Jump to content

Odznaka PTTK Geocaching Polska


Spider

Recommended Posts

Przed świętami dostałem przesyłkę z PTTK... to nie żart, tak wyglądała CAŁA paczka. Wymiary przesyłki 30x20x10cm wymiary zawartości: 3x3...

Moze to dobrze, ze zamawiales tylko jedna odznake? Wyobrazasz sobie, jak wielka bylaby paka, gdybys zamowil od razu cztery??? :D

Link to comment

Jako że szybko rośnie grono osób z najwyższą, złotą odznaką, może warto byłoby pomyśleć nad stworzeniem kolejnych stopni odznak, aby geo maniacy mieli dalsze wyzwania? Można np stworzyć osobne odznaki dla północy, wschodu, zachodu i południa kraju z czterostopniowym podziałem. Geocaching w naszym kraju prężnie się ostatnio rozwija w naszym kraju jako forma turystyki, więc warto się nad tym zastanowić.

Co Wy na to?

Link to comment

Jako że szybko rośnie grono osób z najwyższą, złotą odznaką, może warto byłoby pomyśleć nad stworzeniem kolejnych stopni odznak, aby geo maniacy mieli dalsze wyzwania? Można np stworzyć osobne odznaki dla północy, wschodu, zachodu i południa kraju z czterostopniowym podziałem. Geocaching w naszym kraju prężnie się ostatnio rozwija w naszym kraju jako forma turystyki, więc warto się nad tym zastanowić.

Co Wy na to?

 

Ewentualny dalszy rozwój tej odznaki ja bym widział jako dotychczasowe popularną + reszta jako małe i duże (brązowa, srebrna, złota) co każdy 1000 keszy. Wzorem GOT lub OTP. Ale co ja mogę wiedzieć o keszowaniu mając tylko odznakę popularną ;)

Link to comment

Chętnie przyjmiemy wszelkie sugestie dotyczące odznaki PTTK, ale bierzcie pod uwagę, że każdy ruch wymaga uchwalenia Zarządu Głównego PTTK. a to nie hop hyc. Z tego powodu jakikolwiek ruch musi być mocno przemyślany. Liczba osób z więcej niż tysiącem znalezień jeszcze długo nie będzie żadną kartą przetargową.

 

W obecnych odznakach raczej nic się nie zmieni. Coś się pewnie wydarzy ostatecznie, ale na to trzeba czasu liczonego w miesiącach, nie dniach, ani tygodniach, i to na więcej niż jednej zdrowej dłoni.

 

Będziecie zadowoleni, ale bądźcie bardzo cierpliwi.

Link to comment

Chętnie przyjmiemy wszelkie sugestie dotyczące odznaki PTTK, ale bierzcie pod uwagę, że każdy ruch wymaga uchwalenia Zarządu Głównego PTTK. a to nie hop hyc. Z tego powodu jakikolwiek ruch musi być mocno przemyślany. Liczba osób z więcej niż tysiącem znalezień jeszcze długo nie będzie żadną kartą przetargową.

 

W obecnych odznakach raczej nic się nie zmieni. Coś się pewnie wydarzy ostatecznie, ale na to trzeba czasu liczonego w miesiącach, nie dniach, ani tygodniach, i to na więcej niż jednej zdrowej dłoni.

 

Będziecie zadowoleni, ale bądźcie bardzo cierpliwi.

To oczywiste że nie jest to prosty i szybki proces, dlatego zgłaszam ją już teraz jako posiadacz odznaki popularnej, żeby mieć kolejne odznaki do zdobycia jak już dojdę do obeznej złotej :D

Link to comment

Cześć:)

 

Osobiście, mi też ten pomysł bardzo się podoba. Złota odznaka, to zdecydowanie za mało, przy tak szybko rozwijającej się grze. Marzyła by mi się odznaka platynowa z powiedzmy 5k keszy, diamentowa z 10k keszy i master z 25k keszy znalezionych.

Pozdrawiam:)

Link to comment

Ja podtrzymuje to, co napisałem już kiedyś wcześniej - odznaki PTTK maja z reguły stopień "Za wytrwałość". Jest on przyznawany za długoletnie (!) zaangażowanie w dana dziedzinę turystyki. Moim zdaniem od posiadacza złotej odznaki należy wymagać spełniania kolejnych "norm" na stopień ZW (polegających na znajdowaniu w ciągu roku określonej i wcale niekoniecznie bardzo dużej liczby keszy i utrzymywania pewnej liczby swoich skrytek w stanie gotowym do znalezienia). Mechanizm ten bardzo dobrze działa w przypadku wielu odznak turystyki kwalifikowanej PTTK.

