Jump to content

Karta SD zamiast tradycyjnego pojemnika


lukaszpla

Recommended Posts

Zastanawiam się czy jest taka możliwość utworzenia skrytki w formie elektronicznej. A mianowicie tradycyjny pojemnik zastąpić kartą pamięci SD /mikro+ adapter/ :rolleyes:

Każdy z nas posiada urządzenie, co taki format obsługuje, więc z tym nie było by problemu. Wpis to po prostu zdjęcie :lol:

Edited by lukaszpla
Link to comment

Taka forma skrytki jest niezgodna z regulaminem.

 

Hmm, w regulaminie jest coś takiego:

Cache containers include a logsheet. For all physical caches, there must be a logbook, scroll or other type of log for geocachers to record their visit.

 

Pojęcie "other type of log" jest dość pojemne i nie wyklucza formy elektronicznej zapisu.

Jest gdzieś paragraf, że log musi być papierowy?

Link to comment

miklobicie, niezależnie od tonu Twojej wypowiedzi, dziękuję za pokazanie ciekawych projektów :)

a wracając do tematu, to wydaje mi się że kartę SD jako "wyposarzenie dodatkowe" zwykłego kesza spokojnie można by dać. Do tego jakaś notka w opisie i gotowe. Nie dało by się co prawda wymagać od każdego "fotologu" ale tu już autor ma pole do popisu żeby "motywować" odwiedzających ;)

Link to comment

<ciach> wydaje mi się że kartę SD jako "wyposarzenie dodatkowe" zwykłego kesza spokojnie można by dać. Do tego jakaś notka w opisie i gotowe. <ciach>

Seba,

prosto z Listing Guide wspomnianego przez Miklobita:

"In the interest of file security, caches that require the installing or running of data and/or executables will likely not be published. The use of memory sticks and similar devices is not permitted either"

Czyli - jak chcesz wrzucic cokolwiek jako fant, to wrzucaj, ale nie mozesz wymagac ani sugerowac, aby inni geokeszerzy wykorzystywali taka karte do np. wykonania wpisow. Przeciez jest to potencjalne wspaniale zrodlo przenoszenia najrozniejszego smiecia komputerowego, nie wspominajac o innych zagrozeniach (wirusy, malware, spyware, etc.). Jak chcesz, to Ci pokaze, jak zainfekowac taka karte, aby nagrywala zlosliwe oprogramowanie na "kazdym" (ok. nie doslownie, ale np. wybranym typie) dewajsie, ktory wykorzystasz.

Sam rozdalem juz kilka memory stick'ow jako gifty w moich keszach, jednak: a. brali Ci, co chcieli i na swoja odpowiedzialnosc; b. oczyscilem takie dewajsiki ze wszystkiego, aby przypadkiem nie narazic sie na zarzut szerzenia reklamy/oprogramowania niewiadomego pochodzenia, bo przeciez to jest zakazane regulaminem.

 

Widzialem juz wspomniane przez Miklobita krety/mobilne skrzynki na oc. Coz - wolna wola, mozna sobie do kompa podlaczyc takie cos, tylko skad wiesz co bedzie dalej?? Masz pewnosc, ze wszyscy sa uczciwi, albo ze ich sprzet jest w 100% zabezpieczony i nie roznosi "smieci"?

 

To takie moje 2cc do tej dyskusji.

Link to comment

W sumie bez sensu takie obostrzenia. Z papierowego logbooka i dołączonego ołówka można zarazić się różnymi strasznymi chorobami a przecież na laptopie czy smartfonie mamy programy antywirusowe czyli odpowiednik wpisywania się w papierowy logbook w gumowych rękawiczkach. Nie wspominając o tym że własne zdrowie jest mi droższe niż jakiś smartfon w którym w najgorszym razie zrobi się reset do ustawień fabrycznych czy reinstal systemu.

Link to comment

<ciach> caches that require the installing or running of data and/or executables will likely not be published...<ciach>

Dlatego napisałem że nie dało by się wymagać od każdego takiego logowania, bo kesze mają być dostępne dla każdego a nie tylko tych co chodzą z aparatami, ale nadal nie widzę powodów (poza lekkomyślnym obchodzeniem się ze sprzętem) żeby nie dać pamięci jako "wyposarzenia dodatkowego"

Link to comment

miklobicie, niezależnie od tonu Twojej wypowiedzi,

Hmm.. Ton wypowiedzi pozbawiony tzw. szerokiego kontekstu może być wzięty dosłownie :rolleyes:.

