Jump to content
Sign in to follow this  
Followers 9
misha_23

Wszystko o geocachingu dla poczatkujacych

Recommended Posts

Dodatkowo i opcjonalnie:

zanim zrobisz taka indoorowa skrzynke, warto podjac kilka takich samodzielnie, aby przekonac sie, jak powinno to wygladac. Po Twoich znalezieniach ciezko mi jest zorientowac sie, gdzie jest Twoje "Home location", wiec ciezko wskazac bliskie przyklady. Krakow, Gdansk, Gorzno lub Warszawa - tu sa takie keszyki, mozesz podpatrzec jak to robia inni (w kazdym razie ja w tych miejscowosciach spotkalem takie, zapewne sa i w innych miejscach Polski).

W razie pytac pisz na priva.

witam, zamierzam za chwile wybrac na poszukiwania swojej pierwszej skrzynki, jak na tej stronce geocaching.pl dodaje sie ze znalazło sie skrzynke??

witam, zamierzam za chwile wybrac na poszukiwania swojej pierwszej skrzynki, jak na tej stronce geocaching.pl dodaje sie ze znalazło sie skrzynke??

Wchodzisz na stronę skrytki na geocaching.com, klikasz u góry Dodaj Wpis, wybierasz Found It (jeśli znaleziona), wpisujesz historię znalezienia lub cokolwiek innego na co masz ochotę i klikasz przycisk Dodaj Wpis.

Witam :) również jestem nowy. Idea zabawy bardzo mi się podoba.

Chciałbym ruszyć do zabawy z telefonem wyposażonym w GPS, czy możecie polecić jakieś aplikacje (na Androida), które się przydadzą w zabawie? Znalazłem GeoBeagle i Locus Free. Zapewne jest coś lepszego dostępnego w sieci? :)

Witam :) również jestem nowy. Idea zabawy bardzo mi się podoba.

Chciałbym ruszyć do zabawy z telefonem wyposażonym w GPS, czy możecie polecić jakieś aplikacje (na Androida), które się przydadzą w zabawie? Znalazłem GeoBeagle i Locus Free. Zapewne jest coś lepszego dostępnego w sieci? :)

zobacz jeszcze c:geo

Akurat z telefonem wlasciwie juz nie keszuje, wiec nie podpowiem co lepsze, ale w koncu sam musisz sobie znalezc program, ktory najbardziej bedzie Ci pasowal

Powodzenia w poszukiwaniach!

Na androida polecam nastepujacy zestaw programow:

Locus- podstawa

c:geo- razem z Locusem sam miod,

Praktycznie rzecz biorac te dwa zalatwiaja cala sprawe.

Jako uzupelnienie.

GPS Status

GPS Averaging.

PS

Osobiscie uwazam, ze do fotospoilerow najlepszy jest wlasnie smartfon.

super, dzięki za podpowiedzi i szybką odpowiedź :) zaraz odwiedzę market z apkami.

pozdrawiam :)

Z ochkarolem zgadzam się w tym temacie pod każdym względem. Dokładnie tego używam po dość długim "testowaniu" wielu apps. Nie potrzeba nic więcej.

A jak ktoś ma zwykły telefon z GPS-em, który obsługuję jave, to jest fajny czeski programik pt. handygeocaching - naprawdę po kilku minutach, idzie się połapać w podstawowych funkcjach, mimo braku pełnego zrozumienia języka południowych sąsiadów :-D

c:geo nawet bez Locusa daje radę (od początku jak keszuję, android z c:geo) ;)

więc osobiście jako podstawę dał bym właśnie c:geo, do tego nawet najmniejszy pakiet internetu (50MB) bardzo ułatwia życie (live mapa, aktualizowanie opisów / logów)

Bardzo przepraszam, że zawracam głowę, szanowni casherzy (Czy jak Wam tam :D), ale jestem początkujący i dzisiaj chcę rozpocząć moją przygodę z tym geoperszingiem. :D Otóż dowiedziałem się, że w mojej miejscowości jest ukryta jedna skrzynecka. :)

Tyle, że pisze, że jest ukryta "na kordach". Może to głupie pytanie (A może nawet bardzo), ale... co to znaczą te kordy? Często tu widzę to określenie.

