Jump to content

Wszystko o geocachingu dla poczatkujacych


misha_23

Recommended Posts

3 hours ago, TheVoytekBear said:

Nic mi o takich wytycznych nie wiadomo. Bawimy się w Geocaching a nie pisanie dyrektyw unijnych, więc jedynym wyznacznikiem jest zdrowy rozsądek.

Wytycznych nie ma. Ale ja to pytanie zrozumiałem nie jako pytanie o wytyczne, ale właśnie o granice tego zdrowego rozsądku. Sam się nie wypowiem, bo nigdy tego zagadnienia nie roztrząsałem, a sam atrybut uważam za jeden z mniej użytecznych. Ale jeśli ktoś ma przemyślenia na ten temat, też chętnie poznam :)

Link to comment

No właśnie chodziło mi o tzw. niepisane zasady. Do tego, że pisanych nie ma, sam doszedłem, a przynajmniej nic nie udało mi się znaleźć.

Dla jednego np. 200-300 metrów od przystanku to tyle co nic, a inny będzie się burzył, że transport miał być tuż obok. Dlatego myślałem, że może społeczność wypracowała jakieś widełki czy coś takiego, co większości pasuje.

Link to comment

Kwestią jest nie tylko odległość od przystanku, ale też dostępność owego transportu. Jak autobus gdzieś dojeżdża dwa razy na dobę, to nie dałbym atrybutu, nawet gdyby kesz był 10m od przystanku. Chyba, że kesz byłby ukryty na samym przystanku i chciałbym zwrócić na to uwagę graczy.

Przykładowo, dla swojej serii eventów "Bilety to nie śmieci" dodaję ten atrybut, ponieważ jest to centrum dużego miasta i dojazd komunikacją publiczną jest rzeczą naturalną, mimo że od przystanku do miejsca spotkania jest coś koło pół kilometra. Dodaję ten atrybut również dlatego, że w waypoincie podaję współrzędne przystanku i numery linii, którymi można dojechać.

Dlatego właśnie pisałem, że atrybut uważam za mało użyteczny. W mieście niemal wszędzie można znaleźć dla niego uzasadnienie. Poza miastem już niekoniecznie.

Link to comment
5 hours ago, dadoskawina said:

Kwestią jest nie tylko odległość od przystanku, ale też dostępność owego transportu. Jak autobus gdzieś dojeżdża dwa razy na dobę, to nie dałbym atrybutu, nawet gdyby kesz był 10m od przystanku. Chyba, że kesz byłby ukryty na samym przystanku i chciałbym zwrócić na to uwagę graczy.

Przykładowo, dla swojej serii eventów "Bilety to nie śmieci" dodaję ten atrybut, ponieważ jest to centrum dużego miasta i dojazd komunikacją publiczną jest rzeczą naturalną, mimo że od przystanku do miejsca spotkania jest coś koło pół kilometra. Dodaję ten atrybut również dlatego, że w waypoincie podaję współrzędne przystanku i numery linii, którymi można dojechać.

Dlatego właśnie pisałem, że atrybut uważam za mało użyteczny. W mieście niemal wszędzie można znaleźć dla niego uzasadnienie. Poza miastem już niekoniecznie.

Nawet w mieście może być problem, właśnie ze względu na odległość: np. kesz w okolicy, gdzie jeździ połowa autobusów w mieście, ktoś liczy na szybki autobusowy "drive-in", a tu trzeba jeszcze drałować kilkanaście minut. Inna sprawa, że dla mnie to jest atrybut dla inteligentnych: w okolicy jeżdzi jakiś transport, jeżeli chcecie skorzystać sprawdźcie najpierw sami warunki.

Co natomiast w sytuacji, gdy ktoś np. wyszukuje kesze zawierające tylko taki atrybut? Atrybutu nie ma, bo znajdzie się ktoś narzekający, że ma do przejścia nie 20 a 200 metrów, a wyszukującemu akurat taka odległość pasuje.

To są tylko dywagacje teoretyczne, raczej wszystko powinno zależeć od danego kesza: umieszczam atrybut, jest on dyskusyjny dla zbyt wielu osób - usuwam. Co jednak, gdy obecność "nietrafionego" atrybutu tego typu rzutuje na ocenę skrytki?

Link to comment
17 hours ago, rapotek said:

Co jednak, gdy obecność "nietrafionego" atrybutu tego typu rzutuje na ocenę skrytki?

