Jump to content

Spory, żale i inne niczego nie wnoszące dyskusje...


toczygroszek

Recommended Posts

Nadmiar statystyki to zło.

 

Ludzie aby zdobyć badża za długość logu zaczynają przeklejać opisy z wikipedii odnośnie odwiedzonego miejsca. A potem taki SPAM zaciągamy do plików GPX.

 

http://coord.info/GLERBWF9

 

Cytuję:

"No i mam duży problem. Chciałbym zdobyć badga za długie logi pod znalezionymi skrytkami, ale co można napisać o tej konkretnej skrytce? Jak można skomentować skrytkę, o której sam założyciel nie napisał ani słowa opisu. Dosłownie ANI JEDNEGO SŁOWA. NIC! Owszem, jest podpowiedź. Nawet więcej. Jest podpowiedź w dwóch językach ale.... opisu brak. Pomyślałem więc, że jeśli założyciel nie zamieścił żadnej informacji o miejscu to może ja wkleję informację z lokalnej strony, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. (www.....pl)

 

Gmina Kolbudy położona jest we wschodniej części Województwa Pomorskiego a jej obszar (8280 ha) zajmuje południowo-wschodnią, krawędziową część Pojezierza Kaszubskiego, sąsiadującego z Żuławami Wiślanymi. Gmina ma ponad 14.000 mieszkańców. Ulokowana na osi głównego szlaku komunikacyjnego Gdańsk - Kościerzyna (droga wojewódzka nr 221) graniczy z Gdańskiem, oraz z gminami: Żukowo, Trąbki Wielkie, Przywidz i Pruszcz Gdański. Tworzy ją 15 wsi sołeckich (Bąkowo, Bielkówko, Bielkowo, Babidół, Buszkowy, Czapielsk, Jankowo, Lublewo, Lisewiec, Łapino, Kowale, Kolbudy, Pręgowo, Otomin, Ostróżki) i kilka przysiółków (Miechucińskie Chrusty, Nowiny, Żmijewo, Gołąbkowo, Krymki). Administracyjnie wchodzi w skład powiatu gdańskiego z siedzibą w Pruszczu Gdańskim. Ośrodkiem administracyjno-usługowym gminy jest wieś Kolbudy. W Kolbudach znajduje się większość instytucji publicznych. Tu mają siedzibę: Urząd Gminy, poczta, dwa banki, ośrodek zdrowia, Nadleśnictwo, kilka aptek, spółka wodna, Dom Kultury, bibliotka publiczna, gminne przedszkole, liczne sklepy i zakłady usługowe, posterunek Policji, centrum handlowe...

 

Niemal cały obszar gminy jest skanalizowany, a ścieki odprowadzane są do oczyszczalni Wschód w Gdańsku. Jest też w dużym stopniu zgazyfikowana. Na terenie gminy znajduje się kilka szkół podstawowych, 1 gimnazjum, Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia, liceum zaoczne. Opiekę przedszkolną zapewniają zarówno placówki gminne, jak i niepubliczne przedszkola. W sołectwie Łapino działają Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowy Dom Pomocy dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej prowadzone przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Gmina posiada autobusowe połączenie komunikacyjne z Pruszczem Gdańskim, gdzie znajduje się siedziba powiatu. Komunikację z Gdańskiem zapewnia PKS Gdańsk oraz ZKM Gdańsk. W gminie zarejestrowanych jest ponad 1000 podmiotów gospodarczych oraz kilka organizacji m.in. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Towarzystwo Ekologiczne i Stowarzyszenie Przemysłowo-Handlowe. Ponadto w Kolbudach działa bank PEKAO SA oraz oddział Banku Spółdzielczego Pruszcz Gdański (oba banki posiadają bankomaty), Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach z ogromną salą gimnastyczną i kompleksem sportowym Orlik, nowoczesne Gminne Przedszkole, centrum handlowe.

 

Charakterystycznym dla całej gminy elementem jest dynamiczny rozwój budownictwa mieszkaniowego, indywidualnego i zwartego. Na pograniczu miasta Gdańska i gminy, w Kowalach, powstało nowoczesne osiedle o zabudowie wielorodzinnej (10.000 mieszkańców). W sołectwie Łapino, w pięknej scenerii zlokalizowane jest luksusowe osiedle domów jednorodzinnych o rezydencjonalnym charakterze. Ten rodzaj budownictwa jest w gminie preferowany.