Pozdrawiam, Soltyss

koordy - to skrót od słowa koordynaty, czyli po prostu długość i szerokość geograficzna

koordy - to skrót od słowa koordynaty, czyli po prostu długość i szerokość geograficzna

Innymi slowy to kalka jezykowa z angielskiego dla "współrzędnych geograficznych". Znajdizesz tego mnóstwo w geocachingu, jak we wszystkim pochodzacym zza wielkiej wody. Zerknij tu: http://www.geocaching.pl/faq.php?article=glossary , a znajdziesz tam wiele odpowiedzi na swoje pytania.

Czyli... "jest ukryta na kordach" oznacza, że jest ukryta dokładnie w miejscu współrzędnych? Bo trochę się pogubiłem... :huh:

Czyli... "jest ukryta na kordach" oznacza, że jest ukryta dokładnie w miejscu współrzędnych? Bo trochę się pogubiłem... :huh:

dokładnie tak

Powodzenia

Bardzo dziękuję za pomoc. Dziś z kolegą wyruszamy na poszukiwanie pierwszej skrytki - Kirkut w Sokołowie Młp. :)

Trzymajcie kciuki! :D

Jest tu ktoś z naszych okolic? :)

Bardzo dziękuję za pomoc. Dziś z kolegą wyruszamy na poszukiwanie pierwszej skrytki - Kirkut w Sokołowie Młp. :)

Oj, chyba niewielu tam keszerów :-(. Ale, ale... ksywkę powinieneś zmienić na Burmistrzzzz, bo Sokołów to jednak miasto jest chyba,co?

W poszukiwaniach powodzenia życzę, oby pierwsze wrażenie było na tyle dobre, żebyś kontynuował zabawę :-).

Oj, chyba niewielu tam keszerów :-(. Ale, ale... ksywkę powinieneś zmienić na Burmistrzzzz, bo Sokołów to jednak miasto jest chyba,co?

W poszukiwaniach powodzenia życzę, oby pierwsze wrażenie było na tyle dobre, żebyś kontynuował zabawę :-).

Haha, to prawda, ale Soltyss brzmi lepiej wg mnie. :P

Skrzyneczka już znaleziona, nie miałem większych problemów. Zapisałem się i odłożyłem na miejsce. Już zarejestrowałem to na gc.com i powiem szczerze, że mnie bardzo wciągnęło! :D Już planuję następne "wyprawy" po okolicy i mam nawet pomysł na jedną skrzynkę...

Pozdrawiam, Soltyss.

Skrzyneczka już znaleziona, nie miałem większych problemów. Zapisałem się i odłożyłem na miejsce. Już zarejestrowałem to na gc.com i powiem szczerze, że mnie bardzo wciągnęło! :D Już planuję następne "wyprawy" po okolicy i mam nawet pomysł na jedną skrzynkę...

Gratuluję udanego debiutu- ale... zanim zazniesz cos zakładać- znajdź proszę przynajmniej ze 20...

Obejrzyj dokładnie geo TV kanał na YT, poczytaj regulamin...

Miłej zabawy!

[...]

Gratuluję udanego debiutu- ale... zanim zazniesz cos zakładać- znajdź proszę przynajmniej ze 20...

Miłej zabawy!

oj tam, oj tam, zaraz 20 ... wystarczy poczytać na blogu http://blog.geocaching.pl/ jakich błędów unikać i będzie dobrze. Ja zakładając pierwszego kesza miałem kilkanaście znalezień i Maliniak może potwierdzić że źle nie było ;) (choć kesz ma teraz większy rozmiar i lepiej się maskuje)

życzę powodzenia!