Wtedy nie dostaniesz favoritki, albo ktoś Ci napisze w logu co o tym myśli. No i pamiętaj, że wszystkim nie dogodzisz.

Była kiedyś zresztą dyskusja na tym forum o atrybutach w ogólności i największe autorytety wypowiadały się w tonie, że praktycznie wszystkie atrybuty (za wyjątkiem "skrytka dostępna dla inwalidów na wózku") możesz sobie ustawiać jak tylko wyobraźnia Ci podpowie i nikt Ci nic za to nie zrobi.

Na kanwie tej dyskusji powstała genialna skrytka "kryptoreviewer": https://coord.info/GC54VQG, a krakowskie eventy typu "posiadówa w knajpie" zaczęły być publikowane z atrybutem "wymagana wspinaczka na drzewo".

Link to comment
1 hour ago, dadoskawina said:

Wtedy nie dostaniesz favoritki, albo ktoś Ci napisze w logu co o tym myśli. No i pamiętaj, że wszystkim nie dogodzisz.

Była kiedyś zresztą dyskusja na tym forum o atrybutach w ogólności i największe autorytety wypowiadały się w tonie, że praktycznie wszystkie atrybuty (za wyjątkiem "skrytka dostępna dla inwalidów na wózku") możesz sobie ustawiać jak tylko wyobraźnia Ci podpowie i nikt Ci nic za to nie zrobi.

Na kanwie tej dyskusji powstała genialna skrytka "kryptoreviewer": https://coord.info/GC54VQG, a krakowskie eventy typu "posiadówa w knajpie" zaczęły być publikowane z atrybutem "wymagana wspinaczka na drzewo".

OK, to podsumowując, bo nie ma sensu ciągnąć tej dyskusji: nie ma jakiś przyjętych, niepisanych zasad odnośnie tego atrybutu i wielu innych (wyjątek podałeś). Co się autorowi wydaje, to ustawia, najwyżej później zmienia, jak na niego nakrzyczą ;). Podobnie zresztą jak w przypadku D/T, chociaż tutaj pewnie jest dużo więcej kontrowersji.

A podana skrytka interesująca i pomysł z atrybutem dla eventów też :).

Link to comment

Keszując nie zerkam na atrybuty dopóki wszystko idzie jak po maśle. Gdy pojawiają się kłopoty w znalezieniu, najpierw czytam logi poprzedników, a gdy te nic nie sugerują, sprawdzam atrybuty. Sumiennie dodane atrybuty zawsze mówią coś o miejscu ukrycia, szczególnie te:" Available during winter " , " Wheelchair accessible ", " Tree Climbing ". Jeśli jednak są dodane niezgodnie z rzeczywistością, to mylą konkretnie i tak cenny czas geocachera wydłuża się jeszcze bardziej powodując frustrację. I nawet gdy na koniec, po znalezieniu, okaże się, że np. maskowanie jest świetne, może to być powodem do nie przyznania fava. Niektóre atrybuty, w tym wskazany " Public transportation ", czy inne jak: " Telephone nearby ", są mało przydatne, a tym samym nikt nie będzie miał pretensji, czy są zawarte w listingu, czy też nie.

 

Link to comment

Do grona istotnych atrybutów należałoby jeszcze dodać:

  • Front Yard Cache (Teren Prywatny) - inaczej szukasz wiedząc że właściciel wie (zezwala na szukanie), a inaczej jeśli szukasz u kogoś pod płotem.
  • Opłata za wejście/przejazd - Jak skrytka jest w jakimś muzeum itd. gdzie należy uiścić opłatę.
  • O (nie)dostępności przez 24h/7 dni w tygodniu, choć to często oficjalnie niedostępne, ale da sie podjąć w nocy.
  • Upvote 1
Link to comment

Każdy punkt pośredni (waypoint) dodany na geocaching.com musi mieć określone współrzędne.

Jeśli stwierdzisz w scenariuszu Wherigo, że chcesz, żeby Twoją wskazówką do znalezienia pojemnika finałowego będzie przeszukanie hektara lasu, to oczywiście możesz tak zrobić, ale (niewidoczny) waypoint finałowy zarejestrowany w listingu musi określać dokładne położenie pojemnika finałowego.

