Jump to content

Spory, żale i inne niczego nie wnoszące dyskusje...


toczygroszek

Recommended Posts

Wkurza mnie że pewna Pani, która uważa się za najmądrzejszą, ciągle jej nic nie pasuje, wylewa na forum swoją frustrację oraz złośliwe docinki, zrażając kolejne osoby do Geocachingu lub przynajmniej do zaglądania tu na forum...

 

Może czas już wyluzować?

Edited by Spider
Link to comment

Powoli próbuję przyzwyczaić się do logów zbiorczych, które ostatnio stały się bardzo trendy i (nad)używane są już nie tylko do logowania znalezień w bardzo aktywne keszersko dni, gdy rzeczywiście trudno jest w sensownym czasie wpisać kilkadziesiąt indywidualnych logów. Coraz częściej spotykam się z logami zbiorczymi w sytuacjach gdy osoba miała danego dnia, np. tylko trzy znalezienia (no, bez przesady, trzy różne logi chyba można napisać?). Ale dziś doznałem szoku - to już nie tylko jedna osoba wpisuje słowo w słowo to samo w kilkudziesięciu czy kilkuset różnych keszach. Nie, przy zbieraniu grupowym jest pisany jeden zbiorczy log na całą grupę! I można sobie - w listingu każdego pojedynczego kesza - poczytać toćka w toćkę identyczne (a długie jak cholera, bo do badża) logi różnych użytkowników. Czyżby każdy ze znalazców wyniósł z wycieczki dokładnie identyczne wrażenia?

Link to comment

Powoli próbuję przyzwyczaić się do logów zbiorczych, które ostatnio stały się bardzo trendy i (nad)używane są już nie tylko do logowania znalezień w bardzo aktywne keszersko dni, gdy rzeczywiście trudno jest w sensownym czasie wpisać kilkadziesiąt indywidualnych logów. Coraz częściej spotykam się z logami zbiorczymi w sytuacjach gdy osoba miała danego dnia, np. tylko trzy znalezienia (no, bez przesady, trzy różne logi chyba można napisać?). Ale dziś doznałem szoku - to już nie tylko jedna osoba wpisuje słowo w słowo to samo w kilkudziesięciu czy kilkuset różnych keszach. Nie, przy zbieraniu grupowym jest pisany jeden zbiorczy log na całą grupę! I można sobie - w listingu każdego pojedynczego kesza - poczytać toćka w toćkę identyczne (a długie jak cholera, bo do badża) logi różnych użytkowników. Czyżby każdy ze znalazców wyniósł z wycieczki dokładnie identyczne wrażenia?

Proste- jeden był pisaty, a poza tym po co sie przemęczać i komponowac wypowiedź...?

Jak ktos przeszedł szkołę metoda kopiu - wklej z Wikipediii czy ze zbioru wypracowań to i dalej to stosuje w realu... :rolleyes:

Link to comment

@dado, ja miałbym inne podejrzenia - kesza znalazł jeden, reszta została wpisana a w tym czasie trzaskała znalezienia gdzie indziej. Ew. rodzic założył konto dzieciakowi i loguje licząc, że owa pociecha będzie zadowolona otrzymując czarny pas na siódme urodziny ;-)

Link to comment

Oj prawda prawda... Przy power trialach to rozumiem, ale takie opisy "Keszowego dnia w Krakowie" też mnie denerwują... za to już mega mocno ciśnienie podniósł mi taki wpis:

 

Początkowo również sugerowałem się koordami które wskazują nieprawidłowy koniec pomnika - dobra, i tak dobrze że pomnik wskazują bo to różnie bywa. Po analizie zdjęcia można jednak bardzo dokładnie określić miejsce ukrycia. Jak już mamy miejsce to szybka akcja - bach i już.

