Jump to content

Spory, żale i inne niczego nie wnoszące dyskusje...


toczygroszek

Recommended Posts

Piko71 - jeśli będzie potwierdzenie, że twoja zagadkowa jest na miejscu, to się chętnie wybiorę w nowy rok do Józefowa i Otwocka, bo mam tam kilka keszyków do zgarnięcia a lubię mieć 'czystą mapę' i szkoda by jedna skrytka dostępna 'z buta' mi wisiała.

Hi ru.beus !

 

Zagadkowa na miejscu, nowy rok też, ale twojego wpisu nie widzę? :rolleyes:

Byłeś?

Piko

 

Byłem - baaaaaaaaaardzo fajny patent.

Link to comment

Piko71 - jeśli będzie potwierdzenie, że twoja zagadkowa jest na miejscu, to się chętnie wybiorę w nowy rok do Józefowa i Otwocka, bo mam tam kilka keszyków do zgarnięcia a lubię mieć 'czystą mapę' i szkoda by jedna skrytka dostępna 'z buta' mi wisiała.

Hi ru.beus !

 

Zagadkowa na miejscu, nowy rok też, ale twojego wpisu nie widzę? :rolleyes:

Byłeś?

Piko

 

Byłem - baaaaaaaaaardzo fajny patent.

 

Dzięki, na wiosnę założę jeszcze jeden Tomaszówek, coś między Kapliczką a Czerwonym Murem jeśli chodzi o skomplikowanie. Zapraszam :)

Link to comment

Rany boskie, ja was chyba nie rozumiem. A jeśli ktoś oszukuje i loguje kesze, których nie znalazł, to co w tym jest złego? Komu to przeszkadza? Bo chyba do cholery nie jest to aż tak nagminne żeby psuło grę?

 

Ja takie wpisy kasuję ze swoich keszy. Ale nie przeszkadza mi to aż tak, żebym protestował jak ktoś inny nie skasuje.

 

Mi na przykład zdarzyło mi się znaleźć kesza i nie wpisać, a zalogować jako found. Bo logbook był mokry i nie dało się po nim pisać. Bo logbook był wciśnięty i bałem się, że jak go wyciągnę to porwę. Bo poszedłem biegać i nie miałem przy sobie długopisu. Bo logbooka nie było, a ja nie miałem przy sobie zastępczego. Ale miałem te kesze w ręce, często po długim poszukiwaniu. Wy uważacie, że w takiej sytuacji nie powinienem logować?

 

Zasady piszą ludzie dla innych ludzi. I z zasad też trzeba umieć korzystać.

 

Czyli reasumując kasujemy wpisy których nie ma w logbooku papierowym?

Bo mam takiego osobnika, którego podejrzewam o nabijanie statów. Ponad 300 znalezień a wpisy nijakie. Do tego brak znajomości obsługi TB. Podejrzane raczej.

Link to comment

 

Czyli reasumując kasujemy wpisy których nie ma w logbooku papierowym?

 

Mam w okolicy kogoś, kto loguje znalezienia, ale jeszcze żadnego jego wpisu w logbooku nie widziałem. Ale że zdarza się zalogować mu trzy razy DNFa, zanim zaloguje znalezienie, że zazwyczaj przy tych znalezieniach dodaje zdjęcia (a ja po zdjęciach wiem, ze był na miejscu) - to nie widzę podstaw do kasowania wpisów internetowych.

Link to comment

hiuppo, kasujemy.

 

Tym inteligentnym inaczej, dla przypomnienia:

 

Physical caches can be logged online as "Found" once the physical log has been signed.

 

W wolnym tlumaczeniu:

Kesze moga byc zalogowane na stronach www jako "Znalezione" po uprzednim wpisie do papierowego logbooka.

 

Nie wiem, zna ktos chinski albo suahili, moze wtedy dotrze ten punkt regulaminu?