 

Tu zabawie się w Łysiaka i zacytuję samego siebie:

Odznakę w stopniu "Za Wytrwałość" może zdobyć użytkownik, który po zdobyciu odznaki w stopniu złotym siedmiokrotnie wypełnił normę "Za Wytrwałość". Wypełnienie normy osiąga się przez spełnienie wszystkich wymienionych poniżej warunków:

a. Od przyznania odznaki złotej bądź od wypełnienia poprzedniej normy upłynął co najmniej rok.

b. Użytkownik w tym czasie odnalazł co najmniej 50 nowych skrytek, w tym uczestniczył w co najmniej jednym wydarzeniu.

c. Użytkownik w tym czasie założył co najmniej dwie własne skrytki.

d. Użytkownik w tym czasie w sposób ciągły utrzymywał co najmniej 20 swoich skrytek gotowych do szukania. Dopuszczalna przerwa na serwis pojedynczej skrytki nie przerywająca ciągłości wynosi trzydzieści dni.

 

Taki paragraf wzorowany jest na zapisach znajdujących się w regulaminach wielu odznak PTTK i powinien dać się "przepchnąć" przez uchwałę Zarządu... Przy tej okazji będzie można też wyprostować poruszaną tu już kwestię 6/8 województw potrzebnych na srebrną odznakę.

Link to comment

Pozwolę sobie powtórzyć: w najbliższych (długich) miesiącach nic się nie wydarzy w tym temacie. Nikt z nas nie będzie z siebie robił głupków dla (póki co) kilku blaszek w skali kraju. Jak ktoś zdobył złotą odznakę, to i tak geocaching dla niego/niej jest już sposobem myślenia, a nie zwykłym hobby, więc nie widzę zagrożenia demotywacji. Kolejne odznaki, tak jak pierwotne, muszą być przemyślane, przedyskutowane i zrobione DOBRZE, a nie szybko.

Dziękuję (jako współautor wprowadzenia odznaki w życie) za wszelkie sugestie, ale nie ma takich nacisków, które mogłyby zmienić bieg wydarzeń.

Link to comment

Kolejne odznaki, tak jak pierwotne, muszą być przemyślane, przedyskutowane i zrobione DOBRZE, a nie szybko.

 

O to, to... Na razie nie ma presji czasu, więc można spokojnie zbierać i dyskutować propozycje. Zgadzam się tu z tezą, że formalne wprowadzenie wyższych stopni to kwestia jeszcze nie na ten rok.

 

Ciekawie by było zobaczyć dynamikę zmian liczby poszukiwaczy spełniających normy na poszczególne stopnie.

Link to comment

To może ja się wypowiem w kwestii zmian w regulaminie odznaki, jako przedstawiciel PTTK...

Nic nie stoi na przeszkodzie, by regulamin dostosować do zmieniających się warunków. Trzeba tylko podać konkretne argumenty.

Na chwile obecną nie wiem, tak jak wspomniał Wantsky, czy jest sens wprowadzać stopnie "za wytrwałość" dla pojedynczych osób. Taki stopień na pewno kiedyś powstanie. Jak zdobywców stopnia złotego będą przynajmniej dziesiątki.

Może natomiast teraz lepiej wprowadzić stopnie dla keszujących: dzieci, rodzin? Odznaki regionalne?

Pojawiały się przecież pytania, co w przypadku gdy jednego konta używa więcej niż jedna osoba.

Osobiście prowadziłem kilka spotkań, dotyczących keszowania, w "Klubach Mam". Kilka osób złapało bakcyla i keszują z małymi dziećmi. Dla nich 100 znalezień to stanowczo za dużo. Dziecięca Odznakę Turystyczną, czy odznakę Disney zdobywają po 4 wycieczkach. W przypadku keszowania taka sytuacja jest możliwa chyba tylko w okolicy Górzna ;)

Link to comment

Myślałem też czy ewentualnie dałoby się wprowadzić drugą odmianę odznak, tzn. wszystko pozostaje jak do tej pory z regulaminem, tylko odznaki miałyby trakowalne numery... :D

Myśl taka naszła mnie przed zdobyciem odznaki, ale po jej zdobyciu, gdy Czesi omal nie rozerwali mi plecaka w poszukiwaniu nr trakowalnego tego w ich mniemaniu Geocoina utwierdziły mnie w przekonaniu, że za parę PLN więcej dałoby się coś takiego zrobić.

