Jump to content

Log törlés?


BiharyG

Recommended Posts

Jó estét!

 

Mi a teendő olyankor, ha egy kolléga belogol 5 ládámba (van közte elég jó rejtésű is), de azokból csak egyben találtam meg a bejegyzést a logbookban? Csináltam fotót mindegyik logbookról, elég egyértelműen hiányzik 4-ből...

(vagy ez csak engem zavar kicsit? :)

Edited by BiharyG
Link to comment

Jó estét!

 

Mi a teendő olyankor, ha egy kolléga belogol 5 ládámba (van közte elég jó rejtésű is), de azokból csak egyben találtam meg a bejegyzést a logbookban? Csináltam fotót mindegyik logbookról, elég egyértelműen hiányzik 4-ből...

(vagy ez csak engem zavar kicsit? :)

 

Szerintem kérdezd meg tőle, előfordulhat hogy csapatban voltak és kihagyta az írnok.

Elméletileg csak az logolhat aki be is írta magát, de attól függetlenül ez egy játék nem élsport legalábbis számomra.

Link to comment
Szerintem kérdezd meg tőle, előfordulhat hogy csapatban voltak és kihagyta az írnok.

Elméletileg csak az logolhat aki be is írta magát, de attól függetlenül ez egy játék nem élsport legalábbis számomra.

Köszi, az lesz. Ha 5-ből egyet kihagy, az valószínűleg fel sem tűnik. De 5-ból 4-et kihagyni, közte egy (szerintem) elég jó rejtést is...

Link to comment

Eddig még én sem néztem meg soha, de most véletlen pont úgy jött ki a lépés... Írtam neki, várom a választ.

Hát igen, elég primitiv, legalábbis szerintem. Utóbbi idökben azonban egyre gyakrabban tapasztalom én is, bár szándékosan még nemigen néztem utána Viszont elöfordult már tényleg, hogy valaki több dobozom megtalálta és csak egyben, amiben legelöször megnéztem, elfelejtette beirni magát. Online pedig olyan logot irt amit csak az tudott aki tényleg ott volt.

Ezért én már egy éve nem irok találtam logot (sajnos vannak hátrányai), csak a rejtövel szemben lenne szemétség ha meg se köszönném, igy note-ot irok.

Egyébként ez tényleg csak egy játék, bár a játékokat is szabályok szerint szokták játszani..... úgyhogy egyetértek a törléssel.

Üdv.

Link to comment

Csak érdekességképpen: válaszolt a német ládász, a ládáról és rejtekről semmit nem írt, állítólag annyira rácsodálkozott a szép környékre, hogy elfelejtett logolni; a barátjának vannak fotói, pünkösd után elküldi majd. Kíváncsian várom...

Link to comment

bár a szabályzat szerint megtehetnéd, én mégis szeretném ha nem kezdene a magyarországi .com közösség ebbe az irányba elmenni

inbkább ne legyen rá precedens se

 

ez egy játék, nem verseny

pont most ugatott le "odaát" fairy mert szólni mertem a túl sok szabály miatt

 

hacsak nem FTF, vagy valami extrém nehéz megközelítésű hely (búvárkodós, fáramászós, akármi) én nem törölném

bár most jobban belegondolva a fáramászóst sem. mert az ilyen kamu log (már ha tényleg kamu) kinek a játékát rontja el?

szerintem senkiét

 

szerintem :-)

Link to comment

bár a szabályzat szerint megtehetnéd, én mégis szeretném ha nem kezdene a magyarországi .com közösség ebbe az irányba elmenni

inbkább ne legyen rá precedens se

 

ez egy játék, nem verseny

pont most ugatott le "odaát" fairy mert szólni mertem a túl sok szabály miatt

 

hacsak nem FTF, vagy valami extrém nehéz megközelítésű hely (búvárkodós, fáramászós, akármi) én nem törölném

bár most jobban belegondolva a fáramászóst sem. mert az ilyen kamu log (már ha tényleg kamu) kinek a játékát rontja el?

szerintem senkiét

 

szerintem :-)

Pont itt a bökkenö: ez egy játék. Sokan mégis versenynek tartják ami ellen nincs is kifogásom. És büszkélkednek a pontjaikkal. De akkor mért kell neki az a pont, és mért nem elég egy note, ha már nem is logolt a dobozban, tehát NEM TALÁLTA MEG ???

Link to comment

Pont itt a bökkenö: ez egy játék. Sokan mégis versenynek tartják ami ellen nincs is kifogásom. És büszkélkednek a pontjaikkal. De akkor mért kell neki az a pont, és mért nem elég egy note, ha már nem is logolt a dobozban, tehát NEM TALÁLTA MEG ???

 

de honnan tudjuk hogy nem találta meg?

csak azért mert nincs a neve a papíron?

