Jump to content

Wszystko o geocachingu dla poczatkujacych


misha_23

Recommended Posts

Czasami właściciel skrzynki prosi, żeby robić tak, by w keszu zawsze coś zostało, ale niby z jakiej racji, skoro nie on jest włascicielem TB czy GC leżącego w jego skrzynce?

 

Wtedy taki kesz to nie "TB hotel" tylko "TB więzienie". Widziałem kesze nazwane jako "TB hotel" w kompletnie nie turystycznych miejscach, do tego jeszcze jako multi, a TB lądowały tam głównie wrzucane przez właściciela. Znam też takie kesze, które stały się takimi TB hotelami samoistnie, bo są duże i w turystycznych miejscach z dużą rotacją ludzi z całego świata.

 

Gdyby ktoś z kesza zabrał wszystkie TB, oprócz mojego, to wcale bym się z tego nie cieszył. Im więcej podróżuje TB,tym lepiej.

Link to comment

Czasami właściciel skrzynki prosi, żeby robić tak, by w keszu zawsze coś zostało, ale niby z jakiej racji, skoro nie on jest włascicielem TB czy GC leżącego w jego skrzynce?

 

Każdy właściciel skrzynki może poprosić o coś, co z regulaminem nie jest sprzeczne. Dostosowanie się do takiej prośby jest oczywiście nie kwestią obowiązku, ale, powiedzmy, obyczaju. To trochę tak jak z wpuszczaniem do ruchu pojazdu z drogi podporządkowanej - wpuszczający zyskuje wdzięczność tego, kogo wpuścił, ale wkurza tych jadących za nim.

Link to comment

Ale jest to sprzeczne z oczekiwaniami właściciela TB, który chce, by jak najwięcej podróżował.

 

Jako właściciel całkiem sporej liczby przedmiotów podróżujących po świecie stwierdzam, że wolę, żeby mój coin czy TB poleżał sobie nieco dłużej w TB-hotelu, który zazwyczaj jest keszem stosunkowo bezpiecznym *), i z którego jest większa szansa że wyruszy w dalszą drogę, niż żeby parę miesięcy przeleżał w skrytce odwiedzanej raz na ruski rok albo - co gorsza - w czyjejś kieszeni, co niestety zdarza się nierzadko.

 

*) pomijam tu milczeniem tzw. hotele w miejscach praktycznie nieodwiedzanych przez przyjezdnych

Link to comment

Phi! Biorąc travel buga ze skrytki, wrzucając go gdzie indziej, czy serwisując czyjegoś kesza też "rozporządzam cudzą własnością". Zaś nawet z punktu widzenia właściciela którego interesuje tylko i wyłącznie, jak często i jak daleko jego coin czy TB podróżuje, istnienie keszy z omawianą opcjonalną regułą jest jak najbardziej korzystne *) - jest bowiem większą szansa, że trafi tam ktoś zainteresowany zabraniem trackabla do przeniesienia go dalej.

 

Co ciekawe - widziałem trackable z misją: "Przekazywać na eventach lub wkładać do dużych TB-hoteli, nie wkładać do innych skrytek", zaś trackabla z prośbą: "Nie wkładać do skrytek, których właściciel prosi o pozostawianie co najmniej jednego TB" jako żywo nie widziałem.

 

*) z zastrzeżeniem jak wyżej

Link to comment

Czasami właściciel skrzynki prosi, żeby robić tak, by w keszu zawsze coś zostało, ale niby z jakiej racji, skoro nie on jest włascicielem TB czy GC leżącego w jego skrzynce?

 

Każdy właściciel skrzynki może poprosić o coś, co z regulaminem nie jest sprzeczne. Dostosowanie się do takiej prośby jest oczywiście nie kwestią obowiązku, ale, powiedzmy, obyczaju.

Hmmm, może tez chodzi o to,że ktos spodziewa się zebrać pare TB/gc , bo sa rano na stanie- przychodzi w południe- a tu pustki,

bo ktoś inny zabrał wszystko...?

oczywiście dotyczy to często odwiedzanych pojemników...

Link to comment

Cześć,

Ja mam do Was pytanie odnośnie latarek. Noszę się z zakupem latarki UV i latarki zwykłej (głównym celem są skrytki nocne). I nie wiem co wybrać. Bo wybór jest ogromny, a różnice w cenach jeszcze większe. Czy wystarczą latarki zwykłe (domowe), czy trzeba myśleć o latarkach profesjonalnych ?

