Jump to content

Wszystko o geocachingu dla poczatkujacych


misha_23

Recommended Posts

Witam

Pytanie raczej niestandardowe :D Wyrabiał ktoś pieczątkę z własnym logo i nickiem ? Z czym to się "je" ? Gdzie coś takiego można zamówić etc. Zauważyłem takie w logbookach i się nakręciłem :D

Zrobi Ci to dowolny producent pieczątek. Stacjonarnie znajdziesz stanowiska przy każdym większym markecie. W internecie ofert jest tysiące. Wybierasz rodzaj, kształt i rozmiar pieczątki, określasz co na niej chcesz mieć i zamawiasz :)

 

Ze względów praktycznych lepiej zrobić automat, niż potem latać z poduszką i flakonikiem tuszu.

 

A ponieważ obecnie bardzo dużo logbooków to wąskie zeszyciki, praktycznym rozwiązaniem wydaje się być również dość wąska pieczątka prostokątna. Ale to już zależy tylko i wyłącznie od Twoich potrzeb i pomysłu na wzór.

 

Mi na przykład zależało na tym, żeby mieć pieczątkę razem z wbudowanym datownikiem. To wymusiło kształt okrągły i średnicę 2cm. Na małe logbooki trochę dużo, ale i ta pieczątka na wąskich logbookach daje radę - po prostu odbijam w nich tylko połowę pieczęci. :)

Link to comment

Pytanie z tych "dziwnych". Po prostu chyba każda aplikacja dot. gps podaje Twoje współrzędne, np. c:geo, Locus Map, różne automapy, nawigacje, GPS Status, itd. Ale jak chcesz taką, która wyłącznie się zajmuje pokazywaniem współrzędnych, to polecam GPS Averaging. Prowadzi ona pomiar co kilka sekund i podaje Ci średnią. To się przydaje gdy potrzebujesz bardzo dokładnego i pewnego pomiaru, np. przy zakładaniu skrzynki.

Link to comment

Pytanie z tych "dziwnych". Po prostu chyba każda aplikacja dot. gps podaje Twoje współrzędne, np. c:geo, Locus Map, różne automapy, nawigacje, GPS Status, itd. Ale jak chcesz taką, która wyłącznie się zajmuje pokazywaniem współrzędnych, to polecam GPS Averaging. Prowadzi ona pomiar co kilka sekund i podaje Ci średnią. To się przydaje gdy potrzebujesz bardzo dokładnego i pewnego pomiaru, np. przy zakładaniu skrzynki.

 

Nie polecam GPS averaging. To najgorsza apka z jakiej korzystałem. Polecam za to GPS Status & Toolbox

Link to comment

ja używam "Geocache Placer" na androida.

Plusy:

- wielokrotny pomiar współrzędnych z uśrednianiem, oraz podaniem wartości odchylenia punktu uśrednionego

- możliwość zdefiniowania odstępu pomiędzy pomiarami w serii, oraz ilości pomiarów w serii.

- możliwość przechowywania zapisanych punktów w programie, wraz z nadawaniem nazw i eksportem na maila sms albo dropbox (.gpx)

- działa z mapami wektorowymi offline

- darmowa

- można zaimportować bazę skrytek w okolicy (przydatne, bo apka wyświetla okręgi 161m od zdefiniowanych punktów, i od razu widać czy dane koordy są wolne)

 

Minusy:

-czasami przy przesuwaniu mapy gubi wyświetlane punkty i trzeba przeładować bazę.

Edited by Gothrukk
Link to comment

C:geo ostatnio "świruje" mi z lekka. Stoję w miejscu a moja pozycja na mapie skacze to 15 metrów w jedną stronę to 20 w drugą i stąd moje pytanie o to jaką aplikację polecacie :D Dodatkowo dzisiaj pojawił się inny problem c:geo nie chciał się łączyć z stroną geocaching.com, dane skrzynek ładowało po pół godziny (internet działał normalnie przy innych aplikacjach, przeglądaniu stron www)Nie wiem czy to jakieś przejściowe problemy strony czy aplikacja coś u mnie szwankuje.