 

velem is előfordult már hogy nem írtam be magam mert vagy nem volt benne íróeszköz és/vagy fáradt voltam egy hosszabb túra miatt vagy el volt ázva a logbook, vagy beírtam egy félig teleírt lap aljára aztán vettem észre hogy az nem is az utolsó lap volt mert még lapoznom kellett volna 4-et hogy a tényleges előző megtaláló mögé írjam magam stb.

 

szóval én csak azt az egyet nem szeretném, hogy elinduljunk arrafelé hogy nekem kelljen "izgulnom" hogy majd x hónap után a ládagazda nem gondolja-e úgy hogy ő most töröl

 

(a .com-os bejelentést egyébként szigorúan veszem, ha nem fogtam a kezembe a dobozt akkor nem jelentem be, akkor se ha ott voltam és a .hu-n kértem "jelszó nélkülit" amit el is fogadtak

mások meg bejelentik azt is a comon amit a hu-n jelszó nélküliztek mert mondjuk beteg volt a láda

de ettől nekem nem lesz rosszabb hogy neki van 3 találattal több..

akkor lenne rosszabb ha a gazdik nekiállnának utólag törölgetni mert fél évvel a megtalálásom után éppen nem találtak meg a logbookban bármi okból (és nem azért mert meg se találtam!)

Link to comment

No akkor összefoglalom a lényeget: múlt pénteken este jelent meg egy új ládám, szerintem jó rejtéssel, ahová vasárnap belogolt egy német csapat is. Másnap egy kollégának problémája akadt a visszarejtéssel, felhívott, a közelben voltam éppen, megoldottuk közösen. Ha már ott voltam, megnéztem (volna) a németek logját, de egyértelműen hiányzott. Utána megnéztem a többi környékbeli ládám logbookját is, az öt logból csak egy helyen találtam meg a bejegyzésüket. Azt a bizonyos jó rejtést szóvá tettem egy mailben, erre kaptam egy zavaros választ, miszerint annyira rácsodálkoztak a park és a vízesés szépségeire, hogy biztosan elfelejtettek logolni. A dolog szépséghibája, hogy a vízesés nem üzemel... Ezek után várom az ígért fotókat a találatról.

Link to comment

No akkor összefoglalom a lényeget: múlt pénteken este jelent meg egy új ládám, szerintem jó rejtéssel, ahová vasárnap belogolt egy német csapat is. Másnap egy kollégának problémája akadt a visszarejtéssel, felhívott, a közelben voltam éppen, megoldottuk közösen. Ha már ott voltam, megnéztem (volna) a németek logját, de egyértelműen hiányzott. Utána megnéztem a többi környékbeli ládám logbookját is, az öt logból csak egy helyen találtam meg a bejegyzésüket. Azt a bizonyos jó rejtést szóvá tettem egy mailben, erre kaptam egy zavaros választ, miszerint annyira rácsodálkoztak a park és a vízesés szépségeire, hogy biztosan elfelejtettek logolni. A dolog szépséghibája, hogy a vízesés nem üzemel... Ezek után várom az ígért fotókat a találatról.

Lehet hogy ellenszenves a véleményem de én törölném.

Járt valamikor egy cseh túrista Sopronban. Feltett az összes sopron környéki ládához egy kocsmában készült fotót, és megtaláltamot logolt mindegyikhez. Volt közte olyan amelyik csak két hónappal később jelent meg, mint a log dátuma (Ausztriában, mert azokat sem kimélte a határ közelében). Én a saját ládáimnál hirtelen felindulásból töröltem a logjait. Azóta sem jelentkezett.

Link to comment

Sziasztok!

 

Néhány ládámnál, mivel közel van, belekukkantottam a logbook-ba és találtam egy párost akik minden ládám belogolták de sehol egy bejegyzés, kivéve amelyik a .hu-is fent van. Küldtem egy mail-t és meg is írták, hogy nem találták meg őket, csak gondolták, hogy hol vannak a ládák, meg, hogy nem értik ilyen helyekre minek láda, mert semmi látnivaló nem volt ott. Igazándiból nem engem csapnak be ezzel, az viszont picit bosszantó, hogy BiharyG-éhez hasonlóan olyan rejtés is van benne ami nem hétköznapi, "picit" keresni kell, és ennyi erővel aki elsuhan kocsival a 7-es úton belogolhatná, mert közel ment el hozzá :)

Link to comment

Nekem is törölték már logomat teljesen jogosan. Nekem volt kellemetlen, pedig nem direkt csaltam, hanem elnéztem a dolgot. De a szabály az, hogy akkor találtad meg ha beleírtál a logbookba. Én törölném azokat a logokat amik nem korrektek. Már csak azért is, mert akkor legközelebb elég lesz annyit írni találatként, hogy arra bicajoztam, de nem volt kedvem keresni. Vagy a T5 ládáknál, hogy láttam lentről, de másszon oda fel az akinek 6 anyja van. :-)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...