Link to comment

Hehe, rację ma Pafitools że odznaki na zachętę dla młodszych stażem geocacherów powinny mieć priorytet. W końcu jak już ktoś do złotego stopnia doszedł to zachęt nie potrzebuje, chyba że do dzielenia się doświadczeniem z innymi. Jeśli miałyby istnieć wyższe stopnie OGP, poza aspektem "wytrwałościowym", to powinny promować właśnie udzielanie się towarzyskie a także aspekt krajoznawczy, a nie po prostu nabijactwo punktów...

 

Takie wymagania na wyższe stopnie w większej liczbie niż tylko ZW mogłyby wyglądać na przykład jakoś tak:

 

* Stopień złoty z Rubinem: :smile:

- Od przyznania stopnia złotego minął przynajmniej rok.

- Użytkownik znalazł w tym czasie co najmniej 200 skrytek, w tym uczestniczył w co najmniej jednym evencie.

- Użytkownik założył w tym czasie co najmniej dwie skrytki.

- Użytkownik spełnia jeden z czterech następujących warunków:

--- 75 założonych skrytek w Polsce, należących do co najmniej ośmiu różnych typów, w tym co najmniej osiem eventów (wliczając CITO i mega)

--- 2500 znalezionych skrytek w Polsce

--- Znalezionych co najmniej 10 skrytek należących do co najmniej czterech typów w każdym z województw.

--- Znalezienia skrytek w co najmniej 190 powiatach.

 

* Stopień złoty z Szafirem: :anibad:

- Od przyznania stopnia złotego z Rubinem minął przynajmniej rok.

- Użytkownik znalazł w tym czasie co najmniej 200 skrytek, w tym uczestniczył w co najmniej dwóch eventach.

- Użytkownik założył w tym czasie co najmniej dwie skrytki.

- Użytkownik spełnia dwa z czterech warunków wymienionych dla stopnia złotego z Rubinem.

 

* Stopień złoty ze Szmaragdem: :anitongue:

- Od przyznania stopnia złotego z Szafirem minął przynajmniej rok.

- Użytkownik znalazł w tym czasie co najmniej 200 skrytek, w tym uczestniczył w co najmniej trzech eventach.

- Użytkownik założył w tym czasie co najmniej dwie skrytki.

- Użytkownik spełnia trzy z czterech warunków wymienionych dla stopnia złotego z Rubinem.

 

* Stopień złoty z Diamentem: :laughing:

- Od przyznania stopnia złotego ze Szmaragdem minął przynajmniej rok.

- Użytkownik znalazł w tym czasie co najmniej 200 skrytek, w tym uczestniczył w co najmniej czterech eventach.

- Użytkownik założył w tym czasie co najmniej dwie skrytki.

- Użytkownik spełnia wszystkie cztery warunki wymienione dla stopnia złotego z Rubinem.

 

* Stopień "Za Wytrwałość"

- Może być zdobywany wielokrotnie.

- Po zdobyciu stopnia złotego z Diamentem lub Za Wytrwałość należy czterokrotnie wypełnić normę:

--- Od przyznania poprzedniej odznaki lub normy upłynął co najmniej rok.

--- Użytkownik znalazł w tym czasie co najmniej 100 skrytek, w tym uczestniczył w co najmniej dwóch eventach.

--- Użytkownik założył w tym czasie co najmniej jedną skrytkę.

Link to comment

Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie osobnych odznak dla każdego województwa, co bedzie skłaniało do dokładniejszego zwiedzenia poszczególnych województw i ich atrakcji. Obecnie żeby zdobyć złota odznakę wystarczy jak się zaliczy np wszystkie kesze w Warszawie, Krakowie czy Górznie plus pojedyńcze sztuki w pozostałych województwach co jakimś mega wyczynem turystycznym i krajoznawczym nie jest. No ale póki co to tylko marzenia..., które jednak warto wziąć pod uwagę na przyszłość ;)

Link to comment

Takie wymagania na wyższe stopnie w większej liczbie niż tylko ZW mogłyby wyglądać na przykład jakoś tak:

 

[...]

