Jump to content

Odznaka PTTK Geocaching Polska


Spider

Recommended Posts

Mogą być pewne rozbieżności w statystykach. Pełna synchronizacja bazy na dniach. A w maju przejście na API Groundspeak'a i koniec z problemami z synchronizacją (mam nadzieje ;) )

Czy wspomniane przejscie nastapilo?

Czy na liscie do odznaki sa wszyscy kwalifikujacy sie, czy tylko Ci, ktorzy maja konto na gc.pl?

Link to comment

Mogą być pewne rozbieżności w statystykach. Pełna synchronizacja bazy na dniach. A w maju przejście na API Groundspeak'a i koniec z problemami z synchronizacją (mam nadzieje ;) )

Czy wspomniane przejscie nastapilo?

Czy na liscie do odznaki sa wszyscy kwalifikujacy sie, czy tylko Ci, ktorzy maja konto na gc.pl?

Ad. 1. Niestety jeszcze nie :( Powodem jest brak czasu. Może do końca wakacji się uda...

Ad. 2. Wszyscy kwalifikujący się wg. regulaminu, czyli m.in. posiadający konto na GC PL. Osoby nieposiadające konta na GC PL, nie spełniają regulamin,u a tym samym nie są uwzględniane na liście.

Edited by Spider
Link to comment

chyba sie cos stalo z baza uprawnionych....

Wczoraj bylem na liscie, moglem zawnioskowac o odznake. Dzis sladu po mnie nie ma :( Czy Ci, ktorzy juz wypelnia wniosek sa usuwani z listy?

/wyzej wzmiankowanego Kuchomika tez nie widze.../

Edited by y_a_h_oo
Link to comment

Ad. 2. Wszyscy kwalifikujący się wg. regulaminu, czyli m.in. posiadający konto na GC PL. Osoby nieposiadające konta na GC PL, nie spełniają regulamin,u a tym samym nie są uwzględniane na liście.

Spider, dzieki za wyjasnienia. Oczywiscie sprawdzilem wczesniej regulamin, ale niejasne bylo dla mnie pojecie uzytkownika GCPL. Teraz wiem, ze chodzi o zarejestrowanych uzytkownikow. Jeszcze raz dzieki.

Link to comment

Zastanawiają mnie aż takie restrykcje związane z zamawianiem odznak. Nie potrafię zrozumieć dlaczego w ciągu całego życia mogę kupić tylko jedną odznakę? Dlaczego nie ma możliwości kupić odznak dla calego teamu? Przecież to będzie skutkowało fałszywmi logami tylko po to aby można było odznakę kupić drugą.

Link to comment

Zastanawiają mnie aż takie restrykcje związane z zamawianiem odznak. Nie potrafię zrozumieć dlaczego w ciągu całego życia mogę kupić tylko jedną odznakę? Dlaczego nie ma możliwości kupić odznak dla calego teamu? Przecież to będzie skutkowało fałszywmi logami tylko po to aby można było odznakę kupić drugą.

 

Dlatego, że odznaka jest wyróżnieniem, a obliczenia są per login.

Będziecie logować fałszywie, żeby zdobyć więcej odznak? Jeśli tak, to kto ma problem, społeczność GC czy Wy?

Więcej pokory, ludzie!

Link to comment

Tak dużym wyróżnieniem że muszę ją oprawić w ramkę i zamknąć w sejfie bo jak przez przypadek ją zgubię to już nie moge kupić drugiej? Nie wiem czy będziemy logowac fałszywie ale skoro we dwoje szukamy to chcielibyśmy miec dwie odznaki, zamiast zakladac osobne konto i robić wpisy tylko po to żeby móc kupić odznakę. Nie dorabiajmy niewiadomo jakiej ideologii do zwykłej zabawy. To nie jest Order Orła Białego żeby trzeba było zachować wielkie środki ostrożności. Jakoś przy zakupie Odznak GOTu jakoś nikt nie robi az takiego halo a jednak trzeba się dużo bardziej napracować.