---

Dalej nie czytać, spam dla bota

Podobno za spam są jakieś punkty więc zgodnie z ogólną modą dołączam trochę spamu nikomu do niczego nieprzydatnego. Ogólnie lubię pisać długie opisy i logi ale nie lubię jak się mnie do tego "zmusza". Niektóre skrzynki nie zasługują na nic poza TX czy TFTC i takie sztuczne dołączanie głupot w stylu całego życiorysu znalazcy lub rozkładu dnia wcale tego nie zmieni. Gdybym był złośliwy to te głupoty wrzuciłbym na translator i dołączył w wersji angielskiej, niemieckiej, ruskiej i suahili.

Jeśli czytałeś to wszystko to straciłeś kilkadziesiąt sekund życia ;-)

 

Akceptowalne dla mnie jest natomiast opisanie 2-3 zdań ogólnych okoliczności poszukiwań w danym dniu (dla wszystkich znalezionych w danym dniu skrytek) i kolejnych kilku zdań opisujących danego kesza...

Edited by Scout_RB
Link to comment

za to już mega mocno ciśnienie podniósł mi taki wpis:

 

Nie to, to przynajmniej ma jakiś sens. Ja mam w kilku keszach coś takiego:

 

la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la

 

W jednej skrytce to było nawet śmieszne, a jak już to samo pojawiło się w innych, to przestało mnie to bawić...

Link to comment

 

Nie to, to przynajmniej ma jakiś sens. Ja mam w kilku keszach coś takiego:

 

la la la la la la la la la laa la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la

 

W jednej skrytce to było nawet śmieszne, a jak już to samo pojawiło się w innych, to przestało mnie to bawić...

 

Skasuj. I niech znalazca wpisze log znalezienia,a nie bełkot.

Link to comment

Akceptowalne dla mnie jest natomiast opisanie 2-3 zdań ogólnych okoliczności poszukiwań w danym dniu (dla wszystkich znalezionych w danym dniu skrytek) i kolejnych kilku zdań opisujących danego kesza...

 

Tak, to jest rozsądne. Później takie logi czyta się z ciekawością (co robił ogólnie, a co mu się szczególnie tu przydarzyło), a nie z irytacją że log zaspamowany.

 

Natomiast takie "la la la" skasowałbym, gdyby na mój kesz padło.

Link to comment

A ja bym nie kasował od razu, tylko najpierw uprzejmie poprosił o wyedytowanie tego wpisu. Po co niepotrzebne zgrzyty i tak się spotkamy za chwilę na jakimś evencie. Jeżeli by to nie pomogło to wtedy bym usunął wpis. Z tym lalalala to przegięcie i jak się nie mylę zrobił to dobry i znany keszer krakowski co ma ponad 2900 znalezień, więc się nie jakaś gimbaza.

Mnie nie denerwują logi zbiorcze pod jednym warunkiem, że oprócz logu zbiorczego przeczytam choć jedno zdanie o swojej skrytce w innym wypadku irytuje mnie to bardziej niż samo TFTC lub :).

Link to comment

Akceptowalne dla mnie jest natomiast opisanie 2-3 zdań ogólnych okoliczności poszukiwań w danym dniu (dla wszystkich znalezionych w danym dniu skrytek) i kolejnych kilku zdań opisujących danego kesza...

 

Tak, to jest rozsądne. Później takie logi czyta się z ciekawością (co robił ogólnie, a co mu się szczególnie tu przydarzyło), a nie z irytacją że log zaspamowany.

 

Natomiast takie "la la la" skasowałbym, gdyby na mój kesz padło.

 

Murazorze, na Twoje skrzynki nie padnie, możesz spac spokojnie. No chyba, ze zmienisz styl logowania ;-)

moje logi "lalalala", umieszczam tylko w skrzynkach osób, które same logują tasiemcowe, i czesto 'zbiorcze', logi, które w mojej ocenie mają zbliżoną o wartośc poznawczą do mojego logu. Ergo nie powinny miec z tym problemu, mam nadzieję.