Link to comment

C:geo ostatnio "świruje" mi z lekka. Stoję w miejscu a moja pozycja na mapie skacze to 15 metrów w jedną stronę to 20 w drugą i stąd moje pytanie o to jaką aplikację polecacie :D Dodatkowo dzisiaj pojawił się inny problem c:geo nie chciał się łączyć z stroną geocaching.com, dane skrzynek ładowało po pół godziny (internet działał normalnie przy innych aplikacjach, przeglądaniu stron www)Nie wiem czy to jakieś przejściowe problemy strony czy aplikacja coś u mnie szwankuje.

 

Swirowanie GPS może zależeć od pogody. Duże zachmurzenie - świruje. I od teenu = gesty las = swiruje.

A czesto to ze sie sskrytki wolno laduja wyniak z wyny geocaching.com

Link to comment

Witam.

Jako początkujący poszukiwacz mam pytania:

kiedy dajecie DNF? Zawsze gdy nie udaje się wam znaleźć kesza?

Po jakim czasie poszukiwań się poddajecie?

Czy to wypada pytać poprzednia osobę która znalazła o podpowiedź?

Jeżeli dałem DNF a potem jednak znalazłem kesza to edytuj stary wpis czy wpisuje nowy?

 

Thanks from the mountain ;)

Link to comment

Ja zawsze wpisuję DNF, no chyba, że mi gdzieś umknie, ale staram się zawsze.

Kiedy się poddaję, to zależy od nastroju reszty ekipy (keszuję z chłopem i marudnym dzieckiem), od pogody (jak zimno i pada, to szybko odpuszczam ;)), od terenu, bla bla bla ;)

Wg mnie wypada pytać, ale ja rzadko coś takiego praktykuję ;) Jeśli znalazł jakiś znajomek, to czasem zagaduję o wsparcie ;)

 

Ja dodaję nowy wpis, a tamten DNF zostawiam, bo nie chce mi się go szukać.

Link to comment

DNF staram się logować zawsze. W miarę możliwości opisuję w logu kontekst nieznalezienia - czy przyłożyłem się do szukania, czy mugole mnie spłoszyli, zniechęciła mnogość potencjalnych miejscówek czy może jednak jestem pewien, że skrytki już tu nie ma.

Jeżeli najbliżej mi do ostatniej wersji, a przed moim wpisem jest już co najmniej kilka DNF-ów, wpisuję również log NM, a jeżeli log NM już był i przez długi czas pozostał bez reakcji - log NA.

 

Raz byłem bardzo zdeterminowany i na szukanie kesza poświęciłem bite trzy godziny, kontaktując się w międzyczasie z pięcioma osobami (https://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LUID=2c00f8a5-c040-4ab1-963d-5046ff8de1e0). Zwykle jednak jestem mało cierpliwy i poddaję się już po kilku minutach.

 

Czy dzwonię po hinty? Zależy czy mi się chce i jak bardzo zależy mi na znalezieniu (ostatnio coraz częściej mi się nie chce). I oczywiście od pory dnia, bo sporo keszuję w godzinach nocnych i wtedy ludzi nie niepokoję.

 

Po znalezieniu skrytki dodaję nowy log.

Link to comment

Jeśli tylko "rzucę okiem" na miejsce, kesza nie zauważę i pójdę dalej, to DNF-a nie loguję. Jeśli chwilę szukam i nie znajdę - loguję.

Jak długo szukam, zanim sie poddam, zależy mocno od konkretnego przypadku.

O podpowiedzi raczej nie pytam (są bardzo rzadkie wyjątki).

Jeśli znajdę skrytkę, której wcześniej dałem DNF-a, to daję nowy wpis.