Link to comment
21 hours ago, korona83 said:

Hej wszystkim keszowcom :) Powiedzcie mi, gdzie na forum mógłbym zebrać ekipę na szukanie keszy? :) samemu trochę smutno :P 

Możesz próbować (najlepiej chyba zakładając nowy temat). Ale musiałbyś napisać w jakiej okolicy chcesz szukać. I pamiętaj, że to forum jest mało popularne. Do większej liczby graczy dotrzesz szukając regionalnej grupy na FB. A najlepiej to znajdź jakiś event w swojej okolicy i po prostu przyjdź.

Link to comment
On 18.03.2018 at 1:21 PM, korona83 said:

Hej wszystkim keszowcom :) Powiedzcie mi, gdzie na forum mógłbym zebrać ekipę na szukanie keszy? :) samemu trochę smutno :P 

Załóż kilka eventów w swojej okolicy. Poznasz ludzi na żywo, a nie przez neta i może się z kimś zgadasz :).

 

Teraz zobaczyłem, że jesteś z Poznania. na początek możesz się przejść na jakiś event.

Edited by TheVoytekBear
Link to comment
On 9.04.2018 at 11:06 PM, Sandra_Piotr_BUKOWNO said:

Jak udowodnić recenzentowi, że dziura w ziemi (ok.20cm), w którą włożyliśmy pojemnik maskujący z PCV (w nim znajduje się kesz) nie została przeze mnie wykopana, a znaleziona? Wyrwa powstała po wycince drzew i przez nas wykorzystana. Oczywiście była za duża, więc przysypalismy ją ziemia. Cały dzień nie daje mi to spokoju...

Jeżeli nie używaliście żadnych ostrych narzędzi przy zakładaniu kesza i poszukujący również nie będą musieli ich używać, to jest to chyba zgodne z zasadami. Chociaż biorąc pod uwagę pierwsze zdanie z zasad:

Quote

Nie zakopuj skrytek, częściowo lub całkowicie. Nie powinieneś/aś robić dziur w ziemi, aby chować lub znajdować skrytki.

Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której właściciel nieruchomości daje wyraźną zgodę na wykonanie otworu aby umieścić skrytkę, które należy przedłożyć recenzentowi i umieścić na stronie skrytki. Skrytka nie może wymagać od poszukującego kopania w ziemi, aby ją znaleźć.

przysypanie włożonego do dziury maskowania ziemią może podpadać komuś, kto bardzo chce znaleźć jakiś kruczek, pod częściowe zakopanie. Dla mnie na logikę nie powinno, gdyż, jak rozumiem z kontekstu,  pojemnik można wyjąć z maskowania bez kopania, ale ja recenzentem nie jestem ;)

Link to comment

Dajcie już spokój z tymi pieńkami - to było modne pięć lat temu. Teraz są modne kesze 15m nad ziemią, tam recenzenci, mugole ani 90% keszerów nie doleci :D

A tak bardziej serio - kesz i tak jest w lokalizacji, która nie ma znaczenia, więc przenieś go kilka metrów dalej i powieś na gałęzi.

 

  • Upvote 2
Link to comment

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić następującą kwestię - czy możliwe (zgodne z regulaminem) jest zakładanie skrytek, do znalezienia których konieczne jest znalezienie innej skrytki? Na przykład: żeby znaleźć multikesza, trzeba znaleźć kesza tradycyjnego, w którym znajdują się cyferki niezbędne do rozwiązania tego multikesza?

Link to comment
27 minutes ago, Ganesia said:

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić następującą kwestię - czy możliwe (zgodne z regulaminem) jest zakładanie skrytek, do znalezienia których konieczne jest znalezienie innej skrytki? Na przykład: żeby znaleźć multikesza, trzeba znaleźć kesza tradycyjnego, w którym znajdują się cyferki niezbędne do rozwiązania tego multikesza?

To bardziej pasuje do zagadek czyli typu Mystery.

Jest wiele skrzynek, które są bonusami, można przecież założyć quiz, który będzie wymagał uzuepłnienia koordów 52 11. XXX E 20 11.YYY gdzie cyfry X i Y znajdziemy w innych keszach. Istnieją też quizy wyzwaniowe, które wymagają znalezienie wszystkich skrzynek z danej serii by można było zalogować znalezienie.

Także odpowiadając na Twoje pytanie - tak, można ale w przypadku keszy multi skrzynka zwykła byłaby etapem, czyli nie do końca zgodnie z zasadami (tak ja to widzę).

