Jump to content

Techniczne pytanie o umieszczanie TB i GC w skrytkach


dziedzickrzysiek

Recommended Posts

Witajcie

 

Mam takie pytanie. W ostatni weekend zabrałem z jednej ze skrytek TB (TBJ42T) i GC (TBXM77).

Dzisiaj udało mi się zdobyć kolejną skrytkę i umieściłem w niej oba te przedmioty. No i teraz pojawia się techniczny problem. Jak mam na stronie tych przedmiotów zaznaczyć, gdzie one teraz są?

Z FAQ wyczytałem, że wpisując loga do skrytki mogę gdzieś zaznaczyć, że umieściłem tam te przedmioty podróżne (chyba tydzień temu jak logowałem kesze to była taka opcja) jednak nigdzie teraz nie mam tam niczego w co mógł bym kliknąć i zaznaczyć je. Co prawda mogę w logu wpisać ich kody ale to nic nie da bo na stronach tych przedmiotów to się nie pojawi.

 

Wiem, że pytanie zapewne jest banalne w odpowiedzi no ale nazwijmy to "problemem nowicjusza"

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Link to comment

Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi,

pierwsze co powinieneś zrobić po złapaniu TB/GC w swoje ręce to wpisanie ich kodów tu: www.geocaching.com/track/default.aspx

i po przekierowaniu na stronę przedmiotu zalogowanie "retrieved..." lub "Grabb ..." zależnie od statusu, żeby było wiadomo że je zabrałeś

potem jak gdzieś je zostawiasz i logujesz znalezienie/notkę masz pod polem tekstowym listę przedmiotów które "oficjalnie są w Twoim posiadaniu" i wybierasz "Drop"

Niby niewiele ale zauważyłem że nawet doświadczeni poszukiwacze miewają z tym problemy ;)

Edited by seba020
Link to comment

No to dałem Ciała.

 

Tydzień temu jak znalazłem TB i GC to po powrocie zalogowałem "retrieved it from"

 

Dzisiaj zaniosłem je do nowego miejsca i nie przepisywałem numery z TB gdyż myślałem, że to ten kod, który mam zapisany w kompie na stronie danego przedmiotu. O ile w przypadku GC faktycznie był to ten kod to w przypadku TB jest to jakiś ciąg cyfr, którego nie pamiętam. Udało mi się poprawić wpis o GC więc zalogowałem go potem tak jak pisałeś w nowym miejscu, jednak na stronie TB dałem tylko notatkę o nowej lokalizacji bo bez kodu nie jestem w stanie poprawić wpisu na "grab"

 

Tak czy siak rozwiązałem 50% problemu. Dzięki za pomoc.

Link to comment

Ale TB masz w swoim inwentarzu. Jak masz go w inwentarzu to nie musisz podawać kodu żeby go "włożyć" go skrytki. Wejdź w edycję logu i na dole strony będzie "Bad Saulgau Bug" - wybierz dla niego "Drop" i zapisz log.

 

Sęk w tym, ze na stronie TB mam zapisane, że go zabrałem. Ale jak chce edytować wpis z danego kesza to nie mam tam na dole tej funkcjonalności o której piszesz.

Kiedy wyedytowałem tego GC na "grab..." to przy dodawaniu loga do kesza miałem faktycznie u dołu możliwość "drop". Pamiętam też, że tydzień temu jak logowałem kesze z mojej wycieczki to przy każdym miałem oba te przedmioty i mogłem użyć opcji "drop". Teraz kicha, nie pozostaje nic jak tylko wrócić za tydzień i przepisać numer tak żebym mógł wyedytować wpis na stronie TB na "grab.." a nie na "retrieved it from"

Link to comment

ale to o czym piszesz jest dziwne, bo niezależnie czy zalogujesz "retrieved..." czy "grab..." to TB powinien pojawić się w Twoim inwentarzu, czyli na początku wszystko robiłeś ok, podjąłeś - pojawiły się w inwentarzu i przy logowaniu skrytek miałeś możliwość "drop..." teraz jest tylko dziwna sytuacja, widać to nawet po stronie TB, ostatni log podjęcie przez keszera, ale TB 'wisi' w poprzedniej skrytce

Link to comment

Wyedytuj ten log, w którym wrzuciłeś przedmioty.