- Od przyznania stopnia złotego minął przynajmniej rok.

- Użytkownik znalazł w tym czasie co najmniej 200 skrytek, w tym uczestniczył w co najmniej jednym evencie.

- Użytkownik założył w tym czasie co najmniej dwie skrytki.

- Użytkownik spełnia [...] z czterech następujących warunków:

--- 75 założonych skrytek w Polsce, należących do co najmniej ośmiu różnych typów, w tym co najmniej osiem eventów (wliczając CITO i mega)

--- 2500 znalezionych skrytek w Polsce

--- Znalezionych co najmniej 10 skrytek należących do co najmniej czterech typów w każdym z województw.

--- Znalezienia skrytek w co najmniej 190 powiatach.

 

Wszystkie wymagania poza pierwszym są bardzo łatwe do spełnienia i, jeżeli tylko ktoś się nadal bawi w geocaching, nie stanowią żadnego wyzwania. Czyli de facto sprowadzałoby się to do zdobywania kolejnych stopni co rok.

Link to comment

Wszystkie wymagania poza pierwszym są bardzo łatwe do spełnienia i, jeżeli tylko ktoś się nadal bawi w geocaching, nie stanowią żadnego wyzwania. Czyli de facto sprowadzałoby się to do zdobywania kolejnych stopni co rok.

 

Tak, jak najbardziej. Uważam, że wyższe stopnie, o ile powstaną powinny mieć właśnie taki charakter - kontynuacyjny a nie wyzwaniowy.

 

Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie osobnych odznak dla każdego województwa, co bedzie skłaniało do dokładniejszego zwiedzenia poszczególnych województw i ich atrakcji.

 

Może bardziej regiony liczące po 2-3 województwa niż pojedyncze województwa?...

Edited by Murazor
Link to comment
Obecnie żeby zdobyć złota odznakę wystarczy jak się zaliczy np wszystkie kesze w Warszawie, Krakowie czy Górznie plus pojedyńcze sztuki w pozostałych województwach co jakimś mega wyczynem turystycznym i krajoznawczym nie jest.

 

Z całego pakietu wymagań znalezienie odpowiedniej ilości jest najprostszym zadaniem. Trudniejszym jest założenie odpowiedniej ilości i typów skrytek, a najtrudniejsze objechanie całej Polski. W pierwszej propozycji wymagań ilości znalezień liczby te były znacznie większe, wymagania na złotą nawet przekraczały aktualną ilość keszy w Polsce, ale uwzględniały przyszły rozwój geocachingu. No cóż, taka specyfika zabawy, że z roku na rok jest coraz łatwiej uzyskiwać wysokie statystyki.

Link to comment

Takie wymagania na wyższe stopnie w większej liczbie niż tylko ZW mogłyby wyglądać na przykład jakoś tak:

 

[...]

- Od przyznania stopnia złotego minął przynajmniej rok.

- Użytkownik znalazł w tym czasie co najmniej 200 skrytek, w tym uczestniczył w co najmniej jednym evencie.

- Użytkownik założył w tym czasie co najmniej dwie skrytki.

- Użytkownik spełnia [...] z czterech następujących warunków:

--- 75 założonych skrytek w Polsce, należących do co najmniej ośmiu różnych typów, w tym co najmniej osiem eventów (wliczając CITO i mega)

--- 2500 znalezionych skrytek w Polsce

--- Znalezionych co najmniej 10 skrytek należących do co najmniej czterech typów w każdym z województw.

--- Znalezienia skrytek w co najmniej 190 powiatach.

 

Wszystkie wymagania poza pierwszym są bardzo łatwe do spełnienia i, jeżeli tylko ktoś się nadal bawi w geocaching, nie stanowią żadnego wyzwania. Czyli de facto sprowadzałoby się to do zdobywania kolejnych stopni co rok.

 

Dado - 190 powiatów to nie jest "prosty" wymóg do spełnienia. Dla ciebie, jako osoby zmotoryzowanej, to może się wydawać niezbyt skomplikowane - ot trochę trzeba pojeździć.