Link to comment
14 hours ago, Ganesia said:

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić następującą kwestię - czy możliwe (zgodne z regulaminem) jest zakładanie skrytek, do znalezienia których konieczne jest znalezienie innej skrytki?

 

Tak, ale ta druga skrytka musi byc oznaczona jako zagadkowa i miec dodane "BONUS" w nazwie. Obie skrytki powinny byc jednego wlasciciela. Dodatkowo nie mozna tworzyc lancuszkow (daisy chain), w ktorych do znalezienia skrytki A trzeba znalezc skrytke B, by znalezc B, trzeba znalezc C, itd. Zaleznosc miedzy skrytkami musi byc jednopoziomowa. Jesli masz konkretny pomysl, zapytaj swojego recenzenta - dzieki temu mozesz oszczedzic wam obu pracy, a tobie rozczarowania.

 

14 hours ago, sernikk said:

Istnieją też quizy wyzwaniowe, które wymagają znalezienie wszystkich skrzynek z danej serii by można było zalogować znalezienie.

 

To sa wyzwania historyczne, sprzed memorandum. Obecnie nie mozna tworzyc wyzwan opierajacych sie na konkretnej liscie skrytek.

Edited by Thathanka
Link to comment
On 14.05.2018 at 11:04 AM, Thathanka said:

Dodatkowo nie mozna tworzyc lancuszkow (daisy chain), w ktorych do znalezienia skrytki A trzeba znalezc skrytke B, by znalezc B, trzeba znalezc C, itd. Zaleznosc miedzy skrytkami musi byc jednopoziomowa. Jesli masz konkretny pomysl, zapytaj swojego recenzenta - dzieki temu mozesz oszczedzic wam obu pracy, a tobie rozczarowania.

 

Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, związane z zakazem tworzenia łańcuszków. Czy mógłbym prosić o wskazanie w oficjalnych dokumentach zapisu, mówiącego o zakazie zakładania takich serii? Bo szukałem, ale nie udało mi się nic na ten temat znaleźć.

Link to comment
8 hours ago, Ganesia said:

Czy mógłbym prosić o wskazanie w oficjalnych dokumentach zapisu, mówiącego o zakazie zakładania takich serii? Bo szukałem, ale nie udało mi się nic na ten temat znaleźć.

 

Mi też się nie udało. Daisy chain to po prostu multicache i tak powinno być opublikowane.

Link to comment

witam

 

próbuję na wszelkie sposoby i nie potrafię przeskoczyć, a pewnie to proste jak 2 plus 2 - mózg mi się zblokował albo juz sama nie wiem jak to tłumaczyć, - jak wstawić zdjęcie w opis skrytki na Geo, czytałam różne porady i ani rusz, grrrrrr - a bez fotki, bez jakiś upiększeń, ten opis jest "smutny" heh i nudny

Link to comment
On 19.05.2018 at 9:26 AM, Murvet said:

witam

 

próbuję na wszelkie sposoby i nie potrafię przeskoczyć, a pewnie to proste jak 2 plus 2 - mózg mi się zblokował albo juz sama nie wiem jak to tłumaczyć, - jak wstawić zdjęcie w opis skrytki na Geo, czytałam różne porady i ani rusz, grrrrrr - a bez fotki, bez jakiś upiększeń, ten opis jest "smutny" heh i nudny

Gdy wchodzisz w edycję opisu skrytki, po punkcie "Description" masz punkt "Cache Images", a w nim znajdź słowa "Add images to the cache gallery". Kliknij na "Add images" - jest to hiperłącze, które umożliwi Ci dodanie zdjęć.

 

Link to comment
16 hours ago, Merlotka said:

Gdy wchodzisz w edycję opisu skrytki, po punkcie "Description" masz punkt "Cache Images", a w nim znajdź słowa "Add images to the cache gallery". Kliknij na "Add images" - jest to hiperłącze, które umożliwi Ci dodanie zdjęć.

 

tylko to nie jest to o co mi chodzi :( zdjęcia do galerii umiem wrzucać, ale ja chciałam w opisie skrytki, czyli opis, pod opisem fotka, pod fotką cd opisu, - rozumiesz? nie w galerii, tylko na stronie skrytki normalne otwarte foto między opisem skrytki

Link to comment

Witam wszystkich, czy może mi ktoś, zielonemu, łopatologicznie wytłumaczyć co zaznaczyć we wpisie jak znalazło się TB, ale ze względu na małe doświadczenie nie zabrałem go z kesza?