Przy edycji powinny się pojawić okienka wrzucania, w których wybiera się "drop".

 

A jak nie masz tej opcji, to podejmij wirtualnie przedmioty jeszcze raz, jeśli raz wpisałeś numer, to nie musisz go podawać po raz drugi. Chyba że coś totalnie się skiepściło...

Edited by Murazor
Link to comment

ale to o czym piszesz jest dziwne, bo niezależnie czy zalogujesz "retrieved..." czy "grab..." to TB powinien pojawić się w Twoim inwentarzu, czyli na początku wszystko robiłeś ok, podjąłeś - pojawiły się w inwentarzu i przy logowaniu skrytek miałeś możliwość "drop..." teraz jest tylko dziwna sytuacja, widać to nawet po stronie TB, ostatni log podjęcie przez keszera, ale TB 'wisi' w poprzedniej skrytce

 

Edytując log dotyczący miejsca, w którym wrzuciłem dzisiaj TB i GC nie mam możliwości operowania tym TB.

Próbowałem też na stronie tego TB podjąć go jeszcze raz ale muszę wpisać "Tracking Code".

Zasadniczo nie wiem czy to ja coś źle zrobiłem czy błąd leży nie po mojej stronie. Pamiętam bardzo dobrze, że tydzień temu bez problemu mogłem zaznaczyć te dwa przedmioty w innych skrzynkach.

No cóż nadzieja pozostaje taka, że właściciel TB zauważy moją notkę i sam ręcznie poprawi aktualną lokalizację TB.

Link to comment

[...]

No cóż nadzieja pozostaje taka, że właściciel TB zauważy moją notkę i sam ręcznie poprawi aktualną lokalizację TB.

 

Nie wiem czy jest taka możliwość, najprawdopodobniej po prostu następny keszer który go weźmie zaloguje jego znalezienie i spróbuje zalogować przy zostawieniu w kolejnej skrytce

 

EDTI: Przy okazji, ja niezależnie czy zabieram czy nie, staram się robić zdjęcia wszystkich napotkanych TB/GC aby je później poprawnie logować - taki zwyczaj to kilka sekund więcej przy skrytce, ale niczego się nie zapomni, ani nie pomyli

Edited by seba020
Link to comment

Dnia 2012-08-18 włożyłeś tego TravelBuga do skrytki FIS II. Następnie skasowałeś ten log (Recenzent ma podgląd zarchiwizowanych logów). Skasowanie logu włożenia nie powoduje przywrócenia przedmiotu do Inwentarza przedmiotów podróżnych. Proponuję napisać do właściciela z prośbą o podanie kodu a następnie zrobienie odpowiednich wpisów dla tego TravelBuga.

Link to comment

Dnia 2012-08-18 włożyłeś tego TravelBuga do skrytki FIS II. Następnie skasowałeś ten log (Recenzent ma podgląd zarchiwizowanych logów). Skasowanie logu włożenia nie powoduje przywrócenia przedmiotu do Inwentarza przedmiotów podróżnych. Proponuję napisać do właściciela z prośbą o podanie kodu a następnie zrobienie odpowiednich wpisów dla tego TravelBuga.

 

Zgadza się, na początku zauważyłem, że coś poknociłem i usunąłem jeden z logów. Finalnie była informacja, że wyjąłem TB i aktualnie jest w moim posiadaniu. Myślałem, że to załatwia sprawę.

Faktycznie muszę napisać dzisiaj do właściciela, wyjaśnię sytuację i poproszę o kod.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...