Postaw się natomiast w pozycji osoby, która przemieszcza się po Polsce komunikacją zbiorową - pociągiem/autobusem. Dla kogoś takiego (mówię z własnego doświadczenia) 'zaliczenie' 16 województw, wymaga po prostu spędzenia paru chwil nad mapą skrzynek w konkretnym województwie i dopasowaniem sobie do tego możliwości nieskomplikowanego i względnie taniego dojazdu.

Ktoś mieszkający w mniejszym ośrodku, musi to sobie lepiej rozplanować logistycznie, niż osoba z większego ośrodka i/lub węzła komunikacyjnego.

Odwiedzenie 190 powiatów to już wyższa szkoła jazdy, bo skrzynki w "Polsce", w miejscach które nie sąsiadują z większymi ośrodkami miejskimi są 'posadzone' na uboczu, gdzie bez auta nie masz co się pchać. Najczęściej PKS jeździ w okolicy kilka razy na dzień - rano i popołudniu.

Alternatywą zostaje rower i nocowanie w terenie.

Link to comment

 

Odwiedzenie 190 powiatów to już wyższa szkoła jazdy, bo skrzynki w "Polsce", w miejscach które nie sąsiadują z większymi ośrodkami miejskimi są 'posadzone' na uboczu, gdzie bez auta nie masz co się pchać. Najczęściej PKS jeździ w okolicy kilka razy na dzień - rano i popołudniu.

Alternatywą zostaje rower i nocowanie w terenie.

Alternatywa jest tez zoraganiowanie samochodowej VIPrawy ze zrzutka na paliwo :anicute:

Link to comment

Dado - 190 powiatów to nie jest "prosty" wymóg do spełnienia. Dla ciebie, jako osoby zmotoryzowanej, to może się wydawać niezbyt skomplikowane - ot trochę trzeba pojeździć.

Postaw się natomiast w pozycji osoby, która przemieszcza się po Polsce komunikacją zbiorową

 

Przez lata poruszałem się po kraju wylącznie pociągiem i - wierz mi - odwiedzałem rokrocznie duzo więcej niż 190 powiatów. Był problem z dotarciem do Łomży. Ale tam z kolei jest dużo połączeń PKS.

Link to comment

 

Przez lata poruszałem się po kraju wylącznie pociągiem i - wierz mi - odwiedzałem rokrocznie duzo więcej niż 190 powiatów. Był problem z dotarciem do Łomży. Ale tam z kolei jest dużo połączeń PKS.

No tak, ale to tez troche kosztuje ...

Chba tańsza zbiorówka samochodem...

Link to comment

Odwiedzenie 190 powiatów to już wyższa szkoła jazdy, bo skrzynki w "Polsce", w miejscach które nie sąsiadują z większymi ośrodkami miejskimi są 'posadzone' na uboczu, gdzie bez auta nie masz co się pchać. Najczęściej PKS jeździ w okolicy kilka razy na dzień - rano i popołudniu.

Alternatywą zostaje rower i nocowanie w terenie.

 

Propozycja zdaje się dotyczyła zaliczenia 190 powiatów w perspektywie 4 lat od zdobycia odznaki złotej, gdzie chyba już w momencie zdobycia złotej ma się na koncie średnio ze 100 powiatów (liczba z sufitu, nie sprawdzałem Waszych statystyk; ja w tym momencie (tydzień po zdobyciu złotej odznaki) mam znalezienia w 151 powiatach).

Poza tym będzie potrzeba - będzie odpowiedź. Jeszcze kilka miesięcy temu najbliższa Krakowa skrytka na literę "Q" była kilkaset kilometrów stąd. Teraz w samym Krakowie są trzy, a może i cztery skrytki na tą literę. Pojawiła się też skrytka na "Y". Dlaczego? Bo była taka potrzeba.

Jeżeli pojawi się wymaganie zaliczenia iluś tam powiatów, to - jestem przekonany - że powiaty zaczną być lepiej okeszowywane. Zresztą i tak będą. Gdybamy sobie przecież nie o stanie dzisiejszym, ale o perspektywie kilku lat.

 

Osobiscie i tak propozycja Murazora mnie nie przekonuje. Nie zalezy mi na powstaniu wyższych stopni odznak. A jeśli już, to raczej wolałbym wyzwania niż limity czasowe (i np., w kontekście powiatów, na najwyższy stopień, proponowałbym zaliczenie wszystkich powiatów w PL). Zresztą te odznaki rubinowe itd. były chyba zaproponowane przez Scouta dla żartu.