Link to comment

Sądzę, że w tej kwestii musicie zwrócić się do PTTK, gdyż to oni dystrybuują odznaki. Nic mi nie wiadomo na ten temat, żeby w przypadku GOT były wystawiane duplikaty, albo wydawano odznaki w kilku egzemplarzach dla całej rodziny. To nie są zwykłe breloczki, tylko coś w rodzaju medalu za osiągnięcia. Najlepiej najzwyczajniej w świecie nie gubić odznaki. Jak zdobędziesz złoty medal na olimpiadzie, albo order Virtuti Militari i go zgubisz, to też nie dostaniesz duplikatu :)

Ewentualnie zawsze możesz udać się do grawera i zamówić sobie duplikat na wzór oryginału.

Link to comment
Zastanawiają mnie aż takie restrykcje związane z zamawianiem odznak. Nie potrafię zrozumieć dlaczego w ciągu całego życia mogę kupić tylko jedną odznakę? Dlaczego nie ma możliwości kupić odznak dla calego teamu?

Jeśli dane konto jest teamem to odznakę zdobywa jako drużyna. Wtedy jak najbardziej można kupić odznakę dla całego teamu (ale jedną). Nie może natomiast kupić dla poszczególnych osób z teamu, bo poszczególne osoby nie zdobywały odznaki w pojedynkę. Moim zdaniem jest to bardzo sensowne rozwiązanie, bo już teraz mogę wskazać przynajmniej kilka loginów drużyn gdzie najbardziej keszująca osoba jest tylko jedna a pozostałe szukają sporadycznie - w takim przypadku nie widzę podstaw by każdy członek dostał odznakę. Również eliminuje to nadużycia, że ktoś tak na prawdę nie jest teamem, ale chce zamówić więcej odznak, podając się za team. Zgubione odznaki nie będą wydawane ponownie z tej samej przyczyny bo zaraz by się okazało, ze co druga osoba "zgubiła" odznakę.

Link to comment

Wracając do teamów, to niejednokrotnie zdarza się tak, że dwie osoby z teamu wyjeżdżają w dwa różne miejsca i każde z nich niezależnie keszuje, a potem wpisują to na jedno konto. W ten sposób mają więcej znalezień, niż gdyby każde szukało osobno. Jest to więc druga strona medalu.

Link to comment

Dyskusja na tym forum jest bezprzedmiotowa, ponieważ o jednorazowym wydawaniu odznaki decyduje PTTK.

Po wtóre, dopiero kilka osób ją zakupiło, jeszcze nikt nie zdążył zgubić, a już na wyrost szukacie dziury w całym. Apeluję - nie gubić i nie będzie problemu.

Po trzecie - nic, kompletnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszczególne osoby z teamów założyły własne konta i uzupełniły stare wpisy. Jeśli ktoś decyduje się na działanie zespołowe, robi to zgodnie z własną wolą z wszelkimi zaletami i wadami takiego działania.

 

Możemy się tu wykłócać, ale nic to nie zmieni.

Link to comment

Dzisiaj wróciłem do domu z owocnej wyprawy a tu na mnie czeka ... Awizo?! Nie :-). Koperta a w niej wszystkie trzy :-). Bardzo ładne... Kiedyś miałem piękną słomiankę na temu podobne gadżety. Muszę pomyśleć o takiej malutkiej geosłomiance :anibad: .

Link to comment

Ja w sprawie formalnej: wlasnie sie zorientowalem, ze mam prawo ubiegac sie o odznake srebrna. Owszem, ciesze sie, jednak mam pewne obiekcje: wymagania mowia o "zalozeniu chociaz jednego eventu", ale nie mowia, ze ten event ma sie odbyc (np. nikt nie zalogowal "Attended"). Osobiscie nie czuje sie jeszcze "uprawniony", dlatego poczekam az event odbedzie sie w realu. Zastanawiam sie jednak nad zmiana zapisu (albo jakas korekta systemu weryfikacyjnego), bo przeciez moge zalozyc kilka eventow a pozniej je skasowac bez ich fizycznej realizacji, a takie eventy beda sie "wliczaly" w wykon. Oczywiscie nie sugeruje, ze sa wsrod nas osoby, ktore moglyby dopuscic sie takiego naduzycia, ale jedynie wskazuje potencjalne "zagrozenie" :anibad:

Link to comment

i ja dziś odebrałem swoją (na Marszałkowskiej ;) ), z racji kilku spraw które miałem na głowie, brąz będzie musiał jeszcze troszeczkę poczekać. Bardzo miło się z Paniami dyskutowało, kilku rzeczy się dowiedziałem, aż się nie chciało wychodzić (ale autobusy nie mają w zwyczaju czekać). Pozdrowienia dla całego PTTK i wszystkich którzy przyczynili się do całego zamieszania ;)

 

72aa23c3-327d-47fe-9eea-7c99086d69a3.jpg

Link to comment

Dziś złożyliśmy zamówienie w Składnicy na oznaki ( popularna i brązową) jednak nigdzie nie natrafiliśmy na konieczność / możliwość podania kodu / kodów uprawniajacych nas do ich otrzymania...

Ktoś kto już zamawiał mógłby nam może pomóc - kiedy i gdzie należy/należało podać kod i jak teraz można rozwiązać sprawę...

Pozdrawiamy

Mezon & Set

Link to comment

Jak zamówienie już poszło, to dostaniecie maila od miłej Pani (jak wróci z rajdu rowerowego) z prośbą o podanie loginu z kodem. Ja też przeoczyłem pole "uwagi", zresztą przekonany byłem że zakładam konto w sklepie, a okazało się że po prostu składam zwykłe zamówienie...

Link to comment

Jak zamówienie już poszło, to dostaniecie maila od miłej Pani (jak wróci z rajdu rowerowego) z prośbą o podanie loginu z kodem. Ja też przeoczyłem pole "uwagi", zresztą przekonany byłem że zakładam konto w sklepie, a okazało się że po prostu składam zwykłe zamówienie...

 

Dzięki za szybka odpowiedz - czekamy zatem na maila .

Pozdrawiamy

Mezon & Set

Link to comment

właśnie dostałem wiadomość

 

Drogi Geocachingowcu,

Gratulujemy spełnienia wymagań na odznakę Geocaching, serdecznie zapraszamy

do złożenia wniosku o wydanie odznaki, oraz serdecznie zapraszamy do zakupu

odznaki w Składnicy Turystycznej PTTK.

Blachy czekają na Ciebie: www.sklep-pttk.pl/pl/c/GEOCACHING/76 za jedyne 7,

50 zł + koszt wysyłki.

Zapraszamy również do dokonywania zakupów innych książeczek i odznak PTTK

 

P.S Naprawdę są ładne i stanowią doskonałą pamiątkę wspólnej zabawa z

Geocaching Polska i PTTK.

 

--

Pozdrawiam turystycznie

 

Piotr Celiński

kierownik Składnicy Turystycznej PTTK

 

Zastanawia mnie skąd pan Piotr posiada mój adres email, mogę tylko podejrzewać, że został mu udostępniony przez geocaching.pl. Moje pytanie brzmi czy w przypadku współpracy geocaching.pl z innymi sklepami itp też będę dostawał od nich spam?

Link to comment

Cóż... E-mail musiał zostać wysłany ręcznie. Nie ma automatycznych powiadomień (chociaż to nie jest zły pomysł :) ). Adres email powinien być udostępniany tylko na potrzeby realizacji zamówienia i tylko wtedy powinien być widoczny. Niestety na stronie dla pracowników PTTK był mały błąd: adres e-mail był widoczny również w przypadku osób, które spełniały warunki otrzymania odznaki, a nie złożyły wniosku. Błąd został już naprawiony. Tak więc sytuacja nie powinna się więcej razy powtórzyć.

Link to comment

Cóż... E-mail musiał zostać wysłany ręcznie. Nie ma automatycznych powiadomień (chociaż to nie jest zły pomysł :) ). Adres email powinien być udostępniany tylko na potrzeby realizacji zamówienia i tylko wtedy powinien być widoczny. Niestety na stronie dla pracowników PTTK był mały błąd: adres e-mail był widoczny również w przypadku osób, które spełniały warunki otrzymania odznaki, a nie złożyły wniosku. Błąd został już naprawiony. Tak więc sytuacja nie powinna się więcej razy powtórzyć.