Wydaje mi się, że przy zwykłej latarce trzeba zwrócić uwagę na moc światła (w lumenach) i zasięg światła (w metrach). Jaki powinien być zasięg światła i moc światła, żeby latarka bez problemu oświetliła kolejne punkty odblaski przy skrytkach nocnych ?

Wstępnie zastanawiałem się nad tą latarką: http://www.latarki.pl/produkty/moc_do_200_lm/284/mactronic_mx252l_expert_2d__moc_swiatla_az_170_lumenow/577.html

Jeżeli chodzi o latarkę UV to czy wystarczy coś takiego ?

http://www.latarki.pl/produkty/latarki_uv_ir_i_laser/244/mactronic_alu4230leduv_mala_latarka_ze_swiatlem_ultrafiolet/4281.html

Domniemam, że latarka UV ma służyć na poszukiwaniu elementów lub napisów UV w bliskiej odległości.

Oczywiście cena jest ważna - im mniej się wyda tym lepiej - nie chcę przesadzić z zakupem i mieć coś czego możliwości nie wykorzystam. Ale również nie chciałbym kupić czegoś co się okaże później nieprzydatne a można było dołożyć parę złotych i mieć dobry sprzęt.

Pozdrawiam

Link to comment

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że tego typu latarka UV jaką wskazałeś spokojnie wystarczy. Z tym że ja kupując zwróciłem uwagę na to, żeby była na na dwie baterie AA (większość jest na 3 AAA). Urządzenia na nieparzystą liczbę baterii mnie irytują, bo zwykle kupuje się baterie/akumulatorki w zestawach parzystych. AA mają z kolei większą pojemność niż AAA. Kupując sprzęt staram się dobierać go tak, by był zasilany parzystą ilością baterii AA.

 

Jeśli chodzi o latarkę zwykłą, to równie dobrze sprawdzi się chińska latarka ledowa za kilka zł. Oczywiście, będzie bardziej zawodna, może coś nie stykać itd, ale jeśli chodzi o siłę światła, to nie ma to aż takiego znaczenia, bo odblaski są bardzo mocne i nawet przy słabym świetle jaśnieją z dużej odległości.

Rozważ, czy nie lepiej zainwestować w latarkę czołową, która jest wygodniejsza podczas nocnych wycieczek, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi pokonywanie przeszkód jak np. modna ostatnio wspinaczka po drabinie :)

Jeśli jeździsz na rowerze, to możesz kupić sobie latarkę rowerową, którą w łatwy sposób odpinasz i używasz jako latarkę ręczną.

Uważam, że nie ma sensu wydawać 100 zł na latarkę ręczną. Zwłaszcza, że w dziedzinie oświetlenia technika idzie bardzo szybko naprzód.

Link to comment

Dzięki Toczygroszku,

Taka odpowiedź mi wystarczy. Latarek zwykłych mam kilka w domu (nazbierało się), więc nie kupuję następnej. A za UV rozejrzę się za jakąś na 2xAA. Opcję rowerową też rozważam bo na razie jeździłem tylko za dnia, bo brak oświetlenia.

W takim razie w weekend jak pogoda dopisze uderzę do Tarnowa po między innymi Polskiego Chama i Błędne Ogniki. Trzeba zbierać do matrixa i równać do Mistrza :P .

Pozdrawiam

Link to comment

Wydaje mi się, że przy zwykłej latarce trzeba zwrócić uwagę na moc światła (w lumenach) i zasięg światła (w metrach). Jaki powinien być zasięg światła i moc światła, żeby latarka bez problemu oświetliła kolejne punkty odblaski przy skrytkach nocnych ?