Link to comment

Jak ktoś ma logować DNFy "logiem zbiorczym" to lepiej niech nie loguje ich wcale. Taki log bez treści (a tak odbieram te wszystkie masowe laurki) zupełnie nie ma sensu. Nawet dla autora, bo do statów się nie liczy :D

Cóż, DNF zbiorczy ma taką samą wymowę jak "Found" zbiorczy. Sygnalizuje fakt poszukiwania i znalezienia bądź nieznalezienia kesza - już sam ten sygnał ma wartość. A o wartości treści samych logów można polemizować (moim zdaniem jest zróżnicowana; podobnie jak przy logach indywidualnych, które też często w kontekście danej skrytki mają dla założyciela wartość zerową).

Między tymi dwoma (zbiorczy Found i zbiorczy DNF) nie widzę żadnej różnicy.

 

Nie wszyscy piszą logi zbiorcze dla statystyk.

Link to comment

Witam.

Jako początkujący poszukiwacz mam pytania:

kiedy dajecie DNF? Zawsze gdy nie udaje się wam znaleźć kesza?

Po jakim czasie poszukiwań się poddajecie?

Czy to wypada pytać poprzednia osobę która znalazła o podpowiedź?

Jeżeli dałem DNF a potem jednak znalazłem kesza to edytuj stary wpis czy wpisuje nowy?

 

Thanks from the mountain ;)

 

Co do DNF to uważam, że zgłaszanie ich to nie wstyd. Są oczywiście tacy, którzy wam to wytkną przy najbliższej okazji - mam takiego ulubieńca pod Warszawą (chociaż można powiedzieć, że ten ulubieniec albo posiada schizofreniczną osobowość albo mówi wieloma głosami ;))

 

Z tym DNF zgadzam się z dado - czasem nie ma sensu przy pobieżnym szukaniu głowy zawracać. Czasem kesze są w tak miejscu przypałowym, że z uwagi na szacunek dla siebie nie podejmuję się ich szukać (śmietnik, psi kącik WC, na widoku kamer i ochrony). Wtedy zwykle coś tam naskrobię do autora albo wrzucę notkę zamiast loga. Natomiast większości to nie przeszkadza i klepią tą wazelinę w logach, multispamowe logi i aby +1 do statystyk. Już nie mówię o czymś takim jak wymiana logbooka nieznajomemu założycielowi. Spotkałem kesze gdzie od roku czy 2 nie ma gdzie się wpisać, a ludzie i tak logują i nikomu nawet przez głowę nie przejdzie, żeby coś zrobić z myślą o czymś, co nazywa się umownie społecznością geokeszerów.

 

Natomiast nawet przy dnfie można zalogować przedmioty podróżne, więc nie jest to zupełnie bez sensu.

 

Kiedyś zmieniałem DNF na znalezione zachowując stary wpis w logu - ale nie zawsze. Głównie robię tak, gdy oba fakty dzieli nieduża różnica czasu - np. mniej niż rok ;)

 

Z tym pytaniem poprzednika to zależy od ciebie, różnie poprzednicy reagują. Z czasem pewnie część z nich spotkasz w RLu i będzie ci łatwiej ;) Tu aż się prosi wspomnieć o grupowej inteligencji - czyli o poeventowym masowym logowaniu keszy (mnie to drażni). Napewno pierwszą osobą od odpowiedzi jest założyciel/opiekun kesza.

Link to comment

Kolejne pytanie tym razem o maskowanie skrzynek. Widziałem taki filmik :D. Skrzynka teoretycznie nie zakopana w ziemię wkopana rurka w rurce umieszczona skrzynka i na tym maskowanie . I tutaj moje pytanie jak to się ma do paragrafu o zakopywaniu skrzynek ?

Link to comment

Kolejne pytanie tym razem o maskowanie skrzynek. Widziałem taki filmik :D. Skrzynka teoretycznie nie zakopana w ziemię wkopana rurka w rurce umieszczona skrzynka i na tym maskowanie . I tutaj moje pytanie jak to się ma do paragrafu o zakopywaniu skrzynek ?