Link to comment

Żal, że takie kwiatki puszczane są w świat: GC5P7FC

 

Przerażające. Ale końcówka mnie rozbawiła: "WEZ COS FOR WRITING !!"

Przypomniało mi się kiedyś jak na studiach byliśmy na jakiejś wycieczce za granicą i kolegom brakło alkoholu i postanowili dokupić na stacji benzynowej. Nie wiedzieli w którym kierunku pójść i zaczepili pierwszą napotkaną osobę i zapytali: "Where is paliw station"...

 

Myślę, że takie kwiatki są na tyle rzadkie, że będą wymierać śmiercią naturalną....

Link to comment

Rewiuwerzy nie mają wręcz prawa zatrzymać kesza za taki opis... Problem niestety stary i już wielokrotnie tu wałkowany... Jedyne wyjście to zwracanie uwagi właścicielom w logach (a i to wielokrotnie nie przynosi żadnych skutków) i… dawanie przykładu… Niestety w miarę upowszechniania się GPSu do zabawy wchodzi coraz więcej dzieci… :(

 

A to jeden z moich ulubionych kfiatkuf ;)

Link to comment

Rewiuwerzy nie mają wręcz prawa zatrzymać kesza za taki opis...

Ale moga zwrócic uwage, to zabronione nie jest...

Na szczęscie gimbazie dośc szybko sie nudzi, choc niesmak pozostaje...

no cóż, za czasów GPSów tego nie było, teraz każdy małolat lata ze srajfonem i oto efekty...

Link to comment

@Wiesia

Moim zdaniem tutaj akurat sprzęt nie ma nic do rzeczy. Swego czasu w świętokrzyskim było kilka skrytek założonych bez GPSa, FTFy leżały bardzo długo aż chyba poszło do archiwum bo skrytek się nie dało wogóle znaleźć, bo założyciele ustalili współrzędne za pomocą mapy google w otwartym leśno-polnym terenie.

 

A co do narzekania na jakość listingów proponuję aby osoba lub osoby co dobrze zna język angielski napisała petycję do centrali w sprawie uwzględnienia w regulaminie wymogu poprawności językowej. Napisze ktoś ??

Link to comment

Rewiuwerzy nie mają wręcz prawa zatrzymać kesza za taki opis...

Ale moga zwrócic uwage, to zabronione nie jest...

A co do narzekania na jakość listingów proponuję aby osoba lub osoby co dobrze zna język angielski napisała petycję do centrali w sprawie uwzględnienia w regulaminie wymogu poprawności językowej. Napisze ktoś ??

Czy musi być wyraźnie i wprost napisane, że należy szanować swój język? W polskim tumaczeniu regulaminu jest napisane:

 

Czasami, mimo iż opis skrytki spełnia wszystkie formalne wymogi, reviewer jako doświadczony geocacher może zauważyć dodatkowe problemy, których Ty jako autor skrytki nie zauważyłeś. Z grzeczności, reviewer może wskazać na dodatkowe problemy związane z umieszczeniem skrytki i zgłosić pewne sugestie przed publikacją.

Poza tym zawsze myślałem, że założone kesze powinny być zgodne z prawem obowiązującym na terenie danego kraju, czyli między innymi również z tym: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19990900999

Link to comment

Poza tym zawsze myślałem, że założone kesze powinny być zgodne z prawem obowiązującym na terenie danego kraju, czyli między innymi również z tym: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19990900999

 

Skoro już bawimy się w czytanie ze zrozumieniem, to który artykuł tej ustawy twoim zdaniem łamie niechlujstwo językowe na prywatnym portalu hobbistycznym?

 

Bo jeśli już mógłbyś się czegoś przyczepić na podstw. powyższej ustawy, to tego że faktura od Groundspeaka powinna być po polsku. Tyle że tu się stosuje przepisy o transgranicznym świadczeniu usług.

