsku, potem na Kaszubach, a teraz są... w Poznaniu.

  • Helpful 1
Link to comment
39 minutes ago, dadoskawina said:

 

...zauważysz, że nazwa recenzenta wiąże się raczej z regionem jego pochodzenia, niż z recenzowanym obszarem. Ten ostatni zresztą co jakiś czas się zmienia. To co? Po każdej zmianie mapy recenzent powinien zmieniać nick?

Hmm, czyli czysto hipotetycznie: GDYBY, powtarzam gdyby tak się złożyło, że najwięcej (i tylko) chętnych do pracy na rzecz forum GC będzie z... załóżmy Krakowa, to aby nie było: Galician1, Galicjan2, Galicjan3, Galicjan4 itd. reviwers, - byłby, no właśnie jak? Galicjan, Wawelan, Smokowan, Krakowian, Nieprzenościenamstolicydokrakowian, itp. reviwersi ? ;)

Kumam, że jeśli ktoś pochodzi ze Śląska, no właśnie: Śląsk Dolny, Górny, Opolski, Cieszyński, Biały, Zaolzie, Opawski, Austriacki... powoli robi się 1/4 kraju... I to trochę poza obecne granice PL... No i wychodzi, że masz rację: Cała Polska należeć powinna do Śląska! :D Dziękuję w imieniu Ślązaków! ;)

"Śląsk od Karpat do morza!", kurczę, a może: "Śląsk od morza do morza!" :D ...Byle nie Beringa... ;)

 

Tylko nie wiem, czy to dalej "spory, żale, itd..." :) czy "pobożne życzenia grupki lokal-nacjonalów" ;)

Link to comment

Ja jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy. Historycznie, w Bielsku-Białej, na rzece Białej, przebiegała granica pomiędzy Śląskiem a Galicja, Bielsko było na Śląsku, a Biała w Galicji. Od urodzenia mieszkam w Bielsku-Białej i nigdy nie czułem się ślązakiem, a od kiedy zlikwidowano województwo bielskie, jeszcze bardziej nim się nie czuję :D. Tu nie jest ani Śląsk, ani Galicja, tu jest Podbeskidzie, czyli Karpaty!

 

Spod samiuśkich Karpat, serdeczne pozdrowienia dla koleżanki Carpatii!

Hej!

Link to comment
On 3/14/2019 at 8:44 AM, dadoskawina said:

W sumie to nieistotne (nie warto specjalnie sprawdzać), ale może ktoś śledzi serię i wie kiedy posypała się regularność publikacji?

Na początku seria miała polegać na codziennej publikacji jednego kesza, ale Silesian już na początku nie przeczytał "rev note" i opublikował kesze przewidziane do publikacji jedna na dzień. Wtedy się posypało i owner zmienił "warunki".

  • Upvote 1
Link to comment

I ruszyła nowa fala demotywatorów z HQ. Carrot on the stick?

 

Biorąc pod uwagę, że połowę swojego czasu poświęcam na serwisy keszy, które niekoniecznie mam na swoim koncie, a jestem jedynie ich opiekunem, to mam ochotę nic nie robić.

A może by to wszystko zarchiwizować jak nasz poprzedni rev?

Link to comment
On 6/5/2019 at 9:15 AM, hiuppo said:

I ruszyła nowa fala demotywatorów z HQ. Carrot on the stick?

 

Biorąc pod uwagę, że połowę swojego czasu poświęcam na serwisy keszy, które niekoniecznie mam na swoim koncie, a jestem jedynie ich opiekunem, to mam ochotę nic nie robić.

A może by to wszystko zarchiwizować jak nasz poprzedni rev?

 

No dobra, ale o co chodzi?

  • Upvote 3
Link to comment
11 hours ago, hiuppo said:

 

Virtualki. Klucz jak zwykle niby losowy. A może losowy?

 

Że o wirtualach mowa, można się było domyślić (choćby po zbieżności daty posta z terminem puszczenia ich w świat). Ale wciąż nie łapię, dlaczego nazywasz je demotywatorami, marchewką. I dlaczego z powodu, że powstanie kilka nowych wirtuali, chcesz rzucić w cholerę wszystkie swoje kesze?

PS. Poprzedni Wasz rev ma wciąż aktywnych 30 skrytek, więc tak nie do końca wszystko zarchiwizował...