Wstępnie zastanawiałem się nad tą latarką: http://www.latarki.p...umenow/577.html

Jeżeli chodzi o latarkę UV to czy wystarczy coś takiego ?

http://www.latarki.p...iolet/4281.html

 

Latarka "zwykła" - zgadzam się z poprzednikiem - lepiej zainwestować w czołówkę; przynajmniej nie będziesz jej musiał w zębach trzymać podczas logowania... laughing.gif

 

Latarka UV - ja mam coś podobnego do http://allegro.pl/mo...3700246026.html; na świeżych bateriach świeci wystarczająco, kilka keszy UV, które robiłem (nie jest ich aż tak dużo) nie wymagały wykorzystania jakiegoś "turbo-UV-latarni". laughing.gif

 

Solidne czołówki to najczęściej 3xAAA, ta powyżej też na 3xAAA -> kupując 3 blistry baterii, otrzymujemy 12 sztuk. 12 jest podzielne przez 3, więc osoby z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi nie będą musiały wyrzucać żadnych niewykorzystanych baterii... bad_boy_animated.gif

Edited by VladMordock
Link to comment

Do szukania odblasków zwykła latarka w zupełności wystarcza, ale szukając zwykłych keszy w nocy, w lesie, już nieraz żałowałem, że nie mam megalumenowej mocy, bo o ile te parę metrów zasięgu pozwala bezpiecznie dojść do celu, o tyle brak szerszego pola widzenia czasem bardzo utrudnia poszukiwania.

 

Co do czołówki. Mam czołówkę, ale noszenie jej na głowie mnie irytuje i jej możliwości wykorzystuję tylko podczas logowania i wchodzenia na drzewa (tudzież drabiny :anitongue: ). Zwykle trzymam ją w ręce :laughing:

 

Latarki UV jeszcze nie mam (napisałem list do Mikołaja, jestem grzeczny, więc to tylko kwestia czasu :) ), ale korzystałem z jednej szukając "Wojny na Piaskach" - wyglądała o wiele bardziej niepozornie niż te podlinkowane wyżej i też dała radę.

Link to comment

Co do baterii AA w liczbie parzystej (najlepiej 2) ma to jeszcze jedną zaletę. Jeżeli padną nam już wszystkie zapasowe baterie i zostanie ostatni komplet, to możemy go przekładać w zależności od potrzeb. I tak na 2 paluszki AA mam: GPS, aparat, latarkę, latarkę UV i przenośną ładowarkę do telefonu. To jest na prawdę duża wygoda, niejednokrotnie przekładałem w ten sposób baterie z jednego urządzenia do drugiego.

Link to comment

witajcie,

Mam kolejne pytanie lamera.

Jak są obliczane punkty do pasa w tej "kategorii": 10 points per 50 caches found on day with most finds, maximum of 40 points

Czy jak znajdę jednego dnia 200 keszy to dostanę 40 punktów ?

Albo czy jak będę miał 4 dni w każdym po 50 keszy to dostanę 4 x 10 punktów ?

Bo nie ukrywam pewien znany Doktor z Krakowa nastraszył mnie, że to dostaje się po 10 punktów za każde 50 więcej. Czyli jak zrobię za pierwszym razem 150 (mam 10pkt)ale to później muszę zrobić kolejno 200, 250 i 300, żeby mieć komplet 40 punktów.

pozdrawiam

Link to comment

To nie dokładnie tak. Bierzesz dzień z maksymalnym swoim osiągiem ilościowym, nazwijmy go N, i patrzysz do tabelki:

 

N < 50 : 0pkt

50 <= N < 100 : 10 pkt

100 <= N < 150 : 20 pkt

150 <= N < 200 : 30 pkt

200 <= N : 40 PKT

 

Czyli jak zrobisz w dzień np. 120 znalezień to masz 20 pkt, a jak kolejnego dnia zrobisz 160 to masz 10 dodatkowych czyli razem 30.

Link to comment

Mówiąc krótko - liczy się tylko ten JEDEN dzień, w którym mieliśmy najwięcej znalezień. Różne dni nie sumują się.

 

Podobnie spotkałem się z błędną interpretacją znalezień w dniach pod rząd. Liczy się tylko JEDEN, najdłuższy ciąg. Jeśli znaleźliśmy skrytki w 7 dni pod rząd, to mamy 0,5 pkt. Jeśli po tym zrobimy jeden dzień przerwy, i uzbieramy kolejne 7, to nie dodaje się to, nadal naszym najdłuższym ciągiem jest 7. Dopiero gdy uzbieramy 8 dni pod rząd, to ten staje się naszym najdłuższym ciągiem.

