Jump to content

Projekt: [N/E]


lowca

Recommended Posts

 

razem 40 punktów.

Hmmm, w Warszawie jest jeden południk, chyba bez skrzyzowania.

teoretycznie projekt niezły, ale chyba punkty musiały byc robione z duuuużą toleranncją,

bo co jesli wypada on w srodku jakiegos biura, zamknietgo osiedla,

wielkiego pola, zakladu przemysłowego, koscioła , na srodku jekiegos wielkiego skrzyzowania albo w lesie

bez sensownego dojazdu jakimkolwiek pojazdem itp. Sprawdzałes, gdzie takie punkty wypadają?

Link to comment

Nie, nie uważam by to dyskwalifikowało projekt, ale mogą być trudności z jego realizacją. Np. przecięcie w okolicach Wrocławia wychodzi 300m od miejsca publicznego (drogi) o ile pamiętam. Należałoby sprawdzić wszystkie przecięcia bo jeśli się okaże, że w większości przypadków tak jest to moim zdaniem projekt nie ma sensu.

Link to comment

Co jest ciekawego na tych przecięciach, poza przecięciami ? W terenie z bardzo dużym prawdopodobieństwem nie istnieje nic ciekawego. Jeśli już EUREF czy POLREF dla hardkorowców (~ 400 miejsc), które zwykle są na terenie dostępnym a na dodatek, przynajmniej na południu Polski zdarzają się w całkiem atrakcyjnych miejscach a jeśli nie, to przynajmniej można sobie GPS-a skalibrować :)

Link to comment

Przecięcia. One są ciekawe same z siebie. Na takim Bornholmie mają jedno przecięcie, to o nie zadbali, płyta betonowa jest z narysowanym przecięciem, tablica informacyjna, czyli atrakcja turystyczna.

 

U nas nie są te przecięcia ciekawe? A dlaczego?

 

A co do POLREFU - a proszę bardzo, chętnie Ci pomogę jak projekt odpalisz, nawet do jednego z punktów mam niedaleko.

Link to comment

Przecięcia. One są ciekawe same z siebie. Na takim Bornholmie mają jedno przecięcie, to o nie zadbali, płyta betonowa jest z narysowanym przecięciem, tablica informacyjna, czyli atrakcja turystyczna.

 

U nas nie są te przecięcia ciekawe? A dlaczego?

 

Bo u nich jest jedno a u nas 40 co wynika wprost z unikalności. Przykładowo w Polsce mamy 30 km^2 pustyni,chronimy ją i jest atrakcją a w takiej Libii czy Algierii ...

Oczywiście nogi nie podstawiam i koszuli nie rodzieram.

Link to comment

http://www.confluence.org/country.php?id=12

http://przeciecia.prv.pl/

 

16 are in a forrest

14 are on a field

8 are on a meadow

1 is on a lake

1 is in a barn

you can see buildings from 15 confluences of which 2 are within city borders (although not neccessary in a builtup area)

2 are quite close to a big city and 1 is quite close to a town

O ile na jeziorze się jeszcze da to co ze stodołą ? :anibad:

Edited by Spider
Link to comment

To w jaki sposób mam zebrać / opisać punkty i do kogo to wysłać, żeby z tego się projekt uruchomił?

 

Zrób tabelkę w excelu. W pierwszej rubryce kolejne numery porządkowe, w drugiej nazwy wg jednego schematu (np "N20 E50") najlepiej ułożone po kolei, w trzeciej i czwartej współrzędne w formacie dziesiętnym (to akurat przy tym projekcie najprostsze), a w ostatniej GC-kod istniejącej pod tymi współrzędnymi skrytki (o ile istnieje). Jak to zrobisz, to skontaktuj się na priv ze Spiderem, żeby Ci podał adres mailowy gdzie masz to wysłać.

Link to comment

Coordinates changed from:

N 52° 00.000 E 021° 00.000

 

Coordinates changed to:

N 52° 00.000 E 021° 00.012

 

Eee, to już nie to samo... 00.012 to nie to samo co 00.000, razi oko...

 

Zaproponowowywuję atrakcyjną alternatywę w postaci łomcachingu do stodoły. :ninja:

 

A poważnie - jak duże odchylenia jesteśmy w stanie zaakceptować w takim projekcie?

Link to comment

Moim zdaniem: żadne. Bardzo denerwuje mnie jak ludzie niby ukrywają skrytki pod np. N 52° 00.000 E 021° 00.000 a w rzeczywistości skrytka jest 10, 20, 50 lub 300 metrów dalej. Współrzędne skrytki tradycyjnej muszą wskazywać miejsce ukrycia a nie przecięcie południka z równoleżnikiem.

Link to comment

Nie, nie... Nie chodziło mi o odległość fizycznego pojemnika od deklarowanego miejsca jego ukrycia (te powinny się pokrywać), a o to, o ile owo deklarowane i zarazem rzeczywiste miejsce ukrycia może być odległe od przecięcia południka z równoleżnikiem, żeby skrytkę zakwalifikować do projektu.

