Jump to content

Odznaka PTTK Geocaching Polska


Spider

Recommended Posts

Sie zastanawiam... czy to magiczna moc odznaki sprawia, ze ostatnimi czasy pojawiaja sie logi nawet w moich zarchiwizowanych keszach i to od osob, ktore stronily od gc.com? Jesli tak, to dziekuje pomyslodawcom odznaki, bo mam lepszy wskaznik zwany karma. :)

Sie z Tobą całkowicie zgodzę Thathanka (nawet chyba nie pierwszy raz). Da się zauważyć takie zjawisko i w moich skrzynkach. Mam nadzieje, że nie skończy się to tylko na zdobyciu odznak i uczestnicy zabawy przekonają się, że warto bawić się geocaching a nie wykopywać topory wojenne.

Zauważyłem jeszcze jeden efekt działania odznak: eventów nam przybywa! :lol:

Link to comment
Mam nadzieje, że nie skończy się to tylko na zdobyciu odznak i uczestnicy zabawy przekonają się, że warto bawić się geocaching

 

trochę jak z GOT. pamiętam, jak na początku 90 lat zjawiałem się w tatrach. kiedy pogoda brała w łeb, człowiek siedział w schronisku i wdawał się w przygodne rozmowy. zaciekawiło mnie podbijanie pieczątek, myślałem, że w polsce jest popularne zbieranie takich stmpli w "pamiętniku" (sam tak robiłem, ale nie miałem do tego takiej mini-książeczki, więc mnie zaciekawiło). w akżdym razie co drugi ze stemplujących miał tych książeczek 8-10. i jeden taki powiedział mi bez żenady, że on zbiera dla siebie i kumpli w tatrach, a ci z kolei dla niego w bieszczadach i sudetach. ale kombinowania było więcej. turyści zaznaczali przy pieczątce z ornaku, że siedzieli tam parę dni i "schodzili" szlak za szlakiem, byleby tych punktów możliwie dużo nałapać. oczywiście jeśli akurat wejście było bardziej strome z jednej strony, to "szli" tym szlakiem. wielu na giewont tym sposobem weszło przez przełęcz w grzybowcu...

Link to comment
w akżdym razie co drugi ze stemplujących miał tych książeczek 8-10. i jeden taki powiedział mi bez żenady, że on zbiera dla siebie i kumpli w tatrach, a ci z kolei dla niego w bieszczadach i sudetach. ale kombinowania było więcej.

 

Nie, żartujesz .... proszę, powiedz że to nieprawda :blink:

Jak ja bym spotał takiego fajansa to wszystkie jego książeczki ryzykowałyby trafienie do kominka ...

Link to comment

Brawa za wytrwalosc, zapal i zaangazowanie.

To moze pomyslmy o odznace ... diamentowej? Wymagania bajecznie proste: 5000 znalezien na terenie "szeroko rozumianej" WszechPolski (wszystkie tereny bedace we wladaniu Krolow zasiadajacych na tronie w Polsce - Sasi daja nam duuuze fory ;-) )

Link to comment
5000 znalezien na terenie "szeroko rozumianej" WszechPolski (wszystkie tereny bedace we wladaniu Krolow zasiadajacych na tronie w Polsce - Sasi daja nam duuuze fory ;-) )

A Wazowie to niby nie??

 

Eeeeej, 5k skrzynek to już pękło, aktywnych jest trochę ponad 4k ale jakbyśmy się sprężyli, Obywatelki i Towarzysze, i tylko 'wyklepali' projekty na 100% to 5k aktywnych pęknie również. :laughing:

Link to comment

Chyba znalazłem byka...

 

Na stronie poświęconej odznace czytamy w wymaganiach na odznakę srebrną:

Znalezienia w 8 województwach

Założone 4 typy skrytek, w tym 1 event

 

Tymczasem w pliku pdf z regulaminem jest:

Skrytki znalezione na terenie minimum 6 województw

Założone minimum 4 typy skrytek, w tym 1 event

 

Jedno nie zgadza się z drugim. Który zapis jest obowiązujący?

Link to comment

ale chyba jednak w piątek jadę do Lublina. może nawet ftf'a się uda zaliczyć :-D

Powodzenia, to teren zaiście misyjny, mógłys troche ponawrac pogan... :laughing:

Gosciu , który tam teraz zakłada zaliczył kilka skrytek w Gdańsku, zobaczymy co z tego co widział uda mu sie przeszczepic na obecnych wschodnich rubieżach...

trzymam kciuki za FTFy i mam nadzije ,że dla naszego Abdula65 to troche za daleko...

Link to comment

Przepraszam, trochę mnie tu nie było. Dziś zajrzałem i widzę że kilka spraw trzeba wyjaśnić.