Link to comment

Wracając do tematu latarek to bardzo polecam latarki zmiennogniskowe, z płynną regulacją szerokości wiązki światła. Na stronie która podałeś jest taka:

 

http://www.latarki.pl/produkty/latarki_wielozadaniowe/27/mactronic_mx152l_sniper_latarka_bateryjna_o_mocy_243_lumenow_funkcja_focus/4561.html

 

Ja moją (w sumie podobną kupiłem za 39PLN w sklepie, a 2 dni później DOKŁADNIE tę samą widziałem na Placu Imbramowskim za 20zł... Ważne, żeby led, dobra obudowa i żeby była mała. Z czołówką chodziłem na początku, ale ręczna sprawdza się lepiej.

 

Przy szerokim kącie chodzić możn po lesie, a gdy coś przykuję twoja uwagę to zoomujesz wiązkę i zyskując moc i skupienie...

 

Niech moc będzie z Tobą!

Link to comment

Dzięki wielkie za objaśnienie punktacji - teraz już mam jasność. Trzeba będzie się wybrać na jakiegoś power traila i zobaczyć jak to smakuje...

Co do latarki to pozostanę na tej co mam małej LEDowej, którą dostałem jako jakiś gift. W trakcie Wojny na Piaskach dała radę to i da radę gdzie indziej.

 

ps. słyszałem jak na mieście gadają, że ponoć niektórzy już nawet w ubraniach się kładą spać, żeby w nocy po FTFa zdążyć.... :D

Link to comment

No to, żeby ożywić towarzystwo kolejne pytanie lamera (bo nie mam siły kopać w internecie za odpowiedzią):

Skrytki nocne do badża. Czy jeżeli skrytka ma ikonkę "Night Cache" to już jest zaliczana jako znalezienie skrytki nocnej do badża ? Czy też nie jest to tożsame i zakładający zaznacza coś przy zgłaszaniu / rejestrowaniu skrytki że to nocny kesz.

pozdrawiam

 

ps. przypomniała mi się pioseneczka: "wszystkie rybki mają... a karasie po ..."

Link to comment

No to ja zadam lamerskie pytanie. Co należy zrobić, żeby otrzymywać informacje o nowych skrytkach na telefon? Zakładam posiadanie konta premium i umiejętność ustawienia notyfikacji. Tylko czy notyfikacje te trzeba ustawić na e-mail i stoi za tym jakaś aplikacja (jaka?), czy na telefon (jak? - opisana na stronie GC metoda z bramką SMS nie chce działać).

Czy do takich ficzerów potrzebny jast smartfon, czy na starszym telefonie też da radę?

Link to comment

No to ja zadam lamerskie pytanie. Co należy zrobić, żeby otrzymywać informacje o nowych skrytkach na telefon? Zakładam posiadanie konta premium i umiejętność ustawienia notyfikacji. Tylko czy notyfikacje te trzeba ustawić na e-mail i stoi za tym jakaś aplikacja (jaka?), czy na telefon (jak? - opisana na stronie GC metoda z bramką SMS nie chce działać).

Czy do takich ficzerów potrzebny jast smartfon, czy na starszym telefonie też da radę?

 

Konto Premium plus ustawienie powiadomień na http://www.geocaching.com/notify/

Przychodzą mailem.

Dodam tylko, że każdy typ skrytki wymaga osobnego powiadomienia. Trochę zabawy, żeby ustawić, ale potem śmiga bezobsługowo.

 

Gdyby ktoś miał problem ze zrozumieniem instrukcji po angielsku to:

1. Idziesz na stronę http://www.geocaching.com/notify/

2. Wpisujesz nazwę powiadomienia (mój przykład to: Warszawa - tradycyjna [skąd nazwa? patrz: punkt niżej])

3. Wybierz typ skrytki (w jednym powiadomieniu można ustawić tylko jeden typ!)

4. Wybierz typy wizyt, o których chcesz być powiadamiany/a (jeśli interesują Cię tylko nowe skrytki, to wybierasz log "Publish Listing")

5. Wpisz współrzędne lub kod pocztowy miejsca, które będzie środkiem okręgu poszukiwań.

6. Wybierz promień okręgu poszukiwań w kilometrach od miejsca wybranego powyżej

7. Jeśli powiadomienia będą wysyłane na adres, pod którym jesteś zarejestrowany/a na geocaching.com to "Create Notification" rozpoczyna proces powiadamiania zgodny z kryteriami wybranymi powyżej. Jeśli adres ma być inny, to można go dodać klikając na "Add an Additional E-Mail Address to Your Account"

Edited by wantsky
Link to comment

Przychodzą mailem.