Niestety z angielskim u mnie słabo a wujek google nie rozwiązuje do końca problemu...

Link to comment

Oooo, wielkie dzięki , właśnie tego nie byłem pewny, a więc wybrać: discover it, czyli TB jest w keszu , ma się dobrze i czeka na bardziej rozgarniętego :-),

Jakoś szkoda mi go było zabierać aby wsadzić go w później w pierwszą lepszą skrzynkę - nie chce psuć innym zabawy.

Pozdrawiam szczurek SY.

Link to comment
On 24.05.2018 at 8:50 PM, szczurekSY said:

Oooo, wielkie dzięki , właśnie tego nie byłem pewny, a więc wybrać: discover it, czyli TB jest w keszu , ma się dobrze i czeka na bardziej rozgarniętego :-),

Jakoś szkoda mi go było zabierać aby wsadzić go w później w pierwszą lepszą skrzynkę - nie chce psuć innym zabawy.

Pozdrawiam szczurek SY.

 

Możesz śmiało przenosić TB, bo po to są, jednak najlepiej trade'ować TB za TB (ale gdzieś tego pierwszego trzeba podjąć), no i umieszczać je w takich skrzynkach które się do tego nadają - przykładowo nie umieściłbym go w keszu który jest ewidentnym kandydatem do zaginięcia w najbliższym czasie gdyż jest słabo ukryty, albo jego stan nie wskazuje że ma się dobrze ;)

 

Największym jednak problemem jest fakt, że większość keszy to mikrusy, a nie-mikrusy często nie mają TB w sobie lub powinny mieć ale ktoś zepsuł zabawę i zabrał jako fant.

Link to comment

No właśnie nie zapowiadało się na jakieś lokalizacje gdzie ruch keszerski jest większy - Przegibek odwiedza sporo ludzi podróżujących, ja tam byłem tylko przejazdem służbowo.

A zadołować go gdzieś lesie gdzie może zaginąć trochę szkoda w imię dobrej zabawy...w końcu osoba puszczająca go w świat chce widzieć jak podróżuje a nie leży w szufladzie u kolekcjonera (tak ja to interpretuje) ...

Link to comment
10 hours ago, Murvet said:

witam :)

czy mozliwe jest dodanie linku np do yt w treści opisu skrytki? jeśli tak to w jaki sposób dodać? 

heh kolejne durne moje pytanie, pewnie proste, ale krok po kroczku się naucze, a kto pyta ten? jest durnotą heh :)

 

Zakładając, że zaznaczyłaś to, że opis zawiera HTML, to:

 

<a href="link_do_film_na_yt" target="_blank">tekst, który chcesz, żeby się wyświetlił jako link</a>

target="_blank" powoduje otwarcie linku w nowej karcie

Link to comment

Witam, w regulaminie istnieje zapis że nie umieszczamy skrytek na terenie kolejowym, niestety skrytka https://coord.info/GC5FX2Z 

jest umieszczona na czynnym przejściu (kładce)  prowadzącej na perony , przy próbie podjęcia (pusto wokoło bo niedziela)nagle z odległej nastawni odpala radiowóz SOK i pędzi w moją stronę, po prawie 2 godzinach tłumaczenia o co chodzi  mnie puścili ale zabawnie nie było - mam dwójkę dzieci i nieposzlakowana opinię i chce by tak zostało.,

Dlaczego revivier puścił taka debilną lokalizację?  Na dworcu w Radzionkowie jest muzeum, miejsc nie podpadających cała masa, musiała to być konstrukcja czynnej kładki?

Link to comment
12 hours ago, szczurekSY said:

Witam, w regulaminie istnieje zapis że nie umieszczamy skrytek na terenie kolejowym, niestety skrytka https://coord.info/GC5FX2Z 

jest umieszczona na czynnym przejściu (kładce)  prowadzącej na perony , przy próbie podjęcia (pusto wokoło bo niedziela)nagle z odległej nastawni odpala radiowóz SOK i pędzi w moją stronę, po prawie 2 godzinach tłumaczenia o co chodzi  mnie puścili ale zabawnie nie było - mam dwójkę dzieci i nieposzlakowana opinię i chce by tak zostało.,

Dlaczego revivier puścił taka debilną lokalizację?  Na dworcu w Radzionkowie jest muzeum, miejsc nie podpadających cała masa, musiała to być konstrukcja czynnej kładki?