 

Ma się to tak, że geocacher to sprytna bestia. Jeżeli potrafi znaleźć najlepiej zamaskowanego kesza na świecie, to potrafi również znaleźć dziurkę w ziemi zrobioną przez jakieś zwierzątko i wykorzystuje je na wsadzenie rurki. Resztę sam sobie dopowiedz :).

Link to comment

Właściwie dopiero zaczynam zabawę, więc zapytam, bo sprawa nie jest dla mnie do końca jasna.

Właściciel kesza GC6JT4Z zamieścił w logu notatkę, że skrzynka została skradziona, i że będzie ją odnawiał. Nie zmienił jednak jej stanu na "Temporarily Disable Listing". Napisałem do niego, że wypadałoby wyłączyć dostępność kesza. Bez rezultatu. Czy w tej sytuacji powinienem kesza zgłosić do reviewera, np. logiem "Needs Archived" czy zostawić i nie zawracać sobie głowy?

Link to comment

Właściwie dopiero zaczynam zabawę, więc zapytam, bo sprawa nie jest dla mnie do końca jasna.

Właściciel kesza GC6JT4Z zamieścił w logu notatkę, że skrzynka została skradziona, i że będzie ją odnawiał. Nie zmienił jednak jej stanu na "Temporarily Disable Listing". Napisałem do niego, że wypadałoby wyłączyć dostępność kesza. Bez rezultatu. Czy w tej sytuacji powinienem kesza zgłosić do reviewera, np. logiem "Needs Archived" czy zostawić i nie zawracać sobie głowy?

Poruszyłeś temat na forum, więc recencent (choć nieoficjalnie) wie już o problemie ;)

 

A pomijając forum:

Ja bym w tej sytuacji napisał log "Needs Maintenance", a dopiero po pewnym czasie (gdy nie będzie żadnej reakcji) "Needs Archived". Z treści logu wynika, że założyciel planuje reaktywację na dziś, więc być może żadne działanie nie będzie konieczne.

Link to comment

Ja bym w tej sytuacji napisał log "Needs Maintenance", a dopiero po pewnym czasie (gdy nie będzie żadnej reakcji) "Needs Archived". Z treści logu wynika, że założyciel planuje reaktywację na dziś, więc być może żadne działanie nie będzie konieczne.

Dziękuję za odpowiedź. Kesz wrócił. Trzymam za niego kciuki, ale to taka miejscówka, że marne jego widoki. Pan z działki ma tam parking. I słyszałem, że pytał poprzednią ekipę, czego tu szukają. ;)

Link to comment

Ja bym w tej sytuacji napisał log "Needs Maintenance", a dopiero po pewnym czasie (gdy nie będzie żadnej reakcji) "Needs Archived". Z treści logu wynika, że założyciel planuje reaktywację na dziś, więc być może żadne działanie nie będzie konieczne.

Dziękuję za odpowiedź. Kesz wrócił. Trzymam za niego kciuki, ale to taka miejscówka, że marne jego widoki. Pan z działki ma tam parking. I słyszałem, że pytał poprzednią ekipę, czego tu szukają. ;)

 

Czasem warto z ludźmi pogadać. Nawet nie będąc właścicielem kesza. Naprawdę mugole nie gryzą (może z wyjątkiem Łodzi, Krakowa i Warszawy). Powiedzieć co i jak i o co chodzi. Ten pan z parkingu wcale nie musi być nastawiony na anty a jak będzie wiedział o co chodzi, to pewnie sam będzie miał zajęcie w podglądaniu poszukiwaczy ;)

 

Natomiast co do twoich rozterek mam pewnego ulubieńca, który wpisał mi w logu: " Didn't find it Brak. Do archiwizacji. Choć miejsce zacne.". Poważna persona. Musiałem kolegę zatrudnić do sprawdzenia. Niestety znalazł.