 

Chyba znalazłem byka...

 

Na stronie poświęconej odznace czytamy w wymaganiach na odznakę srebrną:

Znalezienia w 8 województwach

Założone 4 typy skrytek, w tym 1 event

 

Tymczasem w pliku pdf z regulaminem jest:

Skrytki znalezione na terenie minimum 6 województw

Założone minimum 4 typy skrytek, w tym 1 event

 

Jedno nie zgadza się z drugim. Który zapis jest obowiązujący?

 

Na stronie jest niestety błąd w tabelce.

Przegłosowano wersję z 6 województwami i taki zapis jest w pliku PDF. Zapis w PDF (na na moim kompie w DOC) ma zresztą inną formą. Nie ma tam tabelki. Nie używam tabelek, by potem nie było problemów z przerabianiem tego w HTML. Nastąpiła pewnie pomyłka przy przepisywaniu tutaj na stronę.

Sprawdziłem historię pracy nad regulaminem odznaki. W pierwszej wersji regulaminu którą otrzymaliśmy od załogi GC.pl (trzymam takie wersje, żeby potem nie było jak z "lub czasopisma") było 6 województw, choć na logikę powinno być 8. Nikt na to nie zwrócił uwagi po prostu, zmiany nastąpiły w innych zapisach. Tak to zostało przyjęte i obowiązuje.

Jeżeli będzie trzeba, zrobimy nowelizacje regulaminu. Np. przy okazji wprowadzając stopień odznaki "Za wytrwałość", jeżeli będzie zainteresowanie ;)

Link to comment

Zastanawiają mnie aż takie restrykcje związane z zamawianiem odznak. Nie potrafię zrozumieć dlaczego w ciągu całego życia mogę kupić tylko jedną odznakę? Dlaczego nie ma możliwości kupić odznak dla calego teamu? Przecież to będzie skutkowało fałszywmi logami tylko po to aby można było odznakę kupić drugą.

 

Wspólnie z załogą GC.pl przyjęliśmy że początkowo będzie można kupić tylko jedną odznakę na osobę. Chcemy by było to nobilitujące. Jak zresztą napisali już inni, takie posunięcie zaowocowało "większym ruchem" w skrzynkach.

 

Jest inny aspekt. Już teraz mamy mnóstwo zapytań od kolekcjonerów, którzy chcą zakupić cały komplet odznak. Takiej sprzedaży nie uruchomiliśmy. Chcemy by odznaki znalazły się w posiadaniu tylko tych osób, które na nie zasłużyły. Jak resztą mamy odróżnić prawdziwego kolekcjonera?

Dla Sklepu PTTK takie rozwiązanie wcale nie jest korzystne, bo przecież zależy im by sprzedać jak największa ilość odznak.

 

W przyszłości zobaczymy jak będzie. Nie mówimy nie.

Teraz cieszy fakt że odznaka spotkała się z przychylnym przyjęciem. I oby jak najwięcej osób ją zdobywało.

Link to comment

Sądzę, że w tej kwestii musicie zwrócić się do PTTK, gdyż to oni dystrybuują odznaki. Nic mi nie wiadomo na ten temat, żeby w przypadku GOT były wystawiane duplikaty, albo wydawano odznaki w kilku egzemplarzach dla całej rodziny. To nie są zwykłe breloczki, tylko coś w rodzaju medalu za osiągnięcia. Najlepiej najzwyczajniej w świecie nie gubić odznaki. Jak zdobędziesz złoty medal na olimpiadzie, albo order Virtuti Militari i go zgubisz, to też nie dostaniesz duplikatu :)

Ewentualnie zawsze możesz udać się do grawera i zamówić sobie duplikat na wzór oryginału.

 

A tu racji nie ma, dawno temu zdobyłem w sposób klasyczny małą złotą GOT. po kilku przeprowadzkach nie miałem jej (zaginęła). przy kupnie odznaki geocaching zamówiłem i GOT, dostałem razem bez pytania o spełnienie wymagań

Link to comment

Takim to dobrze ja tu do brąza jeszcze jednego kesza potrzebuję i będę happy a potem brązowy pas i sytknie na ten rok ;-)

Każdy posiadacz złotka był kiedyś w Twojej sytuacji. Nie ma co tragizować :-). Wcześniej czy później i Ty taką mieć będziesz, czego Ci bardzo życzę. Trzeba trochę popracować, ale satysfakcja gwarantowana.

Tak naprawdę to my mamy gorzej, bo Ty masz jeszcze kolejne cele "odznakowe" a my niestety już nie :-(. Więc kto ma lepiej? :-)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...