 

Do tego służą wpisy NEEDS ARCHIVED. Recenzent puścił, bo zapewne w rozmowie z założycielem uznał, że skrytka nie zagraża bezpieczeństwu.

Link to comment

Akurat ta zabawa nie zagraża nikomu, ale to raczej brak poczucia humoru SOK-istów, wiesz linia kolejowa Tarnowskie Góry - Bytom to chyba najczęściej okradana linia kolejowa od infrastruktury po węgiel czy złom z wagonów, dodatkowo z opisu kesza wynika tak jakby że ta stacja jest nieczynna bo przekształcona w muzeum, ale tak nie jest- tylko budynek oddało PKP reszta jak najbardziej funkcjonuje.

Ponadto na tej stacji często stoją składy cystern na terminal paliwowy więc trudno się dziwić że sok reaguje nerwowo na dziwnych kręcących się gości.

Pozdrawiam Szczurek ?

Niech kesz będzie z wami!

 

Link to comment
5 hours ago, szczurekSY said:

Akurat ta zabawa nie zagraża nikomu, ale to raczej brak poczucia humoru SOK-istów, wiesz linia kolejowa Tarnowskie Góry - Bytom to chyba najczęściej okradana linia kolejowa od infrastruktury po węgiel czy złom z wagonów, dodatkowo z opisu kesza wynika tak jakby że ta stacja jest nieczynna bo przekształcona w muzeum, ale tak nie jest- tylko budynek oddało PKP reszta jak najbardziej funkcjonuje.

Ponadto na tej stacji często stoją składy cystern na terminal paliwowy więc trudno się dziwić że sok reaguje nerwowo na dziwnych kręcących się gości.

Pozdrawiam Szczurek ?

Niech kesz będzie z wami!

 

 

W miejscach bezpiecznych, ogólnodostępnych, do których legalnie można dojść, skrytki mogą być i są umieszczane. I w sumie nieważne czy to jest teren kolejowy czy nie, zachowujesz się podejrzanie, to służby mogą (i nawet powinny) reagować. Wielu z nas może Ci opowiedzieć wiele ciekawych historii z Policją w tle. Mnie kiedyś maglowali 40 minut, podejrzewając, że porwałem własne dziecko. I absolutnie nie wpływa to na poszlakowanie opinii.

W Twoim przypadku, jaka była ich finalna konkluzja? Kazali kesza zabrać, czy przyjęli do wiadomości, że on tam jest? Bo jeżeli o keszu wiedzą, to kolejnych poszukiwaczy zapewne taka przygoda jak Twoja już nie spotka.

 

Jeżeli są jakieś niezgodności opisu kesza z rzeczywistością, opisz je w logu typu "needs maintenance" z prośbą o korektę. A jeżeli masz lepszy pomysł na lokalizację, możesz napisać do właściciela i przedstawić mu swoje propozycje. Regulaminowo, wydaje mi się, że skrytka jest w porządku.

Link to comment

Kesz został nieodkryty, nawet za bardzo ich to nie interesowało że jest to zabawa, tylko na monitoringu nie spodobało im się że ktoś się szwęda po kładce zejściowej na perony w niedzielę gdy nie ma pociągu, a dwa moje wygibasy, bo to jest magnetyk przyklejony gdzieś do konstrukcji górnego stopnia. Konkluzja była taka że jak trafią na kolejnego  to już będzie jazda na policję i jakieś zarzuty odnośnie wykorzystywania  infastruktury kolejowej bez zgody PKP. Trochę to był bełkot z ich strony ale sokiści orłami nie są, za to umieją być upierdliwi i narobić niezłego szumu - oni też w robocie bazują na statystykach, a brakuje im wykrywalności, oj brakuje. Wiem, bo przez 15 lat mieszkałem przy najbardziej okradanym odcinku torów w tym rejonie - Bytom Północny. Ja się wykręciłem bo za stary wróbel jestem na takie numery i jestem u siebie, ale ktoś z młodszych kolegów może mieć naprawdę spore kłopoty szczególnie jak nie ma 18 lat.

Fajne miejsce na magnetyk jest przed budynkiem dworca czyli muzeum - stoi tam zabytkowy wagon kolejowy, są pergole z ławeczkami : w sumie kilkanaście fajnych miejsc. A ta kładka nie dość że widoczna z każdej strony to jeszcze monitoring.