Link to comment

 

Czasem warto z ludźmi pogadać. Nawet nie będąc właścicielem kesza. Naprawdę mugole nie gryzą (może z wyjątkiem Łodzi, Krakowa i Warszawy). Powiedzieć co i jak i o co chodzi. Ten pan z parkingu wcale nie musi być nastawiony na anty a jak będzie wiedział o co chodzi, to pewnie sam będzie miał zajęcie w podglądaniu poszukiwaczy ;)

Nie sądzę aby nastawienie mugoli zależało od miejsca zamieszkiwania, WSZĘDZIE można spotkać ludzi zyczliwych i takich , którzy robią na złość. W Gdańsku, na Głównym Mieście( nie nazywać tego " "starówką", broń Boże.).. mam dwie skrytki , w których co drugim logu był wpis o pani, która z uśmiechem kiwała głową, inna pani, w nocy swieciła szwedzkiemu cacherowi wielką latarką. Troche sie biedaczek przestraszył... W innym miejscu z kolei są wpisu o nieżyczliwych mieszkańcach komunalnej kamienicy spędzających czas na wyglądaniu przez okno...no różnie bywa...wszędzie

Link to comment

Skąd mogę się dowiedzieć jeśli ktoś w mojej okolicy założy nową skrytkę - czy istnieje jakaś opcja powiadomień na taką ewentualność na geocaching.com albo polskiej stronie albo w jakiejś aplikacji?

W geocaching .com jest płatna opcja- dla Premoim Members. Warto.

W geocaching.pl musisz sobie przeglądać ręcznie, Na FTF nie ma co liczyc, chyba,że gdzies daleko od wielkich miast, ale jesli Ci nie zalezy na tym, a tylko na świezych skrytkach, jest to dobra opcja.

Link to comment

Skąd mogę się dowiedzieć jeśli ktoś w mojej okolicy założy nową skrytkę - czy istnieje jakaś opcja powiadomień na taką ewentualność na geocaching.com albo polskiej stronie albo w jakiejś aplikacji?

W geocaching .com jest płatna opcja- dla Premoim Members. Warto.

W geocaching.pl musisz sobie przeglądać ręcznie, Na FTF nie ma co liczyc, chyba,że gdzies daleko od wielkich miast, ale jesli Ci nie zalezy na tym, a tylko na świezych skrytkach, jest to dobra opcja.

 

Bez premium też się da łapać FTFy w dużych miastach. Ja łapię.

Ja korzystam z tej strony: https://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?sta, wybieram ze po kraju i potem województwo.

Ale jest też apka https://play.google.com/store/apps/details?id=tk.artsakenos.geocachingftf&hl=pl - jesli jestescie online na komorce to co 10 minut sprawdza nowe kesze w wybranym wojewodztwie.

Link to comment
Bez premium też się da łapać FTFy w dużych miastach. Ja łapię.
Ale ty masz premium... Co oczywiście nie przeczy pierwszej części wypowiedzi. Mi się udało zdobyć kilka FTF-ów na Podlasiu, które jest trochę daleko od opolskiego :D

Nie mam. Mialam kiedys na 3mce, ale juz dawno nie mam. Forum zle pokazuje.

Link to comment

Podjąłem już ponad 20 skrzynek, więc w końcu chciałbym założyć także swoją :)

I tu mam pytanie - chciałbym, aby w skrzynce znalazły się certyfikaty dla trzech pierwszych znalazców. Na stronie znalazłem wzór tylko dla pierwszego znalazcy. Czy gdzieś mogę pobrać wzory także dla drugiego i trzeciego znalazcy czy po prostu muszę sam edytować ten jeden, który posiadam?

Dodatkowo, czy istnieją gdzieś jeszcze inne wzory logbooków niż te dostępne na stronie?