Link to comment
5 hours ago, TheVoytekBear said:

Poprzednia edycja byłą wybitnie nielosowa. Widać było, że poza revami liczył się staż (było chyba kilka wyjątków od tej reguły). Teraz IMHO było na prawdę losowo.

Było tak losowo, że na Dolnymśląsku chyba z 5 osób dostało jak nie więcej i wszyscy co już parę lat się bawią. 

Link to comment
7 hours ago, m1strzunio said:

Było tak losowo, że na Dolnymśląsku chyba z 5 osób dostało jak nie więcej i wszyscy co już parę lat się bawią. 

 

W dolnośląskim kryteria uprawniające do aplikowania o wirtuala spełniało około 100 graczy. Statystycznie więc, w tej edycji powinno być około 8 nowych wirtuali z regionu.

Link to comment
11 hours ago, Wiesia.K said:

Warunkiem było zgłoszenie się, więc chyba bardziej zaangażowani jakoś to załapali i sie pozgłaszali ;)

 

 Dokładnie tak. W skali globalnej zgłosiła się ok 1/3 uprawnionych graczy. Nie wiem jak te liczby kształtują się w skali kraju czy regionów, stąd realna liczba opublikowanych wirtuali może się znacznie różnić od powyższych szacunków.

Link to comment

W "Sporach, żalach i innych nic nie wnoszących dyskusjach" chciałbym się pożalić, że nikomu się nie podobały moje dowcipy geokechingowe. A nawet więcej, chciałem się pożalić sam na siebie, że takie suchary tylko byłem w stanie wymyślić... buuuuuu.....

Edited by MLeda
Link to comment
On 8/9/2019 at 2:43 PM, MLeda said:

W "Sporach, żalach i innych nic nie wnoszących dyskusjach" chciałbym się pożalić, że nikomu się nie podobały moje dowcipy geokechingowe. A nawet więcej, chciałem się pożalić sam na siebie, że takie suchary tylko byłem w stanie wymyślić... buuuuuu.....

nie były takie  złe...tu mało osób zagląda ;)

Link to comment

Ostatnio trochę keszy mi wpadło na konto i tak sobie myślę, że keszerzy to jelenie i to takie z dużym porożem. 

Jestem sobie w Górznie i czyszczę mapę. Okazuje się, że przez tydzień są też inne osoby i co?

Aż nie mogę w to uwierzyć:

1. Górzno TB Hotel - https://www.geocaching.com/geocache/GC2ZA69 -  no ale jak? Przecież ten kesz to jest taki mały śmieć a tu ludzie dziękują za serwis, jaki serwis?

2. Skarby Lasu 415 - https://www.geocaching.com/geocache/GC420CX - kompletnie inny rozmiar to nie problem dla innych?

3. Skarby Lasu 409 - https://www.geocaching.com/geocache/GC420PQ - kesz zniszczony, logbook w strunówce? Nie ma problemu!

 

i można by tak pisać dalej o zalanych logbookach, zniszczonych maskowaniach itp. Jak dla mnie Górzno umarło i szkoda sobie zawracać gitarę wyprawą w te regiony. Kesze w tragicznym stanie, nikt nie raportuje problemów. Nikt tego nie serwisuje... Ładnie na mapie wygląda ;/

 

  • Upvote 1
Link to comment
On 7/29/2020 at 9:45 PM, m1strzunio said:

Ostatnio trochę keszy mi wpadło na konto i tak sobie myślę, że keszerzy to jelenie i to takie z dużym porożem. 

Jestem sobie w Górznie i czyszczę mapę. Okazuje się, że przez tydzień są też inne osoby i co?

Aż nie mogę w to uwierzyć:

1. Górzno TB Hotel - https://www.geocaching.com/geocache/GC2ZA69 -  no ale jak? Przecież ten kesz to jest taki mały śmieć a tu ludzie dziękują za serwis, jaki serwis?

2. Skarby Lasu 415 - https://www.geocaching.com/geocache/GC420CX - kompletnie inny rozmiar to nie problem dla innych?

3. Skarby Lasu 409 - https://www.geocaching.com/geocache/GC420PQ - kesz zniszczony, logbook w strunówce? Nie ma problemu!

 

i można by tak pisać dalej o zalanych logbookach, zniszczonych maskowaniach itp. Jak dla mnie Górzno umarło i szkoda sobie zawracać gitarę wyprawą w te regiony. Kesze w tragicznym stanie, nikt nie raportuje problemów. Nikt tego nie serwisuje... Ładnie na mapie wygląda ;/

 


Polecam jeździć w rejony, które się rozwijają, gdzie są aktywni keszerzy z pasją. Jest sporo miejsc, gdzie pomysłowych, na bieżąco serwisowanych skrytek nie brakuje.