 

Władze przywiązują wielką uwagę do ochrony środowiska. Na styku terytorium gminy i miasta Gdańska, w sołectwie Otomin znajduje się wysłużone i mające niekorzystny wpływ, z punktu widzenia ekologicznego, wysypisko oraz zakład utylizacji śmieci w Szadółkach. Gmina ciągle inwestuje w ochrone środowiska, czystość i turystykę. Gmina z sukcesami zabiega o europejskie fundusze na rozwój infrastruktury. Kończy się budowa ścieżki rowerowej Kolbudy-Gdańsk oraz nowej drogi Kowale - Otomin.

[...]

Trzeba podkreślić, że Gmina Kolbudy od dawna cieszy się opinią gminy zasobnej. Pod względem dochodów przypadających na 1 mieszkańca od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach powiatowych i wojewódzkich."

Link to comment
Nadmiar statystyki to zło.

 

Ludzie aby zdobyć badża za długość logu zaczynają przeklejać opisy z wikipedii odnośnie odwiedzonego miejsca. A potem taki SPAM zaciągamy do plików GPX.

Cóż... nie pozostaje nic innego jak napisać do GS prośbę, by ograniczył możliwość dodawania logów dłuższych niż 100 znaków :anibad:

Link to comment

Nadmiar statystyki to zło.

 

Ludzie aby zdobyć badża za długość logu...

Uważam, że ten badge (the author chyba się nazywa) jest najsłabszy ze wszystkich. Przez niego powstają długie, nic nie wnoszące (a często i wielojęzyczne) logi wpisywane z generatora.

Link to comment

 

Uważam, że ten badge (the author chyba się nazywa) jest najsłabszy ze wszystkich. Przez niego powstają długie, nic nie wnoszące (a często i wielojęzyczne) logi wpisywane z generatora.

 

Ano, a ten z 400 keszami dziennie niewiele mu ustępuje... Ludzie siedzą cały dzień w aucie zamiast zrobić sobie spacer :anibad:

 

Ale i tak nie przebije to co niektórzy challengy w których trzeba zrobić 2000 km dziennie autem :anibad:

Edited by GeoLog81
Link to comment
Ale i tak nie przebije to co niektórzy challengy w których trzeba zrobić 2000 km dziennie :anibad:

Ale 2000 km pomiędzy jakimikolwiek skrytkami (np. dwoma) ?

Jeśli o to chodzi to nie jest to problemem. Wystarczy samolot lecący ze wschodu na zachód, by odpowiednio zmieniały się strefy czasowe. Ja mam w tej chwili 8561 km w jeden dzień :)

Link to comment

 

Ale 2000 km pomiędzy jakimikolwiek skrytkami (np. dwoma) ?

Jeśli o to chodzi to nie jest to problemem. Wystarczy samolot lecący ze wschodu na zachód, by odpowiednio zmieniały się strefy czasowe. Ja mam w tej chwili 8561 km w jeden dzień :)

 

Nie, to te 16 Bundeslandów jednego dnia.

 

Najkrótsza trasa wychodzi chyba coś koło tych 2000 km. Samolotem może być trudno bo ciężko wylądować 16 razy koło kesza :D

Link to comment

Ano, a ten z 400 keszami dziennie niewiele mu ustępuje... Ludzie siedzą cały dzień w aucie zamiast zrobić sobie spacer :anibad:

 

Zanim kto zacznie pokpiwać z czterystu dziennie, niech spróbuje zrobić stopień niżej, czyli 270. Potem pogadamy na temat tego "siedzenia"... :anitongue:

Link to comment

Pogadamy, jak ktoś zrobi 400 bez dopalaczy (na piechotę) :D

 

400*160m = 64km

Sugerujesz niewykonalność?? Pff.

64 km to 10 godzin marszu, i to wcale nie jakoś wytężonego.

Do tego 400 * 30 sekund na wpis, czyli 3,5 godziny.

 

W Górznie może być kłopot, bo trzeba jednak po lesie nieco kicać, i niektóre skrzynki wymagają odrobiny poszukiwań. Ale niektóre 'hamerykańskie' traile przydrożne, gdzie wystarczy podejść, otworzyć, klepnąć stempelek, zamknąć i iść dalej - bezproblemowo.

Link to comment

Dzisiaj GS zmienił format maili "Owner notification". Wcześniej był to czysty tekst, i dopasowywał się do szerokości ekranu programu pocztowego. A teraz zrobili na sztywno szerokość, za małą jak na laptopy, za dużą jak na smartfony - już nie przeczytam sobie logu na podglądzie w Thunderbirdzie, ani w Samsungu. A najważniejsze elementy (treść logu) były na początku, to teraz są na końcu.