Link to comment

A co do narzekania na jakość listingów proponuję aby osoba lub osoby co dobrze zna język angielski napisała petycję do centrali w sprawie uwzględnienia w regulaminie wymogu poprawności językowej. Napisze ktoś ??

 

A w jakim języku miałaby ta poprawność być sprawdzana?

 

Bo wytyczne nakładają w tej sprawie ograniczenie jedynie na EarthCache.

Link to comment

@Geolog - W każdym języku w jakim jest napisany listing.

 

A kto miałby to sprawdzać?

 

Np jakby ktoś w Polsce założył kesza z listingiem po Gruzińsku.

 

Czy miałoby to dotyczyć tylko tradycyjnych i multi? Bo w przypadku Mystery np błędy ortograficzne mogą być kluczowe do znalezienia współrzędnych.

 

Co z językami autorskimi i fikcyjnymi?

Link to comment

jest nadal taka możliwość

w menu filtrów w polu "Search only in" wpisujesz wojewódzwtwo, np. małopolskie (już po kilku literach pojawia się podpowiedź) i klikasz Search. A potem możesz sobie sortować wyniki wg której chcesz kolumny, w tym także wg daty ukrycia, klikając na odpowiedni nagłowek kolumny

Edited by nemrodek
Link to comment

Poza tym zawsze myślałem, że założone kesze powinny być zgodne z prawem obowiązującym na terenie danego kraju, czyli między innymi również z tym: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19990900999

 

Skoro już bawimy się w czytanie ze zrozumieniem, to który artykuł tej ustawy twoim zdaniem łamie niechlujstwo językowe na prywatnym portalu hobbistycznym?

A chociażby Art.3

1. Ochrona języka polskiego polega w szczególności na:

1) dbaniu o poprawne używanie języka i doskonaleniu sprawności językowej

jego użytkowników oraz na stwarzaniu warunków do właściwego rozwoju

języka jako narzędzia międzyludzkiej komunikacji;

2) przeciwdziałaniu jego wulgaryzacji;

3) szerzeniu wiedzy o nim i jego roli w kulturze;

4) upowszechnianiu szacunku dla regionalizmów i gwar, a także przeciwdzia-

łaniu ich zanikowi;

5) promocji języka polskiego w świecie;

6) wspieraniu nauczania języka polskiego w kraju i za granicą.

2. Do ochrony języka polskiego są obowiązane wszystkie organy władzy publicznej

oraz instytucje i organizacje uczestniczące w życiu publicznym.

Gdyby recenzent zwrócił uwagę na błędy podczas przeprowadzanej weryfikacji to na pewno zadziałałby zgodnie z 1.1

Groundspeek to firma zagraniczna, więc pewnie może naszą ustawę mieć "gdzieś", ale Stowarzyszenie Geocaching Polska to już raczej jest "organizacja uczestnicząca w życiu publicznym"...

Edited by KrystianT
Link to comment

To co zacytowałeś to artykuł z definicjami i ogólnymi koncepcjami, nie mający żadnego bezpośredniego zastosowania.

 

A Stowarzyszenie Geocaching Polska na pewno ma wszystkie dokumenty statusowe napisane w języku polskim z zastosowaniem powyższych wytycznych.

 

Poza tym ustawa nie definiuje nawet, co jest istytucją i organizacją uczestniczącą w życiu publicznym, w szczegolności, że jest nią w myśl ustawy stowarzyszenie. Kolejny artykuł sugeruje raczej, że chodzi tu o instytucje powołane do realizacji zadań publicznych, chociaż explicite nie jest to nigdzie wyłuszczone. I nie jest to w sumie do niczego potrzebne, bo do Art. 3 nie ma żadnych przepisów wykonawczych.

Edited by GeoLog81
Link to comment

A jak Wam sie nowe wyszukiwanie podoba? Bo mnie nie za bardzo. Zabrali mozliwosc wyszukiwania keszy npo po wojewodztwie, od najnowszych.