 

Pozdrawiam Wszystkich (i obiecuje nie nadużywac :-)

Link to comment

1. Kesze powertrailowe typu forest treasures (które różnią się najwyżej hintem i numerkiem w nazwie) wręcz powinny być logowane tak, jak były zakładane czyli masówka, kopiuj-wklej, bez większego zastanawiania się.

 

2. Ktoś, kto narzeka na treść logów a sam robi logi zbiorcze, powinien zacząć od siebie zanim pierwszy rzuci kamień (nie wnikam w to, co kto w Krakowie, ale po powyższych wpisach podejrzewam, że takowa sytuacja ma miejsce)

 

3. "la la la" niczym nie różni się od "TFTC" czy "log zbiorczy...." - jak się zacznie kasowanie logów, bo treść się Założycielowi nie spodobała, to po jakimś czasie ów kasujący będzie miał usuwane *wszystkie* logi "Found it" (niezależnie od treści) w swojej okolicy i to będzie całkiem sprawiedliwe.

 

Może i jestem z keszowej prowincji i nie mam "dajmondów", ale zbyt długo mam konto - brak chociażby jednego unikalnego zdania w logu swoich keszy odbieram jako "mam Cię w D, mam +1 do statów/pasa/odznak, reszta nieważna".

Link to comment

 

Może i jestem z keszowej prowincji i nie mam "dajmondów", ale zbyt długo mam konto - brak chociażby jednego unikalnego zdania w logu swoich keszy odbieram jako "mam Cię w D, mam +1 do statów/pasa/odznak, reszta nieważna".

Częściowo logowanie typu" znalazłem", czy " TFTC" wynikają z tego ,że znalazca loguje na miejscu, ze srajfona, a potem nie chce mu sie etytować wpisu na komputerze...

Nie lubię zbyt długich wpisów,zwłaszcza zbiorczych- jak na przykład Czesi w Górznie opisują każdy swój dzień i menu od wyjazdu od siebie, i tak kilkaset razy.

Akurat ten badge podoba mi sie najmniej...

Link to comment

Nie lubię zbyt długich wpisów,zwłaszcza zbiorczych- jak na przykład Czesi w Górznie opisują każdy swój dzień i menu od wyjazdu od siebie, i tak kilkaset razy.

Akurat ten badge podoba mi sie najmniej...

Ja nie piszę nie wiem jak długich logów, a mam ten badż, więc wystarczy napisać 3 zdania z sensem, opisując np. wykonany skok czy wejście i to jest wg mnie ciekawe, bo i daje nowym osobom pomysł na podjęcie i czasami zaskakujące jest dla zakładającego, jakie to ludzie nie mają pomysły. Więc chyba nie jest wymagane pisanie nie wiadomo jak szczegółowych esei...

 

Mnie wkurzają puste logi i lub TFTC, ale przekonałam się, że wynika to z tego, że ktoś jest niedoświadczony i myśli, że tak trzeba. Może jak trafią na forum i poczytają to się nauczą - albo jak kiedyś zabraknie im opisów znalazców bo będą stali pod drzewem z miną a'la znak zapytania ;-)

Link to comment

znalazca loguje na miejscu, ze srajfona, a potem nie chce mu sie etytować wpisu na komputerze...

 

Tutaj nasuwa mi się pytanie do ostatniej sytuacji w moim regionie...

Kiedy należy logować FTF? - trochę mnie zdziwił wpis, że trzeba to robić online na miejscu, bo ktoś może mi deptać po piętach...

Link to comment

Nie trzeba logować w terenie. Jednak robiąc taki wpis możesz zaoszczędzić komuś 20-30 km drogi, bo tego kesza może podjąć innym razem po prostu przy okazji. Wpis możesz później edytować lub skasować i napisać nowy (o edycji owner nie jest powiadamiany, o nowym wpisie tak). Jak ze wszystkim są zwolennicy i przeciwnicy takiego rozwiązania.