Dzięki za pomoc :)

Link to comment

Podjąłem już ponad 20 skrzynek, więc w końcu chciałbym założyć także swoją :)

I tu mam pytanie - chciałbym, aby w skrzynce znalazły się certyfikaty dla trzech pierwszych znalazców. Na stronie znalazłem wzór tylko dla pierwszego znalazcy. Czy gdzieś mogę pobrać wzory także dla drugiego i trzeciego znalazcy czy po prostu muszę sam edytować ten jeden, który posiadam?

Najlepiej nie korzystaj z żadnych wzorów, tylko zrób całkowicie własne certyfikaty. Oryginalny certyfikat będzie o wiele ciekawszy niż zrobiony wg szablonu.

 

Dodatkowo, czy istnieją gdzieś jeszcze inne wzory logbooków niż te dostępne na stronie?

Mogę Ci podesłać na priv własne wzory, dedykowane do pojemników typu preforma PET oraz probówka 1,5ml.

Jeśli takich potrzebujesz, pisz do mnie maila.

Link to comment

Zgadza się - własne projekty i dodatkowo powiązane tematycznie z tematem kesza :rolleyes: Sam kiedyś zrobiłem "certyfikat" ftf "grawerując" miniszlifierką w kamieniu wapiennym...

Różne przykłady certyfikatów masz tu: https://www.google.pl/search?q=geocaching+ftf+certificate&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi8lPTnjYjOAhUrJ8AKHSX7DGIQ_AUICCgB&biw=1362&bih=664

dla kolejnych znalazców zmieniasz tylko tekst FTF, STF, TTF

Link to comment

To jeszcze dwa pytanka, bo nigdzie nie mogę znaleźć.

Co to jest "fotohint" i gdzie go znaleźć oraz co to znaczy, że "dodano geochecker"?

Z góry przepraszam za tak laickie pytania, ale każdy kiedyś zaczynał ;)

Edited by ZugoDzig
Link to comment

 

Co to jest "fotohint" i gdzie go znaleźć oraz co to znaczy, że "dodano geochecker"?

 

Photo hint , inaczej spoiler to zdjęcie dodane przez załozyciela skrytki precyzujące miejsce ukrycia pojemnika.

Geochecker to takie małe ustrojstwo w opisie skrytki, po kliknięciu i wpisaniu odgadnietych koordów finału mulciaka albo zagadki pojawia sie informacja czy koordynaty sa właściwe.

Link to comment

Dzień dobry,

 

jestem nowy - założyłem konto wczoraj, stwierdziwszy, że geocaching będzie świetnym sposobem na spędzanie czasu z córką (nie pomyliłem się!), ale jak się zorientowałem, frajda nawet dla takiego starego konia jak ja jest duża (znalazłem na razie 3 skrytki, zalogowałem jedną, bo chcę wrócić z córką i wtedy się wpisać). Mam jednak parę pytań.

 

1. W żadnym tutorialu nic nie znalazłem nt. etykiety szukania cache'y: czy to duży problem, jak ktoś będzie widział, jak szukam i wyjmuję skrytkę?

 

2. Czy Waszym zdaniem jest sens zakładać dwa konta - jedno na własne znaleziska, jedno na znaleziska z córką (ewentualnie też z Żoną)? Konto wyłącznie dla córki nie wchodzi w grę - ma dwa razy mniej niż wymagane 13 lat.

 

2. Chciałbym (oczywiście nie od razu, najwcześniej za parę tygodni) założyć parę skrytek. Ponieważ będę chciał potem szukać ich z córką, pomyślałem o serii skrytek w miejscach związanych z moim dzieciństwem i wczesną młodością. Oczywiście, bez przesady, ale w opisach byłyby wtedy wzmianki w stylu "tu się bawiłem, tu chodziłem do szkoły" itp. Taka lekcja historii rodzinnej dla młodej. ;-) Czy to dobry pomysł? Z jednej strony, mało kogo interesują moje wspomnienia - a z drugiej strony, może to być barwniejsze niż kopypasta z Wikipedii o danym miejscu.