 

jest nadal taka możliwość

w menu filtrów w polu "Search only in" wpisujesz wojewódzwtwo, np. małopolskie (już po kilku literach pojawia się podpowiedź) i klikasz Search. A potem możesz sobie sortować wyniki wg której chcesz kolumny, w tym także wg daty ukrycia, klikając na odpowiedni nagłowek kolumny

To, niestety, działa tylko dla użytkowników premium.

 

Ci, którzy premium nie mają, wraz z wprowadzeniem nowej wyszukiwarki, zostali pewnych możliwości, które dotychczas mieli, pozbawieni :(

Link to comment

To co zacytowałeś to artykuł z definicjami i ogólnymi koncepcjami, nie mający żadnego bezpośredniego zastosowania.

Być może, ale ja mam tylko średnie techniczne wykształcenie, więc jak czytam:

1. Ochrona języka polskiego polega w szczególności na:

1) dbaniu o poprawne używanie języka i doskonaleniu sprawności językowej

jego użytkowników oraz na stwarzaniu warunków do właściwego rozwoju

języka jako narzędzia międzyludzkiej komunikacji;

 

to rozumiem, że zwrócenie komuś uwagi na błędy jest właśnie bezpośrednim zastosowaniem tego przepisu i nie rozumiem dlaczego tak bardzo starasz się to zanegować... Z mojej strony to tyle w temacie poprawności językowej... Czy recenzenci będą zwracać uwagę na błędy, czy nie to ich sprawa. Ja podczas weryfikacji na lokalnym serwisie będę nadal zwracał uwagę na pisownię (mimo tego, że brak w regulaminie zapisu na ten temat), bo uważam, że tak trzeba...

Link to comment

to rozumiem, że zwrócenie komuś uwagi na błędy jest właśnie bezpośrednim zastosowaniem tego przepisu i nie rozumiem dlaczego tak bardzo starasz się to zanegować...

 

Nie, nie jest zastosowaniem tego przepisu. Nie możesz zastosować tego artykułu, ponieważ nie jesteś jego adresatem.

 

Powyższy artykuł nie jest w ogóle pomyślany jako norma prawna. Norma prawna musi określać adresata i zakres zastosowania (hipoteza), skutek normy prawnej (dyspozycja) oraz konsekwencje jej niestosowania (sankcja). W tym przypadku nie ma ani precyzyjnej hipotezy ani dyspozycji, a sankcji po prostu brak. Wynika z niego mniej więcej tyle, co z zapisu art. 23 konstytucji RP, że podstawą ustroju rolnego państwa jest gospodarstwo rodzinne.

 

Poprawiać i zwracać uwagę jak najbardziej możesz, ale stwierdzenie, że jakiekolwiek przepisy prawne zabraniają ludziom pisać w internecie z błędami ortograficznymi jest delikatnie mówiąc, grubym przegięciem.

Link to comment
stwierdzenie, że jakiekolwiek przepisy prawne zabraniają ludziom pisać w internecie z błędami ortograficznymi jest delikatnie mówiąc, grubym przegięciem.

 

To, że coś jest legalne (albo niepenalizowane) nie oznacza, że jest pożądane i właściwe.

 

Zresztą, skoro istnieje strona https://wiki.Groundspeak.com/display/GEO/Poland na której są wypracowane przez Reviewerów 'lokalne' przepisy i uściślenia, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby do lokalnych przepisów dołączyć również wymóg poprawności językowej.

 

W mojej ocenie nie przysporzy to Reviewerom wiele pracy ponad tę, którą już na siebie przyjęli.

Link to comment

W mojej ocenie nie przysporzy to Reviewerom wiele pracy ponad tę, którą już na siebie przyjęli.

 

Pomijając odwołania do Groundspeaka... Co prawda przez 'uściślenie' wytycznych rozumie się w dość wielu przypadkach dopisanie czegoś, czego w oryginale nie ma, ale w tym przypadku byłaby to dość daleko idąca interwencja.