Link to comment

Nie trzeba logować w terenie. Jednak robiąc taki wpis możesz zaoszczędzić komuś 20-30 km drogi, bo tego kesza może podjąć innym razem po prostu przy okazji. Wpis możesz później edytować lub skasować i napisać nowy (o edycji owner nie jest powiadamiany, o nowym wpisie tak). Jak ze wszystkim są zwolennicy i przeciwnicy takiego rozwiązania.

Pod warunkiem ,że ktos ma telefon z internetem i jest w zasiegu, :laughing: , o ile pamietam nieobowiązkowy ekwipunek w plecaku cachera...

Link to comment

Nie trzeba logować w terenie. Jednak robiąc taki wpis możesz zaoszczędzić komuś 20-30 km drogi, bo tego kesza może podjąć innym razem po prostu przy okazji. Wpis możesz później edytować lub skasować i napisać nowy (o edycji owner nie jest powiadamiany, o nowym wpisie tak). Jak ze wszystkim są zwolennicy i przeciwnicy takiego rozwiązania.

Dzięki, za wyjaśnienie, chyba się nie spodziewaliśmy, że ktoś z odległych miejscowości może walczyć o ftf ;-)

Link to comment

Dzięki, za wyjaśnienie, chyba się nie spodziewaliśmy, że ktoś z odległych miejscowości może walczyć o ftf ;-)

 

Największe żale, że nie zalogowałem FTF-a on-line, spotkały mnie właśnie na tych odległych, gdzie zarówno ja, jak i pechowy zdobywca STF-a, mieliśmy do kesza co najmniej kilkaset km od domu...

Link to comment

Po prostu nie spodziewałam się, że ktoś z Wielkiego Świata zawita do nas na Prowincję ;-)

 

Ale faktycznie jakbym jechała specjalnie, to trochę bym się wkurzyła, a swoją drogą no risk no fun, dlatego FTF taki w cenie ;-)

Mi najdalszy trafił się, jak ślepej kurze ziarno 265km od domowych, przez przypadek załadowany do gps w drodze, bo w domu nie chciało się gpx'a ściągnąć i przez przypadek wypatrzony na mapie po drodze, przy drodze, a takie przypadki to dopiero cieszą ;-) na szczęście wtedy nikt się po FTF nie spieszył ;-)

Link to comment

znalazca loguje na miejscu, ze srajfona, a potem nie chce mu sie etytować wpisu na komputerze...

 

Tutaj nasuwa mi się pytanie do ostatniej sytuacji w moim regionie...

Kiedy należy logować FTF? - trochę mnie zdziwił wpis, że trzeba to robić online na miejscu, bo ktoś może mi deptać po piętach...

Ja tam ostatnio FTF'a loguję dopiero jak ktoś zaloguje STF'a. Niech ludzie żyją w nadziei, że zdążą ;-)

Link to comment

znalazca loguje na miejscu, ze srajfona, a potem nie chce mu sie etytować wpisu na komputerze...

 

Tutaj nasuwa mi się pytanie do ostatniej sytuacji w moim regionie...

Kiedy należy logować FTF? - trochę mnie zdziwił wpis, że trzeba to robić online na miejscu, bo ktoś może mi deptać po piętach...

Ja tam ostatnio FTF'a loguję dopiero jak ktoś zaloguje STF'a. Niech ludzie żyją w nadziei, że zdążą ;-)

 

M1strzunioooo jesteś okropny :PP :) :)

Link to comment

znalazca loguje na miejscu, ze srajfona, a potem nie chce mu sie etytować wpisu na komputerze...

 

Tutaj nasuwa mi się pytanie do ostatniej sytuacji w moim regionie...

Kiedy należy logować FTF? - trochę mnie zdziwił wpis, że trzeba to robić online na miejscu, bo ktoś może mi deptać po piętach...

Ja tam ostatnio FTF'a loguję dopiero jak ktoś zaloguje STF'a. Niech ludzie żyją w nadziei, że zdążą ;-)

 

M1strzunioooo jesteś okropny :PP :) :)

 

I Rafałku tak sprzątłeś mi kilka FTF z przed nosa a ja leciałem na łeb na szyje z nadzieją a tu zonk :/

Link to comment

 

Tutaj nasuwa mi się pytanie do ostatniej sytuacji w moim regionie...