Link to comment

Głównym celem odznak PTTK jest popularyzacja, czyli umożliwienie tysiącom osób zdobycie "popularnej". Kolejne stopnie są zdobywane znacznie rzadziej. Odznaka GC jest właśnie taka. Z tym, że zdobycie popularnej GC jest trudniejsze niż np. popularnej GOT.

 

Powtarzam niecierpliwym: najpierw trzeba mieć dużo złotych, aby wprowadzać "za wytrwałość", a przede wszystkim trzeba mieć więcej popularnych, a nie tylko 400... cierpliwości!

Link to comment

Lubelskie PTTK stworzyło swoją lokalną odznakę geocachingową, niestety dla OC.

 

Inicjatywa wyszła ze strony geokeszerów, nie PTTK, więc to nie 'PTTK stworzyło' ;)

Podobnie zresztą, jak z ogólnopolską odznaką Geocaching PTTK (niestety, tylko liczoną za znalezienia na GC)

Edited by lowca
Link to comment

Odznaka stworzona przez Groundspeak tak naprawdę to odznaka za zakładanie skrzynek, gdzie znalezienia są tylko dodatkiem, bo przeciętny geokeszer chyba nie organizuje CITO? Co miałoby być wymogiem do wyższych stopni? Zorganizowanie mega?

 

W dodatku z tego co się dowiedziałem (poprawcie jeśli się mylę) nawet Event na GC nie obejmuje tych "klasycznych" eventów w których keszerzy spotykają się żeby poznajdywać coś wieczorem, więc i z ich zorganizowaniem gorzej, jak ktoś nie preferuje stylu "knajpowo-kanapowego" ani "flashmobowego"...

 

Porządnie zrobiona odznaka powinna promować różnorodność, im wyższy stopień tym większa różnorodność. A różnorodność to nie "1 znalezienie w każdym województwie" ale np. wymóg znalezienia co najmniej 100 w każdym województwie, co najmniej 100 każdej wielkości, co najmniej 100 określonych typów (multi, quiz).

 

Dopytywałem się w lokalnych strukturach PTTK, samo założenie odznaki to nie problem, tylko trzeba mieć projekt, no i jakieś kilkaset złoty założyć na matrycę (zwróci się z odznak) ale to Oddział może założyć. Problemem jest, że ktoś się musi podjąć weryfikowania takich odznak. Geocaching.pl dorobił to na stronie, ale z oczywistych względów można zapomnieć, że kiedykolwiek będą uwzględniać znalezienia z OC. W drugą stronę może będzie łatwiej, ale nie wiem czy Groudspeak nie uzna "zasysania" punktów przez API za naruszanie praw autorskich. Koledzy z Chełma wybrali metodę "ręczną", ale wtedy ciężko zweryfikować coś innego niż tylko liczbę znalezień.

Ja bym chyba się zdecydował na jakiś soft, do którego wgrywa się 2 GPX'y ze znalezieniami (ew. 3, jeśli portal Garmina ma dużo miłośników w Polsce). Może da się to zrobić online, tak jak Project-GC?

 

Projekt wymagań mam, jakby się ktoś orientował. Miałem się tym zająć po powrocie z Niemiec, ale nie wiem czy to będzie w tym roku czy jednak trochę później ;)

Link to comment

Odznaka stworzona przez Groundspeak tak naprawdę to odznaka za zakładanie skrzynek,

 

To nie jest odznaka stworzona przez Groundspeaka. Nie wiem nawet, czy GS o tej odznace wie ;)

 

To odznaka firmowana prez PTTK, ale z inicjatywą wyszli poszukiwacze (o ile pamiętam - wantsky ).

Jest jednosystemowa i bardzo dobrze - unika się dzięki temu rozbieżności interpretacyjnych, zliczania skrzynek dwusystemowych i paru innych potencjalnych źródeł zamieszania.

Jest spięta z portalem geocaching.pl, dzięki temu weryfikacja jest automatyczna.

 

wymóg znalezienia co najmniej 100 w każdym województwie, co najmniej 100 każdej wielkości, co najmniej 100 określonych typów (multi, quiz).

 

Jest w Polsce 100 skrzynek rozmiaru 'Large' ??

Jest 100 Wherigo??

Odznaka turystyczna to nie 'badże'.