 

Czy mam przez to rozumieć, że ludzie, którym telefon robi "pik-pik" w momencie publikacji, mają na stałe włączony w telefonie program pocztowy z opcją dźwiękowego powiadamiania o mailu? Czy jak? Tego nie wiem i w tej kwestii proszę o poradę.

No i proszę o odpowiedź na pytanie o wymagania techniczne, żeby takie "pik-pik" telefon mógł robić.

 

PS. Oczywiście instrukcja dodawania notyfikacji z pewnością wielu osobom się przyda, ale w moim pytaniu zakładałem, że ta umiejętność jest już opanowana, braki są w umiejętności skojarzenia e-maila z telefonem.

Edited by dadoskawina
Link to comment

Przychodzą mailem.

 

Czy mam przez to rozumieć, że ludzie, którym telefon robi "pik-pik" w momencie publikacji, mają na stałe włączony w telefonie program pocztowy z opcją dźwiękowego powiadamiania o mailu?

 

Dokładnie tak.

Wymagania techniczne: umiejętność telefonu do odbierania emaili i ustawienie go w taki sposób.

Edited by wantsky
Link to comment

Czy jeżeli skrytka ma ikonkę "Night Cache" to już jest zaliczana jako znalezienie skrytki nocnej do badża ?

BadgeGen wyszukuje wśród znalezionych skrytek takie, które mają atrybut 'Night Cache' i tylko te zalicza jako nocne.

 

Nie wiem jak to robi moduł BadgeGen-a na project-gc, ale jeśli ktoś używa makra BadgeGen pod GSAK-a, to musi sobie ustawić zliczanie nocnych keszy ręcznie. Z instrukcji obsługi makra:

 

For the following badges, add the "Tag" to the user note section of the cache. To do this, in GSAK, right click on the cache that qualifies for the badge and click Add/Change/Delete Note.... Insert the Tag anywhere in the top "User Notes" text-box.

 

BadgeGen10YearEvent

BadgeGenScuba

BadgeGenNightCache

Link to comment

Przychodzą mailem.

 

Czy mam przez to rozumieć, że ludzie, którym telefon robi "pik-pik" w momencie publikacji, mają na stałe włączony w telefonie program pocztowy z opcją dźwiękowego powiadamiania o mailu?

 

Dokładnie tak.

Wymagania techniczne: umiejętność telefonu do odbierania emaili i ustawienie go w taki sposób.

 

To jest jedno rozwiązanie.

Drugie to skrzynka pocztowa, w której ustawiamy powiadomienie o nowej wiadomości sms'em. BTW zna ktoś taką bardzo tanią skrzynkę z powiadomieniem sms?

Link to comment

Przychodzą mailem.

 

PS. Oczywiście instrukcja dodawania notyfikacji z pewnością wielu osobom się przyda, ale w moim pytaniu zakładałem, że ta umiejętność jest już opanowana, braki są w umiejętności skojarzenia e-maila z telefonem.

 

Jeżeli masz najprostszy model z Androidem to jest w nim defaultowo zainstalowana aplikacja do odczytu poczty Gmail. Podłączasz swoje konto i gotowe. Oczywiście musisz mieć włączony stały dostęp do internetu by to działało HSDP+ w terenie WiFi w domu.

Link to comment

Przychodzą mailem.

 

PS. Oczywiście instrukcja dodawania notyfikacji z pewnością wielu osobom się przyda, ale w moim pytaniu zakładałem, że ta umiejętność jest już opanowana, braki są w umiejętności skojarzenia e-maila z telefonem.

 

Jeżeli masz najprostszy model z Androidem to jest w nim defaultowo zainstalowana aplikacja do odczytu poczty Gmail. Podłączasz swoje konto i gotowe. Oczywiście musisz mieć włączony stały dostęp do internetu by to działało HSDP+ w terenie WiFi w domu.

 

Zapomnijcie o androidach. Nokia C1-01. Pocztę umiem odczytać (domyślna aplikacja: Nokia Messenger). Teoretycznie jest opcja powiadamiania o mailach, i jest zaznaczona. Ale nie działa. Albo ja nie umiem z niej korzystać.