Link to comment
On 7/29/2020 at 9:45 PM, m1strzunio said:

Ostatnio trochę keszy mi wpadło na konto i tak sobie myślę, że keszerzy to jelenie i to takie z dużym porożem. 

Jestem sobie w Górznie i czyszczę mapę. Okazuje się, że przez tydzień są też inne osoby i co?

Aż nie mogę w to uwierzyć:

1. Górzno TB Hotel - https://www.geocaching.com/geocache/GC2ZA69 -  no ale jak? Przecież ten kesz to jest taki mały śmieć a tu ludzie dziękują za serwis, jaki serwis?

2. Skarby Lasu 415 - https://www.geocaching.com/geocache/GC420CX - kompletnie inny rozmiar to nie problem dla innych?

3. Skarby Lasu 409 - https://www.geocaching.com/geocache/GC420PQ - kesz zniszczony, logbook w strunówce? Nie ma problemu!

 

i można by tak pisać dalej o zalanych logbookach, zniszczonych maskowaniach itp. Jak dla mnie Górzno umarło i szkoda sobie zawracać gitarę wyprawą w te regiony. Kesze w tragicznym stanie, nikt nie raportuje problemów. Nikt tego nie serwisuje... Ładnie na mapie wygląda ;/

 

Z innej beczki. Odpowiesz nam, po co w dwóch ww. przez Ciebie skrytkach, w logu dodałeś FTF w klamrach?

  • Funny 2
Link to comment
On 8/3/2020 at 10:02 PM, Sandra_Piotr_BUKOWNO said:

Z innej beczki. Odpowiesz nam, po co w dwóch ww. przez Ciebie skrytkach, w logu dodałeś FTF w klamrach?

 

Zapytałbym @m1strzunio szerzej: po co w kilkuset innych skrytkach w logu dodałeś FTF w klamrach, jeśli znalazłeś je kilka lat po publikacji???

 

 

Link to comment
On 9/7/2020 at 9:34 AM, dadoskawina said:

 

Z tego co pamiętam, odpowiedź ze strony samego wywołanego do tablicy, wówczas już padła. Ileż można wałkować ten sam temat? ;)

Odgrzewanie starego kotleta ;)

 

Ja tam lubię sobie w logu strzelić {FTF}'a dla beki ;) Większą zbrodnią moim zdaniem są nic nie wnoszące logi na milion znaków co się robiło przez ostatni miesiąc tylko po to by zdobić badge'a za długość logów...

  • Upvote 1
Link to comment
On 9/9/2020 at 8:43 PM, Spider said:

Odgrzewanie starego kotleta ;)

 

Ja tam lubię sobie w logu strzelić {FTF}'a dla beki ;) Większą zbrodnią moim zdaniem są nic nie wnoszące logi na milion znaków co się robiło przez ostatni miesiąc tylko po to by zdobić badge'a za długość logów...

Oto to. Ostatnio napomknąłem na fejsie problem sztucznego wydłużania logów podziękowaniami za kesza w 700 językach, to zostałem wyśmiany...

 

Pozdrawiam Piotr

Link to comment
On 9/16/2020 at 12:47 AM, Sandra_Piotr_BUKOWNO said:

Oto to. Ostatnio napomknąłem na fejsie problem sztucznego wydłużania logów podziękowaniami za kesza w 700 językach, to zostałem wyśmiany...

 

Czytałem ten wątek. W moim odczuciu, jeżeli cokolwiek zostało "wyśmiane" (choć zdecydowanie inaczej bym to ujął), to pomysł kasowania logów. Z całą pewnością nie sam problem, czy autor tego wątku.

Link to comment
On 9/16/2020 at 12:47 AM, Sandra_Piotr_BUKOWNO said:

Oto to. Ostatnio napomknąłem na fejsie problem sztucznego wydłużania logów podziękowaniami za kesza w 700 językach, to zostałem wyśmiany...

 

Pozdrawiam Piotr

 

Każdy kto jest autorem, któremu zależy na swoich skrzynkach i przykłada się do tego co tworzy będzie tego samego zdania co ty w kwestii spam-logów. No może poza usuwaniem, bo to już trochę co innego :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...