Jump to content

geocaching terjesztése


Recommended Posts

engem németországban az egyik ismerősöm hívta fel a figyelmemet geocaching-re.Azóta gyakran járok keresni,de leginkább eldugni ezeket a kis ládákat. A szünetekben rendszeresen járok haza Magyarországba, és észrevettem, hogy a városban, ahol lakok(Nagykanizsa), egyetlen egy darab cache van.Én most egyet eldugtam, de szeretném névtelenül(anonym) felhívni az emberek figyelmét erre a klassz elfoglaltságra.Ezért az a kérdésem, hogy van-e egy hírdetőlap szerű ingyen kinyomtatható fájl?Ha nincs akkor megköszönném, ha egy német vagy angol nyelvűt küldenének nekem, mert akkor én szívesen lefordítom.

Köszönöm a figyelmüket és üdvözli önöket cacheverstecker1555

Link to comment

Ja,nekem is ez volt a véleményem.Abban a városban(kb Nagykanizsa méretű az is, a város neve Heidenheim an der Brenz)ahol németországban lakok több mint száz, talán még több mint ezer cache is van...úgyhogy én eléggé hozzá vagyok szokva a "cacheszennyezett" városokhoz :D

 

Kanizsán csak a belvárost néztem,könnyen meglehet hogy a környéken még van egy pár,de azért nagyjából egy "cachementes" rész

Edited by cacheverstecker1555
Link to comment

Ne haragudj meg, de szerintem így is elég probléma van a ládaeltűnésekkel, az elveszett TB-kkel, ajándék helyett szeméttel töltött dobozokkal. Akinek van GPS-e, előbb-utóbb rá fog találni a játékra plakátok nélkül is...

(természetesen ez az én véleményem csak)

Link to comment

ok,lehet hogy tényleg nem gondoltam rendesen végig.Ettől függetlenül szerintem azért eléggé unatkoznia kell valakinek,hogy csak azért keressen egy ládát,hogy eltüntesse...Vagy hogy csak azért dugjon el egyet és tegyen bele szemetet,hogy valakit idegesítsen.Ugyanis azért van benne 1 óra munka minimum,hogy úgy írd le a ládát,hogy aztán a reviever azt mondja,hogy kiadható.

Link to comment

ok,lehet hogy tényleg nem gondoltam rendesen végig.Ettől függetlenül szerintem azért eléggé unatkoznia kell valakinek,hogy csak azért keressen egy ládát,hogy eltüntesse...Vagy hogy csak azért dugjon el egyet és tegyen bele szemetet,hogy valakit idegesítsen.Ugyanis azért van benne 1 óra munka minimum,hogy úgy írd le a ládát,hogy aztán a reviever azt mondja,hogy kiadható.

 

nem a rejtő rakja tele szeméttel hanem feltehetően a későbbi megtalálók

 

bocsánat a kicsit személyeskedésért, de régőte élsz Németországban? esetleg nem is itt születtél?

itthon ugyanis elég elterjedt dolog, hogy valamiért -igen, lehet hogy az unalom az oka- tönkretegyék mások szórakozását, legyen az kéktúra bélyegző amit le kell tépni, le kell róla szakítani vagy öngyújtóval leégetni a gumis részt, legyen az egy tanösvény tábla amit szét kell rúgni, egy bivakhely faágakból kötözött oldala ami szintén nem kerülheti el a rombolást, esőbeálló tetejét sem a jégeső teszi tönkre a legtöbb esetben :-(

soroljam még?

Link to comment

...Mindig is tudtam, hogy a vandálkodás probléma itt Magyarországon, de hogy ennyire, azt nem gondoltam...

Vandálkodás majd mindenhol elöfordul, de sajnos Magyarországon ez átlagon felüli. Ez nagyon megnehezíti azoknak a munkáját akik ládarejtéssel szeretnék felértékelni az országot, de nem itt laknak. Sajnos igazából nekem sem sikerült Györben egy áttörést elérni ezügyben, rajtam kivül csak mégegy német, aki viszont ott is él, rejtett jelentösebb mennyiségü ládát, de 5 év alatt alig fél tucat ládát rejtettek helyiek, annak ellenére, hogy utóbbi idöben egyre több magyar megtaláló is logol. Ládáim több mint 80 százalékat turisták logolják Szlovákiából, Ausztriából, Csehországból, Németországból stb. Ami a legfeltünöbb: azzal kezdik, hogy megköszönik a rejtést, (ami Németországban pl.általános) és nem azt irják hogy "megvan" "ok" "találat" stb.

