Jump to content

Wszystko o geocachingu dla poczatkujacych


misha_23

Recommended Posts

Dodatkowo i opcjonalnie:

zanim zrobisz taka indoorowa skrzynke, warto podjac kilka takich samodzielnie, aby przekonac sie, jak powinno to wygladac. Po Twoich znalezieniach ciezko mi jest zorientowac sie, gdzie jest Twoje "Home location", wiec ciezko wskazac bliskie przyklady. Krakow, Gdansk, Gorzno lub Warszawa - tu sa takie keszyki, mozesz podpatrzec jak to robia inni (w kazdym razie ja w tych miejscowosciach spotkalem takie, zapewne sa i w innych miejscach Polski).

W razie pytac pisz na priva.

Link to comment

witam, zamierzam za chwile wybrac na poszukiwania swojej pierwszej skrzynki, jak na tej stronce geocaching.pl dodaje sie ze znalazło sie skrzynke??

 

Wchodzisz na stronę skrytki na geocaching.com, klikasz u góry Dodaj Wpis, wybierasz Found It (jeśli znaleziona), wpisujesz historię znalezienia lub cokolwiek innego na co masz ochotę i klikasz przycisk Dodaj Wpis.

Link to comment

Witam :) również jestem nowy. Idea zabawy bardzo mi się podoba.

Chciałbym ruszyć do zabawy z telefonem wyposażonym w GPS, czy możecie polecić jakieś aplikacje (na Androida), które się przydadzą w zabawie? Znalazłem GeoBeagle i Locus Free. Zapewne jest coś lepszego dostępnego w sieci? :)

Link to comment

Witam :) również jestem nowy. Idea zabawy bardzo mi się podoba.

Chciałbym ruszyć do zabawy z telefonem wyposażonym w GPS, czy możecie polecić jakieś aplikacje (na Androida), które się przydadzą w zabawie? Znalazłem GeoBeagle i Locus Free. Zapewne jest coś lepszego dostępnego w sieci? :)

zobacz jeszcze c:geo

Akurat z telefonem wlasciwie juz nie keszuje, wiec nie podpowiem co lepsze, ale w koncu sam musisz sobie znalezc program, ktory najbardziej bedzie Ci pasowal

Powodzenia w poszukiwaniach!

Link to comment

Na androida polecam nastepujacy zestaw programow:

Locus- podstawa

c:geo- razem z Locusem sam miod,

Praktycznie rzecz biorac te dwa zalatwiaja cala sprawe.

Jako uzupelnienie.

GPS Status

GPS Averaging.

PS

Osobiscie uwazam, ze do fotospoilerow najlepszy jest wlasnie smartfon.

Link to comment

A jak ktoś ma zwykły telefon z GPS-em, który obsługuję jave, to jest fajny czeski programik pt. handygeocaching - naprawdę po kilku minutach, idzie się połapać w podstawowych funkcjach, mimo braku pełnego zrozumienia języka południowych sąsiadów :-D

Link to comment

Bardzo przepraszam, że zawracam głowę, szanowni casherzy (Czy jak Wam tam :D), ale jestem początkujący i dzisiaj chcę rozpocząć moją przygodę z tym geoperszingiem. :D Otóż dowiedziałem się, że w mojej miejscowości jest ukryta jedna skrzynecka. :)

Tyle, że pisze, że jest ukryta "na kordach". Może to głupie pytanie (A może nawet bardzo), ale... co to znaczą te kordy? Często tu widzę to określenie.

 

Pozdrawiam, Soltyss

Link to comment

Bardzo dziękuję za pomoc. Dziś z kolegą wyruszamy na poszukiwanie pierwszej skrytki - Kirkut w Sokołowie Młp. :)

Trzymajcie kciuki! :D

Jest tu ktoś z naszych okolic? :)

Oj, chyba niewielu tam keszerów :-(. Ale, ale... ksywkę powinieneś zmienić na Burmistrzzzz, bo Sokołów to jednak miasto jest chyba,co?