Link to comment

Zapomnijcie o androidach. Nokia C1-01. Pocztę umiem odczytać (domyślna aplikacja: Nokia Messenger). Teoretycznie jest opcja powiadamiania o mailach, i jest zaznaczona. Ale nie działa. Albo ja nie umiem z niej korzystać.

 

Hmm.. no to widocznie kwestia ustawień, ciężko powiedzieć... Ale jest jeszcze inny patent: Na przykład Wirtualna Polska (inne serwisy komercyjne pewnie też) oferuje usługę powiadomień smsowych o mailach (można wybrać od których odbiorców) pakiet 270 smsów kosztuje 36 zł (a można i po 5 kupować.

Link to comment

Zapomnijcie o androidach. Nokia C1-01. Pocztę umiem odczytać (domyślna aplikacja: Nokia Messenger). Teoretycznie jest opcja powiadamiania o mailach, i jest zaznaczona. Ale nie działa. Albo ja nie umiem z niej korzystać.

 

Hmm.. no to widocznie kwestia ustawień, ciężko powiedzieć... Ale jest jeszcze inny patent: Na przykład Wirtualna Polska (inne serwisy komercyjne pewnie też) oferuje usługę powiadomień smsowych o mailach (można wybrać od których odbiorców) pakiet 270 smsów kosztuje 36 zł (a można i po 5 kupować.

 

W ustawieniach powiadomień jest jeszcze taka klauzula: "Ta opcja jest dostępna, jeśli operator oferuje usługę Wiadomości Nokia". Nie udało mi się odnaleźć co to za usługa i czy ktokolwiek, kiedykolwiek, jakkolwiek ją oferował lub oferuje. Po wygooglaniu hasło to odnalazłem jedynie w specyfikacji funkcjonalności danego modelu. Ktoś wie o co chodzi?

 

W sumie to nie upieram się na konfigurowaniu tego na mojej przestarzałej Nokii, na której nawet WIGO nie mogę rozegrać. Zastanawiam się, czy gdybym kupił coś nowszego (ale nie z najwyższej półki), to czy udałoby mi się to ustawić bezproblemowo i z jakimi ew. dodatkowymi kosztami się to wiąże? [Jedna opcja podana jest już wyżej; do rozważenia]

Link to comment

To też zależy czy skrzynka ma opcję push mail, czyli technikę wykorzystywaną przez systemy poczty elektronicznej, która pozwala na natychmiastowe przesyłanie wiadomości e-mail z serwera do programu pocztowego. Ciężko tu coś doradzić nie mając dostępu do tej konkretnego urządzenia. Ale tak jak mówię. Android, Gmail, najtańszy pakiet internetowy i wszystko będzie hulac .:)

Edited by Scout_RB
Link to comment

OK, dziękuję kolegom za wyjaśnienia.

jak juz zupelnie nie dziala Ci pobieranie maili na komore w opcji push, to mozes sprobowac jeszcze jednego patentu (kiedys sam z czegos takiego korzystalem):

 

w Plusie masz darmowa bramke, ktora mozesz wykorzystac do przesylania sobie sms'ow 48xxxxxxxxx@yext.plusgsm.pl gdzie xxxxxxxxx to Toj numer telefonu.

Robisz sobie regule na skrzynce pocztowej, ze gdy przychodzi powiadomienie o publikacji, to ma byc forward maila na powyzszy adres (numer komorki). Przychodzi Ci wtedy sms, i jak chcesz, to sobie siegasz do poczty z dowolnego programu i czytasz info o publikacji.

Link to comment

w Plusie masz darmowa bramke, ktora mozesz wykorzystac do przesylania sobie sms'ow 48xxxxxxxxx@yext.plusgsm.pl gdzie xxxxxxxxx to Toj numer telefonu.

Robisz sobie regule na skrzynce pocztowej, ze gdy przychodzi powiadomienie o publikacji, to ma byc forward maila na powyzszy adres (numer komorki). Przychodzi Ci wtedy sms, i jak chcesz, to sobie siegasz do poczty z dowolnego programu i czytasz info o publikacji.