Więc rzucę jedno pytanie (retoryczne) - czemu regulamin chce mnie chronić, żebym sobie czegoś nie zawirusował

a nie chroni mnie przed cała listą znacznie gorszych rzeczy np. przed przed upadkiem z wysokości - bo ktoś kesza powiesił wysoko na drzewie a ja tam wlazłem.

Jest w systemie ok. mnóstwo skrzynek, których podjęcie potencjalnie może zagrażać co najmniej zdrowiu..

Jeśli regulamin (znaczy się jego twórcy) zakłada że trzeba ograniczać innowacje techniczne bo potencjalnie mogą być szkodliwe

to ... są serwisy bardziej otwarte (ang. open) na ciekawe pomysły. Jakoś na razie się nikt nie tam skarżył, że złapał wirusa na telefonie albo coś podobnego.

 

Przy okazji lektury tego punktu "guidelines" ( p.2 o którym mówimy ) to widzę tam spore pole do mglistych interpretacji i arbitralnych decyzji.

Np. taki teksty:

"Geocache listings that require additional website registration, installs or downloads are generally not publishable".

"Caches that require the installing or running of data and/or executables will likely not be published".

 

Może reviewer by się wypowiedział ( bo puszczał już takie kesze, a nawet sam je podejmował i pozytywnie się wyrażał )

co konkretnie mamy rozumieć np. przez "installing or running of data".

Np.:

Czy aplikacja we flashu, która jest bez wątpienia "wykonywalnym programem" ( tyle że w jakieś maszynie wirtualnej w przeglądarce ) będzie OK czy NIE ?

Czy aplikacja w SVG , która tez jest bez wątpienia "wykonywalnym programem" ( tyle że w jakieś maszynie wirtualnej w przeglądarce ) będzie OK czy NIE ?

 

Szkoda by było gdyby ktoś włożył pracę w jakiś kreatywny pomysł a potem został skazany na szukanie sobie miejsca w "niesłusznym" serwisie :rolleyes:.

 

 

Link to comment

Moje stwierdzenie miało zabrzmieć bardziej ogólnie ale to nie jest istotne. Pod wrażeniem jestem energii którą wkładasz w drążenie tego zagadnienia. Nie jestem ekspertem, ale przypuszczam że taki stan rzeczy bieże się z 'licencji' Groundspeak-a, całość funkcjonuje przecież w stanach i prawdopodobnie umożliwienie wykorzystania "mediów elektonicznych" kosztowało by zbyt dużo. Jeśli dobrze pamiętam to w regulaminie gdzieś nawet jest że Groundspeak nie ponosi odpowiedzialności za zawartość skrytek, tylko właściciele są za nie odpowiedzialni (więc jak użądli Cie pszczoła to winny jest założyciel nie Groundspeak) dlatego nie sądzę żeby chodziło tylko i wyłącznie o próbę "ochrony naszego sprzętu"

Link to comment

<ciach> caches that require the installing or running of data and/or executables will likely not be published...<ciach>

Dlatego napisałem że nie dało by się wymagać od każdego takiego logowania, bo kesze mają być dostępne dla każdego a nie tylko tych co chodzą z aparatami, ale nadal nie widzę powodów (poza lekkomyślnym obchodzeniem się ze sprzętem) żeby nie dać pamięci jako "wyposarzenia dodatkowego"

 

Raczej nie ma problemów, żeby dać coś takiego opcjonalnie. Ale nie może to być podstawą zaliczenia znalezienia, tą rolę pełni wpis w logbooku.

Link to comment

To ja się podepnę pod temat. Czy możliwym jest założenie skrzynki w której nie będzie papierowego logbooka ale karteczka z info że znalezienie można zaliczyć po przesłaniu do właściciela skrzynki mailem kodu z tej karteczki?

...takie rzeczy to na zaprzyjaznionym serwisie :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...