 

Zresztą jest zakaz umieszczania keszy w miejscach niestosownych, a i tak kesze w miejscach służących za śmietnik albo defekalnię bezdomnych mają się 'świetnie'.

Link to comment

a i tak kesze w miejscach służących za śmietnik [...] mają się 'świetnie'.

WSZYSTKIE miejsca w Polsce służą za śmietnik :(

Niestety, nawet jeżeli starannie przeczeszesz cały las, żeby znaleźć w miarę niezaśmiecone miejsce i umieścisz w nim kesza, to i tak za kilka tygodni śmietnik przy tym keszu się pojawi...

Link to comment

Ale nie wszystkie służą równie dobrze...

 

Miałem tu na myśli kesza umieszczonego dosłownie w śmietniku (czy raczej w murku wokół śmietnika) oraz kilka innych umieszczonych np za kontenerem na piasek, za który ludzie nagminnie wrzucali pety, flaszki, plastikowe opakowania itp.

 

A w lesie np najwięcej śmiecia jest w rowach przy drodze, ew. przy jakiejś ścieżce niezbyt w głębi, bo ludzie są (szczęście w nieszczęściu) na tyle leniwi że nie chce im się ich wynosić dalej.

Link to comment

Super, ręce opadają. Przerzucacie się tu ustawami, interpretacjami, bzdurami... Powiedzcie od razu, że macie to w du..ie i tyle.

Naprawdę niektórzy nie rozumieją, o co chodzi czy jaka cholera? Nikt tu nie mówi, żeby wymagać od ludzi jakiegoś super literackiego języka, po prostu jeśli opis czy nawet tytuł (!!!) skrytki zawiera okrutnego byka, to zwrócić na to uwagę i poprosić o poprawienie. TYLKO TYLE!

Link to comment

Naprawdę niektórzy nie rozumieją, o co chodzi czy jaka cholera? Nikt tu nie mówi, żeby wymagać od ludzi jakiegoś super literackiego języka, po prostu jeśli opis czy nawet tytuł (!!!) skrytki zawiera okrutnego byka, to zwrócić na to uwagę i poprosić o poprawienie. TYLKO TYLE!

 

To skorzystaj z "write note". Nikt ci nie zabrania.

Link to comment

@GEOLOG - czy w końcu zrozumiesz, że Write Note - NIE DZIAŁA!!!

 

@VERENNE - myślę, że ta dyskusja zgodnie z nazwą działu nic nie wniesie. Jedyną radą jest wnioskowanie do Centrali o wprowadzenie takiego zapisu do regulaminu. Może jak dostaną kilkanaście lub kilkadziesiąt maili w tej sprawie to coś się zmieni. Jak będzie w regulaminie to Recenzenci będą to egzekwować. W innym wypadku to czcza dyskusja.

Link to comment

A jak Wam sie nowe wyszukiwanie podoba? Bo mnie nie za bardzo. Zabrali mozliwosc wyszukiwania keszy npo po wojewodztwie, od najnowszych.

 

jest nadal taka możliwość

w menu filtrów w polu "Search only in" wpisujesz wojewódzwtwo, np. małopolskie (już po kilku literach pojawia się podpowiedź) i klikasz Search. A potem możesz sobie sortować wyniki wg której chcesz kolumny, w tym także wg daty ukrycia, klikając na odpowiedni nagłowek kolumny

To, niestety, działa tylko dla użytkowników premium.

 

Ci, którzy premium nie mają, wraz z wprowadzeniem nowej wyszukiwarki, zostali pewnych możliwości, które dotychczas mieli, pozbawieni :(

 

Na szczęście jeszcze można dotrzeć po bezpośrednim linku dla każdego z województw z http://www.geocaching.pl/statistics.php

Link to comment

@GEOLOG - czy w końcu zrozumiesz, że Write Note - NIE DZIAŁA!!!