W poszukiwaniach powodzenia życzę, oby pierwsze wrażenie było na tyle dobre, żebyś kontynuował zabawę :-).

Link to comment

Bardzo dziękuję za pomoc. Dziś z kolegą wyruszamy na poszukiwanie pierwszej skrytki - Kirkut w Sokołowie Młp. :)

Trzymajcie kciuki! :D

Jest tu ktoś z naszych okolic? :)

Oj, chyba niewielu tam keszerów :-(. Ale, ale... ksywkę powinieneś zmienić na Burmistrzzzz, bo Sokołów to jednak miasto jest chyba,co?

W poszukiwaniach powodzenia życzę, oby pierwsze wrażenie było na tyle dobre, żebyś kontynuował zabawę :-).

Haha, to prawda, ale Soltyss brzmi lepiej wg mnie. :P

Skrzyneczka już znaleziona, nie miałem większych problemów. Zapisałem się i odłożyłem na miejsce. Już zarejestrowałem to na gc.com i powiem szczerze, że mnie bardzo wciągnęło! :D Już planuję następne "wyprawy" po okolicy i mam nawet pomysł na jedną skrzynkę...

 

Pozdrawiam, Soltyss.

Link to comment

 

Skrzyneczka już znaleziona, nie miałem większych problemów. Zapisałem się i odłożyłem na miejsce. Już zarejestrowałem to na gc.com i powiem szczerze, że mnie bardzo wciągnęło! :D Już planuję następne "wyprawy" po okolicy i mam nawet pomysł na jedną skrzynkę...

 

Gratuluję udanego debiutu- ale... zanim zazniesz cos zakładać- znajdź proszę przynajmniej ze 20...

Obejrzyj dokładnie geo TV kanał na YT, poczytaj regulamin...

Miłej zabawy!

Link to comment

[...]

Gratuluję udanego debiutu- ale... zanim zazniesz cos zakładać- znajdź proszę przynajmniej ze 20...

Obejrzyj dokładnie geo TV kanał na YT, poczytaj regulamin...

Miłej zabawy!

 

oj tam, oj tam, zaraz 20 ... wystarczy poczytać na blogu http://blog.geocaching.pl/ jakich błędów unikać i będzie dobrze. Ja zakładając pierwszego kesza miałem kilkanaście znalezień i Maliniak może potwierdzić że źle nie było ;) (choć kesz ma teraz większy rozmiar i lepiej się maskuje)

życzę powodzenia!

Link to comment

Gratuluję udanego debiutu- ale... zanim zazniesz cos zakładać- znajdź proszę przynajmniej ze 20...

Obejrzyj dokładnie geo TV kanał na YT, poczytaj regulamin...

Miłej zabawy!

Przecież nie napisałem, że od razu będę zakładał. :D Tak jak mówisz: Znajdę trochę skrytek, obczaję co w nich się znajduje, poczytam o tym trochę... ;)

Link to comment

Przecież nie napisałem, że od razu będę zakładał. :D Tak jak mówisz: Znajdę trochę skrytek, obczaję co w nich się znajduje, poczytam o tym trochę... ;)

Napisałeś, że "masz pomysł na jedną skrzyneczkę..." - pewnie stąd reakcja B)

Gratuluję "kamienia milowego" i baw się dobrze!

 

BTW: Proszę moderatora o zmianę tematu tego wątku, konkretnie o wymazanie sława "wszystko" - wszyscy wiemy, że nie wszystko można tu napisać...