W sumie jak ktoś tego typu emocje lubi...ja już wiem że takich lokalizacji będę unikać.

Też im tłumaczyłem że to teren ogólnodostępny, ale mają trochę inny pogląd na tą definicję - to że dostępny nie oznacza że można tam jakieś gry i zabawy w ich mniemaniu urządzać. Jeżeli kesz zniknie to znaczy że go usunęli - niestety. Chociaż zaczyna mnie korcić aby się tam wybrać jeszcze raz: czy to symptomy wirusa geo??

 

Edited by szczurekSY
Link to comment

Skrytka ma 4 lata, na obu systemach ma po 90 znalezień i jak do tej pory chyba nikt nie miał tego typu problemów. Panowie z SOK ewidentnie przesadzili. Rozumiem wylegitymowanie podejrzanie zachowującego się gościa, ale tego typu groźby to przesada. Jak rozumiem, to jest ogólnodostępna kładka, zatem mogę sobie chodzić po niej całą dobę tam i z powrotem i nikomu nic do tego.

 

Tym niemniej, jeżeli osoby mieszkające / pracujące w pobliżu kesza czują się zaniepokojone, mają jakieś obiekcje, to zdecydowanie trzeba sprawę z nimi wyjaśnić, a jeżeli to nic nie daje, przenieść kesza w inne miejsce. Dla komfortu zarówno owych miejscowych, jak i kolejnych poszukiwaczy. W tym momencie ocenę sytuacji i dalsze ewentualne działania powinien podjąć właściciel skrytki. Ze swej strony sugeruję byś te detale, które przedstawiłeś tutaj na forum, wpisał do logu skrytki, typ logu NM. Twój obecny wpis jest o wiele bardziej ogólny i raczej nie zwróci należytej uwagi założyciela.

  • Upvote 1
Link to comment

Chodzić może i tak, ale gmerać przy konstrukcji?;)

Nie przeczę że może zabrałem się do tego kesza od d...y strony, może gdybym to zrobił trochę późniejszym wieczorkiem?

Przez te 4 lata tylko kesz jest niezmienny - cała reszta ewoluuje, zmieniają się ludzie, przepisy, zasady, miejsca itd...

Ale takie wpisy na wątku ,,dla początkujących " chyba się przydają żebyinni  byli świadomi że nie przez wszystkich jesteśmy traktowani jako ,,pozytywne świry".

Link to comment
12 hours ago, Murvet said:

witam, może durne pytanie, ale chciałabym zapytać was co keszerzy sądzą o wbijaniu gwoździ w drzewa w celu umocowania kesza? tzn sama mam swoje zdanie, ale widziałam rózne rzeczy i chciałabym publicznie więcej usłyszeć

 

Przy rozsądnym dobraniu rozmiaru gwoździa do średnicy drzewa oraz rozsądnym wybraniu samego drzewa - wbicie 1 lub 2 metalowych gwoździ naturze krzywdy nie zrobi. To samo dotyczy nabijania zszywaczem tapicerskim wszelkich odblasków, strzałek znaków etc. kiedy nawet nie przebijamy kory.

 

Też już swoje widziałem - jak ktoś wbija gwoździe 10cm w młodnik to jest jest po prostu osłem... ;-)

Link to comment
22 hours ago, Murvet said:

witam, może durne pytanie, ale chciałabym zapytać was co keszerzy sądzą o wbijaniu gwoździ w drzewa w celu umocowania kesza? 

 

Pytanie nie jest durne. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, skrytka do której ukrycia użyto gwoździ, nie może być opublikowana: https://www.geocaching.com/play/guidelines#nature

Wyjątki są możliwe po przedstawieniu zgody od właściciela/zarządcy terenu. Jeśli zobaczysz skrytkę naruszającą zasady,  opisz to w logu "Needs Archived".

Link to comment
Quote

jak ktoś wbija gwoździe 10cm w młodnik to jest jest po prostu osłem... ;-)

 

Ale to samo mniej więcej dotyczy skrytek wiązanych do gałęzi grubości ołówka...

Tu chyba raczej chodzi o trwałość takiej skrzynki by byle wiatr jej nie usunął.

A tak OT :  czy rev dostaje fotki miejsca i sposobu ukrycia czy tylko wierzy na słowo?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...