 

Pozdrawiam

Link to comment

Dzień dobry,

 

jestem nowy - założyłem konto wczoraj, stwierdziwszy, że geocaching będzie świetnym sposobem na spędzanie czasu z córką (nie pomyliłem się!), ale jak się zorientowałem, frajda nawet dla takiego starego konia jak ja jest duża (znalazłem na razie 3 skrytki, zalogowałem jedną, bo chcę wrócić z córką i wtedy się wpisać). Mam jednak parę pytań.

 

1. W żadnym tutorialu nic nie znalazłem nt. etykiety szukania cache'y: czy to duży problem, jak ktoś będzie widział, jak szukam i wyjmuję skrytkę?

 

2. Czy Waszym zdaniem jest sens zakładać dwa konta - jedno na własne znaleziska, jedno na znaleziska z córką (ewentualnie też z Żoną)? Konto wyłącznie dla córki nie wchodzi w grę - ma dwa razy mniej niż wymagane 13 lat.

 

2. Chciałbym (oczywiście nie od razu, najwcześniej za parę tygodni) założyć parę skrytek. Ponieważ będę chciał potem szukać ich z córką, pomyślałem o serii skrytek w miejscach związanych z moim dzieciństwem i wczesną młodością. Oczywiście, bez przesady, ale w opisach byłyby wtedy wzmianki w stylu "tu się bawiłem, tu chodziłem do szkoły" itp. Taka lekcja historii rodzinnej dla młodej. ;-) Czy to dobry pomysł? Z jednej strony, mało kogo interesują moje wspomnienia - a z drugiej strony, może to być barwniejsze niż kopypasta z Wikipedii o danym miejscu.

 

Pozdrawiam

 

Od niedawna biegamy po mieście Brzeg Dolny z synem. W sumie nie zawiele pytam po forach i czytam informacji, abardziej działamy w terenie i poznajemy w ten sposób różne metody i zasady. Pozdrawiam

Link to comment
1. W żadnym tutorialu nic nie znalazłem nt. etykiety szukania cache'y: czy to duży problem, jak ktoś będzie widział, jak szukam i wyjmuję skrytkę?
Jeżeli potem ten ktoś nie zniszczy kesza to żaden problem - może sam zacznie się bawić jak się zainteresuje... Jednak zalecałbym konspirację (pamiętaj, że czasem próbując być "niewidocznym" bardziej się rzucamy w oczy) żeby nie narażać skrytki na zniszczenie...
Link to comment

2. Czy Waszym zdaniem jest sens zakładać dwa konta - jedno na własne znaleziska, jedno na znaleziska z córką (ewentualnie też z Żoną)? Konto wyłącznie dla córki nie wchodzi w grę - ma dwa razy mniej niż wymagane 13 lat.

Według Twojego uznania. Niektórzy zakładają konta, na których loguja znalezienia swoich małych dzieci. A niektórzy mają teamowe konta rodzinne.

W tym kontekscie warto przede wszystkim zastanowić się co będzie za kilka lat, gdy córka będzie już mogła samodzielnie ruszać na poszukiwania. Czy będzie chciała zaczynać od zera? Mieć własny licznik? Nadal keszować rodzinnie? A może w ogóle jej to nie wciągnie na dłużej?

 

2. Chciałbym (oczywiście nie od razu, najwcześniej za parę tygodni) założyć parę skrytek. Ponieważ będę chciał potem szukać ich z córką, pomyślałem o serii skrytek w miejscach związanych z moim dzieciństwem i wczesną młodością. Oczywiście, bez przesady, ale w opisach byłyby wtedy wzmianki w stylu "tu się bawiłem, tu chodziłem do szkoły" itp. Taka lekcja historii rodzinnej dla młodej. ;-) Czy to dobry pomysł? Z jednej strony, mało kogo interesują moje wspomnienia - a z drugiej strony, może to być barwniejsze niż kopypasta z Wikipedii o danym miejscu.