 

Jak coś dobrze działa to najlepiej jest to popsuć... GS jest w tym mistrzem.

Link to comment

Dzisiaj GS zmienił format maili "Owner notification". Wcześniej był to czysty tekst, i dopasowywał się do szerokości ekranu programu pocztowego. A teraz zrobili na sztywno szerokość, za małą jak na laptopy, za dużą jak na smartfony - już nie przeczytam sobie logu na podglądzie w Thunderbirdzie, ani w Samsungu. A najważniejsze elementy (treść logu) były na początku, to teraz są na końcu.

 

Jak coś dobrze działa to najlepiej jest to popsuć... GS jest w tym mistrzem.

E, mnie sie podoba, jestem teraz na małym laptopiku, 11 cali, przyszły powiadomienia i od razu widzę kto założył, fajne...

Link to comment

E, mnie sie podoba, jestem teraz na małym laptopiku, 11 cali, przyszły powiadomienia i od razu widzę kto założył, fajne...

 

Ciekawe, ja w logach "Owner Notification" (których dotyczy temat), nie widzę informacji o założycielu. Może masz na myśli inne rodzaje notyfikacji, ale to nie ten temat.

 

Fakt, że temat maila też rozwlekli do granic możliwości. Teraz zajmuje prawie 2 x tyle miejsca co wcześniej, a kluczowa informacja (found / couldn't find) poszła na koniec tematu.

Link to comment

E, mnie sie podoba, jestem teraz na małym laptopiku, 11 cali, przyszły powiadomienia i od razu widzę kto założył, fajne...

 

Ciekawe, ja w logach "Owner Notification" (których dotyczy temat), nie widzę informacji o założycielu. Może masz na myśli inne rodzaje notyfikacji, ale to nie ten temat.

 

oj sorki, masz racje, myslałąm o powiadomieniach o nowych skrytkach…

NO nic, to wszystko z przepracowania!, byle do weekendu!

Link to comment

To chyba taka moda, że wszystko musi być jak najbardziej obrazkowe, a treść powoli zanika...

 

Moda jest dokładnie odwrotna. Layouty są coraz prostsze, dopasowujące się do różnych urządzeń. Mówię o ogólnej modzie w webdesignie. GS chyba chce iść pod prąd ;-)

Link to comment
Jak coś dobrze działa to najlepiej jest to popsuć... GS jest w tym mistrzem.

Nie tylko GS, "konkurencja" też... To chyba taka moda, że wszystko musi być jak najbardziej obrazkowe, a treść powoli zanika...

Jaka konkurencja? Bo nie rozumiem.

Link to comment

I że są użytkownicy, których nie da się dodać do worka z etykietką 'ignorowani'.

 

Da się, o tutaj

 

Używam już od dłuższego czasu - ale przy niektórych indywiduach dostaję komunikat 'You cannot ignore that member'. I nie, nie jest to moderator.

Link to comment

Proszę Moderatora o słowo komentarza dlaczego skasował mój wątek o zmienionych na gorsze powiadomieniach?

 

Liczyłem że uda się na bazie dyskusji wyjść z oddolną inicjatywą do GS (chociażby poprzez Reviewerów) aby poprawić te nowe powiadomienia, a tymczasem widzę że Moderator po kryjomu skasował cały wątek i wrzucił do forumowego śmietnika. Wielkie dzięki!

 

P.S.

 

Istnieje anglojęzyczny wątek w tym temacie, jego moderatorzy nie skasowali:

 

http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=324350&st=0

Edited by HighlanderPL
Link to comment

Wątek nie został skasowany tylko dołączony do tego, ponieważ dokładnie pasuje do tematu

Uważam że nie masz racji. Nie jest ani spór, ani próżny żal, ani też nic nie wnosząca dyskusja. Poruszam konkretny temat, który zbulwersował wielu użytkowników GC, nie tylko w Polsce.

 

Usunąłeś wątek wklejając jego posty do aktualnego wielkiego wora, nazywanie tego połączeniem wątków ze względu na "dopasowanie tematów" jest nie fair. Po to mamy dostępne wątki na forum, aby móc wymieniać informacje w sposób uporządkowany. Jeśli jakiś wątek jest wrzucany do "wora", to tylko po to aby dyskusja szybko wygasła, poprzez jej wymieszanie z innymi.