Ja też dostałam ,ale nie traktuje tego jak spam...

Poczekam, aż spełnię warunki na wszystkie 4 , jeszcze bagatela niespełna 800 skrytek w PL i juz mam ! :laughing:

Link to comment

pytanie czy dane z BD jakie zostały przekazane przy rejestracji na GC.pl zostały przekazane osobom trzecim - nie składałem, żadnego wniosku a dostałem ofertę reklamową

 

pytanie, czy czas kiedy pracownicy PTTK mieli dostęp do wszystkich adresów osób zarejestrowanych na GC.pl, nie został wykorzystany na skopiowanie tych danych i późniejsze ich wykorzystanie w celu wysyłek reklam - chciałbym aby operator Serwisu internetowego Geocaching Polska, przedstawił czy dane zostały / nie zostały skopiowane przez pracowników PTTK, którzy mieli dostęp do bazy.

Operator niniejszego Serwisu internetowego przywiązuje szczególną wagę do poszanowania prywatności użytkowników odwiedzających Serwis "Geocaching Polska". Dane dotyczące odwiedzin niniejszego Serwisu internetowego gromadzone w dziennikach logów są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów administrowania Serwisem i serwerem.

 

Dane osobowe przekazywane przez użytkowników za pomocą formularzy elektronicznych są przechowywane przez Geocaching Polska za pośrednictwem dostawcy usług hostingowych, na zasadach określonych w prawie polskim, a w szczególności w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926).

Edited by Maliniak
Link to comment
pytanie czy dane z BD jakie zostały przekazane przy rejestracji na GC.pl zostały przekazane osobom trzecim - nie składałem, żadnego wniosku a dostałem ofertę reklamową

Żadne dane nigdy nie zostały przekazane osobom trzecim.

 

pytanie, czy czas kiedy pracownicy PTTK mieli dostęp do wszystkich adresów osób zarejestrowanych na GC.pl

Nikt z PTTK nigdy nie miał dostępu do takich danych. Ani poprzez serwis GC PL ani bezpośrednio do bazy danych lub przez inne protokoły.

Link to comment

Oj słabe to..., też dostałem taką korespondencję :(

Sam sobie zdaję sprawę ze spełniania kryteriów i równie świadomie, pozbawiłem siebie dalszych... :mad:

Całość mie irytuje, w kontekście włamania na moje konto (kradzieży tożsamości), w innym serwisie, gdzie miałem identyczny logn i hasło :(

Link to comment

Całość mie irytuje, w kontekście włamania na moje konto (kradzieży tożsamości), w innym serwisie, gdzie miałem identyczny logn i hasło :(

Całe szczęście, że pracownicy pttk w kominiarkach nie wtargnęli do Twojego banku internetowego ;-)

A swoją drogą w jaki sposób mogli znać Twój login i hasło, jeżeli mieli dostęp wyłącznie do adresu e-mail?

Link to comment

Nie ma co dramatyzowac, ale tez nie powinnismy trywializowac. Przedstawiciel PTTK, Pafitools, jest obecny na forum i sadze, ze dobrze byloby gdyby zabral glos w przypadku, gdy pojawily sie posadzenia o naruszenie art. 10. ust. 1 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144 z 2002 r., poz. 1204) dot. ochrony przed komercyjnym spamem, czyli niechcianą informacją handlową (reklamą).

Do tego czasu nie ma co bic piany.

Link to comment

jeśli ktoś z zewnątrz miał adres mailowy, to równie dobrze mógłby mieć przecież login i hasło, ot sąsiednie zapewne kolumny w tabelce ;-)

no i jeśli dane ma pttk to równie dobrze mogą je mieć inne serwisy - smutne to, ale miałbym takie podejrzenia gdyby zdarzyła się podobna sytuacja..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...