Najważniejsze jest miejsce jakie chcesz pokazać, a także sposób przygotowania i ukrycia skrytki. Jeżeli ukryjesz pojemnik na podwórku pod blokiem, to miejsce może nie dawać komfortu poszukiwań, a podwórko takie samo jak setki innych też nie jest niczym wartym pokazania.

Tylko, ze geocaching już dawno odszedł od pokazywania miejsc wyjątkowych, więc - czemu nie? Poprawnie sformułowany ciekawy listing z pewnością będzie ciekawszy niż copy-paste z wikipedii. A takie skrytki powstają: https://www.geocaching.com/geocache/GC5E84Z_dziecinstwo-1?guid=e538cd1b-6691-4f8f-a0fb-934abb316079

Link to comment

Właśnie zaczęliśmy nasze poszukiwania i chcielibyśmy powiedzieć głośne: "Cześć!" . My, ponieważ działamy w kooperacji. Jest nas troje, bo co trzy głowy, to nie jedna :)Mam problem z połączeniem aplikacji c:geo z geocaching.pl. Nasze statystyki są puste, chociaż mamy 2 skrzyneczki na koncie. Wpisów dokonywałam z poziomu aplikacji i w tej właśnie aplikacji obok nicku pokazuje się liczba znalezionych keszów, ale w statystykach na naszym profilu na geocaching.pl już nie :( O co może chodzić? Robimy coś niewłaściwie?

Link to comment

Więc geocaching.pl nie ma połączenia z geocaching.com? Gdy po zalogowaniu wchodzę w swój profil, to wyświetlają się podstawowe informacje o mnie, ale już nie liczba znalezionych skrzynek, chociaż przy obrazku geocaching.pl ona widnieje. W tej chwili w górnym prawym rogu również mam "0". A gdy wchodzę w statystykę, okazuje się, że taki użytkownik jak ja nie istnieje. No i muszę przyznać, że zgłupiałam :huh:

Link to comment

geocaching.pl to portal stworzony przez pasjonatów geocachingu w celu ułatwienia zabawy. Powstał w czasach gdy geocaching.com nie miał w opcjach języka polskiego, co dla wielu stanowiło pewną przeszkodę w zabawie. Samo zakładanie i rejestrowanie znalezień keszy zawsze odbywa się na geocaching.com

Zresztą jest to opisane na stronie "o projecie" na geocaching.pl

Link to comment

Właśnie zaczęliśmy nasze poszukiwania i chcielibyśmy powiedzieć głośne: "Cześć!" . My, ponieważ działamy w kooperacji. Jest nas troje, bo co trzy głowy, to nie jedna :)Mam problem z połączeniem aplikacji c:geo z geocaching.pl. Nasze statystyki są puste, chociaż mamy 2 skrzyneczki na koncie. Wpisów dokonywałam z poziomu aplikacji i w tej właśnie aplikacji obok nicku pokazuje się liczba znalezionych keszów, ale w statystykach na naszym profilu na geocaching.pl już nie :( O co może chodzić? Robimy coś niewłaściwie?

 

Strona geocaching.pl pobiera dane z geocaching.com raz na jakiś czas. Czasami jest jakaś awaria synchronizacji i wtedy trzeba poczekać. Gdy wejdziesz na statystyki (https://www.geocaching.pl/statistics.php), zobaczysz kiedy była ostatnia synchronizacja. Na ten moment jest to: Ostatnia synchronizacja bazy danych: 2016-09-27 19:05:00

To wyjaśnia czemu jeszcze nie widzisz swoich statystyk na geocaching.pl. Miejmy nadzieję, że wszystko wróci do normy zanim zdobędziecie Odznakę PTTK Geocaching Polska

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...