Edited by Murazor
Link to comment

Myślę sobie, że w granicach 50 metrów byłoby dobrze się zmieścić, ale w przypadkach wspomnianych powyżej (środek pola) pomysł Toczygroszka o zagadce jest lepszym wyjściem.

Hej dookoła Monachium jest fajny projekt (w kształcie koła) złożony z samych zagadek. Zobacz być może będzie inspiracją dla Ciebie...

 

http://www.geocaching.com/bookmarks/view.aspx?guid=d9af40bc-646a-44cd-9cf2-3ef23d1744c4

 

Darco

Link to comment

Dlatego cały czas powtarzam - ktoś ma jakiś pomysł na projekt - niech go zgłasza w formie gotowej, a nie wrzuca na forum, gdzie każdy będzie miał milion uwag i uzasadnień "dlaczego pomysł jest do kitu". Jeśli ktoś uważa, że ma fajny pomysł na projekt, to najlepiej jest go stworzyć i czekać, aż zainteresowani dołączą, a tacy się zawsze znajdą. Zawsze znajdą się też niezainteresowani tematem i ci zwyczajnie do niego nie przystąpią. Nie ma co tego roztrząsać na forum.

Link to comment

trochę zaprzeczasz idei forum - to nie roztrząsanie. założyciel chciał (i dalej pewnie chce) znać opinię innych zanim się za coś zabierze. na tej podstawie podejmie decyzję czy warto, pozna ew. trudności w realizacji widziane przez innych itd.

 

oczywiście można podejść od drugiej strony - najpierw zrobić a później czekać na opinie, ale moim zdaniem konsultacja "przed" poprawi jakość ew. nowego projektu.

Link to comment

oczywiście można podejść od drugiej strony - najpierw zrobić a później czekać na opinie, ale moim zdaniem konsultacja "przed" poprawi jakość ew. nowego projektu.

 

A co tu konsultować? Przecięcia 00.000 i sprawa jest jasna. Albo komuś się to podoba i założy w takim miejscu skrytkę, albo się nie podoba i nie założy. Nie potrzeba do tego żadnych opinii. Wiem, do czego służy forum, ale nie ma potrzeby o wszystko na nim pytać. Zbyt często obserwuję, jak entuzjazm pomysłodawcy po takich "opiniach" spada do zera, pomimo, że pomysł miał ciekawy.

Link to comment

 

łowca, jako, że od Ciebie wyszedł pomysł, to nadałem Ci prawa do edycji projektu (dostępne po zalogowaniu).

 

Dziękuję bardzo. Obiecuję nic nie popsuć.

 

Chętnych proszę o podesłanie opisu do projektu oraz ikonki (teraz jest tymczasowa).

Ikonkę - myślałem o kompasie po prostu. Próbować rysować? Jaki to rozmiar ma być?

 

Hm, a 55/18 też? W sumie wody terytorialne, ale tam będzie kilkanaście metrów głębokości.

Link to comment

Dwie sprawy odnośnie tego projektu:

 

1) Wg mnie przecięcie 55°N 18°E które jest oddalone kilkadziesiąt km od brzegu jest bez sensu i należy je wyrzucić. To nie jest kilkanaście metrów w morzu w Arabii Saudyjskiej. Nigdy tam nie będzie punktu.

 

2) Projekty nam się mnożą jak króliki, stąd warto byłoby "trzymać poziom" i publikować projekty z uzupełnionymi już opisem, ikoną i nazwą zgodną z tematem forum. Tutaj jest ikona, ale nie ma w ogóle opisu a nazwa projektu jest po angielsku (temat forum nazywa się inaczej: N/E), proponuję to poprawić.

Link to comment

Dwie sprawy odnośnie tego projektu:

 

1) Wg mnie przecięcie 55°N 18°E które jest oddalone kilkadziesiąt km od brzegu jest bez sensu i należy je wyrzucić. To nie jest kilkanaście metrów w morzu w Arabii Saudyjskiej. Nigdy tam nie będzie punktu.

 

2) Projekty nam się mnożą jak króliki, stąd warto byłoby "trzymać poziom" i publikować projekty z uzupełnionymi już opisem, ikoną i nazwą zgodną z tematem forum. Tutaj jest ikona, ale nie ma w ogóle opisu a nazwa projektu jest po angielsku (temat forum nazywa się inaczej: N/E), proponuję to poprawić.

 

2/ poprawię wieczorem.

1/ w sumie do dyskusji, ale jako ze poza wodami terytorialnymi jest, to wytnę.

Link to comment

N50 E20 jest znów obsadzone: GC4HHKK

 

Po tego-tygodniowej rozmowie z toczygroszkiem wczoraj byłem tam z ovella, żeby pomyśleć o nowym keszu; mieliśmy pewien pomysł, ale jak widać trzeba będzie go teraz zrealizować w innej lokalizacji... laughing.gif

Dzięki Murazor za reaktywację skrzynki w tym miejscu, nie zapomnę ile mnie w zeszłym roku nerwów kosztowała dyskusja z twórcą znajdującego się tam obecnie "pomnika". bad_boy_animated.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...