Jump to content

Hogyan készíthető Groundspeak.gpx file?


gnagy4195

Recommended Posts

Szia! Szerintem fogsz rendes választ is kapni, olyasmit, hogy GSAK.

Viszont - ha van kedved egy kis farigcsáláshoz, akkor a gpsgames oldalon MAGPET írásai között találsz egy McGuyver-es megoldást, amit alapszintű felhasználói szoftverekkel (word, excel) elő lehet állítani. Jópofa kis program, már valamikor kipróbáltam - és működött is (persze csak pár mezőt töltöttem ki, olyan 30-40-es nagyságrendű wp-vel)

 

megpróbálom belinkelni.

szia: hk

Link to comment

Ne felejtsd el, hogy a képek nem a ggpx fájlban vannak benne, hanem egy külön könyvtárstruktúrában.

Ezt gondoltam. Egy ggpx ugyebár megnyitható jegyzettömbbel. Gondolom kéne egy script bele, ami hivatkozik a képekre. Na azt szeretném tudni, hogy néz ki egy ilyen script.

Link to comment

Ezt gondoltam. Egy ggpx ugyebár megnyitható jegyzettömbbel. Gondolom kéne egy script bele, ami hivatkozik a képekre. Na azt szeretném tudni, hogy néz ki egy ilyen script.

Nem. Ha arra a "legyen benne a kép"-re gondolsz, amit az új Garminok tudnak megjeleníteni, mint Poéngyilkost (Spoilert), az egyszerűen egy a ggpx-től független könyvtárstruktúra. Valami olyasmi, hogy

GeocachePhotos

- 2

-- 6

--- GC32D62

-- M

--- GC1Q0M2

 

tehát a könyvtárszerkezetben

- az első szint a láda kód utolsó karaktere,

-- a második szint a ládakód utolsó előtti karaktere

--- a harmadik szint a láda kódja.

A ládakód nevű könyvtárba kerül(nek) a kép(ek)

Link to comment

Nem. Ha arra a "legyen benne a kép"-re gondolsz...

Köszi, ez érdekes. Akkor előbb befrissítem a Dakotán a fw-t, hátha a frissítés hozza ezeket a könyvtárakat.

Igen frissitsd, a dakotát nem ismerem de oregonnál kb 2 hónapja működik a dolog.

Ahogy R.Guszty is írta egy sajátos könyvtárstruktúrában kell tárolni a képeket de ezt nem az FW hozza létre.

A könyvtárstruktútát és képfeltültést neked kell megcsinálni, vagy mauálisan vagy valami program segítségével.

Link to comment

Sikerült a frissítés után.

Nincs véletlen valami program a mappák létrehozására? Olyasmi, hogy a ládákhoz hozzárendelem a képeket és az megcsinálja a mappaszerkezetet? Végül is nem bonyolult, csak 10-20 ládánál már hosszadalmas egy kicsit.

A spoiler kép mire jó?

Link to comment

Sikerült a frissítés után.

Nincs véletlen valami program a mappák létrehozására? Olyasmi, hogy a ládákhoz hozzárendelem a képeket és az megcsinálja a mappaszerkezetet? Végül is nem bonyolult, csak 10-20 ládánál már hosszadalmas egy kicsit.

A spoiler kép mire jó?

 

A gc.com hoz van ilyen program de az a gc.com-ról letöltött ggpx ben található ládákhoz szedi le a képeket, és teszi rá a készülékre, így csak a prémium tagopk számára hasznos. Lehet hogy van olyan is ami eszi a nem ggpx féjlokat is, ezt nem tudom.

 

A spoiler (légterelő) egy olyan kép amit a rejtő azzal a szándékkal tölt fel hogy segítsen a megtalálásban, többnyire a láda környezete van lefotózva.

Link to comment

A gc.com hoz van ilyen program de az a gc.com-ról letöltött ggpx ben található ládákhoz szedi le a képeket, és teszi rá a készülékre, így csak a prémium tagopk számára hasznos. Lehet hogy van olyan is ami eszi a nem ggpx féjlokat is, ezt nem tudom.

