Jump to content

Polskie latarnie morskie


soolash

Recommended Posts

Nie mam pojęcia jakie warunki powinien spełniać projekt, żeby nosić to miano, więc w podtytule dałem znak zapytania :-).

Taka myśl mi przyszła do głowy, żeby zrobić serię związaną z polskimi latarniami morskimi. Mamy ich trochę na wybrzeżu. Są to naprawdę interesujące obiekty, warte zainteresowania i poznania.

Część ich posiada już kesze z nimi związane. Mój plan zakładałby jednak powstanie serii letterboxowej. Wiem, wiem...w latarniach obecne są pieczątki, ale nasze byłyby geokeszingowe :-). Myślę, że to projekt na ładny kawałek czasu... Kosztowny by był i czasochłonny. Może ktoś zechciałby mnie wspomóc w realizacji?

Oczwiście z przyjemnością przeczytam Wasze opinie, sugestie i rady.

Link to comment

Jak narazie projekt wygląda najwyżej jak projekcik :-), ale postaram się od siebie dużo w niego włożyć...

Aż wierzyć się nie chce, że te obiekty na GC są tak skromnie reprezentowane.

Pomysł ze zrobieniem Wyzwania bardzo dobry. Będzie to bardzo trudna sztuka. Czy w ogóle ktoś się podejmie? Hmmm...

Link to comment
Czemu tak twierdzisz?

Latarnie sa w wojewodztwach wszystkich majacych bezposredni dostep do morza i obejmuja wiele roznych (w sensie odmiennych) akwenow i jest ich zdecydoanie wiecej niz 3. Moge tu odeslac do np. Locji Baltyku. Malo tego, latarnie znajduja sie nie tylko w roznych wojewodztwach, a w roznych krainach historycznych.

 

Polska - wybitnie nizinny kraj z projektem ogolnoposkim 'Korona Gór Polskich' wyglada zabawnie, a co istotniejsze brak w tym konsekwencji. Czemu zbior punktow wdluz poludniowej granicy ma byc ogolnopolski, a wzdluz polnocnej, nie? Rozdrobnienie administracyjne, imho, nie wydaje sie tu racjonalnym argumentem.

Edited by Thathanka
Link to comment

Czasem to mi ręce opadają, jak z byle drobiazgu można zrobić problem :)

 

Ja to widzę tak:

 

250px-Poland_topo1_geographically.JPG

 

Wg tej mapy latarnie są w jednym regionie fizycznym Polski i dotyczą pobrzeża Bałtyku. Gór w Polsce nie sposób wedle żadnego kryterium dać do jednego regionu, ani fizycznogeograficznie, ani geologicznie, ani kjlimatycznie, ani historycznie, ani też administracyjnie.

 

Zastanawiam się, czy nie dodać cmentarzy zachodniogalicyjskich do projektu ogólnopolskiego, ponieważ:

- znajdują się w dwóch województwach

- są to wszystkie zachodniogalicyjskie cmentarze wojenne na terenie Polski

 

Sądzę jednak, że najlepiej będzie w ogóle zlikwidować podział na regionalne i ponadregionalne, bo zawsze będzie ktoś niezadowolony/pokrzywdzony/zdyskryminowany :)

Link to comment

Toczygroszek, wiesz ze masz tendecje do robienia widel z igly? Pownie wiesz. B) To co Ty przedstawiasz jako problem bylo z mojej strony zwroceniem uwagi na brak konsekwencji. Czy Spider to odczytal, czt sam doszedl do podobnych wnioskow nie ma wiekszego znaczenia dla mnie; wprowadzil zmiany na lepsze, imho.

Likwiadacja podzialu jest wylewaniem dziecka z kapiela. Warto wprowadzic niepisana zasade, ze projekty ogolnopolskie musza posiadac przynajmniej po jednym punkcie w kazdym z wojewodztw.

Link to comment

Warto wprowadzic niepisana zasade, ze projekty ogolnopolskie musza posiadac przynajmniej po jednym punkcie w kazdym z wojewodztw.

 

Myślę, że 'wszystkie województwa' to za mocne kryterium - co najmniej jeden punkt w przynajmniej 12 województwach.

Link to comment

Wracając do tematu to pojemniki CCC już są w przygotowaniu jak i symboliczne pieczątki do paszportów odznaki "Bliza" również :)) ( tam gdzie latarnie są nieczynne ).

 

Z powodu braku środka lokomocji i możliwości serwisowych zakończę prawdopodobnie na Ustce więc ktoś mógłby pociągnąć dalej. Dobrze by było aby nie były to zwykłe mikro bądź co gorsza nano a ciekawie ukryte z odpowiednim maskowaniem pojemniki.

Link to comment

Mam pytanie do fachowców. Wczoraj dodałem do projektu Latarnie Morskie swoją skrytkę Latarnia Morska Stilo. Jest do letterbox ale dla PM. Czy ten fakt miał wpływ na "zniknięcie" ikonki latarni na mapie przy Stilo. Można coś z tym zrobić? Głupio wygląda taka luka na wybrzeżu :-).

Link to comment

Możesz zrobić z niej skrzynkę dla normalnych ludzi.

He, he... Widzę, że należysz do tych nienormalnych :-).

PM ustawiłem na dobry początek, żeby oswoić się ze świadomością wydanych pieniędzy. Jak ma zginąć, to niech ginie z rąk PM :-). Potem może wszystko spowszednieje i zrobię z niej skrzynkę dla wszystkich. A propos "wszystkich". Nie robię problemu z udostępnianiem opisu osobom bez PM. Warunek: muszę ich znać osobiście lub przynajmniej z profilu użytkownika. Kwestia zaufania. Jak do tej pory działa bez zarzutu.

Link to comment

Ikonki nie ma bo tej skrytki nie ma jeszcze w bazie GC PL. Pojawi się po dzisiejszej synchronizacji.

Taj podejrzewałem, ale obawa była silniejsza :-). Dzięki.

I zapraszam na borówki, których jest w okolicy kesza naprawdę multum! Na świetny dżem jak znalazł...

Link to comment

Mam pytanie do fachowców. Wczoraj dodałem do projektu Latarnie Morskie swoją skrytkę Latarnia Morska Stilo. Jest do letterbox ale dla PM. Czy ten fakt miał wpływ na "zniknięcie" ikonki latarni na mapie przy Stilo. Można coś z tym zrobić? Głupio wygląda taka luka na wybrzeżu :-).

Czyli, ze 25 sierpnia?

Co za wspaniala i cudowna informacja!!!!!!!!!!

Bylem tam 23 !!!!!!!!!!!!!:P

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...