 

@VERENNE - myślę, że ta dyskusja zgodnie z nazwą działu nic nie wniesie. Jedyną radą jest wnioskowanie do Centrali o wprowadzenie takiego zapisu do regulaminu. Może jak dostaną kilkanaście lub kilkadziesiąt maili w tej sprawie to coś się zmieni. Jak będzie w regulaminie to Recenzenci będą to egzekwować. W innym wypadku to czcza dyskusja.

 

A nieobowiązująca sugestia reviewera ma zadziałać?

 

Centrala na to NIE PÓJDZIE ponieważ wprowadzenie takiej zmiany spowodowałoby konsekwencje, o których nawet nie pomyśleliście. Radzę się nad nimi zastanowić przy okazji kolejnego Mega.

Link to comment

Wiecie, co? Nie chce mi się ponownie produkować, ale powiem tak - nie chodzi o jakiś wymóg, ale żeby recenzent napisał coś w stylu "Chłopie/ kobieto, weź popraw te byki w opisie, bo wstyd to publikować". Chociaż tyle...

Oj, to to, moga sobie to wyciąc umieścić na podorędziu i wklejac gimbazie...

Lato idzie, dzieciaki będa miały wolne, może sie przydać wielokrotnie...

Prosto i na temat... B)

Link to comment

Zaintrygowałeś mnie. Jakie byłyby te konsekwencje?

 

Takie że geocaching to nie tylko ludzie, którzy publicznie szczycą się tym, że dalej niż pół dnia drogi od Warszawy się nigdy nie oddalili. To międzynarodowa zabawa, a nie portal typu 'Polska dla Polaków, Ziemia dla Ziemniaków'.

 

Więc walkę o czystość języka polskiego to można sobie uprawiać na opencaching.pl który z założenia jest tylko dla Polaków. A na GC marna znajomość lokalnego języka nie powinna być przeszkodą w publikowaniu własnych keszy.

 

Do walki z keszami typu 'O TU SOBIE WALNOŁEM KESZA JAK BYŁEM Z WIZYTOŁ U WUJKA' wystarczą obecne uprawnienia reviewerów, mianowicie prawo do żądania wyjaśnień w przypadku gdy są wątpliwości co do regulaminowości kesza (no. tradi musi być na współrzędnych a nie 50 m dalej).

Link to comment

 

Centrala na to NIE PÓJDZIE ponieważ wprowadzenie takiej zmiany spowodowałoby konsekwencje, o których nawet nie pomyśleliście. Radzę się nad nimi zastanowić przy okazji kolejnego Mega.

 

Może Ty się zastanów, bo na razie to bzdury wierutne wypisujesz.

 

Centrala jak najbardziej może dołożyć wymaganie 'cache listing must be lexically and gramatically correct'. Uwierz, że Reviewerzy to nie gimbaza, i będą w stanie taki wymóg wyegzekwować.

Link to comment

Centrala jak najbardziej może dołożyć wymaganie 'cache listing must be lexically and gramatically correct'. Uwierz, że Reviewerzy to nie gimbaza, i będą w stanie taki wymóg wyegzekwować.

 

Centrala może jak najbardziej dołożyć wymagania nawet najbardziej absurdalne, ale na pewno wcześniej przemyśli konsekwencje.

 

Twój warunek jest niekompletny. "Lexically and gramatically correct" ale w jakim języku? Angielskim, czy lokalnym? A jeśli lokalnym, to którym? Dowolnym z języków urzędowych, czy także którymkolwiek z języków oficjalnie uznawanych mniejszości narodowych? Jeśli tylko urzędowym, to jakie są potencjalne konsekwencje prawne w krajach, które konstytucyjnie gwarantują swobody w posługiwaniu się językami mniejszości narodowych, nie nadając im jednak statusu języka urzędowego?