Kiedy należy logować FTF? - trochę mnie zdziwił wpis, że trzeba to robić online na miejscu, bo ktoś może mi deptać po piętach...

 

Nie no to już paranoja, nie każdy ma dostęp do internetu w terenie.

Nie każdy ma 'rojming' poza krajem zamieszkania.

itp...

na luzie trzeba podchodzić :)

Link to comment

Ciekawe jak długo na tradycyjnych keszach w Zabrzu będą logowane {FTF}y ;-)

 

Jeśli naprawdę organizator MEGA miał na myśli "logujcie sobie *wszystko* w promieniu 20km jako FTF" (a chciałbym wierzyć, że chodziło tylko o earthy) to badge z FTFami ma przekłamanie o ok. 50 keszy i kompletnie traci sens.

Link to comment

Ciekawe jak długo na tradycyjnych keszach w Zabrzu będą logowane {FTF}y ;-)

 

Jeśli naprawdę organizator MEGA miał na myśli "logujcie sobie *wszystko* w promieniu 20km jako FTF" (a chciałbym wierzyć, że chodziło tylko o earthy) to badge z FTFami ma przekłamanie o ok. 50 keszy i kompletnie traci sens.

 

W pełni zgadzam się. Fajnie byłoby gdyby organizator wypowiedział się w tej sprawie, wg. mnie mega zbiorowy FTF uzasadniony jest tylko przy erfach podziemnych, gdzie po prostu nie ma fizycznej możliwości aby wszyscy potencjalnie zainteresowani jednoczesnie zjechali pod ziemię. Do wszystkich pozostałych skrytek, gdzie możliwa jest uczciwa rywalizacja, FTF powinien przypaść tylko tym, którzy faktycznie byli na miejscu jako pierwsi po publikacji.

 

Ja na przykład, jednego FTF-a (razem z trzema innymi zapaleńcami) zdobywałem o pierwszej w nocy. I czuję się pokrzywdzony, widząc, że inni, którzy nie byli az tak zdeterminowani i słodko przespali cała noc (albo w ogóle ich w Zabrzu wtedy nie było), też sobie prawo do tego FTF-a przypisują.

 

A całkiem już kuriozalne jest logowanie FTF-a dwa dnia po publikacji kesza (bo pierwsze eventowe były publikowane już w czwartek, a event był w sobote).

 

Więcej - doliczyłem się też kilku FTF-ów, zdobytych w sobotę na keszu, który opublikowany był we wrześniu ubiegłego roku. Pięknie!

 

Idąc tym tropem, jako że byłem rok temu na mega w Górznie, powinienem dopisać sobie jeszcze ze 400 FTF-ów zdobytych na Power Trailu. Czy tak? ;)

 

Owszem, możecie pisać, że to indywidualna sprawa każdego. I będzie w tym trochę racji. Ale nie do końca. Bo jedna sprawa to badże. A druga to rankingi, które też są udostępniane w statystykach. W tym momencie stają się one kompletnie niewiarygodne...

Link to comment

Oczywiście macie rację. I jedyny sposób to poproszenie hanbeia mailowo aby dodał taką informację-wyjaśnienie co do FTFów poprzez log Announcement w megaevencie. Tak aby wszyscy to otrzymali. A niedobitków co mają takie wpisy i nie chce im się ich wyedytować upomnieć za jakiś czas mailowo - ale to już musimy zrobić społecznościowo i nie obarczać tym organizatora.

Link to comment

Tu nie chodzi o pluton egzekucyjny tylko o wyjaśnienie tego co zostało powiedzenie na ewencie. Bo sorry ale logowanie FTF na skrytce która ma dwa lata jest niedorzeczna.