Miłej zabawy!

Przecież nie napisałem, że od razu będę zakładał. :D Tak jak mówisz: Znajdę trochę skrytek, obczaję co w nich się znajduje, poczytam o tym trochę... ;)

Przecież nie napisałem, że od razu będę zakładał. :D Tak jak mówisz: Znajdę trochę skrytek, obczaję co w nich się znajduje, poczytam o tym trochę... ;)

Napisałeś, że "masz pomysł na jedną skrzyneczkę..." - pewnie stąd reakcja B)

Gratuluję "kamienia milowego" i baw się dobrze!

BTW: Proszę moderatora o zmianę tematu tego wątku, konkretnie o wymazanie sława "wszystko" - wszyscy wiemy, że nie wszystko można tu napisać...

Miłej zabawy!

To chyba nie chodzi o to GeoTV!? http://www.youtube.com/watch?v=6ExXPMLhczM

;)

Edited by Zaworov

Witam Wszystkich w imieniu naszej rodzinki - jest nas czworo -

J. - Joanna, M. - Marek , M. - Maciej , J. - Justynka Z. - Zygadło(nazwisko znaczy się) team

wiem,że będziecie pisać,że lepiej pojedyńczo bo nie zawsze razem będziemy szukać - ale ma pytanie czy i ewentualnie jak można założyć drużynkę?

dzisiaj właśnie zaczęliśmy zabawę i znaleźliśmy pierwszego kesza - Small River - we Włocławku

polecam fajna zabawa i chociaż keszyk mikro znaleźliśmy bez problemu - jako nowicjusze zapomnieliśmy o długopisie ale na szczęście był ołóweczek :rolleyes:

złapaliśmy bakcyla - wszyscy :laughing:

Witam Wszystkich w imieniu naszej rodzinki - jest nas czworo -

J. - Joanna, M. - Marek , M. - Maciej , J. - Justynka Z. - Zygadło(nazwisko znaczy się) team

wiem,że będziecie pisać,że lepiej pojedyńczo bo nie zawsze razem będziemy szukać - ale ma pytanie czy i ewentualnie jak można założyć drużynkę?

dzisiaj właśnie zaczęliśmy zabawę i znaleźliśmy pierwszego kesza - Small River - we Włocławku

polecam fajna zabawa i chociaż keszyk mikro znaleźliśmy bez problemu - jako nowicjusze zapomnieliśmy o długopisie ale na szczęście był ołóweczek :rolleyes:

złapaliśmy bakcyla - wszyscy :laughing:

Nie ma specjalnej procedury zakładania drużyny. Podczas rejestracji po prostu nazywacie użytkownika tak jak chcecie, żeby się drużyna nazywała i już.

Powodzenia!

JMMJZTeam niezle brzmi.

Podoba mi sie ten login, to naprawde ladny login!

JMMJZTeam niezle brzmi.

Jako odwieczna maruda pragne zauwazyc, iz zakladanie Teamu wiaze sie z jednym problemem: gdy bedziecie chcieli otrzymac odznaki PTTK, to jako jeden login (Team) dostaniecie jedna odznake (a nie po jednej dla kazdego czlonka druzyny).

Powodzenia w poszukiwaniach!

Jedno konto zespołowe a oprócz tego konta indywidualne dla każdego członka teamu i pozamiatane. Najlepsze rozwiązanie...

Co prawda nie jestem początkujący ale pytanie będzie dość błahe (tak mi się wydaje).

W poniedziałek lecę do Irkucka. Jest tam jeden kesz GC12DHJ. W opisie kesza jest takie info:

"162 m in 347,2° direction"

Chodzi o to, że finał znajduje się 162m w kierunku 347,2° od miejsca, do którego prowadzą początkowe kordy. I tu moje pytanie. Co/jak ustawić w moim garminie (eTrex 30), żeby prowadził mnie w ten punkt? Ewentualnie jak przeliczyć na podstawie kordów początkowych i tej informacji współrzędne finału?