 

No i powodzenia w szukaniu reviewerów którzy oprócz bezgranicznej oddaności do Groundspeaka będą władać biegle 10 językami...

 

Proponuję spojrzeć na sprawę szerzej niż z perspektywy kraju, w którym obowiązuje zasada 'jeden język, jeden naród, jedna religia'.

Link to comment

Twój warunek jest niekompletny. "Lexically and gramatically correct" ale w jakim języku? Angielskim, czy lokalnym?

W regulaminie earthcache jest zapis "The EarthCache text and logging tasks must be submitted in the local language.", który - jak widać - doskonale się sprawdza, mimo, że recenzentów earthcachowych na całym świecie jest ledwie ok. 30 (czyli większość krajów nie ma swojego geoaware);

Dlaczego miałoby to nie zadziałać przy innych typach skrytek, gdzie o wiele łatwiej o recenzenta dobrze znającego język lokalny?

 

Zabawa jest międzynarodowa, ale jesteśmy w Polsce i listingi skrytek publikowanych w Polsce powinny być pisane po polsku (poprawnie!). Ilekroć jestem w województwie lubuskim, skręca mnie z irytacji, bo tam gros skrytek ma listingi w języku, który jest dla mnie obcy. I nie uważam, że mam obowiązek go znać by uprawiać geocaching w Polsce.

 

Niemcy jakoś się międzynarodowością gry w ogóle nie przejmują, i nawet przy samej granicy (np. we Frankfurcie nad Odrą) praktycznie wszystkie listingi są wyłącznie po niemiecku. O polskim, czy nawet angielskim, można sobie jedynie pomarzyć.

Link to comment

W regulaminie earthcache jest zapis "The EarthCache text and logging tasks must be submitted in the local language.",

 

Tak, powinien być w lokalnym języku, ale nie ma wymogu poprawności gramatyczno-ortograficznej jak na wypracowaniu w liceum.

 

Więc jeśli przebywasz za granicą, to nawet EarthCache'a możesz sobie zarejestrować, o ile znasz lokalny język na poziomie przynajmniej komunikatywnym.

 

A założenie np eventu czy tradycyjniaka w ogóle nie wymaga znajomości języka lokalnego.

Link to comment

Więc jeśli przebywasz za granicą, to nawet EarthCache'a możesz sobie zarejestrować, o ile znasz lokalny język na poziomie przynajmniej komunikatywnym.

Sugerujesz, że skoro rozumiem teksty pisane poprawnym angielskim, to tym bardziej nie będę miał problemu w zrozumieniu angielszczyzny najeżonej ortografami, literówkami itp.? Ciekawy punkt widzenia...

Link to comment

A jak Wam sie nowe wyszukiwanie podoba? Bo mnie nie za bardzo. Zabrali mozliwosc wyszukiwania keszy npo po wojewodztwie, od najnowszych.

 

jest nadal taka możliwość

w menu filtrów w polu "Search only in" wpisujesz wojewódzwtwo, np. małopolskie (już po kilku literach pojawia się podpowiedź) i klikasz Search. A potem możesz sobie sortować wyniki wg której chcesz kolumny, w tym także wg daty ukrycia, klikając na odpowiedni nagłowek kolumny

To, niestety, działa tylko dla użytkowników premium.

 

Ci, którzy premium nie mają, wraz z wprowadzeniem nowej wyszukiwarki, zostali pewnych możliwości, które dotychczas mieli, pozbawieni :(

 

Akurat mnie też to trochę dotknęło. Ale jeśli znając trochę biznesowy tok myślenia firm amerykańskich, można się spodziewać następnych takich drobnych kroczków "zachęcających" do zakupu PM. Może mają jakieś walne zgromadzenie akcjonariuszy w najbliższym czasie ;) Nie to żebym się obrażał, ale widzę taki trend ...

Edited by Marcello55
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...