 

A spoiler (légterelő) egy olyan kép amit a rejtő azzal a szándékkal tölt fel hogy segítsen a megtalálásban, többnyire a láda környezete van lefotózva.

Két apró kiegészítés:

1. Ha jól tudom a .hu-n fizető (rendes vagy támogató) tagok tudnak letölteni ilyen struktúrát

2. Ne vezessük már félre szegény kezdőket: A "spoiler" nem légterelő, hanem (megnéztem a google-ban!) "áramlásrontó szárnyféklap" :lol:

 

Guszty

Edited by R.Guszty
Link to comment

Csatolok néhány linket:

 

Ez a ggpx-alapján leszedi a képeket vagy azokat a képeket amik tartalmazzák a spoiler szót (beállítástól függően).

Elmenti a PC-re geotag-ekve a megfelelő méretre konvertálva. (ha ezeket a képeket bemásolod a kártyára, meg fognak jelenni a térképen is)

Majd egy újabb gomb megnyomásával felteszi a készülékre létrehozván a megfelelő könyvtárstruktúrát így megjelenik a ládaleírásban az elérhetőségük.

http://www.geolemminge.de/2012/02/spoilerfotos-aufs-garmin-ganz-einfach/

 

A Spoiler Sync / GPSadd is ezt teszi csak két külön program. (ezt már réghen használtam mivel a felső mindent tud egyben ami nekem kell.

http://www.anode.plus.com/spoilersync/

 

Mind a kettő a gc.com ra lett fejlesztve.

Edited by ramgab
Link to comment

Nem vagyok kezdő kesser, 5 éve keresgélek ládákat.

Azért nem ismerem a spoilert, mert nem foglalkozok a com-os ládákkal (nem járok külföldön), a hu-n meg nincs spoiler.

Azt tudom, hogy a hu-n fizetős ez a szolgáltatás. Ha fizetős, hát legyen fizetős. De azért nem kéne titkolózni a GeocachePhotos funkciót illetően. Kérdeztem a hu-n is, hogy működik a képmegjelenítés, nem árulta el senki. Hát persze, hogy nem. Tehát ők némi tagdíj ellenében árulják el azt amiben ti voltatok szívesek segíteni. Vagy amit a garmin.com sem titkol itt. A magyar garmin oldalon vajon miért nem lehet erről olvasni? Persze nem gondolom, hogy a gc.hu fizetős szolgáltatása miatt.

A spoiler letöltésről találtam infót itt. De ezzel nem megyek sokra, mivel a com továbbra sem izgat. Még mindig nem járok külföldön és a PQ is fizetős.

Bőven van még hu láda.

Eldöntöttem, hogy fabrikálok valami progit (majd egyszer) ami leszedi a ládaadatlapról a képeket és bepakolja azokat a megfelelő mappaszerkezetben a helyére.

Még egyszer thanx.

Link to comment

A HU-n "prémium felhaszáló"-s a dolog, amit - eléggé - erkölcstelennek tartok, a GG-n nincs ilyen funkció.

Nagyon jó lenne vmi "segédeszköz" amivel le lehetne szedni a képeket a fenti oldalakról.

Nem valami emberfeletti feladat, mert meg lehetne csinálni pl. így:

1. Leszedni a "sima", képek nélküli gpx-eket, és feltölteni egy alkalmas serverre.

2. A server oladlon írni 2 parser-t, az első végignézné, mi van a GPX-ben a "name" tag-ek alapján, meggenerálná a megfelelő directory struktúrát.

3. A második parser végig böngészné a GC.HU-t, és/vagy a GG-t, kiszedegetné a képeket azon oldalakról, melyek neve a gpx-ben benne van és betöltené a korábban létrehozott könyvtár struktúrába.

4. A képekkel ellátott stuktúra letölthető lenne, amit a gps GARMIN/GeocachePhotos könyvtárába kellene másolni.

A könvtárstruktúra fentebb le van írva, annyi kieg, hogy a GeocachePhotos alatt annyi könyvtár van ahány féle utolsó karaktere van a névnek.