 

Wg takiego kryterium scalania to proponuję od ręki abyś wszystkie wątki "100", "200",......,"1000","2000" scalił z "Sukcesy, radości i wszystko co nas cieszy", bo przecież dotyczą sukcesów które nas cieszą.

 

Skoro taki wątek może istnieć w części anglojęzycznej, nie rozumiem dlaczego nie może istnieć w polskojęzycznej częsci forum. Czy tutaj obowiązuje inny regulamin?

 

 

Highlander, nie ma sensu na ten temat dyskutować, bo słyszałem że ma być to zmienione ;)

No i właśnie nie rozumiem, dlaczego nie mógł zostać oryginalny wątek, z takim wyjaśnieniem z Twojej strony, plus np. linkiem do wątku angielskiego.

Edited by HighlanderPL
Link to comment

Liczyłem że uda się na bazie dyskusji wyjść z oddolną inicjatywą do GS (chociażby poprzez Reviewerów)

 

I to mnie zawsze rozwala. Pomarudzę sobie na forum, oczekując, że ktoś inny te moje pretensje zgłosi gdzie trzeba i uczyni mnie szczęśliwym.

 

Highlander - więcej wiary w siebie. Chcesz inicjatywy oddolnej, to ją stwórz, a nie oczekuj, że ktoś ją za ciebie wystosuje spełniając twoje pragnienia.

Link to comment

Liczyłem że uda się na bazie dyskusji wyjść z oddolną inicjatywą do GS (chociażby poprzez Reviewerów)

I to mnie zawsze rozwala. Pomarudzę sobie na forum, oczekując, że ktoś inny te moje pretensje zgłosi gdzie trzeba i uczyni mnie szczęśliwym.

Highlander - więcej wiary w siebie. Chcesz inicjatywy oddolnej, to ją stwórz, a nie oczekuj, że ktoś ją za ciebie wystosuje spełniając twoje pragnienia.

Już Ty się nie martw o moją wiarę w siebie.

 

Wiara wiarą, a fakty są takie że GS mało obchodzi głos użytkowników, nawet jeśli płacą za konta. Typowe podejście monopolisty.

 

Wątek spokojnie mógł się przerodzić w inicjatywę, jakby nie zamieciono go do "żali". Skoro w polskim forum GC nie wolno dyskutować o takich kwestiach, to się przeniosłem do wątku w anglojęzycznej części i dokładnie opisałem problematyczne kwestie ponad te które już zidentyfikowano. Niby ludzie z GS tam zaglądają, ale ich główny feedback to "jesteśmy bardzo dumni z uruchomienia powiadomień w HTML'u i nie będziemy się z tego wycofywać". Łaskawie przywrócono poprzednią składnię tytułu maila i na tym jak widać koniec.

Link to comment

Bo po każdej zmianie zawsze się znajdzie ktoś niezadowolony. Ludzie się przyzwyczajają i stąd problem. Kilka miesięcy temu zmienił się wygląd strony mojego banku, choć też płacę za konto w nim, a konkurencja jest duża. Forma powiadomień - sprawa niezmiernie wielkiej wagi. Na prawdę się dziwię, że ludziom się w ogóle chce zwracać uwagę na takie pierdoły. Podejrzewam, że większość ludzi ma to głęboko w jelicie grubym. Jak dla mnie nowy wygląd powiadomień jest OK.

Link to comment

A mój bank też niedawno zmienił wygląd swojej strony. Ale pozostawił możliwość korzystania ze starego interfejsu dla tych, których wprowadzone zmiany nie przekonały.

Można? Można.

 

Czy to naprawdę aż taki problem dodać opcję wyboru formatu wiadomości?

Albo - co często jest praktykowane, i moim zdaniem jest dobrym rozwiązaniem - wysyłać wiadomość zarówno w trybie tekstowym jak i HTML?

 

Ja w swoim programie pocztowym mam ustawione wyświetlanie wiadomości w trybie tekstowym. Po zmianach powiadomienia od GC wyglądają u mnie makabrycznie i efekt jest taki, że po prostu przestałem czytać logi, bo tego się teraz nie da czytać (tak więc nie zdziwcie się, jeżeli będę jeszcze rzadziej reagował na DNF-y niż dotychczas).

 

Z powodu widzimisię kogoś z centrali GC nie zamierzam zmieniać ustawień swojego programu pocztowego.