A na evencie chodziło o FTFy z tych skrytek które pojawiły się w dniu eventu a nie dwa dni/miesiące/lata przed...

Poza tym chyba logiczne jest że jedyne wątpliwości co do FTF'ów można mieć to tylko earth cache czy inne wirtualne, bo w tradycyjnych jest logbook w którym jest wpisany FTF ;-)

Link to comment

ale powiem Wam 80 cache w jeden dzień i do tego wszystkie {FTF} do tego jeszcze kilkaset km od współrzędnych domowych +100 do lansu jak nic ;-)

 

poza tym jakie to FTF w tradycyjnych jak 100 osób przede mną wydeptało taką geościeżkę, że samolot spokojnie może lądować, bo świeci się jak pas startowy ;-)

Edited by kalihoPL
Link to comment

poza tym jakie to FTF

 

Taki FTF jak sobie go ktoś wpisał. No i niech se wpisują i się chwalą pasami, odznakami i cholera wie czym jeszcze. Co Was tak boli? Niesprawiedliwość? Pogódźcie się z tym, szkoda klawiatury, serio.

 

PS będąc właścicielem takiej skrytki, zwyczajnie bym wypierniczył takie logi, a, że też mnie to boli, to dodatkowo wymieniłbym logbooka i napisał, że takiego wpisu nie ma i nie było, gdyby ktoś drałował jeszcze raz kilkaset kilometrów, żeby się wpisać - szacun, nie miałbym nic przeciwko :)

Edited by wantsky
Link to comment

Ja tam mam satysfakcję, że na części skrzynek byłem drugą lub trzecią osobą, która trzymała pojemnik w ręku od czasu jego ukrycia.

A i mam dodatkowe powody do zadowolenia - większość 45 skrzynkowego trailu zrobiłem z buta, w przeciwieństwie do paru szalonych ekip, które zdobywały je jadąc autem.

Link to comment

Ja Cię wantsky rozumiem i podzielam Twoje zdanie. Ja już mam na to wszystko wyjeb....

Ja bawię się dla siebie (honorowo z zasadami) a nie na pokaz dla innych. I mam gdzieś takie sytuacje.

Ale czasem zastanawiam się co czują co poniektórzy co np. u nas w Krakowie gonią po skrytkę w kilka sekund po publikacji i czasem nie zdążą bo już FTFa nie ma. Uciułanie w taki sposób kilkadziesiąt FTFów to mordercza praca i walka. A tu sobie ktoś jedzie na taki event i ma 80 FTFów (w tym połowę dwa dni po publikacji) :ph34r: .

Chyba i z takimi sytuacjami trzeba będzie żyć, jak i z takimi które były wałkowane na forum pewnie perdyliard razy i nie ma sensu o nich pisać. Szkoda, że do tego dołączyła jeszcze powyższa sytuacja.

Szkoda tylko bo dla mnie ta zabawa to również w dużej mierze rywalizacja. A takie sytuacje tą rywalizację zabijają....

Link to comment

Szkoda tylko bo dla mnie ta zabawa to również w dużej mierze rywalizacja. A takie sytuacje tą rywalizację zabijają....

 

Ja tam znajduję sobie konkurencję na moim poziomie, bo wiadomo nie doścignę kogoś kto ma już wszystkie pasy zdobyte ;-)

Ale fakt, że kiedyś jak widziałam Czechów z 8tyś znalezień to było "wow, szacun" a jak widzę jak logują skrytki, które zaginęły, jako znalezione to już emocje są jakby słabsze ;-)

 

co do sytuacji FTF'ów mogłabym pologować FTFy jak inni i zdobyć badga, ale jaki to byłby fun, większy chyba jest jak wiem ile musiałam dla tego badga zrobić... to tak jak na moje zdobyte 1465m n.p.m. ktoś wjedzie samochodem na 1300m n.p.m. a ja te 1300m pokonałam piechotą ;-D