Minden utolsó karakter-t reprezentáló könyvtár alatt annyi alkönyvtár van, ahány féle utolsó előtti karaktere van az adott utolsó karaktert tartalmazó neveknek.

Ezeken az alkönyvtárakon belül "ládánként" van egy könyvtár, amelynek neve a láda kódja, ezeken belül a ládához tartozó jpg-k.

Ha a ládanév hossza kisebb mint 4, úgy az "utlosó előtti" karakter helyett fixen 0 (nulla) van.

Tehát: ha a ládák GCXX12,GCXX22,GC3 akkor a könyvtár struktúra így tartalmazza a képeket:

 

garmin/GeocachePhotos/2/1/GCXX12/kepmittumenmi1.jpg

garmin/GeocachePhotos/2/2/GCXX22/kepmittumenmi2.jpg

garmin/GeocachePhotos/3/0/GC3/kepmittumenmi3.jpg

 

A struktúra tuti, kézzel végig is csináltam néhány ládával és képpel egy montana 650-en, műxik.

 

Kéne vmi server ahol van valami server oldali script-elési lehetőség, akár PHP-ben, akár valami .NET-es cuccban, és persze Apache, vagy IIS, akkor meg is írnám, de nincs ilyen serverem.

Link to comment

A HU-n "prémium felhaszáló"-s a dolog, amit - eléggé - erkölcstelennek tartok, a GG-n nincs ilyen funkció.

Nagyon jó lenne vmi "segédeszköz" amivel le lehetne szedni a képeket a fenti oldalakról.

Nem valami emberfeletti feladat, mert meg lehetne csinálni pl. így:

1. Leszedni a "sima", képek nélküli gpx-eket, és feltölteni egy alkalmas serverre.

2. A server oladlon írni 2 parser-t, az első végignézné, mi van a GPX-ben a "name" tag-ek alapján, meggenerálná a megfelelő directory struktúrát.

3. A második parser végig böngészné a GC.HU-t, és/vagy a GG-t, kiszedegetné a képeket azon oldalakról, melyek neve a gpx-ben benne van és betöltené a korábban létrehozott könyvtár struktúrába.

4. A képekkel ellátott stuktúra letölthető lenne, amit a gps GARMIN/GeocachePhotos könyvtárába kellene másolni.

A könvtárstruktúra fentebb le van írva, annyi kieg, hogy a GeocachePhotos alatt annyi könyvtár van ahány féle utolsó karaktere van a névnek.

Minden utolsó karakter-t reprezentáló könyvtár alatt annyi alkönyvtár van, ahány féle utolsó előtti karaktere van az adott utolsó karaktert tartalmazó neveknek.

Ezeken az alkönyvtárakon belül "ládánként" van egy könyvtár, amelynek neve a láda kódja, ezeken belül a ládához tartozó jpg-k.

Ha a ládanév hossza kisebb mint 4, úgy az "utlosó előtti" karakter helyett fixen 0 (nulla) van.

Tehát: ha a ládák GCXX12,GCXX22,GC3 akkor a könyvtár struktúra így tartalmazza a képeket:

 

garmin/GeocachePhotos/2/1/GCXX12/kepmittumenmi1.jpg

garmin/GeocachePhotos/2/2/GCXX22/kepmittumenmi2.jpg

garmin/GeocachePhotos/3/0/GC3/kepmittumenmi3.jpg

 

A struktúra tuti, kézzel végig is csináltam néhány ládával és képpel egy montana 650-en, műxik.

 

Kéne vmi server ahol van valami server oldali script-elési lehetőség, akár PHP-ben, akár valami .NET-es cuccban, és persze Apache, vagy IIS, akkor meg is írnám, de nincs ilyen serverem.

 

Van már ilyen, csak éppen nagy felháborodást keltett a .hu-n. Ezért a készítője illegalitásba vonult. Pedig jó.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...