Link to comment

Bo po każdej zmianie zawsze się znajdzie ktoś niezadowolony. Ludzie się przyzwyczajają i stąd problem. Kilka miesięcy temu zmienił się wygląd strony mojego banku, choć też płacę za konto w nim, a konkurencja jest duża. Forma powiadomień - sprawa niezmiernie wielkiej wagi. Na prawdę się dziwię, że ludziom się w ogóle chce zwracać uwagę na takie pierdoły. Podejrzewam, że większość ludzi ma to głęboko w jelicie grubym. Jak dla mnie nowy wygląd powiadomień jest OK.

Za miesiąc zapomnimy, że kiedykolwiek wyglądały inaczej.... :anicute:

Link to comment

Bo po każdej zmianie zawsze się znajdzie ktoś niezadowolony. Ludzie się przyzwyczajają i stąd problem. Kilka miesięcy temu zmienił się wygląd strony mojego banku, choć też płacę za konto w nim, a konkurencja jest duża. Forma powiadomień - sprawa niezmiernie wielkiej wagi. Na prawdę się dziwię, że ludziom się w ogóle chce zwracać uwagę na takie pierdoły. Podejrzewam, że większość ludzi ma to głęboko w jelicie grubym. Jak dla mnie nowy wygląd powiadomień jest OK.

 

Z monopolistami właśnie tak jest że do zmian na gorsze się trzeba przyzwyczaić, bo wyboru w sumie nie masz. Bank jak Ci zmieni bankowość internetową na fruwający cyrk HTML5 zalany sosem social media i badziewnej grywalizacji, dzięki czemu strony zaczynają ważyć kilka razy tyle kilobajtów co wcześniej, to wciąż możesz go zmienić na inny.

 

Ja nie mam czasu czytać potoku logów przy komputerze, i robiłem to do tej pory w biegu, korzystając z klienta pocztowego na smartfonie. Dzięki amatorszczyźnie GS w wykonaniu kodu HTML czytanie logów stało się tak upierdliwe (konieczność przewijania lewo-prawo każdego wiersza), że przestałem je uważnie czytać, a do tej pory sprawiało mi to frajdę i przekładało się na szybsze serwisowanie, albo na szybką mailową odpowiedź na pytanie geocachera.

 

GS nigdy nie rozpieszczał autorów keszy użytecznymi funkcjonalnościami (w przeciwieństwie do GC-PL Spidera :) więc ta ostatnia zmiana w sumie nie powinna zaskakiwać.

 

Jak ktoś używa tylko komputera albo tableta do czytania logów znalazców, to faktycznie może mieć tą zmianę w części ciała wzmiankowanej przez Ciebie. Ale grono smartfonowców to dotkneło do żywego, co można zauważyć śledząc już kilka istniejących wątków anglojęzycznych, gdzie ilość wpisów przekroczyła 500, ogromna większość jest negatywna, a przedstawiciel GS przyznał w jednym z postów że forum to niewielki wycinek feedbacku który do nich trafił po tej zmianie.

Edited by HighlanderPL
Link to comment

Ale grono smartfonowców to dotkneło do żywego

 

Mam smartfona i maile z logami otwierają mi się tak samo szybko jak wcześniej i widzę całość wiadomości, więc nie czuję, żeby mnie cokolwiek dotknęło.

Uważam, że patrzenie na doświadczenie użytkownika przez pryzmat kilku(nastu) kilobajtów jest w 2014 roku co najmniej dziwne. Każdy ma prawo do swojej oceny, ale ten element to chyba trochę burza w szklance wody.

Link to comment

Uważam, że patrzenie na doświadczenie użytkownika przez pryzmat kilku(nastu) kilobajtów jest w 2014 roku co najmniej dziwne. Każdy ma prawo do swojej oceny, ale ten element to chyba trochę burza w szklance wody.

 

Internet mobilny jest dużo wolniejszy niż kiedyś modemy, zwłaszcza po wyczerpaniu transferu albo na terenach podgórskich. W Polsce wygląda to wprawdzie nieporównywalnie lepiej niż np. w Niemczech - są dużo większe pakiety i lepsze pokrycie, ale przypuszczam, że są miejsca, gdzie nie jest aż tak różowo.

Link to comment

Dzięki amatorszczyźnie GS w wykonaniu kodu HTML czytanie logów stało się tak upierdliwe (konieczność przewijania lewo-prawo każdego wiersza)

(...)

Ale grono smartfonowców to dotkneło do żywego

 

Popatrzyłem raz jeszcze na te zmiany pod kątem rzekomej amatorszczyzny i jakoś nie mogę się niczego dopatrzyć, co byłoby zmianą na gorsze.