Talán a legtöbb aktivabb kesser Budapesten van, dehát ott kisebb területen majd 2 millioan laknak.

A reklámozás szerintem nagyon kétélü dolog, ha valami divatba jön azt azért a minöség is megsinyli, ráadásul a hivatalos helyek is egyre több dolgot próbálnak tiltani, ami részben a geocaching általános ismertté válásának köszönhetö.

Üdv Simon Foolgal/CDNWhiteHawk

Link to comment

... van benne 1 óra munka minimum,hogy úgy írd le a ládát,hogy aztán a reviever azt mondja,hogy kiadható.

 

Hát, elnézve a Team GBGA és a BCC csapat munkáját belülről is látva, inkább több napi, sőt megkockáztatom hogy heti munka van egy-egy rejtesbe belefektetve. természetesen a terepi bejárásokat és az egyeztető megbeszéléseket is ide értve. A listing összeállítása lehet, hogy egy óra...

Link to comment

...Mindig is tudtam, hogy a vandálkodás probléma itt Magyarországon, de hogy ennyire, azt nem gondoltam...

A reklámozás szerintem nagyon kétélü dolog, ha valami divatba jön azt azért a minöség is megsinyli, ráadásul a hivatalos helyek is egyre több dolgot próbálnak tiltani, ami részben a geocaching általános ismertté válásának köszönhetö.

Üdv Simon Foolgal/CDNWhiteHawk

 

Milyen tiltásokat értesz ez alatt?

Link to comment

...Mindig is tudtam, hogy a vandálkodás probléma itt Magyarországon, de hogy ennyire, azt nem gondoltam...

A reklámozás szerintem nagyon kétélü dolog, ha valami divatba jön azt azért a minöség is megsinyli, ráadásul a hivatalos helyek is egyre több dolgot próbálnak tiltani, ami részben a geocaching általános ismertté válásának köszönhetö.

Üdv Simon Foolgal/CDNWhiteHawk

 

Milyen tiltásokat értesz ez alatt?

 

Mindenhol vannak különbözö okokból védett területek, de pl. a Pilisi Erdögazdaság azért szüntettette meg az "Asztalkö" ládát (egyébként a .hu oldalon és igy kapcsolódva a .com-mal) mert veszélyes, mármint a kesserre nézve, a sziklás hegyoldalon történő mászás. (talán a kesserek gyámjának érzik magukat)

A "Rekettyés forrás"-t idölegesen szünetelteti, mert az a három kesser aki egy évben arra jár zavarja a madarakat. Az üvöltöző szemetelö "normál" turista termeszetesen minden idöben mehet arra.

Azért ezeket meglehetösen szegényes indokoknak érzem.

Link to comment

....A "Rekettyés forrás"-t idölegesen szünetelteti, mert az a három kesser aki egy évben arra jár zavarja a madarakat. Az üvöltöző szemetelö "normál" turista termeszetesen minden idöben mehet arra...

Ez sajnos így van, megtetézve azzal, hogy éppen a két rejtésem közötti területen (GC36AND és GC36AN3) "diszkréten" tarvágást végzett az erdészet - így nehezen tudom elképzelni, hogy az egy szezonban tapasztalható 15-20 megtaláló (plusz a kísérőik max 80-100 fő lehet egész évben) nagyobb kárt okoznának a madárélőhely megzavarásával, mint a többszáz lóerős munkagépek, amik a kivágott óriásokat darabolták, elszállították...

Próbáltam lobbizni a gc.hu-n, hogy van-e így értelme fenntartani ezt az okafogyottá vált tiltást - de azt mondták, hogy jobb, ha nem pattogok, mert fokozottan védett területen van mindkét doboz - így mindenestől meg is szüntethetné a hatóság... (mármint a geocaching.hu-n) Így hát azóta nem pattogok...

A Vörösmeteor-forrás ládánál viszont "valaki" kikapcsolta a "hatósági engedély szükséges" tulajdonságot - remélem ez jót jelent!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...