Link to comment

Witam Wszystkich w imieniu naszej rodzinki - jest nas czworo -

J. - Joanna, M. - Marek , M. - Maciej , J. - Justynka Z. - Zygadło(nazwisko znaczy się) team

wiem,że będziecie pisać,że lepiej pojedyńczo bo nie zawsze razem będziemy szukać - ale ma pytanie czy i ewentualnie jak można założyć drużynkę?

dzisiaj właśnie zaczęliśmy zabawę i znaleźliśmy pierwszego kesza - Small River - we Włocławku

polecam fajna zabawa i chociaż keszyk mikro znaleźliśmy bez problemu - jako nowicjusze zapomnieliśmy o długopisie ale na szczęście był ołóweczek :rolleyes:

złapaliśmy bakcyla - wszyscy :laughing:

Link to comment

Witam Wszystkich w imieniu naszej rodzinki - jest nas czworo -

J. - Joanna, M. - Marek , M. - Maciej , J. - Justynka Z. - Zygadło(nazwisko znaczy się) team

wiem,że będziecie pisać,że lepiej pojedyńczo bo nie zawsze razem będziemy szukać - ale ma pytanie czy i ewentualnie jak można założyć drużynkę?

dzisiaj właśnie zaczęliśmy zabawę i znaleźliśmy pierwszego kesza - Small River - we Włocławku

polecam fajna zabawa i chociaż keszyk mikro znaleźliśmy bez problemu - jako nowicjusze zapomnieliśmy o długopisie ale na szczęście był ołóweczek :rolleyes:

złapaliśmy bakcyla - wszyscy :laughing:

 

Nie ma specjalnej procedury zakładania drużyny. Podczas rejestracji po prostu nazywacie użytkownika tak jak chcecie, żeby się drużyna nazywała i już.

Powodzenia!

Link to comment

Co prawda nie jestem początkujący ale pytanie będzie dość błahe (tak mi się wydaje).

 

W poniedziałek lecę do Irkucka. Jest tam jeden kesz GC12DHJ. W opisie kesza jest takie info:

"162 m in 347,2° direction"

Chodzi o to, że finał znajduje się 162m w kierunku 347,2° od miejsca, do którego prowadzą początkowe kordy. I tu moje pytanie. Co/jak ustawić w moim garminie (eTrex 30), żeby prowadził mnie w ten punkt? Ewentualnie jak przeliczyć na podstawie kordów początkowych i tej informacji współrzędne finału?

 

Mam nadzieję, że moje pytanie jest zrozumiałe.

 

PS jest ktoś z Krakowa kto ma mapę Rosji na garmina bo by się przydała :) ?

Link to comment

Hej!

 

Mam takie pytanie. Dobiłem wczoraj po znalezieniu 4 skrzynek do 100 keszy znalezionych w Polsce (poza tym mam jeszcze 1 znalezionego za granicą). Ucieszony chciałem zamówić odznakę - nie mogę tego zrobić, bowiem na stronie geocaching.pl wyświetla mi się, że znalazłem 99 keszy (powinno być 100). W moich statystykach na geocaching.pl widnieje w kamieniach milowych liczba 100. A już niżej, że keszy mam 99. Wiecie o co może chodzić...? Bo już wszystko sprawdziłem... Nawet przy okazji znalazłem jednego kesza, którego zapomniałem zalogować tydzień temu. Więc już teraz będę mógł zamówić odznakę, ale chodzi mi o tego innego brakującego kesza... Będę wdzięczny za odpowiedź :)

Link to comment

O jaka szybka odpowiedź, dzięki :)

 

ALE

 

Chodzi o to, że miałem 100 keszy znalezionych w Polsce + 1 za granicą, łącznie 101 keszy. I tak też miałem na geocaching.com (101 keszy), a na geocaching.pl powinno mi się było tam wyświetlać, że mam 100 keszy. A wyświetlało się 99. I tu leży problem... Hmm może poszukam różnic przeglądając listę znalezionych skrzynek na geo.pl i geo.com...

Edited by radeonn
Link to comment

Witam!

Mam kłopot z pojęciem na jakiej zakładzie zakłada się geocoin. O ile rozumiem, że przy zakładaniu TB należy kupić blaszki z numerem identyfikacyjnym to nie wiem skąd mam wziąć ten numer do geocoin :(. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak powinien wyglądać i jak założyć geocoin?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...