Podejrzewam, że przyczyny hejtowania są dwie:

 

1. Zabytkowy sprzęt

Zmiany wprowadza się aby działały i wyglądały dobrze na współczesnych urządzeniach. Małe ekrany czy kiepskie rozdzielczości skazują użytkownika na konieczność przewijania. Gdyby producenci oprogramowania słuchali marudzenia grupy użytkowników z monitorami 14" i tych, którym flash/html5 działa wolno lub wymusza przewijanie, dziś GC wyglądałoby tak.

 

2. Brak umiejętności konfiguracji

Wystarczy odrobinę chęci i można zmienić rozmiar czcionki, zmusić aplikację do wyświetlania zawartości dostosowując rozmiar tekstu do ekranu.

 

..ale ciągle łatwiej narzekać, oburzać się i bić pianę.

 

Podsumowując: zmiany mnie nie "dotknęły do żywego", czytanie nie stało się upierdliwe i niczego przewijać nie muszę (gmail 4.9@sgs4, android 4.4.2)

Link to comment

Dzięki amatorszczyźnie GS w wykonaniu kodu HTML czytanie logów stało się tak upierdliwe (konieczność przewijania lewo-prawo każdego wiersza)

(...)

Ale grono smartfonowców to dotkneło do żywego

 

Wystarczy odrobinę chęci i można zmienić rozmiar czcionki, zmusić aplikację do wyświetlania zawartości dostosowując rozmiar tekstu do ekranu.

 

 

Otóż to! Zgadzam się.. zresztą sami sobie na złość robicie coś w myśl powiedzenia "za złość mamie odmroże sobie uszy".. a raczej "na złość GS nie będę czytać logów czy też z opóźnieniem serwisować" :)

Edited by Rysia
Link to comment

Cóż, jak się w archaiczny sposób odbiera pocztę wysyłaną w nowoczesnej formie, to dokładnie tak bywa. Ja nie bardzo przyjmuję do wiadomości tego typu argumenty jak:

 

- wyczerpanie transferu danych: jak się robi setki kilometrów za keszami, to pakiet danych 2GB za kilkanaście złotych jest kosztem pomijalnym, a jak ktoś robi mniej, to 250MB pewnie wystarczy

 

- brak możliwości odbioru maila w HTML: błagam! mamy 2014 rok i chyba nie zamierzamy się cofać technologicznie do poziomu Javy na starych Nokiach? Dlaczego musimy się "naginać" do GS, a nie odwrotnie? Bo gdyby było inaczej, nadal byśmy słuchali piszczenia modemu, ja wolę jednak postęp.

 

Może po prostu niektórzy z nas zwyczajnie nie nadążają? To żaden wstyd ani hańba, ale to na pewno nie wina Groundspeaka.

Link to comment

wyczerpanie transferu danych: jak się robi setki kilometrów za keszami, to pakiet danych 2GB za kilkanaście złotych jest kosztem pomijalnym, a jak ktoś robi mniej, to 250MB pewnie wystarczy

Nie jest to wcale koszt pomijalny. Ja nie mogę sobie dokupić jednorazowo większego pakietu - muszę go mieć zwiększonego na stałe, a koszt kilkunastu złotych miesięcznie przez rok czy dwa tylko dlatego, że mi powiadomienia z GC zjadają transfer nie budzi we mnie entuzjazmu. Mam 100MB - nie mogłam wziąć więcej przy przedłużaniu umowy.

Link to comment

Drodzy StrykerPL, Wantsky, Rysia - pisząc "grono smartfonowców" miałem na myśli kilkuset uczestników wątków anglojęzycznych, o których pisałem w tym samym poście. Przepraszam że poczuliście się wciągnięci do tej grupy. Jeśli podobają Wam się zmiany to nic mi do tego.

 

Poniżej kilka ilustracji jak to wygląda na moim smartfonie "przed" i "po". Wiem że można w ustawieniach poczty GMAIL włączyć globalne pomniejszanie maila aby się wpasował na szerokość, ale wtedy czcionka jest jak dla mnie za mała do czytania. Skoro tylko z mailami z GS mam takie problemy, to znaczy że problem leży po stronie GS a nie telefonu.

 

PRZED:

 

Screenshot_2014-07-30-10-30-45_.png

 

PO (EKRAN PIONOWO):

 

Screenshot_2014-07-30-10-31-08_.png

 

Screenshot_2014-07-30-10-31-15_.png

 

PO (EKRAN POZIOMO):

 

Screenshot_2014-07-30-10-32-24_.png

 

Screenshot_2014-07-30-10-32-32_.png

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...