Link to comment

 

co do sytuacji FTF'ów mogłabym pologować FTFy jak inni i zdobyć badga, ale jaki to byłby fun, większy chyba jest jak wiem ile musiałam dla tego badga zrobić... to tak jak na moje zdobyte 1465m n.p.m. ktoś wjedzie samochodem na 1300m n.p.m. a ja te 1300m pokonałam piechotą ;-D

wiesz, kolejką górską mozna wjechac na 3800 albo i wyżej...całkowicie za darmo- jak mieszka się w hotelu w danej miejscowości, takie promocje mają... :laughing:

Madryt jest najwyżej połozoną stolicą Europy i nawet podparapeciak jest tam powyżej 600m,a u nas tyle niektóre górki maja, o ile mnie pamięć nie myli..

Link to comment

Zrobiłem 10 FTF to loguję 10 FTF, reszta NORMALNIE. Najbardziej śmieszą mnie wpisy niektórych osób, co zawsze wyśmiewały "statsiarzy" a sami zalogowali kilkadziesiąt FTF zdobytych drugiego i trzeciego dnia. No coż, każdy ma swój honor i zasady:)

Pozdrawiam uczciwych:)

Link to comment

To, że pologowali FTFy "wyjadacze", którzy mają po +1k znalezień to przemilczę, najwyżej zaszufladkuję sobie po swojemu.

 

Bardziej niepokojące jest to, że zrobili to też początkujący (wzorem innych?), dla których to był jeden z pierwszych eventów. Za jakiś czas taki młody gniewny założy swój event, na którym ogłosi, że daje wszystkim tu obecnym prawo do zalogowania znalezienia wszystkich skrytek w promieniu 20km a kto mu postawi piwo może dodatkowo zalogować FTFy.

Chcemy lokalnie zmieniać zasady (również te niepisane), które obowiązują na całym świecie?

 

@wantsky, pisząc wyżej, że szkoda klawiatury poniekąd zamiatasz sprawę pod dywan i dajesz zgodę na kombinowanie..

Link to comment

To ja przez weekend w Trójmieście grasowałem, a na południu "takie sytuacje" się działy! blink.gif

 

Choć rozumiem wzburzenie to zgadzam się wantsky, finalnie w tej zabawie wszystko zależy od sumienia każdego z nas. bad_boy_animated.gif

 

A paradoksu całej sprawy nie rozumiem - w przypadku fizycznych pojemników owner może głosić co mu się podoba, to naprawdę nie ma najmniejszego znaczenia - FTF to FTF -> "First to Find" i o ile jeszcze grupowe FTF-y na eventach rozumiem to reszta jest po prostu ignorancją. Jak dla mnie dokładnie taką samą, jak wyśmiewane wielokrotne na tym forum logowanie zaginionych lub zarchiwizowanych skrzynek. ph34r.gif

 

Dla przykładu ja ogłaszam, iż od dzisiaj do niedzieli, we wszystkich moich 12-tu keszach można wszystkie znalezienia logować jako FTF-y - wynika coś z tego!?

 

Finalnie wracamy jednak do punktu wyjścia - każdy ma prawo bawić się po swojemu. tongue_animated.gif

Edited by VladMordock
Link to comment

Bo jakiś zewnętrzny system zlicza jakieś magiczne zlepki liter gdzieś w tekście loga. Czy to powód aby usunąć log? Hmmm GS nie ma nic wspólnego z tymi zewnętrznymi systemami, to wydaje mi się, że nie.

 

Może lepiej wrócić do zasada, że FTF liczy się tylko wtedy jak jest certyfikat? Masz tyle FTF'ów ile, hmmm, masz :D Fizycznie :D

Link to comment

Szkoda tylko bo dla mnie ta zabawa to również w dużej mierze rywalizacja. A takie sytuacje tą rywalizację zabijają....

 

Rywalizacja w dziedzinie, w której nie ma sędziego, który jasno określałby, co jest fair, a co nie, i miał przy tym moc decyzyjną na kształt tabeli wyników, jest skazana na takie i podobne sytuacje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...