Mam nadzieję, że moje pytanie jest zrozumiałe.

PS jest ktoś z Krakowa kto ma mapę Rosji na garmina bo by się przydała :) ?

W oregonie robisz waypoint i na końcu jest opcja "odwzoruj waypoint", gdzie podajesz azymut i odległość.

Albo użyj MapSource.

P.S. Współrzędne finału: N52 16.613 E104 16.586

Witam!

Chciałem zapytać jak mogę utworzyć nową skrzynkę. Nie chodzi mi tyle jak ją zrobić fizycznie tylko jak dodać ją na stronie aby była widoczna dla innych użytkowników. Dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam

geocaching.com - > szukaj i zakładaj skrytki -> w prawej kolumnie masz link do formularza, który prowadzi dalej za rączkę.

EDIT: Nie masz jeszcze znalezień. Może na początek warto coś znaleźć.

Edited by u810

Witam!

Chciałem zapytać jak mogę utworzyć nową skrzynkę. Nie chodzi mi tyle jak ją zrobić fizycznie tylko jak dodać ją na stronie aby była widoczna dla innych użytkowników. Dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam

tu masz filmik instruktażowy

Hej!

Mam takie pytanie. Dobiłem wczoraj po znalezieniu 4 skrzynek do 100 keszy znalezionych w Polsce (poza tym mam jeszcze 1 znalezionego za granicą). Ucieszony chciałem zamówić odznakę - nie mogę tego zrobić, bowiem na stronie geocaching.pl wyświetla mi się, że znalazłem 99 keszy (powinno być 100). W moich statystykach na geocaching.pl widnieje w kamieniach milowych liczba 100. A już niżej, że keszy mam 99. Wiecie o co może chodzić...? Bo już wszystko sprawdziłem... Nawet przy okazji znalazłem jednego kesza, którego zapomniałem zalogować tydzień temu. Więc już teraz będę mógł zamówić odznakę, ale chodzi mi o tego innego brakującego kesza... Będę wdzięczny za odpowiedź :)

Odznakę dostaje się za 100 keszy znalezionych na terenie Polski (jest tam gdzieś w regulaminie to wyraźnie zaznaczone) - stąd wynikają te rozbieżności. Czyli to co znajdziesz poza Polską liczysz normalnie ale nie wliczasz do odznaki ;)

O jaka szybka odpowiedź, dzięki :)

ALE

Chodzi o to, że miałem 100 keszy znalezionych w Polsce + 1 za granicą, łącznie 101 keszy. I tak też miałem na geocaching.com (101 keszy), a na geocaching.pl powinno mi się było tam wyświetlać, że mam 100 keszy. A wyświetlało się 99. I tu leży problem... Hmm może poszukam różnic przeglądając listę znalezionych skrzynek na geo.pl i geo.com...

Edited by radeonn

I tak też miałem na geocaching.com (101 keszy), a na geocaching.pl powinno mi się było tam wyświetlać, że mam 100 keszy. A wyświetlało się 99.

Synchronizacja gc.com -> gc.pl nie jest natychmiastowa.

"radeonn has found 101 caches (100 distinct)" co oznacza, ze masz jakiegos kesza zalogowanego podwojnie, a do odznaki liczylo Ci go tylko jeden raz.

"radeonn has found 101 caches (100 distinct)" co oznacza, ze masz jakiegos kesza zalogowanego podwojnie

To jest ta podwójnie zalogowana skrytka http://coord.info/GC2ZVGM

Niesamowite - wielkie dzięki! Rzeczywiście wszystko się zgadza. Pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękuję! :)

Witam!

Mam kłopot z pojęciem na jakiej zakładzie zakłada się geocoin. O ile rozumiem, że przy zakładaniu TB należy kupić blaszki z numerem identyfikacyjnym to nie wiem skąd mam wziąć ten numer do geocoin :(. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak powinien wyglądać i jak założyć geocoin?