 

Próbowałem z tą bramką kiedyś. Nawet nie ustawiałem forwarda, po prostu wysłałem maila od siebie na telefon. Dotarł... po godzinie. W sytuacji gdy liczą się minuty, a nawet sekundy, to nie do zaakceptowania.

Link to comment

Witam,

mam już gotowego nowego kesza i miejsce, a tu wyczytałem takie coś:

"Fizyczne elementy różnych skrytek muszą być od siebie oddalone o conajmniej 161m (0,1 mili / 528 stóp)."

Dobrze rozumiem, że mój kesz nie może być bliżej jak 161 metrów od innego? Nawet jeśli jest to całkiem inne miejsce oddzielone dwoma murami?:)

Szkoda byłoby mi przerabiać kesza i szukać nowego miejsca.

PS. Oczywiście mój i ten obok to tradycyjne.

Link to comment

Witam,

mam już gotowego nowego kesza i miejsce, a tu wyczytałem takie coś:

"Fizyczne elementy różnych skrytek muszą być od siebie oddalone o conajmniej 161m (0,1 mili / 528 stóp)."

Dobrze rozumiem, że mój kesz nie może być bliżej jak 161 metrów od innego? Nawet jeśli jest to całkiem inne miejsce oddzielone dwoma murami?:)

Szkoda byłoby mi przerabiać kesza i szukać nowego miejsca.

PS. Oczywiście mój i ten obok to tradycyjne.

 

Raczej się nie uda - reviewerzy sa dość rygorystyczni w tym zakresie.

Link to comment

W zwiazku z tym, ze jestem poczatkujacym geokeszerem chcialbym bardziej doswiadczonych kolegow zapytac o zakladnie kesza.

A mianowicie, czy istnieje mozliwosc opublikowania kesza tak aby potem do ownera nie byly wysylane zadne maile dotyczace tego wlasnie kesza (znalezienia, nieznalezienia, potrzeba serwisowania i takie tam)?

Tradycyjnie z gory dziekuje za odpowiedz.

Link to comment

Masz dwie mozliwości:

 

1) Założyć drugie konto z innym adresem e-mail, a następnie nie zglądać do tej skrytki pocztowej

2) Ustawić w aktualnej skrytce pocztowej filtr który będzi usuwał maile o odpowiednim temacie (odpowiedni temat to zawierajćy słowo "[LOG] Owner", nazwę skrytki i jej typ)

Link to comment

W zwiazku z tym, ze jestem poczatkujacym geokeszerem chcialbym bardziej doswiadczonych kolegow zapytac o zakladnie kesza.

A mianowicie, czy istnieje mozliwosc opublikowania kesza tak aby potem do ownera nie byly wysylane zadne maile dotyczace tego wlasnie kesza (znalezienia, nieznalezienia, potrzeba serwisowania i takie tam)?

Tradycyjnie z gory dziekuje za odpowiedz.

 

Fragment z "wytycznych":

 

Serwisowanie skrytek

 

Właściciel skrytki jest w pełni odpowiedzialny za nadzór nad nią i jej serwisowanie.

 

Jako właściciel skrytki odpowiadasz za jakość postów zamieszczanych na stronie z opisem skrytki. Usuń logi, których treść wydaje się niewiarygodna, jest niezwiązana z tematem albo niestosowna.

Właściciel jest zobowiązany do odwiedzania miejsca umieszczenia skrytki.

 

Twoim obowiązkiem jest odwiedzanie skrytki od czasu do czasu i sprawdzanie jej stanu, szczególnie wtedy, kiedy ktoś zgłosi problem ze skrytką (jej zaginięcie, uszkodzenie, zamoknięcie itp.) lub opublikuje log typu „Potrzebny serwis”. W takiej sytuacji zacznij od tymczasowej dezaktywacji skrytki, żeby inni gracze powstrzymali się od jej szukania do czasu, aż rozwiążesz problem. Dopuszczalny czas na sprawdzenie stanu skrytki wynosi do czterech tygodni. Jeżeli skrytka nie będzie serwisowana lub pozostanie zawieszona przez długi czas bez uzasadnienia, może zostać przez nas zarchiwizowana.

 

Po odcięciu się od powiadomień, powyższe obowiązki mogą okazać się trudne do wykonania. Zwłaszcza jeśli chodzi o wpisy "DNF", "wymaga serwisu", lub "wymaga archiwizacji".

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...