Jump to content

Garmin 62 i interpretacja plików


ronija

Recommended Posts

Spotkałem się wczoraj z dość interesującą interpretacją przez mojego Garmina tego samego pliku 'gpx' w zależności od tego, gdzie docelowo go zapisałem. Jeden znalazł się w pamięci wewnętrznej, w katalogu GPX, drugi na karcie pamięci (też GPX). Był to zrzut tego samego pliku ze strony GC, a dotyczył kesza Longest Water-Ski Lift . Plik z pamięci wewnętrznej uparcie kierował mnie na kordy do "starej" skrytki, a ten z karty już do nowej. Nie znam się na tajemnych sprawach programowania, ale GPS miał niezły dylemat ;) Wniosek: 1. nasze urządzenia mają swoje wewnętrzne życie :), 2. jutro idzie do serwisu, bo wywinął kilka innych numerów :(

Link to comment

Spotkałem się wczoraj z dość interesującą interpretacją przez mojego Garmina tego samego pliku 'gpx' w zależności od tego, gdzie docelowo go zapisałem. Jeden znalazł się w pamięci wewnętrznej, w katalogu GPX, drugi na karcie pamięci (też GPX). Był to zrzut tego samego pliku ze strony GC, a dotyczył kesza Longest Water-Ski Lift . Plik z pamięci wewnętrznej uparcie kierował mnie na kordy do "starej" skrytki, a ten z karty już do nowej. Nie znam się na tajemnych sprawach programowania, ale GPS miał niezły dylemat ;) Wniosek: 1. nasze urządzenia mają swoje wewnętrzne życie :), 2. jutro idzie do serwisu, bo wywinął kilka innych numerów :(

Mialem podobna zabawe na swojej Dakocie. Dlaczego - nie wiem. Wazne, ze gpx'y wrzucam do pamieci urzadzenia, i wtedy wszystko gra.

Link to comment

Ta mapa to "Garmin Recreational Map of Europe". Mapa ta nie posiada routingu. Obszar Polski słabo zrobiony, czy pozostałe kraje Europy są zrobione dokładnie to nie wiem bo nie testowałem. Ale na pewno nie ma super szczegółowości, bo mapa całej Europy zajmuje ok. 3 GB, a np. sama Topo Germany ma rozmiar 2GB.

 

EDIT: Tu masz szczątkowy opis: http://www.garmin.com/uk/european-map-coverage - napisane jest, że dokładność odpowiada mapie 1:100000, więc szału nie ma...

Link to comment

W Polsce TOPO PL to moim najlepsza oficjalna mapa jaka do tej porty wyszła :) Dużo informacji znajdziesz na Ganriaku:

http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=11163

http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=11858

No i cena jej też jest dobra.

Nie jestem magikiem Garminowym ani maniakiem map. Korzystam(alem) z dwoch map - open street map oraz Topo PL. Po doswiadczeniach pozostaje przy Topo. Idealnie dziala w miastach (nic tak dobrze nie robi w trakcie szukania kesza gdy kordy lataja jak oszalale, jak zaznaczony ksztalt budynkow :) ). W terenie tez niczego sobie. A co do ceny to sie nie wypowiem, bo ja swoja dostalem "w pakiecie" z Dakota. Oczywiscie mozna powiedziec, ze "za darmo" jest lepsze od "za pieniadze", ale czy zawsze i czy na pewno?

 

(tylko prosze, bez atakow ze strony talibow OSM oraz maniakow Topo. po prostu wyrazilem swoje prywatne zdanie, ktore jest tylko glosem w dyskusji a nie proba okreslenia prawdy objawionej)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...