Link to comment

 

W dodatku z tego co się dowiedziałem (poprawcie jeśli się mylę) nawet Event na GC nie obejmuje tych "klasycznych" eventów w których keszerzy spotykają się żeby poznajdywać coś wieczorem,

 

Nie, skądże .....

http://coord.info/GC50ZNY

Spotkanie na prkingu, kwadrans pogawędki - a po nim dla chętnych parugodzinna wycieczka 'po kesze' i ognisko.

Link to comment

@paprotek : nikt nie zabrania zorganizować zbierania keszy przed/po oficjalnym evencie 'siedzącym'. Ba... nawet jeśli event jest wycieczką/spacerem po mieście/w terenie to można w jego trakcie zbierać kesze. Byle nie było to 'głównym' punktem eventu.

 

http://www.geocaching.com/geocache/GC4NFCC_z-wizyta-u-smoka-wawelskiego

 

http://www.geocaching.com/geocache/GC4KZQ4_na-zachod-od-warszawy

Link to comment

Ba... nawet jeśli event jest wycieczką/spacerem po mieście/w terenie to można w jego trakcie zbierać kesze. Byle nie było to 'głównym' punktem eventu.

 

Czy jest to praktyczny sposób na "obejście" wytycznych? Bo że zbieranie keszy nie będzie "głównym" punktem takiego spaceru to chyba tylko mugole uwierzą :D

Link to comment

 

To nie jest odznaka stworzona przez Groundspeaka. Nie wiem nawet, czy GS o tej odznace wie ;)

 

To odznaka firmowana prez PTTK, ale z inicjatywą wyszli poszukiwacze (o ile pamiętam - wantsky ).

 

 

Jeśli nie wie, to w jaki sposób udało się ją 'wbudować' w geocaching.pl?

 

 

Jest w Polsce 100 skrzynek rozmiaru 'Large' ??

Jest 100 Wherigo??

 

100 Large się powinno znaleźć, jeśli w samym GC jest ponad 60. Nie mam statystyk wg. wielkości dla OC ale na pewno jest więcej. Poza tym Large są jedynie trudne do schowania, a nie trudne do znalezienia, więc to tylko kwestia czasu wraz ze wzrostem "okeszowania" gór wzrośnie też ich ilość.

 

Wherigo nie przewidywałem, bo jest to typ "jednosystemowy". Lepiej się skoncentrować na tym, co wszyscy obsługują, czyli Tradi, Multi i Quiz.

Link to comment

Ba... nawet jeśli event jest wycieczką/spacerem po mieście/w terenie to można w jego trakcie zbierać kesze. Byle nie było to 'głównym' punktem eventu.

 

Czy jest to praktyczny sposób na "obejście" wytycznych? Bo że zbieranie keszy nie będzie "głównym" punktem takiego spaceru to chyba tylko mugole uwierzą :D

 

Wierz w co chcesz. Tylko po co szukać dziury w całym (no ok, chyba że po to, żeby znaleźć ukrytą w dziurze skrzynkę)

Link to comment

Jeśli nie wie, to w jaki sposób udało się ją 'wbudować' w geocaching.pl?

 

Portal geocaching.pl ma dużą autonomię. :laughing:

 

Wherigo nie przewidywałem, bo jest to typ "jednosystemowy". Lepiej się skoncentrować na tym, co wszyscy obsługują, czyli Tradi, Multi i Quiz.

 

O ile jestem zwolennikiem istnienia konkurencyjnych systemów, o tyle odznakę łączącą osiągnięcia w wielu systemach uważam za bardzo zły pomysł. Potencjalnych trudności z kompatybilnością tych systemów i z interpretacją odpowiednich regulaminów będzie więcej niż ewentualnych korzyści.

Link to comment

 

Wherigo nie przewidywałem, bo jest to typ "jednosystemowy". Lepiej się skoncentrować na tym, co wszyscy obsługują, czyli Tradi, Multi i Quiz.

 

To jak to jest, że wszystkie moje scenariusze Wherigo są dwusystemowe??

 

A .... a to dlatego, że na GC mają typ 'Wherigo' a na OC 'quiz'.

 

To w takim razie liczyły by się jako quiz (bo na OC są quizem) czy nie (bo na GC nie są quizem) ??

Sam widzisz - wielosystemowość odznaki po prostu nie ma sensu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...